Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (17-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Tapybos Maršrutizatoriai 18',100 mokinių pučiamųjų performansas

Po Vilniaus gatves kelis mėnesius maršrutuos troleibusai, apipavidalinti žinomų ir aktyviai kuriančių Lietuvos ir Estijos naujosios kartos tapytojų darbų atvaizdais. Balandžio 24 dieną, antradienį 11 val. kviečiame į viešojo transporto stotelę "Europos aikštė", kur pusvalandžiui specialiai sustos visi projekto troleibusai, o vienam iš jų išgersime kavos ir pabendrausime su projekto menininkais. Daugiau informacijos čia.

Kur? Konstitucijos prospektas 3

Kada? Balandžio 24 d., 11 val.

2. Humoro klubo atviras mikrofonas - balandis (open-mike)

Į sceną lipa visi, o sėkmės atveju galima tapti ir "Humoro klubo" pilnaverčiu nariu! O tokių pavyzdžių pakankamai - per atviro mikrofono vakarus į "Humoro klubą" priimti tiek Paulius Ambrazevičius, tiek Vaidotas Šiožinis, tiek Mantas Bartuševičius. Daugiau informacijos čia.

Kur? Tamsta Club, A. Strazdelio g. 1

Kada? Balandžio 25 d., 19 val.

3. Jausmė @ Balti Drambliai

Jausmė - viena pirmųjų pionierių, kuri pradėjo garsinti tautinį instrumentą už Lietuvos ribų, eksperimentuoti ir plėsti ribas kanklių panaudojime muzikoje bei jas pažindinti su kitais arfų bei sitarų šeimos instrumentais. Savo kompozicijose ir kūriniuose ji balsu ir dvidešimt devyniomis stygomis apraizgo lietuvių ir anglų kalbas bei pasaulio (world), džiazo, folkloro, post rock, elektronikos ir daugiau žanrų. Po sėkmingo pasirodymo Yaga Gathering (2017) festivalyje, Jausmė pirmąkart atvyksta pradžiuginti jūsų ausų ir širdžių į gimtąjį Vilnių. Daugiau informacijos čia.

Kur? Balti drambliai, Vilniaus g. 41

Kada? Balandžio 25 d., 19:30 val.

4. Algimanto Puipos „Ir ten krantai smėlėti“ | Nojaus arka

Juozo Apučio apsakymų motyvais sukurta juosta pasakoja apie lietuviško kaimo gyventojus, kurių paprastumas tik tariamas, o iš tiesų jie išgyvena keistas ir miestelėną gydytoją užburiančias ir įtraukiančias istorijas. Daugiau informacijos čia.

Kur? SKALVIJA, A. Goštauto 2

Kada? Balandžio 25 d., 19 val.

5. Frank Fitts & Crucial Features

Pavasariui įsismaginus grupės Frank Fitts ir Crucial Features pademonstruos savo ilgo darbo vaisius - naujus EP. Smagiajame vakarėly bus merch'o, senų ir naujų dainų, visko, ko širdis geidžia. Daugiau informacijos čia.

Kur? Kablys + Kultūra, Kauno g. 5

Kada? Balandžio 26 d., 20 val.

6. Slemas - generalinė repeticija

SLEMAS – vienas iš įdomiausių, naujausių ir gyvybingiausių šiuolaikinių literatūrinių reiškinių Lietuvoje, tikras šiuolaikinis literatūrinis avangardas. SLEMAS – tai poetinės improvizacijos menas, jo kūrėjai – poezijos atlikėjai nevengiantys literatūrinės subversijos, aštrios socialinės tematikos

Iki slemo sezono pabaigos liko du slemai. šis ir gegužę. norint gero uždarymo reikia parepetuoti. dalyvių registracija: [email protected] P.S. ponas X praeitam sleme įsteigė 100 eurų prizinį fondą.

Kur? PERONAS, Geležinkelio g. 6

Kada? Balandžio 26 d. 20 val.

7. Performansas „Dramblys 2“

Jonas su tuščiu puodeliu rankoje eidamas iš virtuvės koridoriuje sutiko Jurgį. Staiga Jurgis sako: – Jonai, ar esi laisvas šį pusvalandį? – Taip, o ką? – smalsiai atsako Jonas. – Eime, su meile sukaposim pianiną, manasis kaip tik stovi lauke. – Eime – įsikvėpęs atsakė Jonas. Taip Jonas su tuščiu puodeliu rankoje ir Jurgis išėjo pasikultūrinti. Gavosi poezijos, muzikos ir teatrinių performansų srautas. Kūrėjai: LMTA pirmo kurso vaidybos studentai Performansas „Dramblys“ tapo scenos meno darbų eskizų konkurso „Balkono okupacija 2017“ laureatu. Premjera: 2018 m. kovo 13 d. Trukmė: 60 min Įėjimas laisvas! Maloniai kviečiame!

Kur? LMTA Balkono teatras, Gedimino pr. 42

Kada? Balandžio 26 d., 19 val.

8. Oleg Šurajev filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ peržiūra

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga savo lankytojus kviečiame į kino filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ peržiūrą bei susitikimą-diskusiją su filmo komunikacijos vadovu Dominyku Noruišiu. „Grąžinti nepriklausomybę“ – debiutinė Oleg Surajev juosta nepriklausomybės šimtmečio proga.

Komedija pasakoja linksmą istoriją apie keturis draugus – Basanavičių, Smetoną, Stulginskį ir Klimą – sugrįžusius į Lietuvą po šimto metų. Labiau nei siurblys robotas ir kiti šiuolaikiniai išradimai juos nustebina tai, kad Nepriklausomybės aktas guli ne Vilniuje, o... Berlyne. Ketveriukė pasiryžta jį sugrąžinti ir leidžiasi į nuotykių kupiną kelionę. Nors filmo pavadinimas primena istorinę dramą, čia nerasite nuobodžių datų ir faktų - komedijoje gausu gero humoro, stereotipų ir kasdieniškų situacijų. Peržiūra nemokama.

Kur? Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka, Žirmūnų g. 6

Kada? Balandžio 26 d., 18 val.

9. Kritinė masė

Kritinė Masė (angl. Critical Mass) - tai visame pasaulyje tuo pat metu vykstanti akcija, kurioje žmonės dviračiais masiškai užima gatves. Vilniuje nuo 2005 m. Plačiau wiki: https://lt.wikipedia.org/wiki/Kritinė_Masė_(akcija) TRUKMĖ / GREITIS / ATSTUMAS max 2val., vid 12km/h., max 20km. Daugiau informacijos čia.

Kur? Vilniaus Katedros varpinė

Kada? Balandžio 27 d., 19 val.

10. Nord+mix eletroninės ir improvizacinės muzikos koncertas Nr. 2

Balandžio 19-30 d. Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vyksta tarptautiniai NORD+MIX kursai. Pagrindinė tema – ambisoninis garso formatas ir garso imersija, naudojama ne tik eksperimentinės elektroninės muzikos erdvinio garso savybėms atskleisti, bet ir kūrybinių industrijų kontekste. Kursuose dalyvauja 24 kompozicijos studentai ir 14 šiuolaikinės muzikos atlikėjų, su jais dirba 13 dėstytojų iš 8 Baltijos ir Šiaurės šalių. Projekto rezultatai bus pristatyti dviejuose koncertuose kultūros bare „Kablys“, kuriame bus instaliuota garso sfera. Antrasis koncertas – balandžio 29 d., sekmadienį, 18 val. Koncertas nemokamas. Projektą finansuoja „Nordplus“ aukštojo mokslo programa.

Kur? Kablys + Kultūra, Kauno g. 5

Kada? Balandžio 29 d., 18 val.

11. Susipažinkite su jugger!

Jugger - nuostabus komandinis sportas, šiek tiek primenantis regbio ir fechtavimo hibridą. Dvi komandos varžosi, kurie pirmieji nuneš „šuns kaukolę“ iki priešininkų pusėje esančio taikinio; bet nešti gali tik vienas, neginkluotas, komandos narys, o kiti keturi turi jam padėti, įveikdami ginkluotus varžovus.

Grynas oras, sportas, draugiška kompanija - puikus būdas praleisti savaitgalį! Taigi kviečiame sekmadienį į Vingio parką, kur pievelėje prie estrados turėsite progą išbandyti šį sportą ir prisijungti prie augančios Lietuvos juggerio žaidėjų bendruomenės.

Kur? Vingio parkas

Kada? Balandžio 29 d., 13 val.

renginiai Vilniuje savaitėsrenginiai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Būstas
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Omberg“ anksčiau nei planuota užbaigė Vilniuje, Pašilaičiuose, 2017 m. pradėtą statyti gyvenamojo būsto projektą „Grigalaukio dominija“, kurį sudarė 4 statybų etapai. Iš viso į projektą investuota 21 mln. eurų ir pastatyti 444 butai. Aštuoniuose „Grigalaukio dominijos“ daugiabučiuose šiuo metu jau parduoti 399 butai – tai sudaro 90 proc. visų projekto butų. Ketvirtuoju etapu, į kurį „Omberg“ investavo 8 mln. eurų,...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 61 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 13 Kauno, 11 Šiaulių, 8 Telšių, 4 Panevėžio, 2 Klaipėdos bei 1 Marijampolės apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 45 asmenys. 15 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią Panevėžio apskrity...
Veidai
Lietuvos nacionalinis dramos teatras rengiasi premjerai – jaunas režisierius Motiejus Ivanauskas stato spektaklį „Dialogai“ pagal Platono ir kitų Antikos autorių tekstus, premjera įvyks rugsėjo 25 d. Pagrindinį vaidmenį šiame spektaklyje ruošia aktorius Vytautas Anužis, kuris sutiko pasidalinti mintimis apie aktoriaus profesiją ir naujausią savo darbą. Daiva Šabasevičienė Pastaraisiais metais Jūsų vaidmenys išsiskiria didele mobilizacija, energijos ir žodž...
Kriminalai
Nuo teismo paskirtos bausmės atlikimo slapstęsis nuteistasis įkliuvo sostinės kriminalistams. Nors ieškomam dvidešimt dvejų metų vyrui pavyko pasprukti nuo pasalą jam rugpjūtį surengusių kriminalistų, jis, nuteistas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, sukčiavimo ir turto pasisavinimo, šįkart neišsisuks. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, vykdę šio nuteistojo (gimusio 1998 m.)...
Savivalda
Vilniaus miesto Savivaldybė pasiryžo kiekvienoje sostinės seniūnijoje įrengti po vieną naują sporto aikštelę. Iki spalio pabaigos pilnai užbaigtos aikštelės atsiras 10 seniūnijų, o iki kitų metų vasaros darbai bus baigti ir likusiose 11 seniūnijų. Naujomis aikštelėmis siekiama praplėsti egzistuojančią sporto infrastruktūrą Vilniuje, kad miestiečiai turėtų daugiau vietų užsiimti aktyvia sportine veikla. „Miesto gyventojų tarpe matome poreikio kokybiškai spo...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 62 koronaviruso (COVID-19) atvejai. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 17 Kauno, 15 Šiaulių, po 3 – Panevėžio ir Klaipėdos apskrityse. Tuo metu, po 1 atvejį vakarykštę parą registruota Marijampolės bei Alytaus apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 41 žmogus. 17 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti ne...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad Lietuvių liaudies buities, papročių, valgių ir amatų asociacija „Šventė visiems“ rugsėjo 17-20 dienomis organizuos renginį „Tautų mugė“. Todėl nuo rugsėjo 17 d. 19 val. iki rugsėjo 20 d. 22 val. draudžiamas transporto eismas Gedimino prospektu nuo Šventaragio iki J. Tumo-Vaižganto gatvės ir Totorių gatvės dalyje nuo Gedimino prospekto iki pastato Totorių g. 8, išskyrus renginio dalyvius, turinčius leidimus patekti į...
Kultūra
Prasideda išankstinė bilietų prekyba į didžiuosius Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio renginius Šv. Kotrynos bažnyčioje. Aštuonioliktus metus vyksiančio festivalio rengėjai sako, kad savo žiūrovams turi paruošę ir planą B, jei kartais, kaip šių metų pavasarį, atsitiktų gyvenimas. Tad spalio 12 - 17 d. festivalis įvyks bet kokiomis aplinkybėmis. Šių metų programoje rudenėjančio Vilniaus gyventojams bei miesto sveciams paruoštas stiprus tarpsrit...
Įvykiai
„Panašu, nostalgija – labai stiprus trintukas, iš atminties pašalinantis visas blogybes ir paliekantis tik teigiamus prisiminimus.” Miha Mazzini, slovėnų rašytojas, režisierius, scenaristas, publicistas. Šiemet švenčiame Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo 30-metį. Kartu, vis dažniau prisimenami paskutiniai sovietmečio bei pirmieji nepriklausomybės metai. Dažnai – su nostalgija ir ilgesiu. Kaip sako slovėnų kūrėjas Miha Mazzini, per tiek metų nustrina blogi...
Exchange Rates
USD 0,844
Skelbimai
2020-09-07
2020-09-08
2020-09-08