Meras Panerių bendruomenei pristatė atliktus ir planuojamus darbus

Šiandien – lygiai trys metai, kai vilniečiams prisiekė meru tiesioginiuose mero rinkimuose išsirinktas Remigijus Šimašius. Sostinės meras susitiko su Panerių bendruomene pasikalbėti apie jau nuveiktus darbus ir aptarti būsimus. Meras kvietė paneriečius aktyviai dalyvauti rengiamo Vilniaus miesto Bendrojo plano svarstyme ir teikti savo pastabas bei pasiūlymus.

„Panerių seniūnija yra išskirtinė – turi vieną didžiausių plotų ir vieną mažiausių gyventojų skaičių. Akivaizdu, kad būdama atokiau nuo centrinių Vilniaus rajonų, susiduria su specifinėmis problemomis, kurios yra mišrios – būdingos tiek miestui, tiek priemesčiams“,– apie tvarkomą gyvenamąją aplinką ir dar laukiančius pokyčius kalbėjo meras.

Vilniuje sėkmingai įgyvendinama gyvenamosios aplinkos tvarkymo programa, kuri keičia rajono veidą: tvarkomi iki tol daugelį metų apleisti, duobėti daugiabučių namų kiemai ir gatves, ištrupėję šaligatviai, nesaugias viešojo transporto aikšteles.

Pernai Paneriuose išasfaltuota apie pusė kilometro Liepų alėjos, kur iki tol buvo žvyrkelis, atnaujintas beveik kilometras Zuikių ir J.Švažo gatvių dangos. Taip pat suremontuota apie puskilometris gatvės dangos nuo Baltosios Vokės iki Eišiškių plento.

Panerių seniūnijoje yra renovuoti J. Tiškevičiaus g. 6, 12, 13 gyvenamieji namai ir Trampolio g. 5 – Trakų Vokės gimnazija.

Šiemet Vilniuje bus išasfaltuota apie 80 km gatvių ir apie 10 km iš jų – žvyrkeliai, tam skiria rekordines lėšas – 27 mln. eurų. Tai net 4 mln. eurų daugiau nei pernai. Paneriuose jau numatyti dangos atnaujinimo darbai šiose gatvių atkarpose: J.Janonio (per visą gatvės ilgį), J.Tiškevičiaus, Jaunystės, Vėjo, Lentvario, Fermentų, Žarijų, E.Andrė, Paneriškių. Šiais metais bus išasfaltuoti ir žvyrkeliai: Mačiuliškių, Girių atkarpa tarp Vilkiškės g. ir Bražuolės g. bei Liepų al. link Trakų raj.

Bus remontuojami kiemai Žalioji g. 3, tarp namų J. Tiškevičiaus g. 11 – 13, tarp namų J. Tiškevičiaus g. 6 – 8, Tiškevičiaus g. 3, Speigo g. 10, Kibirkšties g. 1, 3, 5, 7.

Be to, gerinant gyvenamąją aplinką, ties Liudvinavo g. 128 bus įrengta nauja vaikų žaidimo aikštelė įvairaus amžiaus vaikams.

Projektuojama Naujasodžio gatvė. Paneriuose bus vykdomas Integruotų teritorijų vystymo programos projektas – Pėsčiųjų viaduko rekonstrukcija Aukštuosiuose Paneriuose. Atnaujinimo darbai prasidės ateinančių metų birželį. Pasinaudojus Europos Sąjungos parama, 2019-2020 metais planuojama įrengti požeminė perėja per geležinkelį Iešmininkų gatvėje bei per geležinkelį Zuikių g. Panerių viaduką per geležinkelį numatyta pritaikyti neįgaliesiems.

Saugiau ir šviesiau

Viena svarbesnių ankstesniuose susitikimuose aptartų problemų – eismo saugumas, todėl per praėjusius metus atlikta nemažai darbų ir patobulinimų: Titnago g. 8 buvo įrengta perėja su geltonais skydais, sferinis veidrodis ties Granito g. 2, greičio mažinimo kalneliai Jaunystės g. ties Medkirčių g. ir trys E. Pliaterytės g. Apšviestos Galvės, Lentvario, J.Tiškevičiaus, Gunkliškių gatvių perėjos. Šiemet buvo pagerintas J. Tiškevičiaus g. ir E. Andrė g. sankryžos apšvietimas bei planuojama sutvarkyti J. Tiškevičiaus g. esančios Daniliškių stotelės apšvietimą, įrengti Lentvario g. 7-33 ir rekonstruoti Galvės g. apšvietimo tinklus.

Praėjusiais metais Gariūnų – Paneriškių g. ir Galvės – Kirtimų g. šviesoforais reguliuojamoje sankryžoje buvo patobulintas eismo srautų reguliavimas ir valdymas: persiskirsčius transporto srautams po Vilniaus vakarinio aplinkkelio atidarymo, padidinta maksimali žalio signalo trukmė pagrindinėje gatvėje. Gariūnų – Paneriškių g. šviesoforais reguliuojamoje sankryžoje padidintas eismo saugumas: naktimis dėl didelių eismo srautų (naktinė prekyba turguje) sankryžos režimas perjungtas iš geltono mirksinčio – į darbinį režimą. Šiais metais dėl uždaryto Senojo Gardino pl. tilto per Vokę, Galvės – J. Tiškevičiaus g. reguliuojamoje sankryžoje pakeistas eismo srautų reguliavimas ir valdymas: padidinta maksimali žalio signalo trukmė nuo Daniliškių ir Trakų Vokės pusių.

Projektuojami dviračių takai

Šiuo metu projektuojama jungtis palei Pirklių g., sujungsianti dviračių ir pėsčiųjų taką link Grigiškių su Kirtimų g. taku. Taip pat planuojama įrengti dviračių ir pėsčiųjų taką palei Žarijų g. atkarpoje tarp Kirtimų ir Ižos g. – juo bus galima saugiau nuvykti link Trakų per Liepų alėją. Toliau tęsis dviračių ir pėsčiųjų takų statyba palei Oslo g., šalia Gariūnų tilto.

Atnaujinamas viešasis transportas, patogesnis grafikas

Pernai buvo atnaujinti į Žemuosius Panerius kursuojantys 20-uoju ir 51-uoju maršrutu važiuojantys autobusai į „Isuzu Citibus“ markės autobusus ir nuo šiol šiais maršrutais važinėjama kur kas dažniau nei iki šiol. 9-ojo maršruto autobusai, iki tol važiavę tik rytinio ir vakarinio piko metu, nuo kovo mėn. kursuoja visą dieną. Ir tai tik pradžia: iš viso Vilnius perka net 250 naujų autobusų ir 41 troleibusą, kurie etapais iki metų pabaigos užpildys viso miesto gatves. Šiuo metu sostinėje jau kursuoja 100 naujų, aukščiausius saugumo ir patogumo standartus – vaizdo stebėjimo kameros, nemokamas belaidis internetas, galimybė pasikrauti išmaniuosius prietaisus – atitinkančių autobusų.

Sudarytos palankesnės sąlygos moksleiviams po pamokų grįžti namo viešuoju transportu: atsižvelgiant į eismo sąlygas, miesto gatvėse, gyventojų pateiktus pasiūlymus ir prašymus, įvertinus atliktus keleivių srautų tyrimus, keitėsi 8, 20, 24, 25, 28, 51 autobusų maršrutų tvarkaraščiai. Panerių seniūnijoje esančiuose viešojo transporto stotelėse planuojama viešojo transporto stotelių infrastruktūros plėtra – bus įrengti penki nauji transporto laukimo paviljonai (Kulokiškės st., Aukštieji Paneriai st., Šešėlių st., Asfalto st., Liudvinavo st.), pastatyti nauji bei suremontuoti prastos būklės suolai (Kazbėjų žiedas st., Stasio Krasausko stotelėse iš ir į miestą). Taip pat bus įrengtos keleivių laukimo aikštelės tose stotelėse, kuriose jų dar nėra. Planuojama dažninti ir kitų maršrutų autobusų kursavimą.

Atgyja Trakų Vokės dvaro rūmai

2017 metais buvo parengtas dvaro ir parko rekonstrukcijų projektas, o jau šiais planuojama pradėti darbus – aplinkinių teritorijų įveiklinimo koncepcijos viešas pristatymas, rūmų cokolio ir lietaus nutekėjimo sistemos tvarkybos darbai, laboratorinio pastato griovimas ir kt.

Dvaro rūmuose nuolat vyksta kamerinės, chorinės, klasikinės muzikos koncertai. Ryškiausi jau tris metus iš eilės vasarą vykstantys – „Ars Lituanica“ meistriškumo kursai ir koncertų ciklas, bei festivalis „Kalėdinis Vilnius“, rodomi spektakliai. Kartą per mėnesį keičiama profesionalaus meno parodų ekspozija. Dalyvauja Lietuvos ir užsienio kūrėjai. Parodų lankymas gyventojasms yra nemokamas. Organizuojamos ekskursijos, įvairios edukacinės veiklos, konferencijos, meninės veiklos ir kt. Šiuo metu dvaro rūmuose ir teritorijoje vyksta pilno metro filmo apie paskutinio Rusijos caro šeimą filmavimai. Filmavimus pagal Netflix užsakymą vykdo Britanijos ir lietuvių „Baltic film services“ kompanijos. Filmavimai vyks balandžio 20 – gegužės 3 dienomis. Filmo promjera planuojama 2019 metais.

Kaimynijos – galimybė atsinaujinti kiemus

Vilniaus meras pristatė bendruomenei naują savivaldybės sukurtą Kaimynijų programą: Panerių rajone yra apie 11 kaimynijų (11,3 ha plote), kuriose gyvena daugiau kaip 1510 gyventojų. Savivaldybė už 1 kv. m atnaujintos kiemų teritorijos siūlo skirti po 10 eurų! Kaimynijos gyventojai gali patys spręsti ką norėtų atsinaujinti savo kieme – įsirengti sporto ir žaidimų aikštelę, tvorą, pavėsinę, naują apšvietimą, pėsčiųjų takus, vaizdo stebėjimo kameras, suoliukus ir šiukšliadėžes, naujas parkavimo vietas ar apželdinimą. Vilniaus meras pakvietė Panerių gyventojus burtis į kaimynijas ir drauge su savivaldybe atsinaujinti ištisus kvartalus: www.vilnus.lt/kaimynijos .

Kiti Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus susitikimai vyks šiose bendruomenėse:

Viršuliškėse – gegužės 17 d.

Rasose – gegužės 28 d.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Paneriai RemigijusŠimašius kaimynijos Vilniausmiestosavivaldybė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė, siekianti plačias Naujamiesčio gatves paversti jaukesnėmis erdvėmis gyventojams, šiandien pristatė naujieną – „keliaujančius kiemelius“, kurie kol kas bus būtent šios miesto dalies išskirtiniu elementu. Tai mobilios platformos, suteikiančios gyventojams galimybę bent kuriam laikui užkariauti įprastai automobilių užimamas vietas, ir labai derėsiančios prie kitų čia vykstančių permainų ir taktinio urbanizmo priemonių – atnaujinam...
Kriminalai
Trakų r., Senųjų Trakų miestelyje, sustabdytame patikrinti automobilyje BMW, kurį vairavo 21-erių metų jaunuolis, rasta, įtariama, įvairių narkotinių medžiagų. Įtariamasis uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 1 d.). Rugsėjo 23 apie 23 val. 30 min. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos ko...
Kriminalai
Vilniaus rajone nustatytas dar vienas žiauraus elgesio su gyvūnais atvejis. Netinkamomis sąlygomis laikomi šunys perduoti UAB „Nuaras“. Rugsėjo 23 d. apie 12 val. 33 min. sostinės policija gavo pranešimą, kad Vilniaus r., Paberžės sen., Rudokų k., galimai netinkamomis sąlygomis yra laikomi šunys. Į įvykio vietą atvyko Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus r. policijos komisariato pareigūnai bei Valstybinės maisto veterinarijos Vilniaus...
Būstas
Viena didžiausių Lietuvoje erdves gyvenimui, verslui ir poilsiui kurianti bendrovė „Darnu Group“ pradėjo paskutinių butų įmonės vystomame „Paupio“ rajone pardavimus. Atgimstančioje istorinėje Vilniaus senamiesčio dalyje pirkėjams bus siūloma įsigyti daugiau nei 300 naujų būstų paskutiniuose – šeštajame bei septintajame – projekto etapuose. Nestandartiniai sprendimai „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė sako, kad šiuo metu bendrov...
Įvykiai
Antakalnio rajone šiandien iškilmingai atidarytas penktas modulinis priestatas prie lopšelio-darželio „Atžalėlės“ (Antakalnio g. 74). Naujajame dviejų aukštų darželyje veikia 6 grupės, edukacinės erdvės, skirtos vaikų ugdymui ir žaidimams. Taip pat įrengtos patalpos ir vaikų persirengimui, daiktų saugojimui, miegui bei valgymui skirtos zonos, nupirkti nauji baldai, žaislai ir ugdymo priemonės. Į modulinį darželį priimti 105 vaikai. 1,5-3 metų amžiaus grupė...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė ragina paskubėti metalinių garažų savininkus nusikelti ant miesto žemės stovinčius garažus. Prie garažų nukėlimo proceso Vilniuje jungiasi ir Aplinkos ministerija, o savivaldybė toliau teikia pagalbą geranoriškoms garažų bendrijoms. Išskirtiniais atvejais garažų savininkai gali prašyti nukėlimo atidėjimo. Iki šios dienoms seniūnijoms pranešta apie beveik 2 000 nukeltų garažų iš 10 700. Vilniaus miesto savivaldybės administracijo...
Įvairios
Visą vasarą Lukiškių aikštėje veikusio dirbtinio paplūdimio idėja patiko vilniečiams – sostinės gyventojų apklausa parodė, kad dauguma teigiamai įvertino tokį kūrinį miesto centre. 57 proc. apklaustų sostinės gyventojų teigia, kad yra patenkinti arba tikrai patenkinti Lukiškių aikštės paplūdimiu. Ketvirtadalis (25 proc.) apklaustų vilniečių šios idėjos nepalaikė, o 18 proc. neturėjo nuomonės. „Tai dar kartą patvirtino, kad šis sprendimas buvo reikalingas v...
Kultūra
Prasidėjus kino festivalių sezonui, „Neakivaizdinis Vilnius“ pristato naują maršrutą – „Nuo Iliuzijos iki Vilniaus“. Jį sudarė kino istorikė, knygos „Vilniaus iliuzionai. Miesto kino teatrų istorijos“ autorė Sonata Žalneravičiūtė. Bendradarbiaujant su Tarptautiniu Vilniaus dokumentinių filmų festivaliu (VDFF), vyks naujojo maršruto pristatymo ekskursijos – į jas registruotis galės festivalio žiūrovai. Iki nepriklausomybės – 50 kino teatrų Į Vilnių kinas at...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 138 koronaviruso (COVID-19) atvejai. 60 iš jų registruota Šiaulių, 37 Kauno, 33 Vilniaus, 5 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Utenos apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 113 asmenų. 24 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią parą Vilniaus apskrityje registruotas 1 įvežti...