R. Šimašius džiaugiasi Vilniaus proveržiu, opozicija įžvelgia stagnaciją

Vilniaus meras liberalas Remigijus Šimašius, trečiadienį pristatydamas pastarųjų metų valdančiųjų darbus, mini didelį proveržį sostinėje, ambicingus projektus. Opozicija įžvelgia stagnaciją ir pasigenda anksčiau planuotų projektų įgyvendinimo.

„Aš ir mano komanda dvejus metus intensyviai dirbome,kol iš skylėto ir nuolat apie problemas kalbančio Vilniaus šį puikų miestą pagaliau pavertėme kuriančiu ir kalbančiu apie ateitį“, – ataskaitoje teigia R. Šimašius.

Tarp nuveiktų darbų R. Šimašius įvardija atnaujintą Neries krantinę bei šiemet tęsiamus darbus, panaikintą 7 tūkst. vietų trūkumą sostinės darželiuose, tai, jog bent tūkstantį eurų uždirbančių vilniečių dalis padidėjo nuo 28 iki 37 proc., daugiau nei ketvirtadaliu sumažėjusias šildymo kainas.

Kalbant apie investicijas, minimas viešojo transporto atnaujinimas, Lukiškių aikštės, Vingio parko ir kitų viešų erdvių sutvarkymas, statomi viadukai, atnaujinti dviračių takai ir 54 kilometrai gatvių, pradėti statyti du nauji baseinai, inicijuoti nacionalinės koncertų salės ant Tauro kalno, nacionalinio stadiono projektai. Anot mero ataskaitos, per dvejus metus sutvarkyta apie 700 sostinės daugiabučių kiemų.

Kalbama ir apie sumažintą savivaldybės skolą. Savivaldybės duomenimis, nuo 383,1 mln. eurų 2016-ųjų sausį miesto įsiskolinimai iki šių metų kovo sumažėjobeveik 150 mln. eurų ir siekia 236,4 mln. eurų.

Meras tvirtina, kad 2017-ieji buvo persilaužimo metai ir tai reprezentuoja „įspūdingai gerėjantys statistikos duomenys, ir atmosfera gatvėse, ir ambicingi projektai“.

„Tačiau grėsmės nesibaigia: išsprendus finansines problemas, Vilnius susiduria su išorės bandymu riboti jo laisvę, reguliuoti miestiečių gyvenimą, biurokratines taisykles iškeliant aukščiau laisvės ir kūrybos“, – sako jis.

R. Šimašius tikino darysiantis viską, kad sostinė vilniečiams būtų „geriausia vieta gyventi ir jaustis laisvais“.

Įvardijamos ir kelios naujovės – savivaldybėje atsisakyta popierinių dokumentų, sostinės penktokams dovanoti mikrokompiuteriai, vilniečiams suteikta galimybė naudotis išmania visas transporto rūšis apjungiančia išmania „Trafi“ platforma.

Ataskaitoje tvirtinama, kad švietimo finansavimas per trejus metus išaugo nuo 200 iki 300 mln. eurų. Minimi pasiekimai – projektuojami bei statomi 2 nauji moduliniai darželiai ir 6 darželių priestatai, sutvarkyta elektroninė registracija į ugdymo įstaigas, 150-čia eurų vidutiniškai padidinti atlyginimai darželių auklėtojoms, įsteigta 600 naujų auklėtojų etatų.

Anot ataskaitos, Vilnius sparčiausiai šalyje vykdo globos namų pertvarką – jau atsisakyta dviejų iš keturių globos namų, taip pat primenama, jog tarybos sprendimu iš biudžeto skirta papildomai 4 mln. eurų sostinės medikų atlyginimams didinti, minima sutrumpėjusi eilė laukiant socialinio būsto, pastatytas socialinis daugiabutis, sutrumpinęs eilę 180-čiai asmenų.

Ataskaitoje įvardijami ir artimiausi planuojami darbai:per trejus metus ketinama atnaujinti gatvių apšvietimą pakeičiant 46 tūkst. šviestuvų į naujus LED šviestuvus,pradėtas Rasų kapinių tvarkymas, planuojamas Reformatų sodo atnaujinimas, šiemet atsirasiančios naujos viešosios erdvės prie Aukštaičių, Paupio, Drujos gatvių, planuojamas įrengti naujas japoniškas sodas greta Geležinio Vilko ir Linkmenų gatvių. Taip pat akcentuojamas pasirengimas sutvarkyti buvusios Didžiosios Sinagogos teritoriją,planai kitąmet pradėti tiesti kelis mikrorajonus sujungsiančią naują magistralinę arteriją – Šiaurinę gatvę.

Opozicija: matome tik stagnaciją

Tris kadencijas Vilniui vadovavęs šiuo metu opozicinių Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) vadovas Artūras Zuokas sako, kad baigus paskutinę kadenciją 2015-aisiais jo administracija perdavė apie 100 projektų įvairiose stadijose, su terminais, iki kada jie turi būti atlikti. Anot jo, daugelisšių darbų „iki šiol nėra padaryti ir neaišku, kada bus“.

„Vilniaus miestas praradomažiausiai du metus. t.y. visi darbai, kurie daromi šiuo metu, vėluoja mažiausiai 2 metus, daugelis dalykų tiesiog nepradėti daryti. Miestas yra remontinėje stagnacijoje, kada nėra investicijų, strateginių veiksmų, o užsiimama tikduobių lopymu“, – BNS sakė A. Zuokas.

Jistikina, kad kai kuriais dalykais R. Šimašius giriasi nepagrįstai, pavyzdžiui, anot jo, šilumos kainos mažėjimą Valstybinė kainų ir energetikos komisija aiškina nepriklausomu šilumos gamintojų atsiradimu rinkoje, mažėjusia dujų kaina, o leidimaigamintojams išduoti dar ankstesnėje kadencijoje.

Prieš pusmetį į opoziciją perėjusių Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių sąjungos (TS–LKD) frakcijos vadovas Valdas Benkunskas teigia, jogper pusmetį naujoji koalicija nieko naujo nesukūrė, o ankstesnės koalicijos priimtus sprendimus taip pat sunkiai sekasi įgyvendinti.

„Kalbant apie švietimą, objektai, kuriuos ruošiamasi statyti, suplanuoti dar 2017 metų pradžioje, niekas nepadaryta: rangos konkursai nepaskelbti arba yra užstrigę, nė vienas projektas nepaleistas ir apie jų pabaigą šioje kadencijoje šnekėti nebeverta. Tai šiek tiek primena A. Zuoką, kai bandoma girtis paveiksliukais, kur kažkada kažkas bus“, – teigė V. Benkunskas.

„Man atrodo, kad meras daugiau turi problemų, nei kažkuo, kuo galėtų pasigirti. Ir nacionalinis stadionas, ir Vilniaus bendrasis planas stringa, tai tie svarbiausi miesto dalykai yra visiškai pato situacijoje“, – pridūrė jis.

Autorius: Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

RemigijusŠimašius ArtūrasZuokas Vilniausmiestosavivaldybė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvykiai
Naujojoje Vilnioje XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje vokiečių pirklio Emilio Poselio valdytas, čia gamintais dalgiais visame pasaulyje išgarsėjęs, tačiau po nepriklausomybės atkūrimo sunykęs fabrikas prisikelia naujam gyvenimui. Prieš pora metų erdvesnių patalpų ieškojusiam kraftinio alaus daryklos „Sakiškių alus“ įkūrėjui ir savininkui Linas Zakarevičiui į akis kritęs buvęs dalgių fabrikas per tuos kelerius metus ne tik nusipurtė į jo rūbus įsismelkusias...
Sveikata
Rugsėjo pradžioje paskelbus, kad savivaldybė pradėjo sostinės mokytojų ir kitų švietimo įstaigų darbuotojų testavimą greitaisiais testais, parodančiais ar anksčiau žmogus turėjo sąlytį su SARSCoV-2 ir ar susidarė antikūnai, dabar Vilnius kviečia norinčius išsitirti platesnį gyventojų ratą – kai kurių kultūros įstaigų darbuotojus, transporto įmonių darbuotojus bei kitus daug kontakto su klientais turinčius asmenis. Testus jau galima pasidaryti šalia mobilio...
Įvykiai
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninėje mirė du koronavirusu užsikrėtę žmonės. Ši liga Lietuvoje yra pasiglemžusi jau 89-ias gyvybes. Mirusieji priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų. Vienam iš asmenų COVID-19 liga asmeniui buvo patvirtinta rugpjūčio 25 d., kitam – rugsėjo 22 d. Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų k...
Savivalda
Vilniaus miesto savivaldybė skelbia naują konkursą savivaldybės įmonės „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ vadovo pareigoms užimti. Antrą kartą skelbiamo atviro konkurso metu ieškomas ne tik nuolatinis įmonės vadovas, bet ir tikimasi aiškios vizijos, kaip atnaujinti atliekų surinkimo sistemą, kuri visų pirma tarnautų vilniečiams. Kandidatų CV laukiama iki spalio 6 d. Konkursas antrą kartą skelbiamas po to, kai pirmą konkursą laimėjęs kandidatas nu...
Sveikata
Per vakar parą Lietuvoje patvirtinti 73 koronaviruso (COVID-19) atvejai. Iš jų 31 Kauno, 22 Šiaulių, 14 Vilniaus, 3 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Tauragės apskrityse. 23 žmonės koronavirusine infekcija užsikrėtė ne židiniuose 3 įvežtiniai atvejai patvirtinti iš Baltarusijos, Rusijos Federacijos ir Vokietijos Federacijos atvykusiems asmenims. Šiuo metu aštuonių asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys i...
Sportas
Vilniaus „Rytas“ (2/0) sunkiai pradėjo mačą, bet perėmė iniciatyvą paskutiniame kėlinyje ir galiausiai „Betsafe-LKL“ išvykos susitikime 90:80 (18:30, 17:13, 25:18, 30:19) palaužė Prienų „CBet“ (1/1) klubą. Vis tik Roko Gusčio ir Mindaugo Girdžiūno taškai „Ryto“ atsilikimą mažino (31:41), o „CBet“ neišnaudojo progų – nepataikė bei klydo, kas lėmė, jog po antrojo kėlinio persvara mažėjo iki 8 taškų – 43:35. Po didžiosios pertraukos šeimininkai buvo susigrąži...
Įvykiai
2020 m. rugsėjo 25 d. Užupyje bus iškilmingai atidengta Užupio Respublikos Konstitucijos lenta čekų kalba. Ceremonijoje dalyvaus Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje ir Užupyje p. Vitas Korseltas (Vít Korselt), Užupio Respublikos premjeras Sakalas Gorodeckis. Norime pasidžiaugti, kad būtent šiais išskirtiniais 2020-aisias metais Užupio konstitucijų alėjoje bus atidengta Užupio Respublikos konstitucija čekų k. Ypatingai smagu, kad čekai, dar ankstyvai...
Nuomonės
Kai į viešumą iškilo siaubingomis sąlygomis laikomų bei veisiamų gyvūnų istorijos ir buvo pričiupti šunų daugintojai, kliuvo ir nekaltiems veisėjams. Užsimojus pažaboti daugintojus, kai kuriuos oficialius veislynus, nepaisant jų ilgamečio darbo, patirties bei tarptautinių įvertinimų, užgriuvo tikrintojai. Buvo mestas šešėlis ne tik atsakingai veiklai, bet ir šunų veislėms, veislynus prižiūrinčioms institucijoms, veterinarijos gydytojams, pareigūnams. Sąžin...
Įvykiai
Pasaulinė COVID-19 pandemija nekeičia planų sostinės prekybos ir pramogų centre „Ozas“ įrengti tris mokymo plaukti baseinus. Baseino erdvėje jau atlikta didžioji dalis svarbiausių statybinių darbų, netrukus prasidės technologijų montavimo ir apdailos darbai. Atidarymas, kaip ir buvo skelbta anksčiau, vyks 2021 metų sausį. Juose vaikus ir suaugusius plaukti mokys plaukimo mokyklos „Plaukimo šeima“ treneriai. „Tikime savo projektu, nes jis turės nemažai konk...