Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (18-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. „Žalgiris“ – Marijampolės „Sūduva“

Lietuvos futbolo A lygos 11 ture antrą kartą šį sezoną akis į akį susitiks FK „Žalgiris“ ir Marijampolės „Sūduva“. Pirmoji pagrindiniais pretendentais į nugalėtojų titulą įvardijamų varžovų akistata Marijampolėje baigėsi nulinėmis lygiosiomis, tačiau savo aikštėje žalgiriečiai pasiryžę kautis tik dėl pergalės!

Kur? LFF stadionas, Stadiono g. 2

Kada? Gegužės 2 d., 20 val.

2. Giesmė apie Sigitą Gedą: poeto atminimo vakaras

„Ir aš žinau, ką pasakyt norėjau“, – rašė nesutramdomas lietuvių poezijos gaivalas Sigitas Geda (1943–2008). Pasakyta daug – istorija, kosmogonija, religija, moterys, laisvė, vienatvė, kasdienybė – įvairiausiomis formomis: drama, kritika, esė, vertimai, tekstai vaikams, tekstai dievams, tekstai sau. Tačiau ar mes šiandien žinome ką pasakyti apie patį poetą?

Gedos pradėta giesmė tęsiasi legendomis apipintuose pasakojimuose, bičiulių prisiminimuose, su juo augusių rašytojų kūryboje. Šiais metais, minėdami 75-ąsias poeto gimimo metines, kviečiame visus besižavinčius ir kritikuojančius, skaitančius ir rašančius atvykti į Gedai skirtą atminimo vakarą. Išgirsite semiotiko Pauliaus Jevsejevo mintis, dailininko Petro Repšio, poetų Gintaro Bleizgio bei Liudviko Jakimavičiaus – Gedos draugų – pokalbį moderuos Mindaugas Bundza, Gedos kūrybą skaitys akademikai Paulius V. Subačius, Kęstutis Urba, poetai Mantas Toločka, Marius Povilas Elijas Martynenko, aktorius Rytis Saladžius.

Maloniai kviečiame susitikti gegužės 3 d. 17 val., Vilniaus universiteto biblioteka Baltojoje salėje.

Kur? VU biblioteka, Universiteto g. 3

Kada? Gegužės 3 d., 17-19 val.

3. Dokumentinis filmas „Krymas: įvykių kronika“ "Крим.Як це було"

Praėjo ketveri metai nuo kaimyninės šalies – Lietuvos bičiulės Ukrainos reikšmingo virsmo. Vasario mėnesį iš Maidano aikštės Kijeve buvo paskelbta apie tautos valią tapti demokratine Europos šalimi. Gimė naujas – orus, atsakingas, pilietiškas – Ukrainos žmogus (ukr. людина), siekiantis kurti naują valstybę, grįstą laisvės ir demokratijos vertybėmis. Kas buvo po Maidano? Kaip sekasi Ukrainos žmonėms šiandien? Kokie jie – modernūs ukrainiečiai?

Apie tai emocionaliai, skausmingai ir atvirai pasakojama penkiuose jaunų ir ambicingų režisierių filmuose, kuriuos rodysime Nacionalinėje bibliotekoje. Nepriklausomų Ukrainos kūrėjų tikslas – atkreipti Rytų ir Vakarų Europos dėmesį į probleminių Ukrainos regionų gyventojus: vaikus, mokytojus, civilius ir karius savanorius. Padėti šiems žmonėms būti išgirstiems, rasti vietą naujoje realybėje, sukurti naują erdvę bendram dialogui. Taip pat suvienyti susiskaldžiusią Ukrainos visuomenę pasitelkiant naująsias medijas. Kino peržiūrų metu organizuosime tiesiogines transliacijas su Ukraina. Kviečiame dalyvauti.

Kur? Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Kada? Gegužės 3 d., 18-21 val.

4. Nemokamos ekskursijos LNM ekspozicijose

Ekskursijų aprašymus galite rasti adresu http://www.lnm.lt/nemokamos-ekskursijos-lietuvos-nacionalinio-muziejaus-ekspozicijose

Registracijos formą galite rasti adresu https://goo.gl/forms/9UTbVVRHF8oFH8zg1

Kur? Lietuvos nacionalinis muziejus

Kada? Gegužės 3-26 d.

5. Open Kitchen Vilnius

Tymo turguje kiekvieną penktadienį ir šeštadienį laukia geriausi Vilniaus restoranai ir kavinės. Daugiau informacijos: www.openkitchen.lt/vilnius

Kur? Tymo turgus

Kada? Gegužės 4-5 d.

6. Atvirų durų diena Liepkalnio vandens saugykloje

„Vilniaus vandenys” mini savo profesinę šventę – Vandentvarkos dieną – ir vilniečiams bei miesto svečiams atveria duris į vieną įspūdingiausių požeminio Vilniaus statinių – vandens saugyklą Liepkalnyje. Laukiame visų šeštadienį, gegužės 5 dieną, nuo 10 iki 16 val. Liepkalnio vandens saugykloje adresu Liepkalnio g. 20, Vilniuje.

Šimtametė vandens saugykla Liepkalnyje išsiskiria unikalia konstrukcija ir neįtikėtina akustika: aidas joje atsikartoja 5-6 kartus, o didžiulę 5 metrų gylio apskritą patalpą dengia kolonomis paremtas įspūdingas skliautinis kupolas. Įdomiausiais faktais apie miesto vandentiekį nuo ištakų iki šių dienų dalinsis istorikas ir senojo Vilniaus tyrinėtojas, knygos „100 istorinių Vilniaus reliktų“ autorius Darius Pocevičius bei „Vilniaus vandenų“ darbuotojai.

Pasakojimais ir istorijomis dalinsimės lauke šalia saugyklos, tiksliai kas valandą: 10, 11, 12 val. ir t.t., po jų lankytojai kviečiami savarankiškai apžiūrėti unikalų statinį. Paskutinio pasakojimo pradžia – 16 val. Pasinaudokite galimybe prisiliesti prie senojo Vilniaus vandentiekio istorijos ir išgirsti apie šiuolaikines vandentvarkos technologijas. Apsilankymas – nemokamas.

Kur? Liepkalnio g. 20

Kada? Gegužės 5 d. 10-16 val.

7. Aplink Rotušės aikštę

Rotušės požemiai, mažosios gildijos namai, Šv.Kazimiero bažnyčia, rotušės gatvių kiemeliai Ekskursijos - pasivaikščiojimo metu nusileisime į po visa Rotušę esančius požemius ir pamatysime, kur buvo laikomi nusikaltėliai, kur galėjo stovėti iždo skrynia ar saugomi ginklai.

Baigę požeminę kelionę, keliausime aplink Rotušes aikštę ir sužinosite, kur slepiasi siauriausia Vilniaus gatvė, kur gyveno profesorius Frankas, kūrė Antakolskis ar dūsavo iš meilės carui Aleksandrui Sofija Tyzenhauzaitė. Be to pateksime į Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčią, pamatysite kas liko iš šios gražuolės. Rotušės aikštės gatvelės ir pastatai slepia dar daug istorijų, o ekskursiją baigsime prie nesenai atidegto paminklo rotušės aikštėjs kampe.

Ekskursijos trukmė 2 val. Reikalinga registracija. Papildoma informacija ir registracija:raimulis@gmail.com arba tel. +370 615 22414

Kur? Vilniaus rotušė

Kada? Gegužės 5 d., 14 val.

8. Ekskursija "Užupio kontrastai"

Kadaise čia sukosi malūnai, glaudėsi prostitutės, smirdėjo rūgstančios ožio odos. Čia gyvena ir kuria menininkai, politikai ir bankininkai, Vilnelė kartais nusidažo žaliai, mažuose baruose glaudžiasi itin didelė žmonių koncentracija, o galerijose - įstabaus grožio moterys. Kviečiu pasivaikščioti po Užupį ir pabandyti pajusti, kodėl Užupis yra laikomas tokiu išskirtiniu rajonu, kad net Res Publikos titulą turi

Ekskursijos pradžia: prie Užupio tilto priešais Užupio kavinę Ekskursijos pabaiga: prie Užupio gimnazijos Ekskursijos trukmė: apie 2.5 valandos Kaina: 12 eurų. Vaikams iki 10 metų - nemokamai. 867601046 arba gabija@savaitgalioekskursijos.lt

Kur? Užupio tiltas

Kada? Gegužės 5 d., 12 val.

9. Saulės Kliošas. Pavasario turas vol.2

Klausytojams pageidaujant, papildomas areninis koncertas! Tikėtina , kad bilietai išgaruos labai labai greitai, tai nesnaudžiam.

Bilietai: https://tickets.paysera.com/lt/event/saules-kliosas-pavasario-turas-vol-2 Baras atsidaro 20:00. Kompanijoms, įsigijusioms daugiau nei 5 bilietus, rekomenduojame rezervuotis staliuką telefonu +37068411382. Anksčiau atėję lankytojai renkasi labiau patinkančias vietas. Jūsų bilietas - tai Jūsų sėdima vieta, stovimų vietų nėra.

Kur? Jazz Cellar 11, Aušros Vartų g. 11

Kada? Gegužės 5 d., 21:30 val.

10. Kamanių šilelis. 7 metų gimtadienio koncertas

Mistiškas, mitinis, amžinas skaičius - 7. tiek metų kamanių šilelis jau groja jums. prieš septynerius metus Kamilė ir Mantas pirmąjį kartą koncertavo Drambliuose, tad šia proga kiekvienais metais žymime ūgtelėjimą. O juk dar ir motinos diena! labai norim susitikti su jumis ir atšvęsti šias dvi gražias šventes. Ruošiamės skrydžiui jau dabar, lai dūzgia širdyse, kvieskit savo mamas ir dovanokit joms vakarą kartu, tuoj susitiksime septintąjį kartą. Bilietai čia: https://tickets.paysera.com/lt/event/kamaniu-silelis-7-metu-gimtadienio-koncertas

Kur? Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30

Kada? Gegužės 6 d., 18 val.

130 peržiūrų liepos mėn.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.