Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Bjelle @ Tamsta

Bjelle su grupe pamatyti galima tikrai ne kasdien, todėl laukia neeilinis koncertas. Atlikėja, dainų autorė, kompozitorė, laidų vedėja - Bjelle skiria ypatinga dėmesį šio koncerto pasiruošimui. Bus svečių, bus naujų kūrinių, bus ir senų!

Koncerte gros: Kasparas Meginis (klavišiniai) Aleksandras Rogoža (būgnai) Julius Valančauskas (bosas) Haroldas Liumparas (el. gitara) Teresė Andrijauskaitė ir Milda Bakanauskienė (back vocal) Svečiuose - Aistė Lasytė Šviesų dailininkas - Giedrius Gurevičius DURYS: 20:00 KONCERTO PRADŽIA: 21:00 STILIUS: acoustic | electronic | rock BILIETO KAINA: 7 €. Studentams 5€ Bilietai parduodami tik renginio dieną. STALIUKŲ REZERVAVIMAS: telefonu: +370 680 21 534 arba el. paštu [email protected] Rezervacija nemokama, laikoma iki 20:30.

Kur? Tamsta Club, A. Strazdelio g. 1

Kada? Gegužės 9 d., 20 val.

2. Kiek megztinių pasiimti į Islandiją?

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-1
Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-1

Įsibėgėjus lietuviškam pavasariui kviečiame prisiminti žiemos orus! Šį ketvirtadienį Greta, Marius ir Ieva Marija pasakos apie dviejų savaičių kelionę po Islandiją, vykusią vasario - kovo mėnesiais.

Kelionės idėja kilo netikėtai, po išvykos į Tatrus palydėti senųjų metų ir sutikti naujus. Į Islandiją leidomės keturiese - jungtinės VUŽK ir KTU Ąžuolo pajėgos. Papasakosime, kaip tvarkėmės su permainingais orais, kur ir kaip radom maisto, ko prisiragavom ir kur turškėmės, kai visą dieną lyja. Gerą orą išnaudojom lipimui ant uolų bei ridulių ridenimui nuo jų, pasivaikščiojimui ant ledyno ir užšąlusio krioklio pakapojimui. Ateikit pasiklausyti, laukiami visi! DURYS 19:30 PASAKOJIMAS 20:00

Kur? Vilniaus universiteto žygeivių klubas (VUŽK), Saulėtekio al. 31

Kada? Gegužės 10 d., 20 val.

3. WhaleSounds teatriniai nardymai "autoBUSU"

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-2
Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-2

Prie autobuso susiburs penkiasdešimt keleivių – tai Jūs. Keleivius pasitiks autobuso vairuotojas ir kelionės palydovė. Tuomet Jūs įsitaisysite patogiose kėdėse ir prasidės nepaprasta autobuso kelionė, kurios metu pamatysite kažką neįprasto – pačius save: iš šono, iš viršaus, iš apačios, iš kurios tik panorėsite pusės. Šitaip matysite ir savo bendrakeleivius, nebent norėsis užsimerkti. Autobuse prabus visos juslės – girdėsite vairuotojo bei palydovės balsus, skambančią muziką ir patirsite palengva užliejančią ramybę, nes keliausite maršrutu nuo Vilniaus iki Ten, kur ramu ir gražu. Šis maršrutas – tai pažintinis pasakojimas apie Jus kaip žmones ir apie žmones kaip Jūs, į kuriuos žvalgysitės keliaudami, tirdami ir veikdami. Tikėkimės, kad kelionė bus sėkminga – be vėjų, audrų ir smėlio akyse.

Pozityvaus meno judėjimas WhaleSounds vėl kviečia į teatrinius nardymus - tik šį kartą, į nepaprastą kelionę autobusu. Kas? WhaleSounds spektaklis/ teatriniai nardymai “autoBUSU” Kada? Gegužės 11 d. 20 val. Kur? Tymo turguje/ Sky blue bus Kūrybinė grupė: Gabrielius Zapalskis, Birutė Belada Tauterytė, Jurgis Marčėnas, Ignas Lungevičius, Sandra Vasilevskaitė, Dovilė Šidlauskaitė, Vytis Silius. Spektaklis dalinai finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

Kur? Tymo turgus

Kada? Gegužės 11 d., 20 val.

4. Naktinė kritinė masė

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-3
Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-3

Naktinė kritinė masė – tai masinis, organizatorių neturintis pasivažinėjimas dviračiais naktį, balandžio-spalio mėnesių ANTRĄ penktadienį prie Katedros varpinės 23:00 val. Naktinė masė skirta ne tik parodyti, kad dviratis lygiavertė transporto priemonė, bet ir pažinti naktinį Vilnių.

Pasipuoškite savo dviratį, juk kritinė masė - šventė! Tai gali būti LED, ryškiaspalviai papuošimai. Vilniuje nuo 2010 m. Plačiau wiki: https://lt.wikipedia.org/wiki/Kritinė_Masė_(akcija)

Video: https://youtu.be/9bE0TUCHkYE TRUKMĖ / GREITIS / ATSTUMAS max 2val., vid 12km/h., max 20km MOTO Mes netrukdome eismui - mes esame eismas! PAGRINDINĖS TAISYKLĖS * Važiuoti tik gatve (dešine juosta). * Nelenkti vedančiųjų grupės. * Nevažiuoti prieš eismą. * Raudonas šviesoforas - stojame. Pravažiavę laukia. * Liemenės ir žibintai - privalomi abu tamsiu paros metu. * Vykdyti policijos komandas. * Esant pavojui kelyje - kelti ranką. Nepamirškit - kiekvienas dalyvis pats atsako už savo saugumą. LIEMENĖS IR ŽIBINTAI - PRIVALOMI.

Kur? Katedros varpinė

Kada? Gegužės 11 d. 23 val.

5. R. Banionio filmo „Mano mažytė žmona“ peržiūra (1984 m.)

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-4
Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-4

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka maloniai kviečia žiūrovus prisiminti, o galbūt ir iš naujo atrasti lietuviško kino klasiką. Tęsiame pažintį su Lietuvos kino centro „Auksinės lietuviško kino kolekcijos“ filmais. Gegužę žiūrėsime šiuos filmus: „Herkus Mantas“, „Niekas nenorėjo mirti“, „Mano mažytė žmona“, „Riešutų duona“. Gegužės 11 d. 12 val. – Kino popietė. Vaidybinis filmas „Mano mažytė žmona“ (rež. Raimundas Banionis, 1984 m.)

Filmas apie jaunus žmones: apie meilę, svajones, jaunatvišką maištą. Rūta susipažįsta su Linu ir, norėdama nuslėpti, kad yra kilusi iš vargingai besiverčiančios, išgertuvių nevengiančios šeimos, prisistato jam kaip profesoriaus duktė. Netrukus atsitiktinė pažintis perauga į rimtus santykius, kurie klostosi kompanijos linksmybių fone. Visi kylantys keblumai išsprendžiami be vargo – sąmojingai ir greitai. Filme vaidina Saulius Balandis, Ingeborga Dapkūnaitė, Eleonora Koriznaitė, Juozas Marcinkevičius, Linas Paugis ir kt. Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

Kur? Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Kada? Gegužės 11 d. 12 val.

6. LKL ketvirtfinalis: „Lietuvos rytas“ – „Juventus“

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-5
Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-5

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos startas „Betsafe-LKL“ atkrintamosiose varžybose! Į „Siemens“ areną atvyksta Žydrūno Urbono vadovaujamas Utenos „Juventus“.

Kur? Siemens arena.

Kada? Gegužės 11 d. 18:45 val.

7. PaVINGiuojam!│Vingio parko festivalis 2018

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-6
Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-6

Dvi dienas truksiančioje šventėje aktyviai leisime laiką gamtoje sportuodami, išmėgindami sporto ekskursijas po parką, naujas veiklas, mėgausimės nuostabia Vilnius City Opera muzika tarp sužydusių tulpių Botanikos sode, šeimos su vaikas čia ras ir edukacinių užsiėmimų, taip pat rengsim piknikus grilio zonoje ir ragausim sveikus užkandžius iš food-truck‘ų, degustuosim šviežias sultis.

Pažadame, jog kiekvieną renginio dieną jūsų lauks daugybė skirtingų įdomių užsiėmimų, tad sau patinkančią veiklą šventėje ras jaunimas ir senjorai, sportininkai ir gamtos mylėtojai, ir šeimos su mažyliais!

Kur? Vingio parkas.

Kada? Gegužės 12-13 d.

8. Pavasario gėlių šventė Vingio skyriuje

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-7
Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-7

Kviečiame į tradicinę PAVASARIO GĖLIŲ ŠVENTĘ VU Botanikos sodo Vingio skyriuje š.m. gegužės 12 d., šeštadienį, 12.00 val. ! Kaip ir kasmet Vingio parke esantis VU Botanikos sodo skyrius pakvies džiaugtis nuostabiu tulpių bei kitų gėlių žydėjimu. Ši šventė vyks kartu Vilniaus miesto švente „Pavingiuojam!“.

Šventės metu žydės ne tik tulpės, bet įvairiausi kiti gėlių, krūmų bei medžių žiedai - tai pats nuostabiausias ir gražiausias metas Botanikos sode. Šventės metu vyks parodos bei įvairūs užsiėmimai, visą programą paskelbsime netrukus. Šventė vyks ne Kairėnuose, o Vingio parke (M.K.Čiurlionio g.110, Vilniuje).

Kur? M. K. Čiurlionio g. 110

Kada? Gegužės 12-13 d.

9. FK Trakai - Vilniaus Žalgiris

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-8
Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-8

Pasiruoškite dar vienai futbolo šventei! Jau gegužės 12 dieną 13:00 LFF stadione FK Trakai - FC Vilniaus Žalgiris.

Kur? LFF stadionas, Stadiono g. 2

Kada? Gegužės 12 d., 13 val.

10. Vilnius Iron Wolves vs Kaliningrad AmberHawks

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-9
Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-9

Amerikietiško futbolo rungtynės tarp Vilnius Iron Wolves ir Kaliningrado Amber Hawks tarptautiniame Monte Clark Cup 2018 turnyre. Pernai vilniečiai įveikė oponentus iš Kaliningrado rezultatu 35-18. Šiemet svečiai atvyksta siekti revanšo, bet Iron Wolves pasiryžę pratęsti tarpusavio pergalių seriją! Palaikykite pirmąją Lietuvoje amerikietiško futbolo komandą! Įėjimas nemokamas.

Kur? Senvagės Stadionas, Širvintų g. 80

Kada? Gegužės 12 d., 16:30 val.

11. VU chorų sezono uždarymo koncertas

VU chorai GAUDEAMUS, VIRGO ir PRO MUSICA kviečia į sezono uždarymo koncertą! Pavasariu alsuojančiame koncerte išgirsite įvairių žanrų muzikos: nuo klasikinių J. S. Bacho kūrinių iki smagių, lietuviškų Dainų šventės dainų. Bilietus platina Bilietai.lt Taip pat bilietus galėsite įsigyti renginio vietoje.

Kur? Šv. Jonų bažnyčia

Kada? Gegužės 12 d., 19 val.

12. Pasakų Pavasaris

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-10
Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-10

Daugiau informacijos čia: https://www.facebook.com/events/311713062691050/

Kur? Vilniaus g. 39

Kada? Gegužės 13 d. 11 val.

13. Obelija

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-11
Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (19-oji savaitė), nuotrauka-11

Gamtos žalumu, pavasario lietumi ir saulės šviesa dvelkiančias meilės dainas gegužės antrą sekmadienį į Geltonos sofos klubą atsineš kiekvienam save gerbiančiam folko gerbėjui gerai žinoma grupė Obelija. Keturios merginos savo balsais, dusliu būgno dundesiu, žvangučiais bei kanklių sąskambiais jau septynerius metus lepina ne tik tradicinės muzikos megėjo, bet ir tūlo melomano ausį.

„Obelija“ dainų ieško ne tik dainynuose ar garso įrašuose, bet ir rengia ekspedicijas į Dzūkijos kaimus išmokti jų iš ten tebegyvenančių senolių, kuriuos melodijos pasiekė tiesiogiai iš amžių gūdumos. Kelių ekspedicijų metų užrašytos dainos, kartu su rastomis archyvuose bei dainynuose, bus įamžintos greitai pasirodysiančiame grupės albume. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/206845286712267/

Kur? Šeimyniškių g. 23

Kada? Gegužės 13 d. 19 val.

renginiai Vilniuje savaitėsrenginiai kąveiktiVilniuje
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 474 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 188 iš jų registruoti Vilniaus, 89 Kauno, 75 Klaipėdos, 54 Šiaulių, 21 Marijampolės, 20 Telšių, 14 Tauragės, 9 Alytaus, 3 Utenos ir 1 Panevėžio apskrityse. Šiuo metu atlikti 318 atvejų epidemiologiniai tyrimai. Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, pagal...
Įvykiai
Šiemet baigta rekonstruoti viena svarbiausių Šnipiškių seniūnijos susisiekimo arterijų – Giedraičių gatvė – tapo saugesnė ir draugiškesnė judėti visiems. Atnaujinta gatvė susisiekimo prasme svarbi ne tik Giedraičių ir S. Fino gatvių gyventojams, bet ir šalia esantiems biurų darbuotojams. Skaičiuojama, kad šia gatve per parą kasdien pravažiuoja daugiau kaip 4 tūkst. transporto priemonių. Tranzitinio automobilių eismo dvipusė ir pėstiesiems nesaugi Giedraiči...
Įvykiai
Saugesnės ir gyvesnės gatvės gyvenamųjų namų, įmonių apsuptyje, kur kasdien įvairiai juda daugybė žmonių – Vilniuje pradedamos įrengti ramaus eismo zonos. Pilotiniam projektui pasirinkta Naugarduko gatvė, kur automobiliai jau juda lėčiau, o pati gatvė žingsnis po žingsnio formuojama kaip viešoji erdvė, atveriant ją dviratininkams, pėstiesiems. Pagal šiuos principus neseniai baigta tvarkyti Giedraičių gatvė, ramaus eismo gatvių privalumus mato keliaujantiej...
Savivalda
Sostinės savivaldybė buria Vilniaus sveikatos komandą – sukvietė kelias dešimtis Vilniuje veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų ir jas vienijančių organizacijų aptarti pandemijos valdymą ir kylančias problemas: kuo šiandien galima padėti medikams, kur yra silpnosios grandys, kur galbūt per menkai pasiruošta valstybės lygmeniu, kokie sukaupti rezervai ir su kokiais iššūkiais šiandien susiduriama pirmosiose fronto linijose. Nuotoliniu būdu vykusiame pirmaj...
Įvykiai
Sparčiai gražėjančioje Trakų Vokės dvaro sodyboje šiandien pažymėta kertinių dvaro fasadų ir interjero atnaujinimo darbų pradžia – ta proga su pažadu puoselėti senųjų dvaro sodybos ir parko architektų ir projektuotojų kūrinį į rūmų centrinių laiptų pamatą įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms. Rūmų ir sodybos sutvarkymas leis ilgus dešimtmečius džiaugtis ypatingu paveldo objektu Vilniuje. „Džiaugiuosi matydamas, kaip keičiasi, gražėja, auga, atsiskleid...
Įvykiai
Bendruomeninėms veikloms ir kasdieniams Naujamiesčio gyventojų pasivaikščiojimams vis patrauklesne tampanti Naugarduko gatvės dalis nuo Vytenio iki Švitrigailos gatvių šį sekmadienį, nuo 10 iki 14 val. virs turgumi su ūkininkų prekėmis tiesiai iš kaimo, maisto vagonėliais ant ratų. Šioje atkarpoje bus laikinai ribojamas automobilių eismas. Spalio 25 d. nuo 9.30 iki 14.30 val. dėl vyksiančio renginio „Gatvės turgus“, Naugarduko gatvės dalyje nuo Švitrigailo...
Įvairios
Maistinių riebalų likučiai, kartu su nuotekomis patenkantys į miesto kanalizaciją, sukelia daug iššūkių. Tačiau yra būdas šias problematiškas atliekas panaudoti naudingai – perdirbti ir išgauti žaliąją energiją. Tokį projektą šiuo metu planuoja didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė – „Vilniaus vandenys“. Skaičiuojama, kad įgyvendinus projektą per metus būtų galima perdirbti iki 500 tonų riebalų, o naudą pajustų ir maitinimo verslas, ir miesto gyvento...
Įvykiai
Artėjant mirusiųjų pagerbimo dienai Vėlinėms, Vilniaus miesto kapinėse pastatyta apie 40 papildomų konteinerių, skirtų įvairioms atliekoms. Daugelyje sostinės kapinių atliekos išvežamos kasdien, dalyje jų išvežimo periodiškumas keičiamas pagal poreikį. Šiuo metu beveik visose Vilniaus kapinėse lankytojai gali naudotis rūšiavimui skirtais konteineriais. Kairėnų ir Liepynės kapines administruojanti bendrovė atliekas rūšiuoja prieš išvežant į sąvartynus. Mies...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 442 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 215 iš jų registruota Vilniaus, 72 Kauno, 45 Klaipėdos, 41 Šiaulių, 25 Panevėžio, 24 Telšių, 10 Marijampolės, 7 Tauragės ir 3 Utenos apskrityse. Šiuo metu atlikti 307 atvejų epidemiologiniai tyrimai. Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, pagal šiuo metu t...
Exchange Rates
USD 0,844