„Vegfest LT” vasaros festivalis stebins augalinio maisto įvairove bei skoniu

Lygiai už mėnesio – birželio 9 d. Vilniuje šurmuliuos didžiausia Lietuvoje augalinio maisto šventė – „Vegfest LT” vasaros festivalis. „Tai renginys, skirtas populiarinti veganizmą bei augalinę mitybą, supažindinti visuomemę su augalinio maisto nauda, parodyti koks įvairus ir skanus jis yra”, – sakė „Vegfest LT” organizatorė Ventė Viteikaitė.

Tai bus jau šeštasis šio ciklo renginys – keturi buvo surengti Vilniuje bei vienas Kaune. Vasaros festivalis yra didžiausias metų renginys – pernai jame apsilankė daugiau nei 5000 lankytojų, ne mažesnio skaičiaus organizatoriai laukia ir šiais metais.

Renginio metu vyks veganiškų prekių mugė – joje dalyvaus daugiau nei šimtas įmonių iš Lietuvos ir užsienio.

Lankytojai galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, paragauti įvairių mėsos ir pieno pakaitalų, įsigyti pusfabrikačių, ekologiškų produktų, natūralios kosmetikos, virtuvės įrangos, receptų knygų, drabužių, papuošalų, aksesuarų, veganų atributikos, prekių vaikams ir t.t.

„Bus ir jau nuolatiniais tapusių dalyvių, net tokių, kurie nėra praleidę nė vieno mūsų renginio, ir naujokų. „Vegfestas“ yra pagrindinė platforma, kurioje pristatomi nauji veganams skirti produktai ir paslaugos. Šiame renginyje taip pat netruks naujienų“, – žadėjo V.Viteikaitė. Be to daugelio prekių bus galima įsigyti gerokai pigiau nei parduotuvėse.

Atėjusieji į renginį taip pat galės pasiklausyti paskaitų. Pasak organizatorės, jų programa šiemet itin įdomi, aprėpianti įvairias temas, skaityti pranešimų atvyksta keletas garsių lektorių iš užsienio. Vienas jų – žymus amerikiečių kultūristas Korinas Suttonas. Jo paskaita – apie veganišką mitybą sportuojantiems ir patikimiausius baltymų šaltinius.

Amerikiečių psichologė Melanie Joy, šiuo metu gyvenanti Vokietijoje, kalbės apie tai, kaip sutarti poroje, jei mitybos įpročiai skiriasi.

Dar vienas pranešėjas iš JAV – garsus gydytojas ir bestselerių autorius Joelis Fuhrmanas. Jis patars kaip maitintis, kad niekuomet nesirgti ir gyventi 100 metų. Pranešimus skaitys ir keletas sveikatos bei aplinkosaugos specialistų iš Lietuvos.

Taip pat veiks infostaliukas – prie jo bus galima nemokamai gauti įvairių lankstinukų, žurnalų, kortelių su receptais, pasikonsultuoti su veganišką gyvenimo būdą pasirinkusiais renginio savanoriais. Pirmą kartą veiks Augalų mainykla – lankytojai kviečiami atsinešti įvairių sėklų, sodinukų, juos galės išsimainyti į kitus augalus.

„Vegfest LT” vasaros festivalis stebins augalinio maisto įvairove bei skoniu , nuotrauka-1
„Vegfest LT” vasaros festivalis stebins augalinio maisto įvairove bei skoniu , nuotrauka-1

Mainytis bus galima tiek dekoratyviniais, tiek valgomaisiais augalais. Taip pat vyks koncertas – pasirodys atlikėjos Migloko, Kaia, grupės „Strings Of Earth“, „Audru“, „Homechestra“, „Saulės garsai“.

„Renginyje laukiame visų besidominčių veganizmu, augaline mityba, ekologija, gyvūnų teisėmis, ar tiesiog mėgstančių išbandyti naujoves. Renginio atmosfera yra labai draugiška, atvira“ , – sakė V.Viteikaitė.

Idėją organizuoti „Vegfest LT“ Ventė atsivežė iš Jungtinės Karalystės, kur šiuo metu gyvena.

„Prieš keletą metų apsilankiau Londone vykstančiame „Vegfest UK“ – tai didžiausias veganiško gyvenimo būdo renginys Europoje, vykstantis dvi dienas ir sutraukiantis kelias dešimtis tūkstančių lankytojų. Būti su tiek bendraminčių vienoje erdvėje buvo neįtikėtinas jausmas, tad pradėjau panašų renginį planuoti ir Lietuvoje“, – pasakojo mergina.

Pasak jos, organizuoti renginį paskatino ir auganti veganų bendruomenė. Pirmasis „Vegfest LT“ buvo surengtas 2016-ųjų rudenį – į jį atėjo tiek žmonių, kad prekės baigėsi renginiui nė neįpusėjus, o žurnalistai renginį lygino su „Lidl“ atidarymu. „Vegfest“ komandos planuose – kasmetiniai renginiai ne tik sostinėje, bet ir Kaune bei Klaipėdoje.

Veganizmas laikomas šiuo metu sparčiausiai pasaulyje plintančiu judėjimu. Vien Jungtinėje Karalystėje veganų skaičius per paskutinius pora metų pakilo nuo pusės iki trijų su puse milijonų. Itin didelis veganų skaičius ir Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Skandinavijos šalyse.

Kiek veganų Lietuvoje, nėra tiksliai žinoma, tačiau socialiniame tinkle „Facebook“ suburta grupė „Lietuvos veganai“ šiuo metu jungia beveik 25 tūkst. narių.

Veganizmo nuostatas lemia įsitikinimas, jog nedera savo reikmėms išnaudoti kitų gyvų būtybių. Veganai nevartoja mėsos, žuvies, jūrų gėrybių, pieno produktų, kiaušinių ir netgi medaus, nenaudoja su gyvūnais išbandytos kosmetikos, vengia kailio ir odos dirbinių, neina į zoologijos sodus, delfinariumus, cirką.

Tačiau rinktis veganizmą skatina ne tik etinės nuostatos, bet ir rūpinimasis sveikata bei aplinkosauga. Vis daugiau mokslinių tyrimų įrodo augalinės mitybos naudą. Net itin konservatyvia laikoma Pasaulio sveikatos organizacija pripažįsta augalinę mitybą kaip sveikesnę nei mėsišką ir tinkamą įvairaus amžiaus žmonėms: kūdikiams, vaikams, paaugliams, suaugusiesiems, nėščiosioms ir žindančioms, senyvo amžiaus žmonėms, sportuojantiems, o mėsos gaminius priskiria pirmosios kategorijos kancerogenams – šiai kategorijai priklauso ir tabako gaminiai, asbestas, radioaktyvieji elementai.

Taip pat būtent intensyvi gyvulininkystė atsakinga už didžiąsias pasaulio gamtosaugos problemas – jos daroma žala yra didesnė nei visos gamybos ir transporto kartu sudėjus.

„Vegfest LT” vasaros festivalis stebins augalinio maisto įvairove bei skoniu , nuotrauka-2
„Vegfest LT” vasaros festivalis stebins augalinio maisto įvairove bei skoniu , nuotrauka-2

„Vis daugiau ir daugiau žmonių ima tai suprasti ir jungiasi į veganų gretas. O tuos, ką stabdo baimė, kad tapus veganu nebus ką valgyti, kviečiu ateiti į mūsų renginį – jame būna nustebinti net didžiausi skeptikai“, – tikino V.Viteikaitė.

„Vegfest LT“ vasaros festivalis vyks Vilniaus prekybos centro VCUP penkto aukšto fojė bei automobilių parkavimo aikštelėje nuo 10 iki 18 val. Įėjimas nemokamas. Daugiau informacijos apie renginį:www.facebook.com/events/527631654282161

veganfest Vcup veganiškasmaistas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Verslas
Šiandien Vilniuje, Konstitucijos prospekte atidaryta naujausia, trečia šiemet sostinėje, „Rimi“ tinklo parduotuvė. Iš viso šešta šiais metais tinklą papildžiusi „Rimi“ duris atvėrė tarp prekybos ir verslo centro bei Vilniaus miesto savivaldybės, kurių lankytojams pritaikė patį naujausią, bet jau gerai išplėtotą express formatą – be vartojimui paruošto maisto ir greitam apsipirkimui skirtų zonų, čia įrengta ir mobiliųjų telefonų pakrovimo stotelė. Kaip paro...
Kultūra
Rekonstruojamas Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) premjeras pristato ir repeticijas rengia įvairiausiose vietose. Šiuo metu Vilniaus kino klasteryje (kur vyko „Respublikos“ premjera) vyksta naujo spektaklio pagal Augusto Strindbergo pjesę „Didysis kelias“ repeticijos. Penktąją šio LNDT sezono premjerą režisuoja Jonas Vaitkus, spektaklyje vaidins didžioji dalis LNDT trupės aktorių. „Didžiojo kelio“ premjera įvyks lapkričio 7, 8 dienomis, taip pat...
Įvykiai
Nuo spalio 29 dienos Karoliniškių mikrorajone, Vilniuje esantis Lietuvos pašto skyrius (50-asis paštas) perkeltas į naujas, pagal modernią koncepciją įrengtas patalpas – nuo šiol klientai bus aptarnaujami adresu L. Asanavičiūtės g. 17. Naujose patalpose didelis dėmesys skirtas klientų patogumui. Daugiau nei 110 kvad. metrų ploto patalpose veikia 3 klientų aptarnavimo langeliai, suprojektuota patogi laukimo salė, skyrius pritaikytas žmonėms su negalia, įren...
Įvykiai
Galerija „The Rooster Gallery“ ir menininkas Tomas Daukša pristato naują „Kuriu Vilnių“ projektą – Naujamiestyje, Algirdo g. skvere šalia „Oslo namų“ apsigyveno du sniego žmonės. Tai skulptūrinė grupė „Nauja karta“ – menininko keletą metų vykdomo projekto dalis. Sniego žmonių figūrėlės jau gerai pažįstamos ne tik galerijų lankytojams Lietuvoje, bet ir tarptautinėje meno scenoje. Programą „Kuriu Vilnių“ inicijavo ir remia Vilniaus savivaldybė. Su visais pro...
Įvairios
Savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ rengiasi visuomenei pristatyti Vilniaus senųjų kapinių komplekso, vadinamo Antakalnio kapinėmis, teritorijos tvarkymo idėją. Architektai vykdo Vilniaus miesto savivaldybės užduotį išplėsti vadinamąjį Menininkų kalnelį. Svarbiausių epochos lūžių ir kultūros metraščiu vadinamos XVII–XVIII a. susiformavusios Antakalnio kapinės – vienintelės Vilniuje, kuriose nuo seno laidoti įvairių konfesijų mirusieji: pravoslavai, katali...
Konkursas!
2023-ieji Lietuvos sostinei, o kartu ir visai šaliai bus ypatingi – vilniečiai švęs 700-ąjį savo miesto gimtadienį, kuris skaičiuojamas nuo pirmojo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose. Šia proga Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ organizuoja unikalių idėjų konkursą, kuriame meno ir kultūros bendruomenės kviečiamos teikti savo pasiūlymus, kaip miesto gyventojai bei svečiai galėtų paminėti artėjančią solidžią sukaktį. Konkurso me...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 950 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 350 iš jų registruoti Vilniaus, 152 Kauno, 124 Klaipėdos, 120 Telšių, 97 Šiaulių apskrityse. Dar 35 atvejai registruoti Panevėžio, 32 Tauragės, 28 Marijampolės, 7 Alytaus ir 5 Utenos apskrityse. Iš šių atvejų didžioji dauguma registruoti, kai asmenys užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtin...
Įvykiai
Geros naujienos sostinės vairuotojams, naudojantiems m.Parking –  mobiliojoje programėlėje startuoja apmokėjimas banko kortelėmis. Nuo šiol už automobilio stovėjimą vietine rinkliava apmokestintose vietose dar greičiau ir patogiau galima atsiskaityti programėlėje pridėjus naudojamą mokėjimo kortelę. „Vis daugiau vairuotojų m.Parking renkasi kaip vieną tų programėlių, kuri yra kasdienis, jau įprastas įrankis – šiuo metu ji turi maždaug 250 tūkst. naudotojų....
Įvykiai
Bendrovė „Ignitis gamyba“ informuoja, kad šiomis dienomis atliekamas Vilniaus trečiosios termofikacinės elektrinės (TE-3) pirmojo energetinio bloko (B-1) bandymas, kurio metu tikrinama, kaip veikia bendrosios TE-3 ir B-1 sistemos bei technologiniai įrenginiai. Jočionių g. apylinkėse dirbantys ir gyvenantys žmonės įspėjami, kad šią savaitę ir kitos savaitės pradžioje darbo valandomis iš jėgainės teritorijos gali sklisti neįprasti garsai, o virš aušintuvių p...
Exchange Rates
USD 0,854