Rasos – darniai besiplečiantis sostinės ateities rajonas

Šįvakar Rasose baigėsi šiųmetis Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus susitikimų su gyventojais ciklas: per 9 pastaruosius mėnesius miesto vadovas aplankė visas 21 sostinės seniūniją, kur apie kuriamą Vilnių, pokyčius mieste, gerinant gyvenamąją aplinką, naują Bendrąjį miesto planą ir Kaimynijų programą diskutavo su keliais tūkstančiais vilniečių. Rasų gyventojams buvo perduota aiški žinia dėl seniūnijos perspektyvos – tai sostinės ateities rajonas.

„Geriausi pokyčiai mieste ateina tada, kai mes patys kuriame savo miestą: aktyvų, patogų, žalią, istorinį ir kartu alsuojantį gyvybe. Jaukus Rasų kraštas šiuo metu atrodo per toli nuo miesto centro, tačiau žvelgiant į perspektyvą, miesto naują Bendrąjį planą, miestas darnia plėtra žengs į Pietus – į Rasas ir Naujininkus. Rasos yra ateities rajonas, kuriame bus daugiau gyvybės ir miestas turi labai konkrečių planų, kaip tai padaryti.“ – sakė Vilniaus meras.

Istorinių Rasų kapinių sutvarkymui – daugiau nei 2 mln. eurų

Rasų kapinės – vienas didžiausių turistų traukos objektų Vilniuje, įtrauktų į daugybę paveldosaugos katalogų visame pasaulyje. Sutvarkius šią istorinę vietą, Vilnius turės dar didesnį turistų srautą. Jie vaikščios saugiais, apšviestais, sutvarkytais takais. Statistikos departamento duomenimis, 95 proc. Lietuvos turizmo agentūrų Rasų kapines yra įtraukusios į lankytinų objektų programą. Skaičiuojama, kad Rasų kapinėse kasmet apsilanko ne mažiau kaip 150 tūkst. turistų.

Šį pavasarį buvo pasirašyta sutartis su konkurso laimėtojomis – įmonėmis UAB „Litcon“ ir UAB „Ekstra statyba“, kurios jau pradėjo paruošiamuosius kapinių sutvarkymo darbus. Restauravimo darbams atlikti skirta daugiau nei 2 mln. eurų Europos Sąjungos ir sostinės savivaldybės lėšų.

Rasų kapinėse bus sutvarkytos 6 koplyčios, tvora, 341 avarinės būklės kapavietė, iš kurių 141 yra įtrauktos į Kultūros vertybių registrą. Taip pat bus atnaujinta ir sutvarkyta istoriniai kapinių takai, laiptai, stabilizuoti beslenkantys šlaitai, apšvietimas, įrengtos vaizdo stebėjimo sistemos. Už savivaldybės lėšas planuojama atnaujinti kapinių administracijos pastatą, kapinių tvoras. Istorinės Rasų kapinės bus baigtos tvarkyti iki 2020 metų.

Atgimsta Rasų gatvės ir kiemai

Praėjusiais metais toliau sparčiai keitėsi rajono veidas – toliau įgyvendinta gyvenamosios aplinkos gerinimo programa: sutvarkyti iki tol daugelį metų apleisti duobėti kiemai ir gatvės, atnaujinta daugiau kaip pusė kilometro S. Batoro (nuo Peteliškių iki Rudens g.) gatvės, daugiau kaip po kilometrą Pavilnio, Subačiaus g., Belmonto g.

Dar daugiau – po daugelio metų pagaliau buvo išasfaltuoti žvyrkeliai Mildos ir Filaretų g., suremontuoti kiemai ir šaligatviai ties Peteliškių g. ir prie Vilnelės g.

Per šiuos metus Rasų kiemuose ir gatvėse bus matoma dar daugiau pokyčių: ištisai bus asfaltuojamos Filaretų g. (nuo nuokalnės prie Filaretų pradinės mokyklos į Rudens g. pusę – apie 570 m), Markučių, Sibiro, Ramunių g. Jau remontuojamas puskilometris Dunojaus gatvės bei šaligatviai nuo Liepkalnio iki Sukilėlių g. Rajonas bus patogesnis ir gražesnis įrengus naujus šaligatvius Rasų g. (nuo 35 iki 47 nr.), Ribiškių take, taip pat bus remontuojami seni šaligatviai Tyzenhauzų, Filaretų, Ribiškių Didžiojoje, Stadiono g. Šiemet bus remontuojami Subačiaus (nr. 116-120) ir Peteliškių g. (nr. 11-14) kiemai bei laiptai Polocko, Peteliškių ir Liepkalnio gatvėse.

Šią vasarą bus įrengtas naujas apšvietimas Ribiškių Sodų 1-oji g. Ribiškių Sodų 2-oji g. Ribiškių Sodų 3-oji g. , Birbynių g.

Visi gatvių asfaltavimo, apšvietimo, dviračių ir pėsčiųjų takų tiesimo darbai: www.darbaivilniuje.lt

Kuriame jaukesnę aplinką šeimoms su vaikais

Markučių parke įrengti 6 nauji mediniai suoliukai, atnaujintos ir suremontuotos vaikų žaidimo aikštelės: Peteliškių g. 11, Liepkalnio g. 1, Tyzenhauzų g. 8, atnaujintos sporto aikštelės Peteliškių g. 16, Liepkalnio g. 28.

Šiemet savivaldybės suplanuota įrengti dar dvi vaikų žaidimų aikšteles Kaukysos g. šalia Belmono pėsčiųjų tako mažyliams ir vaikams iki 12 m. Joms įrengti valstybinėje žemėje laukiamas NŽT leidimas.

Naujo Bendrojo miesto plano sprendiniuose dėmesys – Vilnios upės slėniui

Šiuo metu kaip tik svarstomi su visuomene Vilniaus bendrojo plano 2030 sprendiniai.

Rasų seniūnijoje numatoma formuoti integralų želdynų tinklą, kuris susies gyvenamąsias, saugomas ir gamtinio karkaso teritorijas, ypatingas dėmesys – Vilnios upės slėniui.

Seniūnijoje planuojamas daugiabučių namų atnaujinimas, susisiekimo infrastruktūros gerinimas, viešųjų erdvių bei želdynų atnaujinimas. Teritorijoje ties Minsko pl. – komercinio linijinio centro formavimas, taip pat miesto centrų užstatymo kūrimas išskirtose Paplaujos ir Kalnėnų rajonų dalyse. Numatoma netaršios pramonės plėtra pietinėje Rasų seniūnijos dalyje, ties Liepkalnio g. – Lydos pl.

Modernus ir patogus Vilniaus viešasis transportas

Sostinėje kursuoja jau šimtai naujų aukščiausius saugumo ir patogumo standartus atitinkančių autobusų: Vilniuje nupirkta 250 naujų autobusų ir 41 troleibusas. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ planuoja įrengti viešojo transporto stotelėse keleivių laukimo paviljonus Mildos st. (abiem kryptimis), taip pat suremontuoti suolą Pelesos st. (Liepkalnio g., link stoties), o Markučių st. (iš centro) įrengti papildomą suolą. Nuo birželio 16 dienos Liepkalnio stotelėje pradės stoti 88 ir 88N maršruto autobusai. Planuojami įrengti paviljonai Pelesos st. (iš Stoties) ir Markučių st. (link centro).

Saugiau ir šviesiau gatvėse

Per praėjusius metus Olandų ir Filaretų g. šviesoforais reguliuojamoje sankryžoje buvo pakeistas eismo srautų reguliavimas ir valdymas, padidėjo automobilių ir pėsčiųjų saugumas. Rasų, Sukilėlių ir Ribiškių Didžioji g. šviesoforais reguliuojamoje sankryžoje pakoreguoti transporto jutiklių nustatymai, dėl ko padidės sankryžos lankstumas. Drujos, Subačiaus ir P. Višinskio g. sankryžoje modernizuota eismo valdymo įranga, įrengtas ryšis su Eismo valdymo centru, padidintas sankryžos lankstumas. Liepkalnio, Žirnių g. ir Minsko pl. sankryžoje pakoreguota signalinė programa, padidintas maksimalus žalio signalo laikas Žirnių g. ir Minsko pl.

Pernai įrengtas pėsčiųjų perėjų apšvietimas ties P. Višinskio g. ties sankryža su Markučių g. 4. Šiemet planuojama įrengti Liepkalnio g. apšvietimą po geležinkelio viaduku (ties sankryža su Drujos g.) ir įrengti pėsčiųjų perėjos esančios ties Liepkalnio g. ties sankryža su Gardino g. kryptinį apšvietimą.

Šiais metais atlikus Eismo valdymo centro įrangos atnaujinimą, pakoreguotos Geležinkelio, Drujos, Aušros Vartų ir Liepkalnio g. sankryžos signalinės programos.

Be to, jau projektuojama ir Liepkalnio, Žirnių g. ir Minsko pl. dviejų lygių sankryža, kurios įrengimas leis padidinti eismo srautų pralaidumą bei saugumą.

Saugesnė kokybiškesnė ugdymo aplinka

Praėjusiais metais atnaujinta Filaretų pradinė mokykla: vidaus patalpų remontui, sienos šiltinimui savivaldybė skyrė 8,9 tūkst. Eur, dar 3,5 tūkst. Eur – langų pakeitimui. Liepkalnio pagrindinėje mokykloje pernai įrengė žaidimų aikšteles ir atsinaujino kitą būtiniausią įrangą, tam savivaldybė skyrė 1,8 tūkst. Eur. Lopšelis-darželis „Klevelis“ buvo prijungtas prie lopšelio-darželio „Gervelė“, racionaliai panaudojus lėšas dabar per metus sutaupoma 9,6 tūkst. Eur. Pernai prie Filaretų pradinės mokyklos buvo pažymėtos 7 trumpalaikio sustojimo vietos „Kiss and ride“ tėveliams, išleidžiantiems ir pasitinkantiems savo atžalas.

Kaimynijos– galimybė atsinaujinti kiemus

Kiemų veidą rajone keis ir pernai startavusi nauja Kaimynijų programa. Pirmasis tokios apimties projektas Lietuvoje visiems norintiems sudarys palankias sąlygas susitvarkyti savo kaimynijos kiemą. Savivaldybė skiria po 10 eurų už 1 kv. metrą atnaujinamos teritorijos. Vilniaus meras pakvietė Rasų seniūnijos gyventojus burtis į kaimynijas, kurių Rasose yra galimybė įkurti apie 15. Apie 5000 jose gyvenančių, maždaug 15 ha plote galėtų atsinaujinti ištisus kvartalus taip, kaip patiems norisi: įsirengti sporto ir žaidimų aikštelę, tvorą, pavėsinę, naują apšvietimą, pėsčiųjų takus, vaizdo stebėjimo kameras, suoliukus ir šiukšliadėžes, naujas parkavimo vietas ar apželdinti kiemą. Daugiau apie tai: www.vilnus.lt/kaimynijos

Rasos Vilniausmiestosavivaldybė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvykiai
Vilniaus senamiestyje, Kėdainių ir Lydos gatvių sankryžoje šiandien atidengta žymaus skulptoriaus Romualdo Kvinto skulptūra „Vandens nešėjas“, įkvėpta Vilniuje gyvenusio žydų poeto Mošės Kulbako kūrybos. Tai – vienas paskutiniųjų 2018-aisiais išėjusio skulptoriaus darbų ir dar vienas jau trečius metus skaičiuojančios sostinės savivaldybės programos „Kuriu Vilnių“ kūrinys. „Labai simboliška, kad būtent šiandien ir būtent šioje vietoje atidengta dar viena Vi...
Įvykiai
Nuo antradienio, spalio 20 d., vilniečiai vaistinių tinkluose „Eurovaistinė“, „Camelia“, „Gintarinė vaistinė“, „Norfos vaistinė“ ir „Benu“ gali nemokamai gauti kalio jodido tablečių, skirtų apsaugoti organizmą nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio galimos radiacinės nelaimės atveju. Tabletės bus išduodamos visiems Vilniaus mieste gyvenamąją vietą deklaravusiems gyventojams, pateikusiems asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Kalio jodido tabletės gyve...
Sveikata
Mobilus testavimo punktas sostinėje virsta tyrimų miesteliu – nuo šiandien tyrimų pajėgumai yra didinami ir bus priimama net iki 1000 besitiriančių per dieną. Nuo kovo mėnesio Vilniuje veikęs mobilus punktas V. Gerulaičio g. 1 (priešais verslo centrą „Technopolis“), kuriame imami ėminiai tyrimams dėl koronaviruso (COVID-19), išaugo iki didžiausio tyrimų miestelio ne tik sostinėje, bet ir visoje Lietuvoje. Nuo šiandien jame veikia jau 3 atskiros tyrimų lini...
Akcija!
Jau šį penktadienį ir šeštadienį daugelyje šalies prekybos centrų su pirkėjais sveikinsis „Maisto banko“ akcijos savanoriai, kurie geros valios žmones kvies nupirkti ir su stokojančiais pasidalinti ilgiau galiojančiais maisto produktais. Planuojama, jog rudeninė „Maisto banko“ akcija vyks 69 Lietuvos miestuose ir miesteliuose, joje dalyvaus daugiau nei 300 nevyriausybinių organizacijų. „Dėl netikėtai pasaulį užklupusios pandemijos netekome galimybės sureng...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 205 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 70 iš jų registruota Vilniaus, 44 Šiaulių, 27 Kauno, 22 Klaipėdos, 21 Telšių, po 7 – Marijampolės ir Panevėžio, 6 Tauragės bei 1 Alytaus apskrityse. Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, pagal šiuo metu turimus duomenis, praėjusią parą užsikrėtė 146 asmen...
Įvykiai
Vilnius gali ir turi būti atviras, gyvybingas ir vis dėlto – saugesnis, sutarta Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir šioms verslo sritimis atstovaujančių asociacijų ir pavienių įmonių susitikimuose, skirtuose aptarti mechanizmus tolesnio koronaviruso pandemijos plitimo užkardymui. „Vilniaus miesto situacija, vertinant užsikrėtimų koronavirusu skaičių ir esamų židinių grėsmingumą, anaiptol nėra sudėtingesnė nei kitų Lietuvos miestų, todėl neskuba...
Įvykiai
Trys tekstai, sukurti projektui „Vilniaus kontekstai: Antakalnis“ ir pristatyti tripusiuose reklaminiuose stenduose šią vasarą (rugpjūčio 3–16 d.), perkelti ant dviejų pastatų sienų ir Šilo tilto kolonų. Vasarą Antakalnio g. esančiuose tripusiuose reklaminiuose stenduose viso buvo eksponuota dešimt tekstų, kurių autoriai šiame rajone augo, gyveno arba tebegyvena, turi artimą ryšį su juo. Tuo tarpu trijų tekstų perkėlimui ant sienų projekto organizatorės St...
Kriminalai
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, padedant Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinei „Aras“, slaptos policijos sulaikymo operacijos metu sulaikė 13-a Vilniaus apskrityje veikiančių organizuotų nusikalstamų grupuočių narių, įtariamų sunkaus nusikaltimo, numatyto Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 135 str. 1 d., padarymu. Vilniaus kriminalinės po...
Įvairios
Lukiškių kalėjimo istorija prasidėjo dar prieš pastatant dabartinį kalėjimo pastatą XX a. pradžioje. Anksčiau šioje vietoje taip pat veikė įkalinimo įstaiga, įkurta buvusiame katalikų vienuolyne 1837 m. Kalėjimo būta nedidelio, mat iki pat baudžiavos panaikinimo Rusijos imperijoje 1861 m., nusikaltusieji baudžiauninkai galėjo būti kalinami ne valstybiniuose kalėjimuose, o jų šeimininkų įrengtose atitinkamose patalpose. Be to, pagrindine bausme už sunkesniu...