Kartingo būrelyje vairuoti vaikai mokosi ištisus metus

Kartingas yra pradžių pradžia į automobilių sporto viršūnę. Daugybė pačių garsiausių pasaulio ir Lietuvos lenktynininkų savo karjeras pradėjo būtent nuo kartingo. Pirmas žingsnis prie Formulės-1 bolidų vairo irgi buvo nuo čia. Viso to pradžia gali būti labai ankstyva jaunystė.

Daugybė gerai žinomų Lietuvos automobilių sporto atstovų savo lenktynininko karjeras pradėjo būtent nuo kartingo, o tik po to persėdo į automobilius ir pasuko į ralį ar žiedą.

Vilniuje jau 51 metus gyvuojančiame, seniausiai be pertraukos veikiančiame Lietuvoje „Plytinės kartodrome“ pirmus žingsnius į automobilių sportą žengti pradėjo Ramūnas Čapkauskas, Kazimieras Vasiliauskas, Simas Juodviršis, broliai Ignas ir Jonas Gelžiniai bei daugelis kitų Lietuvos vardą automobilių sporto padangėje garsinančių tautiečių.

Kartingo būrelyje vairuoti vaikai mokosi ištisus metus, nuotrauka-1
Kartingo būrelyje vairuoti vaikai mokosi ištisus metus, nuotrauka-1

Moko elgtis gatvėje

Net ir nesiekiant automobilių sporto aukštumų, kartingas gali suteikti daug praktinės vairavimo naudos bei leisti saugiau jaustis kelyje.

Todėl kartingo mokyklų tikslas yra ne tik atrasti ir išugdyti jaunuosius talentus, bet ir išmokyti juos saugaus vairavimo, kultūringo elgesio kelyje, suprasti pagrindinius vairavimo principus ir t.t.

Į kartingo mokyklą atėjęs vaikas nebūtinai taps lenktynininku, tačiau jau nuo mažens turės suformuotus vairavimo įgūdžius, kaip elgtis ekstremaliose situacijose. Čia vaikai išmoksta ne tik lenktyniavimo pagrindų, saugaus elgesio trasoje, bet jie mokomi būti saugiais ir už trasos ribų.

„Kartingo akademija, kurią mes darome „Plytinės kartodrome“ turi dvi esmines reikšmes. Pirma, tai yra vaiko užimtumas ir jo lavinimas. Antra, nepriklausomai nuo to, ar vaikas lenktyniaus, ar nelenktyniaus, ar bus sportininkas, ar nebus sportininkas, jis nuo pat mažens gaus pačius svarbiausius vairavimo įgūdžius. Vaikai yra labai imlūs, taigi kol jie nėra „sugadinti“, jie gaus pačius teisingiausius vairavimo įgūdžius. Tai yra pati didžiausia šios kartingo mokyklos vertybė.

Visa tai yra susiję su saugiu eismu, nes kartas yra vienintelė transporto priemonė, kurią vaikas gali vairuoti legaliai.

Žinoma, taip pat, kartingo mokyklą galima laikyti ir sportininkų kalve, nes galbūt vienas iš dešimt, šimto ar tūkstančio vaikų bus ateities žvaigždė, kuria visi didžiuosimės ir džiaugsimės pasiekimais lenktynių trasoje“, – sakė „Plytinės kartodromo“ vadovas Darius Jonušis.

Kartingo būrelyje vairuoti vaikai mokosi ištisus metus, nuotrauka-2
Kartingo būrelyje vairuoti vaikai mokosi ištisus metus, nuotrauka-2

Kartingo subtilybės – ištisus metus

Vilniuje, „Plytinės kartodrome“, įkurta „Kartingo akademija“ jau gyvuoja beveik 10 metų. Tradiciškai užsiėmimai čia visada vykdavo nuo rugsėjo iki balandžio mėnesio – panašiai tiek laiko trunka ir mokslo metai. 2018 metais buvo nuspręsta akademijos veiklą vykdyti ir per vasarą, ištisus metus.

Akademijos auklėtiniai įgauna ne tik teorines žinias bei praktinius įgūdžius, bet ir kiekvieno mėnesio pabaigoje laiko egzaminus. Į juos įeina tiek teorinė, tiek praktinė dalis, įvairūs testai bei lenktynės dėl pozicijų.

Būsimieji lenktynininkai (ir ne tik) užsiėmimų metu supažindinami su kartais, lenktynių pagrindais, jie išmoksta teisingai naudoti saugumo įrangą, sukuriamos įvairios lenktyninės situacijos, daroma viso to analizė.

Kartingo būrelyje vairuoti vaikai mokosi ištisus metus, nuotrauka-3
Kartingo būrelyje vairuoti vaikai mokosi ištisus metus, nuotrauka-3

Lietuvoje veikiančios kartingo mokyklos kviečia pas save vaikus nuo 4 iki 18 metų, kurie yra suskirstomi į grupes pagal amžių bei turimus vairavimo įgūdžius. Tai leidžia instruktoriams paruošti specialias programas kiekvienai grupei ir atrasti geriausią būdą kuo greičiau ugdyti jų sugebėjimus. Mažieji užsiėmimuose važiuoja su silpnesniais, o vyresni bei labiau pažengę su galingesniais kartais.

„Kartingo akademijoje“ su vaikais būreliuose dirba patyrę „Lenktynių linija“ komandos treneriai, profesionalūs lenktynininkai bei daugkartiniai Lietuvos kartingo čempionai.

„Kiekvienas vaikas širdyje nori tapti čempionu, o mūsų užduotis suteikti jam reikalingas žinias bei įgūdžius, kurie jį nuves pergalingais keliais, kaip ne vieną mūsų komandos auklėtinį“, – sakė vienas iš trenerių Martynas Tankevičius.

kartingoakademija kartingai plytinėskartodromas kartingobūrelis
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Verslas
Šiandien Vilniuje, Konstitucijos prospekte atidaryta naujausia, trečia šiemet sostinėje, „Rimi“ tinklo parduotuvė. Iš viso šešta šiais metais tinklą papildžiusi „Rimi“ duris atvėrė tarp prekybos ir verslo centro bei Vilniaus miesto savivaldybės, kurių lankytojams pritaikė patį naujausią, bet jau gerai išplėtotą express formatą – be vartojimui paruošto maisto ir greitam apsipirkimui skirtų zonų, čia įrengta ir mobiliųjų telefonų pakrovimo stotelė. Kaip paro...
Kultūra
Rekonstruojamas Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) premjeras pristato ir repeticijas rengia įvairiausiose vietose. Šiuo metu Vilniaus kino klasteryje (kur vyko „Respublikos“ premjera) vyksta naujo spektaklio pagal Augusto Strindbergo pjesę „Didysis kelias“ repeticijos. Penktąją šio LNDT sezono premjerą režisuoja Jonas Vaitkus, spektaklyje vaidins didžioji dalis LNDT trupės aktorių. „Didžiojo kelio“ premjera įvyks lapkričio 7, 8 dienomis, taip pat...
Įvykiai
Nuo spalio 29 dienos Karoliniškių mikrorajone, Vilniuje esantis Lietuvos pašto skyrius (50-asis paštas) perkeltas į naujas, pagal modernią koncepciją įrengtas patalpas – nuo šiol klientai bus aptarnaujami adresu L. Asanavičiūtės g. 17. Naujose patalpose didelis dėmesys skirtas klientų patogumui. Daugiau nei 110 kvad. metrų ploto patalpose veikia 3 klientų aptarnavimo langeliai, suprojektuota patogi laukimo salė, skyrius pritaikytas žmonėms su negalia, įren...
Įvykiai
Galerija „The Rooster Gallery“ ir menininkas Tomas Daukša pristato naują „Kuriu Vilnių“ projektą – Naujamiestyje, Algirdo g. skvere šalia „Oslo namų“ apsigyveno du sniego žmonės. Tai skulptūrinė grupė „Nauja karta“ – menininko keletą metų vykdomo projekto dalis. Sniego žmonių figūrėlės jau gerai pažįstamos ne tik galerijų lankytojams Lietuvoje, bet ir tarptautinėje meno scenoje. Programą „Kuriu Vilnių“ inicijavo ir remia Vilniaus savivaldybė. Su visais pro...
Įvairios
Savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ rengiasi visuomenei pristatyti Vilniaus senųjų kapinių komplekso, vadinamo Antakalnio kapinėmis, teritorijos tvarkymo idėją. Architektai vykdo Vilniaus miesto savivaldybės užduotį išplėsti vadinamąjį Menininkų kalnelį. Svarbiausių epochos lūžių ir kultūros metraščiu vadinamos XVII–XVIII a. susiformavusios Antakalnio kapinės – vienintelės Vilniuje, kuriose nuo seno laidoti įvairių konfesijų mirusieji: pravoslavai, katali...
Konkursas!
2023-ieji Lietuvos sostinei, o kartu ir visai šaliai bus ypatingi – vilniečiai švęs 700-ąjį savo miesto gimtadienį, kuris skaičiuojamas nuo pirmojo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose. Šia proga Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ organizuoja unikalių idėjų konkursą, kuriame meno ir kultūros bendruomenės kviečiamos teikti savo pasiūlymus, kaip miesto gyventojai bei svečiai galėtų paminėti artėjančią solidžią sukaktį. Konkurso me...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 950 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 350 iš jų registruoti Vilniaus, 152 Kauno, 124 Klaipėdos, 120 Telšių, 97 Šiaulių apskrityse. Dar 35 atvejai registruoti Panevėžio, 32 Tauragės, 28 Marijampolės, 7 Alytaus ir 5 Utenos apskrityse. Iš šių atvejų didžioji dauguma registruoti, kai asmenys užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtin...
Įvykiai
Geros naujienos sostinės vairuotojams, naudojantiems m.Parking –  mobiliojoje programėlėje startuoja apmokėjimas banko kortelėmis. Nuo šiol už automobilio stovėjimą vietine rinkliava apmokestintose vietose dar greičiau ir patogiau galima atsiskaityti programėlėje pridėjus naudojamą mokėjimo kortelę. „Vis daugiau vairuotojų m.Parking renkasi kaip vieną tų programėlių, kuri yra kasdienis, jau įprastas įrankis – šiuo metu ji turi maždaug 250 tūkst. naudotojų....
Įvykiai
Bendrovė „Ignitis gamyba“ informuoja, kad šiomis dienomis atliekamas Vilniaus trečiosios termofikacinės elektrinės (TE-3) pirmojo energetinio bloko (B-1) bandymas, kurio metu tikrinama, kaip veikia bendrosios TE-3 ir B-1 sistemos bei technologiniai įrenginiai. Jočionių g. apylinkėse dirbantys ir gyvenantys žmonės įspėjami, kad šią savaitę ir kitos savaitės pradžioje darbo valandomis iš jėgainės teritorijos gali sklisti neįprasti garsai, o virš aušintuvių p...
Exchange Rates
USD 0,854