Užupio gyvenamųjų namų laiptinėse pradėjo veikti meno galerija

Trylikos gerai žinomų Lietuvos menininkų sukurtas unikalus projektas – išskirtinė meno galerija gyvenamųjų namų laiptinėse – atvėrė duris vilniečiams ir miesto svečiams. Pirmąją tokio masto, skirtingas meno kryptis vienijančią galeriją Lietuvoje, įkurtą sostinės „Užupio krantinių“ gyvenvietėje, meno mylėtojai galėjo aplankyti kartu su ekskursijų organizatoriais – „Gatvės gyvos“ gidų komanda.

Pasak „Gatvės gyvos“ projekto įkūrėjo gido Alberto Kazlausko, įspūdinga vien jau tai, kad projektui ruoštasi maždaug metus. Per šį laikotarpį skulptoriai, tapytojai, keramikai, grafikai ir fotografai aktyviai dirbo, kad jų autoriniai kūriniai organiškai užpildytų nestandartinę erdvę bei simbolizuotų tam tikras sostinės Užupio rajonui būdingas detales.

„Mūsų, kaip šių ekskursijų gidų, tikslas buvo vaizdžiai ir detaliai išgvildenti, pasakojimu dalyviams perteikti tai, ką kūrėjai norėjo pasakyti savo kūriniais, nes kiekvienas jų turi savo istoriją. Iš savo patirties kitose ekskursijose galiu pasakyti, kad miestiečiams visada smalsu patekti į tas Vilniaus vietas, kurios iki tol buvo mažai arba visai nematytos, todėl šios ekskursijos yra itin populiarios, o dalyvių laikas jose – turiningas“, – teigė A.Kazlauskas.

„Užupio krantinių“ galeriją laiptinėse puošia Eglės Ridikaitės, Kristinos Norvilaitės, Vaidos Keleras, Kunigundos Dineikaitės, Tomo Martišauskio, Nerijaus Baublio, Mingailės Mikelėnaitės, Monikos Gedrimaitės, Justinos Kildišytės, Vitos ir Gedimino Kalinauskų, Tado Šimkaus darbai, o gyvenvietės centrinę aikštę – kalvio Raimondo Vaitkūno fontanas.

Užupio gyvenamųjų namų laiptinėse pradėjo veikti meno galerija, nuotrauka-1, Užupis. Organizatorių nuotr. Užupio gyvenamųjų namų laiptinėse pradėjo veikti meno galerija, nuotrauka-2, Užupis. Organizatorių nuotr. Užupio gyvenamųjų namų laiptinėse pradėjo veikti meno galerija, nuotrauka-3, Užupis. Organizatorių nuotr. Užupio gyvenamųjų namų laiptinėse pradėjo veikti meno galerija, nuotrauka-4, Užupis. Organizatorių nuotr.
užupiokrantinės užupis gatvėsgyvos
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.