Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (27-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Festivalis „Ars SummerFest 2018“

Trečiąkart vyksiantis festivalis Ars SummerFest gali pasigirti tuo, kad vos per keletą metų užaugo iki tarptautinės svarbos renginio ir geba pritraukti į Vilnių aukščiausio lygio klasikinės muzikos žvaigždes bei yra didžiausias tokio formato festivalis Baltijos šalyse. Daugiau apie koncertą.

Kur? WHITE PIANO HALL koncertų salė, Kėdainių g. 8

Kada? Liepos 2-14 d.

2. Secret stand up | Kablys

Visame pasaulyje stand-up komikai prieš didesnius pasirodymus ar turus daro repeticijas ir tikrina naują medžiagą. Į sceną lips: Mantas Grimalis Lukas Ramonas Airidas Jankus Arnas Zdanovičius Viktoras Balykov Oleg Surajev Labai jūsų lauksime, įėjimas tik 2 Eur. Būkite supratingi, o mes pažadame, kad bus smagu ir įdomu. N18. Ateikite kuo anksčiau, nes norinčių bus daug. Pradžia 20:00 Turime teisę neįleisti jūsų be papildomo paaiškinimo, todėl stenkitės neateiti girtas ir nebūti agresyvus.

Kur? Kablys + Kultūra Kauno g. 5

Kada? Liepos 2 d. 19 val.

3. Kanklių koncertas / Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos“

Nuo 1998 m. į Lietuvos dainų šventės programą tvirtai įsiliejęs kanklių muzikos nemokamas koncertas „Skambėkite, kanklės“ jau šeštą kartą suvienys per 500 Lietuvos kanklininkų. Kartu muzikuos ištisos kartos – pedagogai, mokiniai, akademinis jaunimas ir senųjų kanklių entuziastai, kurių suvirpinti akordai sušildys vieną sakraliausių senojo Vilniaus erdvių – Šv. Jonų bažnyčią. Tiek koncertinėmis, tiek įvairių Lietuvos etnografinių regionų kanklėmis atliekama muzika klausytojams leis suvokti unikalią kanklių prigimtį, gilias muzikavimo tradicijas ir pažinti šiuolaikinio kankliavimo ypatumus.

Kur? Šv. Jonų Bažnyčia

Kada? Liepos 3 d. 18 val.

4. Gyvo garso koncertas TU Lietuva - TU MANA

Vilniaus mokytojų namų kiemelio vasaros terasą drebins grupė KITAVA su specialiai, Lietuvos nepriklausomybės 100 – mečiui, paruošta išskirtine ir vasariška gyvo garso programa TU LIETUVA - TU MANA. Atnaujintoje programoje skambės naujausi, dar negirdėti grupės kūriniai, bei pačios seniausios ir geriausios, klausytojų pamėgtos dainos. KITAVOS programa puikiai įsilies į tuo metu vykstančią Lietuvos šimtmečio dainų šventės programą „Vardan tos…“ Kviečiami ir laukiami visi klausytojai bei dainų šventės dalyviai, kurie turės proga ne tik pasiklausyti, bet ir būti aktyviais vakaro dalyviais. Renginio dieną bilietai brangs.

Kur? Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39

Kada? Liepos 3 d. 20 val.

5. LP | Vilniaus universiteto Botanikos sodas

Liepos 3 d. Vilniaus universiteto Botanikos sode koncertuos garsi JAV alternatyviosios muzikos atlikėja ir dainų kūrėja LP (Laura Pergolizzi). 2017 m. gruodžio viduryje Vilniuje surengusi pasirodymą, į kurį visi bilietai buvo iššluoti gerokai iš anksto, šį kartą atlikėja pasirinko originalesnę erdvę, skendinčią jaukioje gamtos apsuptyje. Savo nuoširdumu ir paprastumu žiūrovus pakerėjusi LP šį sykį žada dar atviresnį pasirodymą, apnuoginantį sielą ir visų mūsų jausmus.

Kur? Vilniaus universiteto botanikos sodas, Kairėnų g. 43

Kada? Liepos 3 d. 19 val.

6. Miškas ošia: jazzcamp #4

Pernai startavęs projektas sielai "jazzcamp" niekur nedingo ir liepos 4 d. grįžta į miško sceną. Šį kartą susiburs laisvos valios ambasadoriai ir dalinsis garsais, kurie ne tik glostys širdis, bet ir gali kiek pažaisti su jausmais ar net kiek paerzinti, bet tai darys tikrai subtiliai ir garantuojame, kad ausys liks sveikos.

Neponios ir neponai, jūsų džiaugsmui: Džiazlaif feat. Juozas Milašius Mockūnas / Čudars Aureolė '18 Origins Kilsim lygi dangaus arba ne. Kas: jazzcamp #4 Kur: Downtown Forest Kada: 07.04 17:00 Eko mokestis: 5

Kur? Downtown Forest Hostel & Camping, Paupio g. 31A

Kada? Liepos 4 d. 17 val.

7. Ansamblių vakaras / Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos“

Už savo buvimą, už kalbą, už Tėvynę esame dėkingi protėviams, kuriuos, kaip ir mus, augino ir auklėjo žemė. Be savo žemės tauta negali išgyventi, išlikti savimi. Todėl ją saugojo ir gynė mūsų tėvai ir seneliai, jų tėvai ir seneliai. Ansamblių vakaro teatralizuotas koncertas atspindi valstybės pamato kertinius akmenis – tapatybę, šeimą, darbštumą ir meilę Tėvynei. Programą sudarys keturios dalys – „Mūsų protėviai. Gentys“, „Šeima“, „Darbas – duona kasdieninė“, „Už Tėvynės laisvę“, taip pat prologas ir finalas. Ją atliks apie keturi tūkstančiai koncerto dalyvių – dainų ir šokių ansambliai, liaudies instrumentų ansambliai bei orkestrai, liaudiškos muzikos kapelos, folkloro dainininkai ir solistai instrumentalistai.

Kur? Kalnų Parko Estrada.

Kada? Liepos 4 d. 22 val.

8. Donatas Montvydas ir kamerinis orkestras | VU Botanikos sodas

Donatas Montvydas ruošia staigmeną: tai viena laukiamiausių vasaros dienų Vienas populiariausių šalies atlikėjų Donatas Montvydas savo išskirtiniais koncertais kiekvieną kartą nustebina tūkstančius gerbėjų. Šį kartą garsus dainininkas pasiryžo sostinėje surengti romantišką koncertą po atviru dangumi. Vilniaus universiteto Botanikos sode liepos 4-ąją dieną dainininką bus galima išvysti su kameriniu orkestru. Daugiau informacijos.

Kur? Vilniaus universiteto botanikos sodas, Kairėnų g. 43

Kada? Liepos 4 d. 20 val.

9. Dainų diena / Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos“

dainuosime, giedosime Dainų dieną visi – per 12 tūkstančių dainininkų estradoje ir tūkstančiai klausytojų – kartu su jais. Trijų dalių Dainų dienos programa pamažu išskleis pagrindines mūsų himno idėjas, tačiau svarbiausia bus visų – Lietuvoje ir pasaulyje gyvenančių lietuvių – drauge giedama „Tautiška giesmė“. Pajusime, kad mūsų – ne trys, o bene keturi milijonai, ir kad didžiausias mūsų minčių ir jausmų kūrinys yra Lietuva. Jai galime linkėti tik vieno – „Vienybė težydi!“ (Kviečiame bilietus įsigyti sėdimoms vietoms, stovimos vietos - nemokamos!)

Kur? Vingio parko estrada.

Kada? Liepos 6 d. 17 val.

10. 29-asis bėgimas ,,Aplink Žaliuosius ežerus"

Liepos 6 d. visus patriotiškai nusiteikusius bėgimo entuziastus prie Žaliųjų ežerų 29-ąją kartą sukvies vienas seniausiai organizuojamų bėgimų Lietuvoje - tradicinis bėgimas „Aplink Žaliuosius ežerus“. Kviečiame registruotis: www.zaliujuezerubegimas.begimotaure.lt Pirmieji iš anksto užsiregistravę 50 dalyvių dalyvauja NEMOKAMAI!

Kur? Žaliųjų ežerų paplūdimys.

Kada? Liepos 6 d.

11. Valdovų rūmų atkūrimo pabaigtuvių iškilmė

15.00–16.00 │ VALDOVŲ RŪMŲ ATKŪRIMO PABAIGTUVIŲ IŠKILMĖS ir jų tiesioginė transliacija per LRT televiziją 17.00–21.00 │ Atvira meninė studija VYTIS MŪSŲ VĖLIAVOSE IR AITVARUOSE Valdovų rūmų prieigos NEMOKAMAI 18.00–00.00 │ ATKURTŲ VALDOVŲ RŪMŲ STAIGMENOS * Naujos nuolatinės ekspozicijos * Tarptautinė paroda SAKSONIJOS KURFIURSTAI – LIETUVOS DIDIEJI KUNIGAIKŠČIAI * Tarptautinė paroda FLORENCIJA RENESANSO IR BAROKO LAIKAIS Valdovų rūmų nuolatinės ekspozicijos ir Parodų centras SPECIALI BILIETO KAINA – 3 € Paskutiniai lankytojai įleidžiami iki 23.00 val. 21.00–21.05 │ Tautos iniciatyva „TAUTIŠKA GIESMĖ“ APLINK PASAULĮ Valdovų rūmų Didysis kiemas NEMOKAMAI 21.05–22.30 │ Pirmosios operos Lietuvoje „ELENOS PAGROBIMAS“ ištraukų koncertinio atlikimo tiesioginė transliacija Valdovų rūmų Didysis kiemas NEMOKAMAI

Kur? Valdovų rūmai.

Kada? Liepos 6 d. 15 val.

12. Šimtmečio piknikas „Vilnius – Lietuvai“

Šimtmečio piknikas „Vilnius – Lietuvai“ kviečia kartu švęsti Valstybę! Valstybės dieną švęskime 100-mečio piknike „Vilnius – Lietuvai“! Vieną kartą į šimtą metų vykstančio pikniko metu vilniečiai ir miesto svečiai galės mėgautis skaniausiais patiekalais, vakare stebėti geriausių lietuvių atlikėjų pasirodymus, o 21 val. kartu su 4 mln. pasaulio lietuvių sugiedoti Tautišką giesmę. 23 val. laukia šventinis ir vienas didžiausių Vilniuje, šimtmečio vertas fejerverkas su specialiai jam sukurtu muzikiniu garso takeliu! Pasiimkite užkandžių, gėrimų, šeimos narius bei draugus ir atvykite kartu švęsti laisvės miestą – Vilnių! Daugiau informacijos.

Kur? Baltasis tiltas.

Kada? Liepos 6-7 d.

13. BIKE in žygis su kalnų dviračiais

STARTAS? BIKEin studija, Quadrum verslo centras. Kas norės, galės palikti daiktus, persirengti, įsipilti vandens ir pan. Renkamės nuo 9:45, išvykstame 10:00 KAINA? Dalyvavimas žygyje yra nemokamas. Neturintiems dviračių reikės susimokėti už dviračio nuomą 6 eur/2 val. TRUKMĖ? 1,5 - 2 val. FIZINIS PASIRENGIMAS? Nesvarbu! Važiuosime tokiu greičiu, kuris tiks kiekvienam, nes mes būsime komanda. Daugiau informacijos.

Kur? Vilnius.

Kada? Kas antrą šeštadienį.

renginiai Vilniuje savaitėsrenginiai kąveiktiVilniuje
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
156 peržiūros rugpjūčio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Transportas
Vilniuje suremontuota vienos ilgiausių ir judriausių – Geležinio Vilko gatvės – atkarpa nuo Noragiškių iki Didlaukio gatvės. Paklota 2,105 kilometro naujos asfaltbetonio dangos, pakeisti kelio bortai, suremontuoti šaligatviai, atnaujintas ženklinimas. Šios Geležinio Vilko gatvės dalies remontui sostinės savivaldybė skyrė 423 tūkst. eurų. Sutvarkius šią gatvę, didžiausią naudą ir patogumą iškart pajus apie 52 tūkstančiai vilniečių, kurie kasdien važiuoja iš...
Sportas
Naujasis Jėnos (Vokietija) krepšinio komandos trenerio asistentas – lietuvis Marius Linartas. Jo užduotis – suburti jaunuosius krepšinio talentus. Jaunieji krepšininkai spaudžia ranką naujam Jėnos miesto krepšinio komandos trenerio asistentui. „Jie man kaip vaikai“, sako Marius Linartas. Pora mokinių yra jo sūnūs – penkiolikmečiai dvyniai Adomas ir Bartautas. Linartas porai metų pasirašė kontraktą su „Science City Jena“ krepšinio klubu ir treneriu Bjornu H...
Video
„Tautmilės globos“ savanoriai vėl džiugina beglobius gyvūnus. Šį kartą jie keturkojams suorganizavo maudynes netoliese esančiame vandens tvenkinyje.  Karščiausias dienas metuose šunims itin sunku ištverti. Todėl prieglaudos savanoriai dešimt seniausiai prieglaudoje gyvenančių puikiai sutariančių šunų išvedė pasimaudyti. Mums įprasta prausti keturkojus, tačiau „Tautmilės globos“ prieglaudoje tai – didžiulė šventė.  Maudynes organizavo savanorės Urtė bei Akv...
Video
Vilniaus „Ryto“ klubas pradėjo pasiruošimą artėjančiam sezonui ir susirinko į pirmąją stovyklą. Joje pirmą kartą klubo istorijoje vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis sušuko naująjį klubo pavadinimą, o krepšininkai susipažino vienas su kitu ir pradėjo fiziškai ruoštis naujiems krepšinio metams. Į pirmąją „Ryto“ treniruotę susirinko 12 žaidėjų: Deividas Sirvydis, Lukas Kvedaravičius, Aistis Pilauskas, Margiris Normantas, Eimantas Bendžius, Evaldas Kairys...
Įvykiai
Garsioji Vilniaus reklamos kampanija „Vilnius – G-spot of Europe“ mobilizavo pasaulio žiniasklaidos dėmesį Lietuvos sostinei ir paskatino kalbėti ne tik apie pačią reklamą, bet ir apie Vilnių kaip kelionių kryptį. Šį savaitgalį Vilnius atsirado ne tik solidžiausių Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ir kitų šalių leidinių puslapiuose, bet ir milijonus gerbėjų visame pasaulyje turinčio JAV komiko Johno Oliverio laidoje. Per pirmąsias reklamos kampanijos „Viln...
Sportas
Rungtynės žalgiriečiams prasidėjo itin nesėkmingai. Šeštą minutę po reido kraštu Pablo Sarabia atmetė kamuolį į vidurį ir Nolito beliko įmušti į neginamus vartus. Dar po minutės po Aleixo Vidalio perdavimo iš krašto P. Sarabia smūgiavo vienu lietimu, Džiugas Bartkus pirštų galais lietė kamuolį, tačiau šis įskriejo į vartus. „Žalgiriui“ sunkiai sekėsi sugaudyti įsibėgėjusius varžovus ir 13 min. Nolito turėjo dar vieną šansą baudos aikštelėje, tačiau šį kart...
Kultūra
Rugpjūčio 21 d. Baltijos gitarų kvartetas kvies į intriguojančią kelionę, aplankant skirtingas epochas bei stilius. Pasak vieno iš kolektyvo narių, Zigmo Čepulėno, nors koncerto pavadinimas „Barock!“ sufleruoja roko ir baroko stilistikos dominavimą, publikos laukia daug didesnė žanrų bei stilių įvairovė. „Klausytojai išgirs flamenko, balkanų, brazilų folko, džiazo bei jau minėtus roko ir baroko stilius. Pavadinimas daugiau nurodo programos koncepciją - bar...
Kriminalai
Rugpjūčio 15 d. apie 23 val. 50 min. Vilniuje, Sodų g., sulaikant neblaivų (1,97 prom.) Didžiosios Britanijos pilietį (g. 1988 m.), pastarasis pasipriešino policijos pareigūnams. Panaudojus elektroimpulsinį prietaisą „Taser“, vyriškis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą .
Sportas
Jau šiandien Vilniaus „Ryto“ klubo nariai rinksis į pirmąją treniruočių stovyklą, o prieš prasidedant pasiruošimui paaiškėjo galutinė piramidės trenerių sudėtis. Vyrų komandos trenerių štabą artėjančiais metais sudarys vyr. treneris D.Adomaitis, latvis Uvis Helmanis, Mindaugas Brazys bei fizinio parengimo treneris Evaldas Kandratavičius. „Mindaugas bei Uvis dalinsis trenerio asistento pareigas, o Evaldas ir toliau liks asistentu bei fizinio parengimo trene...