Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (27-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Festivalis „Ars SummerFest 2018“

Trečiąkart vyksiantis festivalis Ars SummerFest gali pasigirti tuo, kad vos per keletą metų užaugo iki tarptautinės svarbos renginio ir geba pritraukti į Vilnių aukščiausio lygio klasikinės muzikos žvaigždes bei yra didžiausias tokio formato festivalis Baltijos šalyse. Daugiau apie koncertą.

Kur? WHITE PIANO HALL koncertų salė, Kėdainių g. 8

Kada? Liepos 2-14 d.

2. Secret stand up | Kablys

Visame pasaulyje stand-up komikai prieš didesnius pasirodymus ar turus daro repeticijas ir tikrina naują medžiagą. Į sceną lips: Mantas Grimalis Lukas Ramonas Airidas Jankus Arnas Zdanovičius Viktoras Balykov Oleg Surajev Labai jūsų lauksime, įėjimas tik 2 Eur. Būkite supratingi, o mes pažadame, kad bus smagu ir įdomu. N18. Ateikite kuo anksčiau, nes norinčių bus daug. Pradžia 20:00 Turime teisę neįleisti jūsų be papildomo paaiškinimo, todėl stenkitės neateiti girtas ir nebūti agresyvus.

Kur? Kablys + Kultūra Kauno g. 5

Kada? Liepos 2 d. 19 val.

3. Kanklių koncertas / Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos“

Nuo 1998 m. į Lietuvos dainų šventės programą tvirtai įsiliejęs kanklių muzikos nemokamas koncertas „Skambėkite, kanklės“ jau šeštą kartą suvienys per 500 Lietuvos kanklininkų. Kartu muzikuos ištisos kartos – pedagogai, mokiniai, akademinis jaunimas ir senųjų kanklių entuziastai, kurių suvirpinti akordai sušildys vieną sakraliausių senojo Vilniaus erdvių – Šv. Jonų bažnyčią. Tiek koncertinėmis, tiek įvairių Lietuvos etnografinių regionų kanklėmis atliekama muzika klausytojams leis suvokti unikalią kanklių prigimtį, gilias muzikavimo tradicijas ir pažinti šiuolaikinio kankliavimo ypatumus.

Kur? Šv. Jonų Bažnyčia

Kada? Liepos 3 d. 18 val.

4. Gyvo garso koncertas TU Lietuva - TU MANA

Vilniaus mokytojų namų kiemelio vasaros terasą drebins grupė KITAVA su specialiai, Lietuvos nepriklausomybės 100 – mečiui, paruošta išskirtine ir vasariška gyvo garso programa TU LIETUVA - TU MANA. Atnaujintoje programoje skambės naujausi, dar negirdėti grupės kūriniai, bei pačios seniausios ir geriausios, klausytojų pamėgtos dainos. KITAVOS programa puikiai įsilies į tuo metu vykstančią Lietuvos šimtmečio dainų šventės programą „Vardan tos…“ Kviečiami ir laukiami visi klausytojai bei dainų šventės dalyviai, kurie turės proga ne tik pasiklausyti, bet ir būti aktyviais vakaro dalyviais. Renginio dieną bilietai brangs.

Kur? Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39

Kada? Liepos 3 d. 20 val.

5. LP | Vilniaus universiteto Botanikos sodas

Liepos 3 d. Vilniaus universiteto Botanikos sode koncertuos garsi JAV alternatyviosios muzikos atlikėja ir dainų kūrėja LP (Laura Pergolizzi). 2017 m. gruodžio viduryje Vilniuje surengusi pasirodymą, į kurį visi bilietai buvo iššluoti gerokai iš anksto, šį kartą atlikėja pasirinko originalesnę erdvę, skendinčią jaukioje gamtos apsuptyje. Savo nuoširdumu ir paprastumu žiūrovus pakerėjusi LP šį sykį žada dar atviresnį pasirodymą, apnuoginantį sielą ir visų mūsų jausmus.

Kur? Vilniaus universiteto botanikos sodas, Kairėnų g. 43

Kada? Liepos 3 d. 19 val.

6. Miškas ošia: jazzcamp #4

Pernai startavęs projektas sielai "jazzcamp" niekur nedingo ir liepos 4 d. grįžta į miško sceną. Šį kartą susiburs laisvos valios ambasadoriai ir dalinsis garsais, kurie ne tik glostys širdis, bet ir gali kiek pažaisti su jausmais ar net kiek paerzinti, bet tai darys tikrai subtiliai ir garantuojame, kad ausys liks sveikos.

Neponios ir neponai, jūsų džiaugsmui: Džiazlaif feat. Juozas Milašius Mockūnas / Čudars Aureolė '18 Origins Kilsim lygi dangaus arba ne. Kas: jazzcamp #4 Kur: Downtown Forest Kada: 07.04 17:00 Eko mokestis: 5

Kur? Downtown Forest Hostel & Camping, Paupio g. 31A

Kada? Liepos 4 d. 17 val.

7. Ansamblių vakaras / Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos“

Už savo buvimą, už kalbą, už Tėvynę esame dėkingi protėviams, kuriuos, kaip ir mus, augino ir auklėjo žemė. Be savo žemės tauta negali išgyventi, išlikti savimi. Todėl ją saugojo ir gynė mūsų tėvai ir seneliai, jų tėvai ir seneliai. Ansamblių vakaro teatralizuotas koncertas atspindi valstybės pamato kertinius akmenis – tapatybę, šeimą, darbštumą ir meilę Tėvynei. Programą sudarys keturios dalys – „Mūsų protėviai. Gentys“, „Šeima“, „Darbas – duona kasdieninė“, „Už Tėvynės laisvę“, taip pat prologas ir finalas. Ją atliks apie keturi tūkstančiai koncerto dalyvių – dainų ir šokių ansambliai, liaudies instrumentų ansambliai bei orkestrai, liaudiškos muzikos kapelos, folkloro dainininkai ir solistai instrumentalistai.

Kur? Kalnų Parko Estrada.

Kada? Liepos 4 d. 22 val.

8. Donatas Montvydas ir kamerinis orkestras | VU Botanikos sodas

Donatas Montvydas ruošia staigmeną: tai viena laukiamiausių vasaros dienų Vienas populiariausių šalies atlikėjų Donatas Montvydas savo išskirtiniais koncertais kiekvieną kartą nustebina tūkstančius gerbėjų. Šį kartą garsus dainininkas pasiryžo sostinėje surengti romantišką koncertą po atviru dangumi. Vilniaus universiteto Botanikos sode liepos 4-ąją dieną dainininką bus galima išvysti su kameriniu orkestru. Daugiau informacijos.

Kur? Vilniaus universiteto botanikos sodas, Kairėnų g. 43

Kada? Liepos 4 d. 20 val.

9. Dainų diena / Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos“

dainuosime, giedosime Dainų dieną visi – per 12 tūkstančių dainininkų estradoje ir tūkstančiai klausytojų – kartu su jais. Trijų dalių Dainų dienos programa pamažu išskleis pagrindines mūsų himno idėjas, tačiau svarbiausia bus visų – Lietuvoje ir pasaulyje gyvenančių lietuvių – drauge giedama „Tautiška giesmė“. Pajusime, kad mūsų – ne trys, o bene keturi milijonai, ir kad didžiausias mūsų minčių ir jausmų kūrinys yra Lietuva. Jai galime linkėti tik vieno – „Vienybė težydi!“ (Kviečiame bilietus įsigyti sėdimoms vietoms, stovimos vietos - nemokamos!)

Kur? Vingio parko estrada.

Kada? Liepos 6 d. 17 val.

10. 29-asis bėgimas ,,Aplink Žaliuosius ežerus"

Liepos 6 d. visus patriotiškai nusiteikusius bėgimo entuziastus prie Žaliųjų ežerų 29-ąją kartą sukvies vienas seniausiai organizuojamų bėgimų Lietuvoje - tradicinis bėgimas „Aplink Žaliuosius ežerus“. Kviečiame registruotis: www.zaliujuezerubegimas.begimotaure.lt Pirmieji iš anksto užsiregistravę 50 dalyvių dalyvauja NEMOKAMAI!

Kur? Žaliųjų ežerų paplūdimys.

Kada? Liepos 6 d.

11. Valdovų rūmų atkūrimo pabaigtuvių iškilmė

15.00–16.00 │ VALDOVŲ RŪMŲ ATKŪRIMO PABAIGTUVIŲ IŠKILMĖS ir jų tiesioginė transliacija per LRT televiziją 17.00–21.00 │ Atvira meninė studija VYTIS MŪSŲ VĖLIAVOSE IR AITVARUOSE Valdovų rūmų prieigos NEMOKAMAI 18.00–00.00 │ ATKURTŲ VALDOVŲ RŪMŲ STAIGMENOS * Naujos nuolatinės ekspozicijos * Tarptautinė paroda SAKSONIJOS KURFIURSTAI – LIETUVOS DIDIEJI KUNIGAIKŠČIAI * Tarptautinė paroda FLORENCIJA RENESANSO IR BAROKO LAIKAIS Valdovų rūmų nuolatinės ekspozicijos ir Parodų centras SPECIALI BILIETO KAINA – 3 € Paskutiniai lankytojai įleidžiami iki 23.00 val. 21.00–21.05 │ Tautos iniciatyva „TAUTIŠKA GIESMĖ“ APLINK PASAULĮ Valdovų rūmų Didysis kiemas NEMOKAMAI 21.05–22.30 │ Pirmosios operos Lietuvoje „ELENOS PAGROBIMAS“ ištraukų koncertinio atlikimo tiesioginė transliacija Valdovų rūmų Didysis kiemas NEMOKAMAI

Kur? Valdovų rūmai.

Kada? Liepos 6 d. 15 val.

12. Šimtmečio piknikas „Vilnius – Lietuvai“

Šimtmečio piknikas „Vilnius – Lietuvai“ kviečia kartu švęsti Valstybę! Valstybės dieną švęskime 100-mečio piknike „Vilnius – Lietuvai“! Vieną kartą į šimtą metų vykstančio pikniko metu vilniečiai ir miesto svečiai galės mėgautis skaniausiais patiekalais, vakare stebėti geriausių lietuvių atlikėjų pasirodymus, o 21 val. kartu su 4 mln. pasaulio lietuvių sugiedoti Tautišką giesmę. 23 val. laukia šventinis ir vienas didžiausių Vilniuje, šimtmečio vertas fejerverkas su specialiai jam sukurtu muzikiniu garso takeliu! Pasiimkite užkandžių, gėrimų, šeimos narius bei draugus ir atvykite kartu švęsti laisvės miestą – Vilnių! Daugiau informacijos.

Kur? Baltasis tiltas.

Kada? Liepos 6-7 d.

13. BIKE in žygis su kalnų dviračiais

STARTAS? BIKEin studija, Quadrum verslo centras. Kas norės, galės palikti daiktus, persirengti, įsipilti vandens ir pan. Renkamės nuo 9:45, išvykstame 10:00 KAINA? Dalyvavimas žygyje yra nemokamas. Neturintiems dviračių reikės susimokėti už dviračio nuomą 6 eur/2 val. TRUKMĖ? 1,5 - 2 val. FIZINIS PASIRENGIMAS? Nesvarbu! Važiuosime tokiu greičiu, kuris tiks kiekvienam, nes mes būsime komanda. Daugiau informacijos.

Kur? Vilnius.

Kada? Kas antrą šeštadienį.

renginiai Vilniuje savaitėsrenginiai kąveiktiVilniuje
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
156 peržiūros spalio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pristatytas Išmokų vaikams įstatymo pataisas, kuriomis siūloma nuo kitų metų pradžios vaiko pinigus už kiekvieną vaiką didinti nuo 30 iki 50 eurų. Teikiamos pataisomis taip pat siūloma suvienodinti išmokos dydį, kuri mokama vaikams, augantiems nepasiturinčiose ir gausiose šeimose, ir nepriklausomai nuo vaikų amžiaus kiekvienam vaikui skirti po 20 eurų priemoką. Tokiu atveju nepa...
Įvykiai
Lietuvoje kasmet įvyksta apie 2500–3000 eismo įvykių, kai susikerta transporto priemonių ir laukinių gyvūnų keliai. Vienas juodžiausių laikotarpių eismo dalyviams būna spalį, nes tada žvėrių migracijos sezonas pasiekia piką. Nors šalyje nemažai investuojama į specialias priemones vairuotojams apsaugoti nuo šių susidūrimų, tokie sprendimai gelbsti ne visada. Gyvūno elgesį sunku prognozuoti Tokių incidentų tikimybė ypač išauga tamsiuoju paros metu užmiesčio...
Sveikata
Širdis daužosi kaip pašėlusi, prakaitas teka upeliais, be realaus pagrindo kankina mirties baimė – tai pagrindiniai panikos priepuolių požymiai. Dauguma mano, jog šiuos priepuolius lemia fiziniai veiksniai ir gyvena baime, kad priepuolis pasikartos. Lara grįžo į savo gimtąjį miestą. Buvo pora laisvų savaičių laikui su draugais, šeima, ramybe, tačiau tas negeras jausmas viduje augo. Žiūrėdama televizorių Laura pajuto kylant karštį. Panika užvaldė merginos k...
Įvykiai
„Uber“ šiandien pristatė naują saugos priemonių rinkinį, kuris per kelias artimiausias savaites bus prieinamas milijonams programėlės vartotojų visoje Europoje, Vidurio Rytuose ir Afrikoje. Naujos ir inovatyvios programėlės funkcijos skirtos dar labiau pakelti asmens ir duomenų saugumo kartelę,  užtikrinti skaidrumą, atskaitomybę bei vartotojų ramybę. Naujovės palies kiekvieną programėlės vartotoją Nuo pat programėlės veikimo pradžios „Uber“ kūrė technolog...
Įvykiai
Vis spartėjant technologijų pažangai, pasaulyje vis tobulėjant dirbtinio intelekto programoms, lietuvių kalbos tyrinėtojai ir puoselėtojai klausia: kas atsitiktų su lietuvių kalba, jei ji liktų visos vykstančios technologijų revoliucijos užribyje? Manoma, kad nesuskubus sukurti lietuvių kalbos saugojimo ir apdorojimo sistemos mūsų kalbos vartojimas skaitmeninėse technologijose smarkiai sumažėtų, o dar vėliau, pasak mokslininkų, galbūt rastume ją nykstančių...
Laisvalaikis
Nors vasara išlieka populiariausias atostogų laikas, kelionių pardavimai rodo, jog ribos tarp sezonų trinasi – vis daugiau poilsiautojų iš Lietuvos atostogų lagaminus kraunasi rudenį ar pavasarį. O savaitės, sutampančios su moksleivių rudens ar pavasario atostogomis, tampa ypač paklausios, mat, nepraleidžiant pamokų, šiluma piečiau esančiose šalyse galima mėgautis visa šeima. Pvz., Turkijoje poilsiautojų būna net iki lapkričio. Vis dėlto kelionių organizat...
Įvykiai
Pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui sako kinų patarlė. Vis dėlto, siekiant maitintis sveikiau, svarbu ne tik papusryčiauti sočiai, bet ir tinkamai pasirinkti, ką ryte valgyti. Mitybos specialistės Vaidos Kurpienės teigimu, dažnas čia ir suklumpa. Tad ekspertė išskiria tris klaidas, kurias dauguma daro per pusryčius, ir paaiškina, kokie pusryčiai – išties vertingi. 1 klaida: saldūs pusryčiai Nors atrodytų, kad s...
Sportas
Vilniaus „Rytas“ (5-1) iškovojo penktąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate. Vilniečiai namuose rezultatu 90:63 (22:16, 21:18, 22:16, 25:13) nugalėjo Šiaulių „Šiaulius“ (0-6). Pirmuosius susitikimo taškus pelnė svečiai iš saulės miesto. Puikiai rungtynes pradėjo šiandien 32-ąjį gimtadienį švenčiantis Dominique‘as Sutton‘as. 196 centimetrų ūgio puolėjas surengė solo pasirodymą ir pataikė du tolimus metimus iš eilės. Sužaidus 5 minutes rezultatu 15:8 pirmavo a...
Transportas
Užsitęsusi bobų vasara ir iki trumpų rankovių spalį vis dar leidžiančios išsirengti dienos ne juokais trikdo vairuotojus: kaip nepaskubėti šiemet „perauti“ savo automobilį žieminėmis padangomis? Atotrūkis tarp tam jau tinkamos temperatūros ankstyvą rytą ir šiltų dienų didina riziką, kad vairuotojai padangų keisti neskubės iki paskutinės sekundės, o jei staigiai atšals – tam bus visiškai nepasiruošę. Specialistai teigia, esminė klaida, kurią paprastai daro...