Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (27-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Festivalis „Ars SummerFest 2018“

Trečiąkart vyksiantis festivalis Ars SummerFest gali pasigirti tuo, kad vos per keletą metų užaugo iki tarptautinės svarbos renginio ir geba pritraukti į Vilnių aukščiausio lygio klasikinės muzikos žvaigždes bei yra didžiausias tokio formato festivalis Baltijos šalyse. Daugiau apie koncertą.

Kur? WHITE PIANO HALL koncertų salė, Kėdainių g. 8

Kada? Liepos 2-14 d.

2. Secret stand up | Kablys

Visame pasaulyje stand-up komikai prieš didesnius pasirodymus ar turus daro repeticijas ir tikrina naują medžiagą. Į sceną lips: Mantas Grimalis Lukas Ramonas Airidas Jankus Arnas Zdanovičius Viktoras Balykov Oleg Surajev Labai jūsų lauksime, įėjimas tik 2 Eur. Būkite supratingi, o mes pažadame, kad bus smagu ir įdomu. N18. Ateikite kuo anksčiau, nes norinčių bus daug. Pradžia 20:00 Turime teisę neįleisti jūsų be papildomo paaiškinimo, todėl stenkitės neateiti girtas ir nebūti agresyvus.

Kur? Kablys + Kultūra Kauno g. 5

Kada? Liepos 2 d. 19 val.

3. Kanklių koncertas / Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos“

Nuo 1998 m. į Lietuvos dainų šventės programą tvirtai įsiliejęs kanklių muzikos nemokamas koncertas „Skambėkite, kanklės“ jau šeštą kartą suvienys per 500 Lietuvos kanklininkų. Kartu muzikuos ištisos kartos – pedagogai, mokiniai, akademinis jaunimas ir senųjų kanklių entuziastai, kurių suvirpinti akordai sušildys vieną sakraliausių senojo Vilniaus erdvių – Šv. Jonų bažnyčią. Tiek koncertinėmis, tiek įvairių Lietuvos etnografinių regionų kanklėmis atliekama muzika klausytojams leis suvokti unikalią kanklių prigimtį, gilias muzikavimo tradicijas ir pažinti šiuolaikinio kankliavimo ypatumus.

Kur? Šv. Jonų Bažnyčia

Kada? Liepos 3 d. 18 val.

4. Gyvo garso koncertas TU Lietuva - TU MANA

Vilniaus mokytojų namų kiemelio vasaros terasą drebins grupė KITAVA su specialiai, Lietuvos nepriklausomybės 100 – mečiui, paruošta išskirtine ir vasariška gyvo garso programa TU LIETUVA - TU MANA. Atnaujintoje programoje skambės naujausi, dar negirdėti grupės kūriniai, bei pačios seniausios ir geriausios, klausytojų pamėgtos dainos. KITAVOS programa puikiai įsilies į tuo metu vykstančią Lietuvos šimtmečio dainų šventės programą „Vardan tos…“ Kviečiami ir laukiami visi klausytojai bei dainų šventės dalyviai, kurie turės proga ne tik pasiklausyti, bet ir būti aktyviais vakaro dalyviais. Renginio dieną bilietai brangs.

Kur? Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39

Kada? Liepos 3 d. 20 val.

5. LP | Vilniaus universiteto Botanikos sodas

Liepos 3 d. Vilniaus universiteto Botanikos sode koncertuos garsi JAV alternatyviosios muzikos atlikėja ir dainų kūrėja LP (Laura Pergolizzi). 2017 m. gruodžio viduryje Vilniuje surengusi pasirodymą, į kurį visi bilietai buvo iššluoti gerokai iš anksto, šį kartą atlikėja pasirinko originalesnę erdvę, skendinčią jaukioje gamtos apsuptyje. Savo nuoširdumu ir paprastumu žiūrovus pakerėjusi LP šį sykį žada dar atviresnį pasirodymą, apnuoginantį sielą ir visų mūsų jausmus.

Kur? Vilniaus universiteto botanikos sodas, Kairėnų g. 43

Kada? Liepos 3 d. 19 val.

6. Miškas ošia: jazzcamp #4

Pernai startavęs projektas sielai "jazzcamp" niekur nedingo ir liepos 4 d. grįžta į miško sceną. Šį kartą susiburs laisvos valios ambasadoriai ir dalinsis garsais, kurie ne tik glostys širdis, bet ir gali kiek pažaisti su jausmais ar net kiek paerzinti, bet tai darys tikrai subtiliai ir garantuojame, kad ausys liks sveikos.

Neponios ir neponai, jūsų džiaugsmui: Džiazlaif feat. Juozas Milašius Mockūnas / Čudars Aureolė '18 Origins Kilsim lygi dangaus arba ne. Kas: jazzcamp #4 Kur: Downtown Forest Kada: 07.04 17:00 Eko mokestis: 5

Kur? Downtown Forest Hostel & Camping, Paupio g. 31A

Kada? Liepos 4 d. 17 val.

7. Ansamblių vakaras / Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos“

Už savo buvimą, už kalbą, už Tėvynę esame dėkingi protėviams, kuriuos, kaip ir mus, augino ir auklėjo žemė. Be savo žemės tauta negali išgyventi, išlikti savimi. Todėl ją saugojo ir gynė mūsų tėvai ir seneliai, jų tėvai ir seneliai. Ansamblių vakaro teatralizuotas koncertas atspindi valstybės pamato kertinius akmenis – tapatybę, šeimą, darbštumą ir meilę Tėvynei. Programą sudarys keturios dalys – „Mūsų protėviai. Gentys“, „Šeima“, „Darbas – duona kasdieninė“, „Už Tėvynės laisvę“, taip pat prologas ir finalas. Ją atliks apie keturi tūkstančiai koncerto dalyvių – dainų ir šokių ansambliai, liaudies instrumentų ansambliai bei orkestrai, liaudiškos muzikos kapelos, folkloro dainininkai ir solistai instrumentalistai.

Kur? Kalnų Parko Estrada.

Kada? Liepos 4 d. 22 val.

8. Donatas Montvydas ir kamerinis orkestras | VU Botanikos sodas

Donatas Montvydas ruošia staigmeną: tai viena laukiamiausių vasaros dienų Vienas populiariausių šalies atlikėjų Donatas Montvydas savo išskirtiniais koncertais kiekvieną kartą nustebina tūkstančius gerbėjų. Šį kartą garsus dainininkas pasiryžo sostinėje surengti romantišką koncertą po atviru dangumi. Vilniaus universiteto Botanikos sode liepos 4-ąją dieną dainininką bus galima išvysti su kameriniu orkestru. Daugiau informacijos.

Kur? Vilniaus universiteto botanikos sodas, Kairėnų g. 43

Kada? Liepos 4 d. 20 val.

9. Dainų diena / Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos“

dainuosime, giedosime Dainų dieną visi – per 12 tūkstančių dainininkų estradoje ir tūkstančiai klausytojų – kartu su jais. Trijų dalių Dainų dienos programa pamažu išskleis pagrindines mūsų himno idėjas, tačiau svarbiausia bus visų – Lietuvoje ir pasaulyje gyvenančių lietuvių – drauge giedama „Tautiška giesmė“. Pajusime, kad mūsų – ne trys, o bene keturi milijonai, ir kad didžiausias mūsų minčių ir jausmų kūrinys yra Lietuva. Jai galime linkėti tik vieno – „Vienybė težydi!“ (Kviečiame bilietus įsigyti sėdimoms vietoms, stovimos vietos - nemokamos!)

Kur? Vingio parko estrada.

Kada? Liepos 6 d. 17 val.

10. 29-asis bėgimas ,,Aplink Žaliuosius ežerus"

Liepos 6 d. visus patriotiškai nusiteikusius bėgimo entuziastus prie Žaliųjų ežerų 29-ąją kartą sukvies vienas seniausiai organizuojamų bėgimų Lietuvoje - tradicinis bėgimas „Aplink Žaliuosius ežerus“. Kviečiame registruotis: www.zaliujuezerubegimas.begimotaure.lt Pirmieji iš anksto užsiregistravę 50 dalyvių dalyvauja NEMOKAMAI!

Kur? Žaliųjų ežerų paplūdimys.

Kada? Liepos 6 d.

11. Valdovų rūmų atkūrimo pabaigtuvių iškilmė

15.00–16.00 │ VALDOVŲ RŪMŲ ATKŪRIMO PABAIGTUVIŲ IŠKILMĖS ir jų tiesioginė transliacija per LRT televiziją 17.00–21.00 │ Atvira meninė studija VYTIS MŪSŲ VĖLIAVOSE IR AITVARUOSE Valdovų rūmų prieigos NEMOKAMAI 18.00–00.00 │ ATKURTŲ VALDOVŲ RŪMŲ STAIGMENOS * Naujos nuolatinės ekspozicijos * Tarptautinė paroda SAKSONIJOS KURFIURSTAI – LIETUVOS DIDIEJI KUNIGAIKŠČIAI * Tarptautinė paroda FLORENCIJA RENESANSO IR BAROKO LAIKAIS Valdovų rūmų nuolatinės ekspozicijos ir Parodų centras SPECIALI BILIETO KAINA – 3 € Paskutiniai lankytojai įleidžiami iki 23.00 val. 21.00–21.05 │ Tautos iniciatyva „TAUTIŠKA GIESMĖ“ APLINK PASAULĮ Valdovų rūmų Didysis kiemas NEMOKAMAI 21.05–22.30 │ Pirmosios operos Lietuvoje „ELENOS PAGROBIMAS“ ištraukų koncertinio atlikimo tiesioginė transliacija Valdovų rūmų Didysis kiemas NEMOKAMAI

Kur? Valdovų rūmai.

Kada? Liepos 6 d. 15 val.

12. Šimtmečio piknikas „Vilnius – Lietuvai“

Šimtmečio piknikas „Vilnius – Lietuvai“ kviečia kartu švęsti Valstybę! Valstybės dieną švęskime 100-mečio piknike „Vilnius – Lietuvai“! Vieną kartą į šimtą metų vykstančio pikniko metu vilniečiai ir miesto svečiai galės mėgautis skaniausiais patiekalais, vakare stebėti geriausių lietuvių atlikėjų pasirodymus, o 21 val. kartu su 4 mln. pasaulio lietuvių sugiedoti Tautišką giesmę. 23 val. laukia šventinis ir vienas didžiausių Vilniuje, šimtmečio vertas fejerverkas su specialiai jam sukurtu muzikiniu garso takeliu! Pasiimkite užkandžių, gėrimų, šeimos narius bei draugus ir atvykite kartu švęsti laisvės miestą – Vilnių! Daugiau informacijos.

Kur? Baltasis tiltas.

Kada? Liepos 6-7 d.

13. BIKE in žygis su kalnų dviračiais

STARTAS? BIKEin studija, Quadrum verslo centras. Kas norės, galės palikti daiktus, persirengti, įsipilti vandens ir pan. Renkamės nuo 9:45, išvykstame 10:00 KAINA? Dalyvavimas žygyje yra nemokamas. Neturintiems dviračių reikės susimokėti už dviračio nuomą 6 eur/2 val. TRUKMĖ? 1,5 - 2 val. FIZINIS PASIRENGIMAS? Nesvarbu! Važiuosime tokiu greičiu, kuris tiks kiekvienam, nes mes būsime komanda. Daugiau informacijos.

Kur? Vilnius.

Kada? Kas antrą šeštadienį.

renginiai Vilniuje savaitėsrenginiai kąveiktiVilniuje
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Būstas
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Omberg“ anksčiau nei planuota užbaigė Vilniuje, Pašilaičiuose, 2017 m. pradėtą statyti gyvenamojo būsto projektą „Grigalaukio dominija“, kurį sudarė 4 statybų etapai. Iš viso į projektą investuota 21 mln. eurų ir pastatyti 444 butai. Aštuoniuose „Grigalaukio dominijos“ daugiabučiuose šiuo metu jau parduoti 399 butai – tai sudaro 90 proc. visų projekto butų. Ketvirtuoju etapu, į kurį „Omberg“ investavo 8 mln. eurų,...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 61 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 13 Kauno, 11 Šiaulių, 8 Telšių, 4 Panevėžio, 2 Klaipėdos bei 1 Marijampolės apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 45 asmenys. 15 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią Panevėžio apskrity...
Veidai
Lietuvos nacionalinis dramos teatras rengiasi premjerai – jaunas režisierius Motiejus Ivanauskas stato spektaklį „Dialogai“ pagal Platono ir kitų Antikos autorių tekstus, premjera įvyks rugsėjo 25 d. Pagrindinį vaidmenį šiame spektaklyje ruošia aktorius Vytautas Anužis, kuris sutiko pasidalinti mintimis apie aktoriaus profesiją ir naujausią savo darbą. Daiva Šabasevičienė Pastaraisiais metais Jūsų vaidmenys išsiskiria didele mobilizacija, energijos ir žodž...
Kriminalai
Nuo teismo paskirtos bausmės atlikimo slapstęsis nuteistasis įkliuvo sostinės kriminalistams. Nors ieškomam dvidešimt dvejų metų vyrui pavyko pasprukti nuo pasalą jam rugpjūtį surengusių kriminalistų, jis, nuteistas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, sukčiavimo ir turto pasisavinimo, šįkart neišsisuks. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, vykdę šio nuteistojo (gimusio 1998 m.)...
Savivalda
Vilniaus miesto Savivaldybė pasiryžo kiekvienoje sostinės seniūnijoje įrengti po vieną naują sporto aikštelę. Iki spalio pabaigos pilnai užbaigtos aikštelės atsiras 10 seniūnijų, o iki kitų metų vasaros darbai bus baigti ir likusiose 11 seniūnijų. Naujomis aikštelėmis siekiama praplėsti egzistuojančią sporto infrastruktūrą Vilniuje, kad miestiečiai turėtų daugiau vietų užsiimti aktyvia sportine veikla. „Miesto gyventojų tarpe matome poreikio kokybiškai spo...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 62 koronaviruso (COVID-19) atvejai. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 17 Kauno, 15 Šiaulių, po 3 – Panevėžio ir Klaipėdos apskrityse. Tuo metu, po 1 atvejį vakarykštę parą registruota Marijampolės bei Alytaus apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 41 žmogus. 17 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti ne...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad Lietuvių liaudies buities, papročių, valgių ir amatų asociacija „Šventė visiems“ rugsėjo 17-20 dienomis organizuos renginį „Tautų mugė“. Todėl nuo rugsėjo 17 d. 19 val. iki rugsėjo 20 d. 22 val. draudžiamas transporto eismas Gedimino prospektu nuo Šventaragio iki J. Tumo-Vaižganto gatvės ir Totorių gatvės dalyje nuo Gedimino prospekto iki pastato Totorių g. 8, išskyrus renginio dalyvius, turinčius leidimus patekti į...
Kultūra
Prasideda išankstinė bilietų prekyba į didžiuosius Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio renginius Šv. Kotrynos bažnyčioje. Aštuonioliktus metus vyksiančio festivalio rengėjai sako, kad savo žiūrovams turi paruošę ir planą B, jei kartais, kaip šių metų pavasarį, atsitiktų gyvenimas. Tad spalio 12 - 17 d. festivalis įvyks bet kokiomis aplinkybėmis. Šių metų programoje rudenėjančio Vilniaus gyventojams bei miesto sveciams paruoštas stiprus tarpsrit...
Įvykiai
„Panašu, nostalgija – labai stiprus trintukas, iš atminties pašalinantis visas blogybes ir paliekantis tik teigiamus prisiminimus.” Miha Mazzini, slovėnų rašytojas, režisierius, scenaristas, publicistas. Šiemet švenčiame Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo 30-metį. Kartu, vis dažniau prisimenami paskutiniai sovietmečio bei pirmieji nepriklausomybės metai. Dažnai – su nostalgija ir ilgesiu. Kaip sako slovėnų kūrėjas Miha Mazzini, per tiek metų nustrina blogi...