Žymi Nyderlandų atlikėja Kovacs rudenį koncertuos Vilniuje

Sostinės menų fabrike „Loftas“ koncertuos soulo muzikos stebuklas iš Nyderlandų – Kovacs. Koncerte, kuris įvyks lapkričio 21 dieną,skustagalvė atlikėja pristatys savo naująjį albumą „Cheap Smell“, kuris bus išleistas šių metų rugpjūčio 17 d.

„Aš nenoriu negatyviai kalbėti apie praeitį, - sako Sharon Kovacs, pradėdama atvirai ir nuoširdžiai pasakoti apie savo permainingą gyvenimą. - Aš tik noriu iš jos mokytis“.

Ji daug iš ko mokėsi. Reikėjo nemažai stiprybės, ryžto ir auksinio talento, kad gyvenimo netektis – tėvų meilės stoką, neviltį, išdavystes, narkotikų pražudytus draugus – paverstų pasauline sėkmės istorija.

Per stiprių smūgių ir staigių, netikėtų posūkių kupiną gyvenimą ši skustagalvė mįslė, po purvinu gobtuvuslepianti soulo legendos balsą, nusitiesė savo unikalų taką.

Visa tai atsispindės jos antrajame albume „Cheap Smell“, kuris jau dabar yra kritikų pripažįstamas kaip vienas atviriausių, nuoširdžiausių ir labiausiai įkvepiančių šio dešimtmečio soulomuzikos albumų.

Kovacs kova už savo išraiškos laisvę prasidėjo dar jaunystėje. Ji užaugo Eindhovene, Nyderlanduose, dainuodama Janis Joplin, TinosTurner ir OtisoReddingo dainas. Tėvams nepatiko šis jos pomėgis.

„Mano tėvai niekada manęs nepalaikė, – sako ji. - Mano šeimoje nebuvo muzikantų. Aš turėjau tėvą, bet niekada jo nepažinau. Tėvai man visada liepdavo užsičiaupti, neleisdavo dainuoti. Jie manė, kad aš jiems tik keliu rūpesčius ir trukdau su savo dainavimu“.

Nei namuose, nei mokyklos grupėse ar talentų šou pasirodymuoseSharon unikalūs gebėjimai nebuvo pripažįstami. Sėkmės ji sulaukė tik baigusi mokyklą ir pradėjusi puoselėti savo niūrią, šviežią, nepagražintą dainavimo manierą. Šiek tiek ją paspalvindama savo mėgstamų atlikėjų, tokių kaip Billie Holiday, Nina Simone, Shirley Bassey, Amy Winehouse, atspalviais, ji dalyvaudavo improvizacinėse „open mike jam“ sesijose, kur jautėsi vertinama.

„Pradžioje aš daugiau orientavausi į roką ar bliuzą, tačiau vėliau susimaišė daug stilių. Dainuodama aš norėjau pasakoti savo istorijas ir jausmus. Būtent tai mane paskatino kurti muziką ir nuo scenos dalintis ja su žmonėmis, kurie man buvo lyg šeima“.

Vietiniai gerbėjai paskatino ją studijuoti vietiniame muzikos koledže, kuris vadinosi "Rock City Institute". Tačiau ir čia Kovacs nebuvo lengva.

„Aš turėjau problemų su mokytojais, kurie man sakydavo, jog turiu palikti mokyklą, nes mano balsas čia per prastas. Ir aš tikrai nebuvau lengva studentė. Tačiau tuo pat metu jie man sakydavo, kad tiesiog eičiau savo keliu“, - prisimena atlikėja.

2013 m. Kovacs susipažino su prodiuseriu Oscaru Hollemanu. Pakerėtas jos balso, Oscaras surado investuotojųir išleido debiutinę dainą „My Love“, kuri tapo labai populiari visoje Europoje. Ši daina galėjo tapti filmo apie Džeimsą Bondą garso takeliu, jei ne Kovacs tekstas apie pražūtingą kerštą ir aštrios užuominos apie viskį ir kokainą. Po šios dainos sėkmės Kovacs pasirašė sutartį su "Warner Music" ir 2015 m. išleido debiutinį albumą „Shades of Black“.

Albumas tapo populiariausiu Nyderlanduose bei pakliuvo į populiariausių sąrašus visoje Europoje. Kovacs buvo pakviesta groti į didžiausius muzikos festivalius, tokius kaip "Glastonbury", "Sziget", "Pinkpop", "Rock Werchter". Jų metu dainininkė susidūrė su savo baimėmis.

„Aš buvau labai drovi. Stovėjau prieš keturiasdešimties tūkstančių žmonių minią ir negalėjau pajudėti. Tam, kad jausčiausi jaukiau, į sceną susitempiau viską iš savo namų kambario“. Naujasis jos darbas „Cheap Smell“ – tai gydantis albumas, tai kelionė po emocinius Kovacs griuvėsius, bandant iš jų pastatyti kažką pozityvaus.

„Nuo šiol esu pakankamai geroje situacijoje. Mane supa mylimi ir mylintys žmonės. Šis albumas man padėjo būti daug laimingesnei. Aš daug sužinojau apie save ir dabar savo veikloje daug labiau pasitikiu savimi“, - sako atlikėja.

Kovacs loftas koncertas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė, siekianti plačias Naujamiesčio gatves paversti jaukesnėmis erdvėmis gyventojams, šiandien pristatė naujieną – „keliaujančius kiemelius“, kurie kol kas bus būtent šios miesto dalies išskirtiniu elementu. Tai mobilios platformos, suteikiančios gyventojams galimybę bent kuriam laikui užkariauti įprastai automobilių užimamas vietas, ir labai derėsiančios prie kitų čia vykstančių permainų ir taktinio urbanizmo priemonių – atnaujinam...
Kriminalai
Trakų r., Senųjų Trakų miestelyje, sustabdytame patikrinti automobilyje BMW, kurį vairavo 21-erių metų jaunuolis, rasta, įtariama, įvairių narkotinių medžiagų. Įtariamasis uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 1 d.). Rugsėjo 23 apie 23 val. 30 min. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos ko...
Kriminalai
Vilniaus rajone nustatytas dar vienas žiauraus elgesio su gyvūnais atvejis. Netinkamomis sąlygomis laikomi šunys perduoti UAB „Nuaras“. Rugsėjo 23 d. apie 12 val. 33 min. sostinės policija gavo pranešimą, kad Vilniaus r., Paberžės sen., Rudokų k., galimai netinkamomis sąlygomis yra laikomi šunys. Į įvykio vietą atvyko Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus r. policijos komisariato pareigūnai bei Valstybinės maisto veterinarijos Vilniaus...
Būstas
Viena didžiausių Lietuvoje erdves gyvenimui, verslui ir poilsiui kurianti bendrovė „Darnu Group“ pradėjo paskutinių butų įmonės vystomame „Paupio“ rajone pardavimus. Atgimstančioje istorinėje Vilniaus senamiesčio dalyje pirkėjams bus siūloma įsigyti daugiau nei 300 naujų būstų paskutiniuose – šeštajame bei septintajame – projekto etapuose. Nestandartiniai sprendimai „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė sako, kad šiuo metu bendrov...
Įvykiai
Antakalnio rajone šiandien iškilmingai atidarytas penktas modulinis priestatas prie lopšelio-darželio „Atžalėlės“ (Antakalnio g. 74). Naujajame dviejų aukštų darželyje veikia 6 grupės, edukacinės erdvės, skirtos vaikų ugdymui ir žaidimams. Taip pat įrengtos patalpos ir vaikų persirengimui, daiktų saugojimui, miegui bei valgymui skirtos zonos, nupirkti nauji baldai, žaislai ir ugdymo priemonės. Į modulinį darželį priimti 105 vaikai. 1,5-3 metų amžiaus grupė...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė ragina paskubėti metalinių garažų savininkus nusikelti ant miesto žemės stovinčius garažus. Prie garažų nukėlimo proceso Vilniuje jungiasi ir Aplinkos ministerija, o savivaldybė toliau teikia pagalbą geranoriškoms garažų bendrijoms. Išskirtiniais atvejais garažų savininkai gali prašyti nukėlimo atidėjimo. Iki šios dienoms seniūnijoms pranešta apie beveik 2 000 nukeltų garažų iš 10 700. Vilniaus miesto savivaldybės administracijo...
Įvairios
Visą vasarą Lukiškių aikštėje veikusio dirbtinio paplūdimio idėja patiko vilniečiams – sostinės gyventojų apklausa parodė, kad dauguma teigiamai įvertino tokį kūrinį miesto centre. 57 proc. apklaustų sostinės gyventojų teigia, kad yra patenkinti arba tikrai patenkinti Lukiškių aikštės paplūdimiu. Ketvirtadalis (25 proc.) apklaustų vilniečių šios idėjos nepalaikė, o 18 proc. neturėjo nuomonės. „Tai dar kartą patvirtino, kad šis sprendimas buvo reikalingas v...
Kultūra
Prasidėjus kino festivalių sezonui, „Neakivaizdinis Vilnius“ pristato naują maršrutą – „Nuo Iliuzijos iki Vilniaus“. Jį sudarė kino istorikė, knygos „Vilniaus iliuzionai. Miesto kino teatrų istorijos“ autorė Sonata Žalneravičiūtė. Bendradarbiaujant su Tarptautiniu Vilniaus dokumentinių filmų festivaliu (VDFF), vyks naujojo maršruto pristatymo ekskursijos – į jas registruotis galės festivalio žiūrovai. Iki nepriklausomybės – 50 kino teatrų Į Vilnių kinas at...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 138 koronaviruso (COVID-19) atvejai. 60 iš jų registruota Šiaulių, 37 Kauno, 33 Vilniaus, 5 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Utenos apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 113 asmenų. 24 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią parą Vilniaus apskrityje registruotas 1 įvežti...