Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (28-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. LRT OPUS terasa: Without Letters

Liepos 11-ąją, trečiadienį, menų fabriko LOFTAS, LRT OPUS terasoje –vilniečiai Without Letters Without Letters – tai grupė, žaidžianti su gitarinės ir šokių muzikos lūkesčiais, besivilianti garsu perteikti galinančio ir atpalaiduojančio bendruomeniškumo būsenas. Pastaruoju metu grupę įkvepia ankstyvosios klubinės kultūros vizijos, galimybė jomis persmelkti gitarinės muzikos tradiciją, išlaikant gyvo atlikimo nenuspėjamą ir nežabotą energiją. „Without Letters“ gyvo pasirodymo tempas ir garsų takumas siekia perkirsti nusistovėjusią asimetriją tarp atlikėjų ir publikos. Koncertuose, Artūrui, Adomui ir Karoliui norisi sulieti visą tai į žaismingą, o pasisekus, net ir palaimingą bendrystę per šokio fiziškumą ir kūniškos muzikos atvirumą, privengiant perteklingų muzikinių „viražų“. Daugiau apie koncertą.

Kur? LRT OPUS terasa, Švitrigailos g. 29

Kada? Liepos 11 d. 18.30 val.

2. RIGA Reggae Acoustic

Populiariausia ir šiuo metu vienintelė regio grupė Latvijoje RIGA Reggae liepos 11 dieną atsiųs savo taikos ir teigiamų vibracijų desantą į Vilnių. Akustinis Riga Reggae duetas - tai priešakinis šios grupės padalinys - daugiausia energijos turintys frontmenai Horens ir Speiss, atliekantys ne tik pasaulinę regio klasiką, bet ir ne mažiau geras Riga Reggae kūrybos klasika jau tapusias "Māri, kur Anna?", "Stop the War U2 / Mostieties", "Bubulis", bei praeitos vasaros hitą "Zvans Pie Durvīm".

https://www.youtube.com/watch?v=pqo8JjIV1Tw https://www.youtube.com/watch?v=ml0ycR2SZPU

Trečiadienį (liepos 11 dieną) Riga Reggae akustinis gyvos muzikos koncertas, o ketvirtadienį vakare pratęsimas - jau tradicija tapusiame Trunk it Up serijos renginyje grupės atstovai Horens is Speiss išstos kaip DJ duetas. Latviškai jamaikietiškos vibracijos Baltuose drambliuose - net dvi dienas iš eilės. RIGA Reggae: PEACE & LOVE / STOP THE WAR. Renginys nemokamas.

Kur? Balti drambliai, Vilniaus g. 41

Kada? Liepos 11 d. 20 val.

3. BaBa ZuLa - ALternatyva iš StamBulo | Vilnius

BaBa ZuLa - neprilygstami XXI amžiaus turkų psichodelinės muzikos meistrai, grojantys rytietiškais instrumentais, kurių priešakyje – elektroninis sazas. Per dvidešimtmetį išleidę 8 albumys, BaBa ZuLa nenustoja stebinti muzikos pasaulio bei drebinti geriausių festivalių scenų. Originalūs ir ekstravagantiški BaBa ZuLa – nepaklusnūs piliečiai, drąsiai išsakantys savo nuomonę ir tai darantys taip nepriekaištingai, jog tik paklausius veriasi nauji muzikiniai horizontai. Daugiau apie renginį.

Kur? VU botanikos sodas. Vingio skyrius

Kada? Liepos 11 d. 19 val.

4. Beatrich | Kalnapilis Nealkoholinis Summer Selection

Dar vienas P I R M A S kartas terasoje – liepos 12 dieną pasitinkam Beatrich! Hitas po hito savo biografiją pildanti daininkė vidurvasarį terasoje pirmą kartą pasirodys su grupe. 19.00 atidarom vartus 20.00 BEATRICH – Kultūrinis mokestis - 3 Eur. Su ISIC ir ITIC pažymėjimais - 2 Eur.

Kur? Vasaros terasa.

Kada? Liepos 12 d. 19 val.

5. Kosminės Karoliniškės (1)

Pastačius garsiuosius Lazdynus, atėjo metas naujam miegamajam rajonui – Karoliniškėms. Deja, nei šlovės, nei turistų tiek, kiek pirmtakai, Karoliniškės nebesusilaukė. Vilniečių sąmonėje tai tėra eilinis pilkas miesto plotas. Vis dėlto įdomių artefaktų čia tikrai yra, taigi, ekskursijos metu veiklos netrūks: atrasime senojo Žvėryno–Miškinių kelio fragmentus, aptarsime sovietinio miegamojo rajono idėją, atrasime sąsajas su Suomija, išsiaiškinsime, ką gi prie televizijos bokšto veikia mįslinga „golubiatnia“. Neabejojame, kad bus įdomu. Susitikimo data ir laikas: liepos 12 d., 18:30 val. Susitikimo vieta: I. Šimulionio ir A. J. Povilaičio g. sankirta (viešuoju transporto važiuoti iki st. „Laisvės prospektas“ ir eiti apie 500 m rytų kryptimi) Trukmė: apie 2 val. Pabaigos taškas: V. Maciulevičiaus ir Sietyno g. sankirta. ----- Ekskursija finansuojama tik Jūsų aukomis, tad norintys jos pabaigoje galės gidui palikti arbatpinigių. ----- TURITE KLAUSIMŲ? Pasitikrinkite, galbūt atsakymas jau yra čia: http://www.gatvesgyvos.lt/d-u-k/

Kur? I. Šimulionio ir A. J. Povilaičio g. sankirta

Kada? Liepos 12 d. 18.30 val.

6. SPOT | gatvės teatro festivalis

Menų spaustuvė pristato savo pirmąjį tarptautinį gatvės teatro festivalį SPOT! 2018 liepos 12-15 dienomis vyksiantis festivalis drieksis per skirtingas Vilniaus miesto gatves, skverus ir net vandens telkinius. Urbanistines erdves naujai pamatyti siūlanti spektaklių ir instaliacijų serija kvies dalyvauti visus, be jokių amžiaus apribojimų ir BE BILIETŲ - festivalis visiškai nemokamas! Daugiau informacijos.

Kur? Menų spaustuvė/ Arts Printing House, Šiltadaržio g. 6

Kada? Liepos 12-15 d.

7. Naktinė kritinė masė

Naktinė kritinė masė – tai masinis, organizatorių neturintis pasivažinėjimas dviračiais naktį, balandžio-spalio mėnesių ANTRĄ penktadienį. Renkamės prie Katedros varpinės 23:00 val. Naktinė masė skirta ne tik parodyti, kad dviratis lygiavertė transporto priemonė, bet ir pažinti naktinį Vilnių. Pasipuoškite savo dviratį, juk kritinė masė - šventė! Tai gali būti LED, ryškiaspalviai papuošimai. Daugiau informacijos.

Kur? Katedra.

Kada? Liepos 13 d. 23 val.

8. Paroda „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918–2018“

Liepos 13 d., 18 val. NDG didžiojoje parodų salėje atidaroma svarbiausia vasaros sezono paroda, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui - "Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918 - 2018".

Žmogaus sukurti daiktai yra geriausia šalies istorijos iliustracija. Su išlyga - daiktai neišgyvena šalies krizių. Kai išnyksta valstybė, tauta lieka ir tęsia savo istoriją, pasitelkdama įvairiausias priemones - literatūrą, muziką, vaizdus, laiškus, galiausiai - legendas ir pasakas. Tačiau ne daiktus. Karai, okupacijos, emigracijos, represijos, tremtys ir deportacijos daiktus greitai sunaikina, o tuštuma užpildoma svetimais artefaktais. Daugiau informacijos.

Kur? Nacionalinė Dailės Galerija

Kada? Liepos 13 d. 18 val.

9. Vilniaus 100 km bėgimas

Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos lengvosios atletikos federacija, Sveikas miestas ir Mano Klubas 2018 m. liepos 14 d., Vingio parke, rengia tarptautinį Vilniaus 100 km bėgimą bei Lietuvos 100 km čempionatą, kurie bus organizuojami siekiant sportiškai ir aktyviai pamininėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Kviečiame sportininkus registruotis ir įveikti tokią svarbią progą 100 km trasą! Be to, kartu su kolegoms, draugais, šeimos nariais galėsite sudalyvauti ir 10x10km estafetės rungtyje. Kur, kada, kas? www.100kmRunning.lt

Kur? Vingio parkas

Kada? Liepos 14 d. 6-17 val.

10. Sportland 100 metrų kliūčių ruožas su atrakcionai.lt

Liepos 14 dieną, nuo 12 val. Vilniaus Vingio parke nusidrieks įspūdingas, 100 metrų ilgio pripučiamas kliūčių ruožas „Geltona. Žalia. Raudona“. Jį įveikti galės visi norintys – nuo vaiko iki aktyvaus senjoro. Tiek pavieniui, tiek su komanda – kviečiame išbandyti savo jėgas ir smagiai pasiausti! Daugiau informacijos.

Kur? Vingio parkas

Kada? Liepos 14 d. 12-17 val.

11. Baidarių turai savaitgaliais

Savaitgaliai su Pipiru! Plaukiam ir šeštadieniais ir sekmadieniais! Pasirenkate patogų laiką, maršrutą, skambinat Pipirui ir savaitgalis jau suplanuotas! Galima rinktis iš daugybės maršrutų - nuo lengvo iki ekstremalaus, nuo ilgo iki trumpo, nuo ankstyvo iki vėlyvo! Daugiau informacijos.

Kur? Verkių malūnas - Baltasis tiltas.

Kada? Liepos 14-15 d.

12. Open Kitchen gyvai: Rakija Klezmer Orkestar

Rakija Klezmer Orkestar diktuoja nuotaikingus muzikinius šokius, o apie ką visa tai – padiktuota pačiame pavadinime. Tai Klezmer muzikinė tradicija gimusi tarp rytų Europos žydų aškenazių. Negirdėta? Bus proga susipažinti. Numatoma koncerto pradžia – 20 val. Daugiau informacijos netrukus!

Kur? Tymo turgus.

Kada? Liepos 14 d.

renginiai Vilniuje savaitėsrenginiai kąveiktiVilniuje
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
183 peržiūros rugpjūčio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) vakar prasidėjo būsimų kursantų atranka, kuri truks visą savaitę. Atrankoje dalyvauja 232 jaunuoliai iš visos Lietuvos, iš jų 152 vyrai ir 80 merginų. Prašymus mokytis LPM pateikė daugiau nei 500 asmenų, t.y. 573, tačiau visus reikalavimus atitiko ir tikrinimus įveikė ne visi, be to, dalis nespėjo laiku praeiti visų tikrinimo etapų, todėl atrankoje dalyvauja tik pusę iš tų, kurie pareiškė norą mokytis LPM. Daugia...
Sportas
Bėgimas – vienas paprasčiausių ir efektyviausių kardio treniruotės variantų. Nėra nieko geriau už jausmą, kai bėgdamas lieji susikaupusią energiją ir tarsi „išsivalai“ nuo neigiamų minčių bei per dieną patiriamo streso. Deja, bėgimo takelis laikui bėgant gali virsti itin atgrasiu ir nuobodulį keliančiu užsiėmimu. Todėl tam, kad treniruotė sporto klube taptų ne tik įdomesne, bet ir efektyvesne, sporto treneriai siūlo keletą būdų kardio treniruotei paįvairin...
Sportas
Praėjusį sekmadienį (rugpjūčio 12 d.) Pavilnių regioniniame parke vyko atsakomasis Lietuvos – Latvijos diskgolfo taurės mačas. Vilniaus etapą rezultatu 49:32 laimėjo Lietuvos diskgolfo žaidėjai. Latviai Rygos etape buvo sukaupę net 35 taškų persvarą (66:31), tad bendru rezultatu 98:80 galutinę pergalę šventė ir pereinamąją Lietuvos – Latvijos diskgolfo taurę iškovojo mūsų kaimynai. Varžybos vyko žaidėjų akistatos principu. Visi turnyro dalyviai buvo suskir...
Sportas
Vilniaus „Rytas“ pasirašė sutartį su praėjusiais metais Ispanijoje praleidusiu Dennisu Jerome‘u Seeley. Krepšininkas papildys sostinės klubo gynėjų grandį. 28-erių D.J.Seeley praėjusį sezoną atstovavo Las Palmo „Gran Canaria“ ekipai, kuri dalyvavo Europos taurėje. Šiose pirmenybėse iš Kalifornijos kilęs žaidėjas rinko po 10,7 taško, atkovojo po 2 kamuolius ir atliko 2,7 rezultatyvaus perdavimo. „Tai yra gynėjas gerai valdantis kamuolį, kuris puikiai gali k...
Sportas
Sostinės komandoje kitą sezoną nepamatysime australo Beno Madgeno, su kuriuo sutartis nutraukta abipusiu sutarimu. 33-ejų krepšininkas Vilniaus „Ryto“ gretose praleido vienerius metus. „Lietuvoje praleidome du nuostabius metus, o Vilnius liks pilnas pačių maloniausių akimirkų, – su aistruoliais atsisveikino B.Madgenas. – Lietuva mums visuomet išliks brangi, nes čia gimė mūsų sūnus. Praėjusiais metais sostinėje išvydau neįtikėtiną sirgalių palaikymą ir mana...
Foto
Sostinėje pradedama tvarkyti Senamiesčio, Antakalnio ir Rasų rajonus jungianti Olandų gatvės („Holland straat“) – atkarpa nuo Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios link Užupio. Iki rudens keturių eismo juostų gatvės atkarpoje bus pakeisti kelio bortai, paklota nauja ištisinio asfalto danga, pakeisti nusidėvėję šulinių dangčiai ir atnaujintas ženklinimas. Olandų gatvės remontui sostinė skyrė apie 220 tūkst. eurų. „Automobilių žiedu prie Šv. Petro ir Povilo...
Nuotraukų galerija
„Buvo kažkas wow!!! Sunku surasti žodžius apibūdinti visam jausmų kratiniui: ir euforija, ir džiaugsmas, ir didelis dėkingumas kiekvienam, kad tai įvyko! Ir noras vėl imtis kažko naujo: dirbti, dirbti, dirbti, - po sekmadienio vakarą Trakų pilyje nugriaudėjusio koncerto įspūdžiais dalijosi dainininkė Monika Linkytė. -Gal suprasiu rytoj, kad tai įvyko? Kol kas atrodo - neįtikėtina!“. Panašiai jautėsi ir daugelis beveik dvi valandas trukusio koncerto svečių....
Laisvalaikio gidas
Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas. 1. Pamatyk Vilnių iš 77 m aukščio! Vilniečiai kviečiami apsilankyti Vilniaus savivaldybės 20-o aukšto balkone ir pasigrožėti iš čia atsiveriančia ypatinga Vilniaus panorama. Iš 77 metrų aukščio dangoraižio galima pamatyti Neries vingį, Senamiestį, Liepkalnį, Trijų K...
Transportas
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad rugpjūčio 19 d. (sekmadienį) Vilnių išjudins didžiausias dviračių renginys Lietuvoje „Velomaratonas 2018“. Jo metu numatomi eismo ribojimai ir viešojo transporto organizavimo pakeitimai. Dalyviai startuos Nepriklausomybės aikštėje bei važiuos Gedimino prospektu (nuo Lietuvos Respublikos Seimo rūmų), toliau trasą tęs Šventaragio, T. Vrublevskio, Arsenalo, T. Kosciuškos gatvėmis, privažiavus iki transporto žiedo apsis...