Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (28-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. LRT OPUS terasa: Without Letters

Liepos 11-ąją, trečiadienį, menų fabriko LOFTAS, LRT OPUS terasoje –vilniečiai Without Letters Without Letters – tai grupė, žaidžianti su gitarinės ir šokių muzikos lūkesčiais, besivilianti garsu perteikti galinančio ir atpalaiduojančio bendruomeniškumo būsenas. Pastaruoju metu grupę įkvepia ankstyvosios klubinės kultūros vizijos, galimybė jomis persmelkti gitarinės muzikos tradiciją, išlaikant gyvo atlikimo nenuspėjamą ir nežabotą energiją. „Without Letters“ gyvo pasirodymo tempas ir garsų takumas siekia perkirsti nusistovėjusią asimetriją tarp atlikėjų ir publikos. Koncertuose, Artūrui, Adomui ir Karoliui norisi sulieti visą tai į žaismingą, o pasisekus, net ir palaimingą bendrystę per šokio fiziškumą ir kūniškos muzikos atvirumą, privengiant perteklingų muzikinių „viražų“. Daugiau apie koncertą.

Kur? LRT OPUS terasa, Švitrigailos g. 29

Kada? Liepos 11 d. 18.30 val.

2. RIGA Reggae Acoustic

Populiariausia ir šiuo metu vienintelė regio grupė Latvijoje RIGA Reggae liepos 11 dieną atsiųs savo taikos ir teigiamų vibracijų desantą į Vilnių. Akustinis Riga Reggae duetas - tai priešakinis šios grupės padalinys - daugiausia energijos turintys frontmenai Horens ir Speiss, atliekantys ne tik pasaulinę regio klasiką, bet ir ne mažiau geras Riga Reggae kūrybos klasika jau tapusias "Māri, kur Anna?", "Stop the War U2 / Mostieties", "Bubulis", bei praeitos vasaros hitą "Zvans Pie Durvīm".

https://www.youtube.com/watch?v=pqo8JjIV1Tw https://www.youtube.com/watch?v=ml0ycR2SZPU

Trečiadienį (liepos 11 dieną) Riga Reggae akustinis gyvos muzikos koncertas, o ketvirtadienį vakare pratęsimas - jau tradicija tapusiame Trunk it Up serijos renginyje grupės atstovai Horens is Speiss išstos kaip DJ duetas. Latviškai jamaikietiškos vibracijos Baltuose drambliuose - net dvi dienas iš eilės. RIGA Reggae: PEACE & LOVE / STOP THE WAR. Renginys nemokamas.

Kur? Balti drambliai, Vilniaus g. 41

Kada? Liepos 11 d. 20 val.

3. BaBa ZuLa - ALternatyva iš StamBulo | Vilnius

BaBa ZuLa - neprilygstami XXI amžiaus turkų psichodelinės muzikos meistrai, grojantys rytietiškais instrumentais, kurių priešakyje – elektroninis sazas. Per dvidešimtmetį išleidę 8 albumys, BaBa ZuLa nenustoja stebinti muzikos pasaulio bei drebinti geriausių festivalių scenų. Originalūs ir ekstravagantiški BaBa ZuLa – nepaklusnūs piliečiai, drąsiai išsakantys savo nuomonę ir tai darantys taip nepriekaištingai, jog tik paklausius veriasi nauji muzikiniai horizontai. Daugiau apie renginį.

Kur? VU botanikos sodas. Vingio skyrius

Kada? Liepos 11 d. 19 val.

4. Beatrich | Kalnapilis Nealkoholinis Summer Selection

Dar vienas P I R M A S kartas terasoje – liepos 12 dieną pasitinkam Beatrich! Hitas po hito savo biografiją pildanti daininkė vidurvasarį terasoje pirmą kartą pasirodys su grupe. 19.00 atidarom vartus 20.00 BEATRICH – Kultūrinis mokestis - 3 Eur. Su ISIC ir ITIC pažymėjimais - 2 Eur.

Kur? Vasaros terasa.

Kada? Liepos 12 d. 19 val.

5. Kosminės Karoliniškės (1)

Pastačius garsiuosius Lazdynus, atėjo metas naujam miegamajam rajonui – Karoliniškėms. Deja, nei šlovės, nei turistų tiek, kiek pirmtakai, Karoliniškės nebesusilaukė. Vilniečių sąmonėje tai tėra eilinis pilkas miesto plotas. Vis dėlto įdomių artefaktų čia tikrai yra, taigi, ekskursijos metu veiklos netrūks: atrasime senojo Žvėryno–Miškinių kelio fragmentus, aptarsime sovietinio miegamojo rajono idėją, atrasime sąsajas su Suomija, išsiaiškinsime, ką gi prie televizijos bokšto veikia mįslinga „golubiatnia“. Neabejojame, kad bus įdomu. Susitikimo data ir laikas: liepos 12 d., 18:30 val. Susitikimo vieta: I. Šimulionio ir A. J. Povilaičio g. sankirta (viešuoju transporto važiuoti iki st. „Laisvės prospektas“ ir eiti apie 500 m rytų kryptimi) Trukmė: apie 2 val. Pabaigos taškas: V. Maciulevičiaus ir Sietyno g. sankirta. ----- Ekskursija finansuojama tik Jūsų aukomis, tad norintys jos pabaigoje galės gidui palikti arbatpinigių. ----- TURITE KLAUSIMŲ? Pasitikrinkite, galbūt atsakymas jau yra čia: http://www.gatvesgyvos.lt/d-u-k/

Kur? I. Šimulionio ir A. J. Povilaičio g. sankirta

Kada? Liepos 12 d. 18.30 val.

6. SPOT | gatvės teatro festivalis

Menų spaustuvė pristato savo pirmąjį tarptautinį gatvės teatro festivalį SPOT! 2018 liepos 12-15 dienomis vyksiantis festivalis drieksis per skirtingas Vilniaus miesto gatves, skverus ir net vandens telkinius. Urbanistines erdves naujai pamatyti siūlanti spektaklių ir instaliacijų serija kvies dalyvauti visus, be jokių amžiaus apribojimų ir BE BILIETŲ - festivalis visiškai nemokamas! Daugiau informacijos.

Kur? Menų spaustuvė/ Arts Printing House, Šiltadaržio g. 6

Kada? Liepos 12-15 d.

7. Naktinė kritinė masė

Naktinė kritinė masė – tai masinis, organizatorių neturintis pasivažinėjimas dviračiais naktį, balandžio-spalio mėnesių ANTRĄ penktadienį. Renkamės prie Katedros varpinės 23:00 val. Naktinė masė skirta ne tik parodyti, kad dviratis lygiavertė transporto priemonė, bet ir pažinti naktinį Vilnių. Pasipuoškite savo dviratį, juk kritinė masė - šventė! Tai gali būti LED, ryškiaspalviai papuošimai. Daugiau informacijos.

Kur? Katedra.

Kada? Liepos 13 d. 23 val.

8. Paroda „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918–2018“

Liepos 13 d., 18 val. NDG didžiojoje parodų salėje atidaroma svarbiausia vasaros sezono paroda, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui - "Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918 - 2018".

Žmogaus sukurti daiktai yra geriausia šalies istorijos iliustracija. Su išlyga - daiktai neišgyvena šalies krizių. Kai išnyksta valstybė, tauta lieka ir tęsia savo istoriją, pasitelkdama įvairiausias priemones - literatūrą, muziką, vaizdus, laiškus, galiausiai - legendas ir pasakas. Tačiau ne daiktus. Karai, okupacijos, emigracijos, represijos, tremtys ir deportacijos daiktus greitai sunaikina, o tuštuma užpildoma svetimais artefaktais. Daugiau informacijos.

Kur? Nacionalinė Dailės Galerija

Kada? Liepos 13 d. 18 val.

9. Vilniaus 100 km bėgimas

Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos lengvosios atletikos federacija, Sveikas miestas ir Mano Klubas 2018 m. liepos 14 d., Vingio parke, rengia tarptautinį Vilniaus 100 km bėgimą bei Lietuvos 100 km čempionatą, kurie bus organizuojami siekiant sportiškai ir aktyviai pamininėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Kviečiame sportininkus registruotis ir įveikti tokią svarbią progą 100 km trasą! Be to, kartu su kolegoms, draugais, šeimos nariais galėsite sudalyvauti ir 10x10km estafetės rungtyje. Kur, kada, kas? www.100kmRunning.lt

Kur? Vingio parkas

Kada? Liepos 14 d. 6-17 val.

10. Sportland 100 metrų kliūčių ruožas su atrakcionai.lt

Liepos 14 dieną, nuo 12 val. Vilniaus Vingio parke nusidrieks įspūdingas, 100 metrų ilgio pripučiamas kliūčių ruožas „Geltona. Žalia. Raudona“. Jį įveikti galės visi norintys – nuo vaiko iki aktyvaus senjoro. Tiek pavieniui, tiek su komanda – kviečiame išbandyti savo jėgas ir smagiai pasiausti! Daugiau informacijos.

Kur? Vingio parkas

Kada? Liepos 14 d. 12-17 val.

11. Baidarių turai savaitgaliais

Savaitgaliai su Pipiru! Plaukiam ir šeštadieniais ir sekmadieniais! Pasirenkate patogų laiką, maršrutą, skambinat Pipirui ir savaitgalis jau suplanuotas! Galima rinktis iš daugybės maršrutų - nuo lengvo iki ekstremalaus, nuo ilgo iki trumpo, nuo ankstyvo iki vėlyvo! Daugiau informacijos.

Kur? Verkių malūnas - Baltasis tiltas.

Kada? Liepos 14-15 d.

12. Open Kitchen gyvai: Rakija Klezmer Orkestar

Rakija Klezmer Orkestar diktuoja nuotaikingus muzikinius šokius, o apie ką visa tai – padiktuota pačiame pavadinime. Tai Klezmer muzikinė tradicija gimusi tarp rytų Europos žydų aškenazių. Negirdėta? Bus proga susipažinti. Numatoma koncerto pradžia – 20 val. Daugiau informacijos netrukus!

Kur? Tymo turgus.

Kada? Liepos 14 d.

renginiai Vilniuje savaitėsrenginiai kąveiktiVilniuje
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
183 peržiūros spalio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Technologijų lyderė „Tele2“ pristatė kartu su fotografu Karoliu Januliu sukurtų nuotraukų parodą „Šimtmečio raidynas“. Iš paukščio skrydžio užfiksuoti šalies vaizdai, primenantys lietuviškosios abėcėlės raides – dovana Lietuvai Šimtmečio proga. „Lietuvos gamta ir senoji kalba yra tai, kuo mes kiekvienas didžiuojamės. Šimtmečio proga nusprendėme šiuos du dalykus sujungti, pasitelkdami fotografiją ir technologijas, o nuotraukas padovanoti – jomis kaip elektr...
Kultūra
Lapkritį Vilniaus „Menų spaustuvė“ sales užleidžia jauniesiems kūrėjams ir jų premjeroms, tačiau šiemet vienam iš projektų teko užleisti ne spektakliams įprastą sceną, o gyvenamąjį butą Justiniškių mikrorajone. Vienas iš trijų šių metų jaunųjų menininkų programos „Atvira erdvė“ spektaklių - vos šešiems žiūrovams skirtas potyris - pirmą kartą išgirsti buto herojaus istoriją pakvies lapkričio 11 dieną.  „Vieno buto istorija“ – tai audioturas po autentišką bu...
Sportas
Vilniaus „Rytas“ ketvirtame Europos taurės ture sulauks į rikiuotę sugrįžtančio komandos kapitono Chriso Kramerio. Įžaidėjas atlieka reabilitaciją po pirmame turnyro mače su „Unicaja“ patirtos traumos ir turėtų rungtyniauti trečiadienio akistatoje su Turino „Fiat“. Ch.Krameris kelio traumą patyrė spalio 2-osios mače su Malagos „Unicaja“, o tuomet buvo prognozuojama, kad gynėjas ant parketo sugrįš po 2-3 savaičių. 30-mečio krepšininko reabilitacija praėjo s...
Laisvalaikis
Lapkritį ypatingą poveikį turės Veneros planeta. Ji darys įtaką ne tik jaučiams, bet ir jų artimiesiems. Kuo dažniau būkite su artimaisiais, jie padės atsipalaiduoti ir įgauti naujų jėgų. Atstačius dvasinę pusiausvyrą bus lengviau spręsti šeimynines ir darbines problemas.  Neskubėkite, veikite sąmoningai. Lapkritį palankus metas padidinti savo pajamas. Norintiems atgauti dvasinę pusiausvyrą žvaigždės suteiks motyvacijos ir palankių galimybių. Tačiau neleis...
Laisvalaikis
Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas. 1. Interneto valytojai Kas „išvalo“ mūsų socialinius tinklus nuo pornografijos ir smurto? Net sudėtingiausi algoritmai negali be žmogaus pagalbos iki galo nustatyti, kas peržengia neleistiną ribą. Kasdien Silicio slėnio kompanijoms iš Filipinų dirbantys „valytojai“...
Kriminalai
Spalio 19 d. apie 15 val. Vilniuje, Tauro g., parkelyje, keturi vaikinai sumušė penkiolikmetį (gimusį 2003 m.) ir atėmė mobiliojo ryšio telefoną, pūkinę striukę, sportinius batelius, raktus. Nuostolis – 365 eurai. Spalio 19 d. 9 val. 10 min. Vilniuje, Barsukynės g., neblaivus (2,27 prom.) vyras (gimęs 1959 m.) vairavo automobilį „Kia Sportage“.  Spalio 19 d. apie 11 val. 22 min. Vilniuje, Verkių g., neblaivaus (1,66 prom.) vyro (gimusio 1979 m.) vairuojama...
Kultūra
MO muziejaus atidarymo festivalyje startavo emocinio intelekto lavinimo užsiėmimai ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinukams. Kalbėti apie įvairius jausmus ir juos tinkamai reikšti, vaikai muziejuje bus mokomi nuolat.Paramos vaikams centro psichologė Ieva Dulinskaitė, kartu su MO muziejaus edukatoriais rengusi emocinių gebėjimų lavinimo programą ir vedusi pirmuosius užsiėmimus, pabrėžia, kad paveikslai gali tapti puikia priemone, padedančia geriau pažin...
Įvykiai
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai atkreipia pėsčiųjų ir dviratininkų dėmesį į tamsiuoju paros laikotarpiu padidėjusius pavojus, eismui nepalankias oro sąlygas (rūkas, lietus), būtinybę pėstiesiems teisingai, kitiems eismo dalyviams matomose vietose segėti atšvaitus, dviratininkams dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Jie reikalingi tam, kad užtikrintume savo saugumą. Pėstie...
Įvykiai
Šį savaitgalį, spalio 19–21 dienomis, įvyko Vilniaus miestui skirtas hakatonas Hack4Vilnius. Inovacijas sostinėje skatinantis trijų dienų renginys buvo organizuojamas siekiant ieškoti idėjų ir spręsti, kaip paversti Vilnių sveikesniu, švaresniu, sumanesniu ir judresniu miestu. Saulėtekio slėnyje, Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), susibūrė daugiau nei 100 dalyvių – programuotojų, dizainerių, verslo vystytojų, įvairių krypčių studentų, kuriems...