Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (28-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. LRT OPUS terasa: Without Letters

Liepos 11-ąją, trečiadienį, menų fabriko LOFTAS, LRT OPUS terasoje –vilniečiai Without Letters Without Letters – tai grupė, žaidžianti su gitarinės ir šokių muzikos lūkesčiais, besivilianti garsu perteikti galinančio ir atpalaiduojančio bendruomeniškumo būsenas. Pastaruoju metu grupę įkvepia ankstyvosios klubinės kultūros vizijos, galimybė jomis persmelkti gitarinės muzikos tradiciją, išlaikant gyvo atlikimo nenuspėjamą ir nežabotą energiją. „Without Letters“ gyvo pasirodymo tempas ir garsų takumas siekia perkirsti nusistovėjusią asimetriją tarp atlikėjų ir publikos. Koncertuose, Artūrui, Adomui ir Karoliui norisi sulieti visą tai į žaismingą, o pasisekus, net ir palaimingą bendrystę per šokio fiziškumą ir kūniškos muzikos atvirumą, privengiant perteklingų muzikinių „viražų“. Daugiau apie koncertą.

Kur? LRT OPUS terasa, Švitrigailos g. 29

Kada? Liepos 11 d. 18.30 val.

2. RIGA Reggae Acoustic

Populiariausia ir šiuo metu vienintelė regio grupė Latvijoje RIGA Reggae liepos 11 dieną atsiųs savo taikos ir teigiamų vibracijų desantą į Vilnių. Akustinis Riga Reggae duetas - tai priešakinis šios grupės padalinys - daugiausia energijos turintys frontmenai Horens ir Speiss, atliekantys ne tik pasaulinę regio klasiką, bet ir ne mažiau geras Riga Reggae kūrybos klasika jau tapusias "Māri, kur Anna?", "Stop the War U2 / Mostieties", "Bubulis", bei praeitos vasaros hitą "Zvans Pie Durvīm".

https://www.youtube.com/watch?v=pqo8JjIV1Tw https://www.youtube.com/watch?v=ml0ycR2SZPU

Trečiadienį (liepos 11 dieną) Riga Reggae akustinis gyvos muzikos koncertas, o ketvirtadienį vakare pratęsimas - jau tradicija tapusiame Trunk it Up serijos renginyje grupės atstovai Horens is Speiss išstos kaip DJ duetas. Latviškai jamaikietiškos vibracijos Baltuose drambliuose - net dvi dienas iš eilės. RIGA Reggae: PEACE & LOVE / STOP THE WAR. Renginys nemokamas.

Kur? Balti drambliai, Vilniaus g. 41

Kada? Liepos 11 d. 20 val.

3. BaBa ZuLa - ALternatyva iš StamBulo | Vilnius

BaBa ZuLa - neprilygstami XXI amžiaus turkų psichodelinės muzikos meistrai, grojantys rytietiškais instrumentais, kurių priešakyje – elektroninis sazas. Per dvidešimtmetį išleidę 8 albumys, BaBa ZuLa nenustoja stebinti muzikos pasaulio bei drebinti geriausių festivalių scenų. Originalūs ir ekstravagantiški BaBa ZuLa – nepaklusnūs piliečiai, drąsiai išsakantys savo nuomonę ir tai darantys taip nepriekaištingai, jog tik paklausius veriasi nauji muzikiniai horizontai. Daugiau apie renginį.

Kur? VU botanikos sodas. Vingio skyrius

Kada? Liepos 11 d. 19 val.

4. Beatrich | Kalnapilis Nealkoholinis Summer Selection

Dar vienas P I R M A S kartas terasoje – liepos 12 dieną pasitinkam Beatrich! Hitas po hito savo biografiją pildanti daininkė vidurvasarį terasoje pirmą kartą pasirodys su grupe. 19.00 atidarom vartus 20.00 BEATRICH – Kultūrinis mokestis - 3 Eur. Su ISIC ir ITIC pažymėjimais - 2 Eur.

Kur? Vasaros terasa.

Kada? Liepos 12 d. 19 val.

5. Kosminės Karoliniškės (1)

Pastačius garsiuosius Lazdynus, atėjo metas naujam miegamajam rajonui – Karoliniškėms. Deja, nei šlovės, nei turistų tiek, kiek pirmtakai, Karoliniškės nebesusilaukė. Vilniečių sąmonėje tai tėra eilinis pilkas miesto plotas. Vis dėlto įdomių artefaktų čia tikrai yra, taigi, ekskursijos metu veiklos netrūks: atrasime senojo Žvėryno–Miškinių kelio fragmentus, aptarsime sovietinio miegamojo rajono idėją, atrasime sąsajas su Suomija, išsiaiškinsime, ką gi prie televizijos bokšto veikia mįslinga „golubiatnia“. Neabejojame, kad bus įdomu. Susitikimo data ir laikas: liepos 12 d., 18:30 val. Susitikimo vieta: I. Šimulionio ir A. J. Povilaičio g. sankirta (viešuoju transporto važiuoti iki st. „Laisvės prospektas“ ir eiti apie 500 m rytų kryptimi) Trukmė: apie 2 val. Pabaigos taškas: V. Maciulevičiaus ir Sietyno g. sankirta. ----- Ekskursija finansuojama tik Jūsų aukomis, tad norintys jos pabaigoje galės gidui palikti arbatpinigių. ----- TURITE KLAUSIMŲ? Pasitikrinkite, galbūt atsakymas jau yra čia: http://www.gatvesgyvos.lt/d-u-k/

Kur? I. Šimulionio ir A. J. Povilaičio g. sankirta

Kada? Liepos 12 d. 18.30 val.

6. SPOT | gatvės teatro festivalis

Menų spaustuvė pristato savo pirmąjį tarptautinį gatvės teatro festivalį SPOT! 2018 liepos 12-15 dienomis vyksiantis festivalis drieksis per skirtingas Vilniaus miesto gatves, skverus ir net vandens telkinius. Urbanistines erdves naujai pamatyti siūlanti spektaklių ir instaliacijų serija kvies dalyvauti visus, be jokių amžiaus apribojimų ir BE BILIETŲ - festivalis visiškai nemokamas! Daugiau informacijos.

Kur? Menų spaustuvė/ Arts Printing House, Šiltadaržio g. 6

Kada? Liepos 12-15 d.

7. Naktinė kritinė masė

Naktinė kritinė masė – tai masinis, organizatorių neturintis pasivažinėjimas dviračiais naktį, balandžio-spalio mėnesių ANTRĄ penktadienį. Renkamės prie Katedros varpinės 23:00 val. Naktinė masė skirta ne tik parodyti, kad dviratis lygiavertė transporto priemonė, bet ir pažinti naktinį Vilnių. Pasipuoškite savo dviratį, juk kritinė masė - šventė! Tai gali būti LED, ryškiaspalviai papuošimai. Daugiau informacijos.

Kur? Katedra.

Kada? Liepos 13 d. 23 val.

8. Paroda „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918–2018“

Liepos 13 d., 18 val. NDG didžiojoje parodų salėje atidaroma svarbiausia vasaros sezono paroda, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui - "Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918 - 2018".

Žmogaus sukurti daiktai yra geriausia šalies istorijos iliustracija. Su išlyga - daiktai neišgyvena šalies krizių. Kai išnyksta valstybė, tauta lieka ir tęsia savo istoriją, pasitelkdama įvairiausias priemones - literatūrą, muziką, vaizdus, laiškus, galiausiai - legendas ir pasakas. Tačiau ne daiktus. Karai, okupacijos, emigracijos, represijos, tremtys ir deportacijos daiktus greitai sunaikina, o tuštuma užpildoma svetimais artefaktais. Daugiau informacijos.

Kur? Nacionalinė Dailės Galerija

Kada? Liepos 13 d. 18 val.

9. Vilniaus 100 km bėgimas

Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos lengvosios atletikos federacija, Sveikas miestas ir Mano Klubas 2018 m. liepos 14 d., Vingio parke, rengia tarptautinį Vilniaus 100 km bėgimą bei Lietuvos 100 km čempionatą, kurie bus organizuojami siekiant sportiškai ir aktyviai pamininėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Kviečiame sportininkus registruotis ir įveikti tokią svarbią progą 100 km trasą! Be to, kartu su kolegoms, draugais, šeimos nariais galėsite sudalyvauti ir 10x10km estafetės rungtyje. Kur, kada, kas? www.100kmRunning.lt

Kur? Vingio parkas

Kada? Liepos 14 d. 6-17 val.

10. Sportland 100 metrų kliūčių ruožas su atrakcionai.lt

Liepos 14 dieną, nuo 12 val. Vilniaus Vingio parke nusidrieks įspūdingas, 100 metrų ilgio pripučiamas kliūčių ruožas „Geltona. Žalia. Raudona“. Jį įveikti galės visi norintys – nuo vaiko iki aktyvaus senjoro. Tiek pavieniui, tiek su komanda – kviečiame išbandyti savo jėgas ir smagiai pasiausti! Daugiau informacijos.

Kur? Vingio parkas

Kada? Liepos 14 d. 12-17 val.

11. Baidarių turai savaitgaliais

Savaitgaliai su Pipiru! Plaukiam ir šeštadieniais ir sekmadieniais! Pasirenkate patogų laiką, maršrutą, skambinat Pipirui ir savaitgalis jau suplanuotas! Galima rinktis iš daugybės maršrutų - nuo lengvo iki ekstremalaus, nuo ilgo iki trumpo, nuo ankstyvo iki vėlyvo! Daugiau informacijos.

Kur? Verkių malūnas - Baltasis tiltas.

Kada? Liepos 14-15 d.

12. Open Kitchen gyvai: Rakija Klezmer Orkestar

Rakija Klezmer Orkestar diktuoja nuotaikingus muzikinius šokius, o apie ką visa tai – padiktuota pačiame pavadinime. Tai Klezmer muzikinė tradicija gimusi tarp rytų Europos žydų aškenazių. Negirdėta? Bus proga susipažinti. Numatoma koncerto pradžia – 20 val. Daugiau informacijos netrukus!

Kur? Tymo turgus.

Kada? Liepos 14 d.

renginiai Vilniuje savaitėsrenginiai kąveiktiVilniuje
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Būstas
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Omberg“ anksčiau nei planuota užbaigė Vilniuje, Pašilaičiuose, 2017 m. pradėtą statyti gyvenamojo būsto projektą „Grigalaukio dominija“, kurį sudarė 4 statybų etapai. Iš viso į projektą investuota 21 mln. eurų ir pastatyti 444 butai. Aštuoniuose „Grigalaukio dominijos“ daugiabučiuose šiuo metu jau parduoti 399 butai – tai sudaro 90 proc. visų projekto butų. Ketvirtuoju etapu, į kurį „Omberg“ investavo 8 mln. eurų,...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 61 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 13 Kauno, 11 Šiaulių, 8 Telšių, 4 Panevėžio, 2 Klaipėdos bei 1 Marijampolės apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 45 asmenys. 15 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią Panevėžio apskrity...
Veidai
Lietuvos nacionalinis dramos teatras rengiasi premjerai – jaunas režisierius Motiejus Ivanauskas stato spektaklį „Dialogai“ pagal Platono ir kitų Antikos autorių tekstus, premjera įvyks rugsėjo 25 d. Pagrindinį vaidmenį šiame spektaklyje ruošia aktorius Vytautas Anužis, kuris sutiko pasidalinti mintimis apie aktoriaus profesiją ir naujausią savo darbą. Daiva Šabasevičienė Pastaraisiais metais Jūsų vaidmenys išsiskiria didele mobilizacija, energijos ir žodž...
Kriminalai
Nuo teismo paskirtos bausmės atlikimo slapstęsis nuteistasis įkliuvo sostinės kriminalistams. Nors ieškomam dvidešimt dvejų metų vyrui pavyko pasprukti nuo pasalą jam rugpjūtį surengusių kriminalistų, jis, nuteistas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, sukčiavimo ir turto pasisavinimo, šįkart neišsisuks. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, vykdę šio nuteistojo (gimusio 1998 m.)...
Savivalda
Vilniaus miesto Savivaldybė pasiryžo kiekvienoje sostinės seniūnijoje įrengti po vieną naują sporto aikštelę. Iki spalio pabaigos pilnai užbaigtos aikštelės atsiras 10 seniūnijų, o iki kitų metų vasaros darbai bus baigti ir likusiose 11 seniūnijų. Naujomis aikštelėmis siekiama praplėsti egzistuojančią sporto infrastruktūrą Vilniuje, kad miestiečiai turėtų daugiau vietų užsiimti aktyvia sportine veikla. „Miesto gyventojų tarpe matome poreikio kokybiškai spo...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 62 koronaviruso (COVID-19) atvejai. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 17 Kauno, 15 Šiaulių, po 3 – Panevėžio ir Klaipėdos apskrityse. Tuo metu, po 1 atvejį vakarykštę parą registruota Marijampolės bei Alytaus apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 41 žmogus. 17 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti ne...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad Lietuvių liaudies buities, papročių, valgių ir amatų asociacija „Šventė visiems“ rugsėjo 17-20 dienomis organizuos renginį „Tautų mugė“. Todėl nuo rugsėjo 17 d. 19 val. iki rugsėjo 20 d. 22 val. draudžiamas transporto eismas Gedimino prospektu nuo Šventaragio iki J. Tumo-Vaižganto gatvės ir Totorių gatvės dalyje nuo Gedimino prospekto iki pastato Totorių g. 8, išskyrus renginio dalyvius, turinčius leidimus patekti į...
Kultūra
Prasideda išankstinė bilietų prekyba į didžiuosius Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio renginius Šv. Kotrynos bažnyčioje. Aštuonioliktus metus vyksiančio festivalio rengėjai sako, kad savo žiūrovams turi paruošę ir planą B, jei kartais, kaip šių metų pavasarį, atsitiktų gyvenimas. Tad spalio 12 - 17 d. festivalis įvyks bet kokiomis aplinkybėmis. Šių metų programoje rudenėjančio Vilniaus gyventojams bei miesto sveciams paruoštas stiprus tarpsrit...
Įvykiai
„Panašu, nostalgija – labai stiprus trintukas, iš atminties pašalinantis visas blogybes ir paliekantis tik teigiamus prisiminimus.” Miha Mazzini, slovėnų rašytojas, režisierius, scenaristas, publicistas. Šiemet švenčiame Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo 30-metį. Kartu, vis dažniau prisimenami paskutiniai sovietmečio bei pirmieji nepriklausomybės metai. Dažnai – su nostalgija ir ilgesiu. Kaip sako slovėnų kūrėjas Miha Mazzini, per tiek metų nustrina blogi...
Exchange Rates
USD 0,847
Skelbimai
2020-09-07
2020-09-08
2020-09-08