Kristupo vasaros festivalyje koncertuosianti grupė OKATA: liaudies muzikoje glūdi kažkas mums visiems artimo

Grupė OKATA, savo pasirodymuose balsų, efektų pedalų, bytbokso ritmų pagalba išlaisvinanti galingą lietuvių liaudies dainų energetiką, greitai atkreipė tiek publikos, tiek profesionalų dėmesį. Rugpjūčio 1 d. kolektyvas koncertuos Kristupo vasaros festivalyje, VU botanikos sodo Vingio skyriuje. Apie artėjantį pasirodymą, planus ir norą išsaugoti liaudies muziką – pokalbis su grupe OKATA.

- Šiemet debiutuosite Kristupo vasaros festivalyje. Ko publika gali tikėtis Jūsų pasirodyme ir ko patys tikitės iš šio festivalio?

Būti festivalio dalimi – mums didelis įvertinimas. Startavome prieš metus, susilaukėme daugybės atsiliepimų, tad tikimės nustebinti ir Kristupo festivalio lankytojus. Koncerte skambės grupės OKATA šiuolaikiškai aranžuotos dainos jungiančios lietuvių liaudies, elektronikos ir bytbokso skambesius.

- Kaip kilo mintis grupę pavadinti OKATA? Kas iš grupės narių žinojo šį žemaitišką žodį?

Norėjome lietuviško ne banaliai skambančio pavadinimo, kuris būtų lengvai tariamas ir užsienyje. Būtent tokį žodį senajame lietuvių kalbos žodyne rado ir pasufleravo grupės nario, bytbokserio, antroji pusė. Japoniškai skambantis žemaitiškas žodis, reiškiantis norą, laimėjo kovą be konkurencijos, nes susikūrėme būtent didelio noro vedini.

- Sakote, jog „siekiate populiarinti ir išsaugoti liaudies muziką – kultūros paveldą“. Kodėl Jums tai svarbu?

Daugelis iš mūsų užaugo su liaudies muzika. Norime perteikti tradiciją per modernumą, kalbėti šių dienų muzikine kalba, jungti sena su nauja. Liaudies muzikoje glūdi kažkas mums visiems artimo, ko negalime išrauti iš savęs, gimstame su istorine praeitimi, tautos sąmone, tai persipina su laikotarpiu, kuriame gyvename, taip pat ir su gatvės kultūra. Būtent apie tai ir yra mūsų muzika. Manome, kad šiuolaikinė liaudies muzikos interpretacija ne tik padeda ją puoselėti, bet ir prisidės prie jos sklaidos bei išsaugojimo.

- Kaip manote, kodėl Lietuvoje yra gana mažas domėjimasis liaudies dainomis, senaisiais papročiais ir jų puoselėjimu, ypač tarp jaunimo?

Turbūt viską lemia tai, kaip jaunimui yra pateikiami senieji papročiai, liaudies dainos ir pan. Visa tai turi būti perteikiama ne tik iš lūpų į lūpas ar per televizorių, kurio jaunimas nebežiūri. Reikia pasitelkti socialinius tinklus, muzikines platformas, naują, ne stereotipinę formą, o aktualią konkrečiai kartai. Būtent šiuolaikinės muzikinės interpretacijos ir užkabina jaunimą pasidomėti originaliomis dainų versijomis.

- Kokią muziką mėgstate, klausote patys?

Visų skoniai ir klausomi muzikiniai stiliai yra skirtingi. Mėgstame įvairiausius ir keisčiausius elektroninės muzikos stilius, etno, taip pat soul, jazz, rnb, funk, rock žanrus.

- Kokie projektai, darbai šiuo metu Jums svarbiausi?

Šią vasarą išleisime pirmąjį grupės albumą, tad nuolat dirbame ties įrašais. Taip pat daug koncertuojame, kadangi šiemet mūsų grupės atliekama muzika yra be galo aktuali. Vėliau laukia naujos programos kūrimas, nes turime daugybę minčių, kurios privalo būti materializuotos.

- Kokia lietuvių liaudies daina yra Jūsų mėgstamiausia ir kodėl?

Visada atlikdami „Leliumoj“ paskęstame savotiškoje improvizuotoje meditacijoje. Kaskart iš naujo atrandame jos skambesį. Galbūt šiuo metu ji ir mėgstamiausia. Bet rytoj gal surasime naują mėgstamiausią, juk jų tiek daug.

- Dėl pasirinkto muzikos stiliaus ir jo atlikimo formos, OKATA yra unikali grupė. O ar užsienio publiką domina toks autentiškas skambesys?

Pirmuosius užsienio klausytojų komplimentus ir kvietimus sugrįžti išgirdome koncertuose Gdanske. Grojant tarptautiniuose renginiuose Lietuvoje taip pat sulaukėme susidomėjimo. Pavyzdžiui, skandinavai negalėjo patikėti, jog mūsų atliekamoje muzikoje skambėjo autentiški lietuvių liaudies žodžiai. Po pasirodymų kontaktais apsikeitėme ir su Vokietijos, Čekijos bei Prancūzijos renginių organizatoriais. Tai rodo, jog mūsų grupės sukurta formulė aktuali ne tik Lietuvoje, bet ir tinkama lietuvių liaudies kultūros eksportui į svečias šalis.

Okata Kristupovasarosfestivalis Kairėnųbotanikossodas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
5 peržiūros rugpjūčio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kultūra
Rugpjūčio 21 d. Baltijos gitarų kvartetas kvies į intriguojančią kelionę, aplankant skirtingas epochas bei stilius. Pasak vieno iš kolektyvo narių, Zigmo Čepulėno, nors koncerto pavadinimas „Barock!“ sufleruoja roko ir baroko stilistikos dominavimą, publikos laukia daug didesnė žanrų bei stilių įvairovė. „Klausytojai išgirs flamenko, balkanų, brazilų folko, džiazo bei jau minėtus roko ir baroko stilius. Pavadinimas daugiau nurodo programos koncepciją - bar...
Kriminalai
Rugpjūčio 15 d. apie 23 val. 50 min. Vilniuje, Sodų g., sulaikant neblaivų (1,97 prom.) Didžiosios Britanijos pilietį (g. 1988 m.), pastarasis pasipriešino policijos pareigūnams. Panaudojus elektroimpulsinį prietaisą „Taser“, vyriškis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą .
Sportas
Jau šiandien Vilniaus „Ryto“ klubo nariai rinksis į pirmąją treniruočių stovyklą, o prieš prasidedant pasiruošimui paaiškėjo galutinė piramidės trenerių sudėtis. Vyrų komandos trenerių štabą artėjančiais metais sudarys vyr. treneris D.Adomaitis, latvis Uvis Helmanis, Mindaugas Brazys bei fizinio parengimo treneris Evaldas Kandratavičius. „Mindaugas bei Uvis dalinsis trenerio asistento pareigas, o Evaldas ir toliau liks asistentu bei fizinio parengimo trene...
Sportas
„Sevilla“ klubas paskelbė žaidėjus, kurie stos į kovą su FK „Žalgiriu“ atsakomosiose UEFA Europos lygos trečiojo atrankos etapo rungtynėse. Į rungtynėms registruotų žaidėjų 18-uką pateko beveik visi garsiausi „Sevilla“ komandos futbolininkai. Tarp jų bus ir pirmąjį susitikimą su „Žalgiriu“ praleidę saugai: Europos ir pasaulio čempionas Jesus Navas, Italijos rinktinės kandidatas Franco Vazquezas ir Roque Mesa. Kaip spėja ispanų žiniasklaida, patausoti nuspr...
Transportas
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad rugpjūčio 16 - 24 d. dėl šilumos tinklų rekonstrukcijos darbų laikinai bus susiaurinta važiuojamoji Rinktinės gatvės dalis, tarp A. Juozapavičiaus ir Žvejų gatvės ir laikinai pakeista eismo tvarka. Vairuotojai atvažiuojantis nuo Šeimyniškių gatvės pusės bus nukreipti į A. Juozapavičiaus gatvę. Eismo tvarka Rinktinės gatvėje nuo Mindaugo tilto nesikeis. Taip pat nesikeis ir viešojo transporto eismo tvarka. Eismo daly...
Nuotraukų galerija
„Tautmilės globa“ – viešoji įstaiga užsiimanti šiomis veiklomis: beglobių gyvūnų gelbėjimas, jų gydymas, globa iki padovanojimo, atsakingų šeimininkų paieška, beglobių gyvūnų mažinimas humaniškais būdais (sterilizacija, kastracija), visuomenės švietimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais bei beglobių gyvūnų skaičiaus mažinimo klausimais (ekskursijos prieglaudoje, pristatymai, dalyvavimas masiniuose renginiuose). Šiuo metu prieglauda rūpinasi 80 šunų bei 110...
Įvykiai
Pirmąjį rudens savaitgalį Vilnių ir vėl užlies didžiausias muzikos ir kultūros festivalis, kasmet sostinės širdyje suburiantis gausybę vilniečių ir miesto svečių. Šįmet „Sostinės dienos“ neeilinės – jos ne tik 25-osios, bet ir sutampa su Lietuvos atkūrimo 100-mečiu, tad renginių ir muzikinių pasirodymų gausa nustebins kiekvieną. Šventės organizatoriai ragina kalendoriuje pasižymėti rugpjūčio 31 – rugsėjo 2 d. ir pasinerti į miesto erdves ir žmonių mintis u...
Įvykiai
Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) vakar prasidėjo būsimų kursantų atranka, kuri truks visą savaitę. Atrankoje dalyvauja 232 jaunuoliai iš visos Lietuvos, iš jų 152 vyrai ir 80 merginų. Prašymus mokytis LPM pateikė daugiau nei 500 asmenų, t.y. 573, tačiau visus reikalavimus atitiko ir tikrinimus įveikė ne visi, be to, dalis nespėjo laiku praeiti visų tikrinimo etapų, todėl atrankoje dalyvauja tik pusę iš tų, kurie pareiškė norą mokytis LPM. Daugia...
Sportas
Bėgimas – vienas paprasčiausių ir efektyviausių kardio treniruotės variantų. Nėra nieko geriau už jausmą, kai bėgdamas lieji susikaupusią energiją ir tarsi „išsivalai“ nuo neigiamų minčių bei per dieną patiriamo streso. Deja, bėgimo takelis laikui bėgant gali virsti itin atgrasiu ir nuobodulį keliančiu užsiėmimu. Todėl tam, kad treniruotė sporto klube taptų ne tik įdomesne, bet ir efektyvesne, sporto treneriai siūlo keletą būdų kardio treniruotei paįvairin...