Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (31-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Paroda „Medžio raižinio efektas“

Šiuolaikinio Japonijos ir Lietuvos medžio raižinio paroda Jungtinės japonų ir lietuvių dailininkų ekspozicijos „Medžio raižinio efektas“: šiuolaikinis Japonijos ir Lietuvos medžio raižinys“ intriga – sugretinus dviejų valstybių nūdienos medžio raižytojų kūrybą, atskleisti medžio raižinio galimybių spektrą ir parodyti senosios grafikos technikos variacijas šiandien. Daugiau apie parodą.

Kur? Vilniaus rotušė

Kada? Iki rugpjūčio 30 d.

2. Nemokamos rytinės ir vakarinės meditacijos šalia Vingio parko

Ankstus rytas - kai gamta dar tik bunda - yra geriausias laikas medituoti. Išorinė ramybė padeda lengviau pasiekti vidinę ramybę, ją išgyventi ir susilieti su mus supančiu nuostabiu pasauliu. Kai vidus nurimęs, su pirmaisiais saulės spinduliais ir paukščių balsais širdyje užgimsta džiaugsmas ir pilnatvė. Ar nenuostabu taip pradėti rytą ir vidinę ramybę bei džiaugsmą jausti per visą dieną... Jei esat pelėdos ir rytas Jums nedraugas, antras geriausias laikas medituoti yra vakaras. Po darbų, reikalų ir skubėjimo pilnos dienos nurimsime kartu su besileidžiančia saule, ilgėjančiais šešėliais ir rimstančiu vėju... Kviečiu visus ir visas prisijungti prie rytinių ir vakarinių meditacijų šalia Vingio parko ir patirti tą nepaprastą džiaugsmą, ramybę bei pilnatvę! Meditacijos vyksta kiekvieną darbo dieną (visomis oro sąlygomis) nuo gegužės 21 d. iki rugpjūčio 10 d. (o gal ir dar ilgiau:)

Kur? Vingio parkas.

Kada? Iki rugpjūčio 10 d.

3. Byron Wallen: Music of my soul

Kristupo festivalyje svečiuojasi trimitininkas, kompozitorius, prodiuseris Byronas Wallenas kartu su savo grupe Four Corners. Jei nežinote jo laimėjimų, nuopelnų ir įtakos džiazo pasaulyje, bet žiūrite „Sostų karus” - prieš Jus vienas iš šio serialo garso takelio kūrėjų. Kiti grupės nariai - būgnininkas Rodas Youngsas, bosistas Paulas Michaelas nuolatos koncertuoja su ryškiausiomis džiazo žvaigždėmis. Jaunasis (24 m.) gitaristas Robas Luftas jau šiandien yra lyginamas su tokiomis legendomis kaip John McLaughlin, Al Di Meola bei Paco De Lucia. Daugiau apie renginį.

Kur? Šv. Kotrynos bažnyčia

Kada? Liepos 31 d. 19 val.

4. Kinas po žvaigždėmis 2018 | nemokamas seansas Katedros aikštėje

„Kinas po žvaigždėmis“ skelbia devintojo sezono pradžią – liepos 31 d. Katedros aikštė virs didžiausia miesto kino sale po atviru dangumi, o nuo rugpjūčio 1 d. „Kino po žvaigždėmis“ seansai persikels į Valdovų rūmų kiemą. Lauko kino sezoną atidarys Lietuvos kino centro iniciatyva suskaitmenintas ir restauruotas R.Banionio filmas „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“. Daugiau informacijos.

Kur? Valdovų rūmai

Kada? Liepos 31 d. 21.30 val.

5. M. K. Čiurlionio muzikos vakarai

Tai unikali vasaros atostogų meto proga išgirsti didžiausiojo Lietuvos genijaus M. K. Čiurlionio (1875–1911) fortepijoninės muzikos koncertus intymioje koncertų salėje istorinėje erdvėje, kurioje Vilniuje gyveno kompozitorius ir dailininkas M. K. Čiurlionis. Daugiau apie renginį.

Kur? M. K. Čiurlionio namai, Savičiaus g. 11

Kada? Iki rugpjūčio 18 d.

6. Paroda „(Ne)matomas Vilnius“

2018 m. liepos 12 d., ketvirtadienį, 16 val., Vytauto Kasiulio dailės muziejuje (A. Goštauto g. 1, Vilnius) atidaroma paroda „(Ne)matomas Vilnius: tarpukario dailės ir architektūros pavidalai“. Vilniaus dailė ir architektūra, pasiekusi mus iš 1919–1939 metų, neretai lieka mokslo, kultūros ir plačiosios visuomenės interesų užribyje, todėl yra tarsi nematoma, nepažini. Vilniaus tarpukario dailininkų, architektų, dailės ir architektūros restauratorių bei konservatorių sukurti darbai – tai miesto ir miestiečių gyvenimo kultūrines, politines realijas liudijantys artefaktai ir kartu iškalbingi vizualiniai dokumentai, kurie aktualūs ir šiandien, nes formuoja sąmoningą ir atsakingą visuomenės požiūrį į netolimą, bet prieštaringai vertinamą praeitį. Daugiau informacijos.

Kur? Vytauto Kasiulio Dailės Muziejus, Goštauto g. 1

Kada? Iki rugsėjo 9 d.

7. Miškas ošia: Golden Parazyth

Dar praėjusią vasarą „Golden Parazyth“ prasitarė, kad išaugo įprastas Vilniaus vietas ir klubus. Per tą laiką jie nuėjo ilgą kelią ir atrado save iš naujo. Elektroninį rokenrolą pakeitė prasmingos dainos ir melodinga muzika, o grupę papildė 3 nauji nariai. VU Botanikos sodas, Šv. Kotrynos bažnyčia, Kongresų rūmai – buvo įdomu, kas bus toliau? Šįkart nebus stogo, nes veiksmas keliasi į hostelio „Downtown Forest“ kiemą. Rugpjūčio 1-osios vakarą čia bus visi, kurie myli muziką. Tai koncertų serijos „Miškas ošia“ dalis ir pirmas toks „Golden Parazyth“ kartas Užupyje. Pirmieji bilietai visada pigiau! Jais prekiauja „Paysera Tickets“ platforma. http://bit.ly/GPDowntownForest Pradžia – 20 val. Durys – 19 val.

Kur? Downtown Forest Hostel & Camping, Paupio g. 31A

Kada? Rugpjūčio 1 d. 19 val.

8. LRT OPUS terasa: Siela

Rugpjūčio 1-ąją, trečiadienį, menų fabriko LOFTAS, LRT OPUS terasa – Lietuvos gotikinio roko pionieriai Grupė SIELA „Siela“ – Lietuvos gotikinio roko pionieriai. Savo veiklą 1990 metais pradėjusi grupė tapo laisvės ir maištaujančios roko kartos simboliu. „Siela“ yra viena nedaugelio lietuviškų grupių, kuri nenutilo, nepaseno ir liko ištikima pasirinktam keliui. Jau 20 metų gyvuojanti grupė išleido ne vieną kultinį albumą. Daugiau informacijos.

Kur? LRT OPUS terasa, Švitrigailos g. 29

Kada? Rugpjūčio 1 d. 18.30 val.

9. Secret stand up | Vasaros Terasa

Praeitą kartą, kai darėme secret stand up'ą Kably: dauguma žmonių netilpo - atsiprašome, bet tokia tų nebrangių stand up'ų kaina. Todėl dabar darome gryname ore - didelėje vietoje: VASAROS TERASOJE. Į sceną stos: Viktoras Balykov Airidas Jankus Mantas Grimalis Arnas Zdanovičius Oleg Surajev (feat. Dominykas Noruišis) Visame pasaulyje stand-up komikai prieš didesnius pasirodymus ar turus daro repeticijas ir tikrina naują medžiagą. Tai nėra paslaptis, todėl trečiadienį penki stand-up komikai (jauni ir nelabai jauni) tikrins savo naują medžiagą gryname ore. Labai jūsų lauksime, įėjimas: 2 EUR. Būkite supratingi, o mes pažadame, kad bus smagu ir įdomu. N18. (Bet jei tarkime kokie 17, tai įleisime). Durys 18:00, Pradžia 20:00.

Kur? Vasaros terasa

Kada? Rugpjūčio 1 d. 18 val.

10. D.Razauskas ir S.Butavičius | Artistai

Domantas Razauskas ir Simas Butavičius. Akustinės improvizacijos, dainos, eilės. Be fejerverkų, be šou ir be "kur jūsų rankos". Ne jubiliejinis, ne pirmas ir, reikia tikėtis, ne paskutinis. Viena netobula gitara, vienas netobulas balsas, vienas netobulas smuikas, netobulos netobulo autoriaus dainos. Visiškai naujos ir visiškai senos. Pirmą kartą Artistuose 2018 m. rugpjūčio 02 d. 20 val. Bilietų kaina 10, 12 eur Bilietus platina tiketa.lt 2018 08 02 | 20 val.

Kur? Artistai Klubas, Šv. Kazimiero g. 3

Kada? Rugpjūčio 2 d. 20 val.

11. Saulės Kliošas | Borjomi. You Can Do More

Šilti, aktyvūs, pozityvūs bendraminčiai ir dar daugybė gražiausių apibūdinimų skrieja grupės Saulės Kliošas link, o nuotaikinga ir kokybiška muzika užburia visus – nuo mažiausių iki didžiausių.

Kur? Vasaros terasa

Kada? Rugpjūčio 2 d. 19 val.

12. Šiuolaikinė drama "Atleisk man" Simultana salėje Vilniuje

Keril Čerčil – viena žymiausių XX a. pabaigos britų dramaturgių. Jos pjesės visuomet kelia intriguojančius uždavinius atlikėjams, režisieriams ir net žiūrovams. Kai paauglė mergaitė, turėdama dvi mamas, šaukia pasauliui: „Man baisu gyventi !“ Kas gali ją paguosti, jei pačioms mamoms reikia paguodos? Viena atranda ją karjeroje, o kita … Tos mamos – tai dvi labai skirtingos seserys, nešiojančios savyje kaltę ir nuoskaudą. Ar jos sugebės viena kitai atleisti, kad dukrai būtų saugu gyventi? Vaidina: Marlinė – Božena Burokienė, Džoisė – Šviesa Šulc, Endžė – Žydrūnė Dragūnaitytė. Kostiumai, naudojami scenografijoje – Eigilė Juodytė Bilieto kaina: 8 Eurai (4 bilietai parduodami už trijų kainą) Bilietus galima įsigyti bilietai.lt visose platinimo vietose, ir A.Jakšto g. 9, 136 kabinete 10.00-16.00 val. arba 1 valanda prieš spektaklį.

Kur? Naujasis teatras, A. Jakšto g. 9

Kada? Rugpjūčio 2 d. 18.30 val.

13. UEFA Europos lyga: FK Trakai - FK Partizan

Į Lietuvą atvyksta tikra futbolo šventė! Jau rugpjūčio 2 dieną, 19:00 LFF stadione, FK Trakai - FK Partizan Belgrade. Išankstiniai ir pigesni Early Bird bilietai jau prekyboje - https://bit.ly/2mBrnlB

Kur? LFF stadionas

Kada? Rugpjūčio 2 d. 19 val.

renginiai Vilniuje savaitėsrenginiai kąveiktiVilniuje
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
41 peržiūra rugpjūčio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) vakar prasidėjo būsimų kursantų atranka, kuri truks visą savaitę. Atrankoje dalyvauja 232 jaunuoliai iš visos Lietuvos, iš jų 152 vyrai ir 80 merginų. Prašymus mokytis LPM pateikė daugiau nei 500 asmenų, t.y. 573, tačiau visus reikalavimus atitiko ir tikrinimus įveikė ne visi, be to, dalis nespėjo laiku praeiti visų tikrinimo etapų, todėl atrankoje dalyvauja tik pusę iš tų, kurie pareiškė norą mokytis LPM. Daugia...
Sportas
Bėgimas – vienas paprasčiausių ir efektyviausių kardio treniruotės variantų. Nėra nieko geriau už jausmą, kai bėgdamas lieji susikaupusią energiją ir tarsi „išsivalai“ nuo neigiamų minčių bei per dieną patiriamo streso. Deja, bėgimo takelis laikui bėgant gali virsti itin atgrasiu ir nuobodulį keliančiu užsiėmimu. Todėl tam, kad treniruotė sporto klube taptų ne tik įdomesne, bet ir efektyvesne, sporto treneriai siūlo keletą būdų kardio treniruotei paįvairin...
Sportas
Praėjusį sekmadienį (rugpjūčio 12 d.) Pavilnių regioniniame parke vyko atsakomasis Lietuvos – Latvijos diskgolfo taurės mačas. Vilniaus etapą rezultatu 49:32 laimėjo Lietuvos diskgolfo žaidėjai. Latviai Rygos etape buvo sukaupę net 35 taškų persvarą (66:31), tad bendru rezultatu 98:80 galutinę pergalę šventė ir pereinamąją Lietuvos – Latvijos diskgolfo taurę iškovojo mūsų kaimynai. Varžybos vyko žaidėjų akistatos principu. Visi turnyro dalyviai buvo suskir...
Sportas
Vilniaus „Rytas“ pasirašė sutartį su praėjusiais metais Ispanijoje praleidusiu Dennisu Jerome‘u Seeley. Krepšininkas papildys sostinės klubo gynėjų grandį. 28-erių D.J.Seeley praėjusį sezoną atstovavo Las Palmo „Gran Canaria“ ekipai, kuri dalyvavo Europos taurėje. Šiose pirmenybėse iš Kalifornijos kilęs žaidėjas rinko po 10,7 taško, atkovojo po 2 kamuolius ir atliko 2,7 rezultatyvaus perdavimo. „Tai yra gynėjas gerai valdantis kamuolį, kuris puikiai gali k...
Sportas
Sostinės komandoje kitą sezoną nepamatysime australo Beno Madgeno, su kuriuo sutartis nutraukta abipusiu sutarimu. 33-ejų krepšininkas Vilniaus „Ryto“ gretose praleido vienerius metus. „Lietuvoje praleidome du nuostabius metus, o Vilnius liks pilnas pačių maloniausių akimirkų, – su aistruoliais atsisveikino B.Madgenas. – Lietuva mums visuomet išliks brangi, nes čia gimė mūsų sūnus. Praėjusiais metais sostinėje išvydau neįtikėtiną sirgalių palaikymą ir mana...
Foto
Sostinėje pradedama tvarkyti Senamiesčio, Antakalnio ir Rasų rajonus jungianti Olandų gatvės („Holland straat“) – atkarpa nuo Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios link Užupio. Iki rudens keturių eismo juostų gatvės atkarpoje bus pakeisti kelio bortai, paklota nauja ištisinio asfalto danga, pakeisti nusidėvėję šulinių dangčiai ir atnaujintas ženklinimas. Olandų gatvės remontui sostinė skyrė apie 220 tūkst. eurų. „Automobilių žiedu prie Šv. Petro ir Povilo...
Nuotraukų galerija
„Buvo kažkas wow!!! Sunku surasti žodžius apibūdinti visam jausmų kratiniui: ir euforija, ir džiaugsmas, ir didelis dėkingumas kiekvienam, kad tai įvyko! Ir noras vėl imtis kažko naujo: dirbti, dirbti, dirbti, - po sekmadienio vakarą Trakų pilyje nugriaudėjusio koncerto įspūdžiais dalijosi dainininkė Monika Linkytė. -Gal suprasiu rytoj, kad tai įvyko? Kol kas atrodo - neįtikėtina!“. Panašiai jautėsi ir daugelis beveik dvi valandas trukusio koncerto svečių....
Laisvalaikio gidas
Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas. 1. Pamatyk Vilnių iš 77 m aukščio! Vilniečiai kviečiami apsilankyti Vilniaus savivaldybės 20-o aukšto balkone ir pasigrožėti iš čia atsiveriančia ypatinga Vilniaus panorama. Iš 77 metrų aukščio dangoraižio galima pamatyti Neries vingį, Senamiestį, Liepkalnį, Trijų K...
Transportas
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad rugpjūčio 19 d. (sekmadienį) Vilnių išjudins didžiausias dviračių renginys Lietuvoje „Velomaratonas 2018“. Jo metu numatomi eismo ribojimai ir viešojo transporto organizavimo pakeitimai. Dalyviai startuos Nepriklausomybės aikštėje bei važiuos Gedimino prospektu (nuo Lietuvos Respublikos Seimo rūmų), toliau trasą tęs Šventaragio, T. Vrublevskio, Arsenalo, T. Kosciuškos gatvėmis, privažiavus iki transporto žiedo apsis...