Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (31-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Paroda „Medžio raižinio efektas“

Šiuolaikinio Japonijos ir Lietuvos medžio raižinio paroda Jungtinės japonų ir lietuvių dailininkų ekspozicijos „Medžio raižinio efektas“: šiuolaikinis Japonijos ir Lietuvos medžio raižinys“ intriga – sugretinus dviejų valstybių nūdienos medžio raižytojų kūrybą, atskleisti medžio raižinio galimybių spektrą ir parodyti senosios grafikos technikos variacijas šiandien. Daugiau apie parodą.

Kur? Vilniaus rotušė

Kada? Iki rugpjūčio 30 d.

2. Nemokamos rytinės ir vakarinės meditacijos šalia Vingio parko

Ankstus rytas - kai gamta dar tik bunda - yra geriausias laikas medituoti. Išorinė ramybė padeda lengviau pasiekti vidinę ramybę, ją išgyventi ir susilieti su mus supančiu nuostabiu pasauliu. Kai vidus nurimęs, su pirmaisiais saulės spinduliais ir paukščių balsais širdyje užgimsta džiaugsmas ir pilnatvė. Ar nenuostabu taip pradėti rytą ir vidinę ramybę bei džiaugsmą jausti per visą dieną... Jei esat pelėdos ir rytas Jums nedraugas, antras geriausias laikas medituoti yra vakaras. Po darbų, reikalų ir skubėjimo pilnos dienos nurimsime kartu su besileidžiančia saule, ilgėjančiais šešėliais ir rimstančiu vėju... Kviečiu visus ir visas prisijungti prie rytinių ir vakarinių meditacijų šalia Vingio parko ir patirti tą nepaprastą džiaugsmą, ramybę bei pilnatvę! Meditacijos vyksta kiekvieną darbo dieną (visomis oro sąlygomis) nuo gegužės 21 d. iki rugpjūčio 10 d. (o gal ir dar ilgiau:)

Kur? Vingio parkas.

Kada? Iki rugpjūčio 10 d.

3. Byron Wallen: Music of my soul

Kristupo festivalyje svečiuojasi trimitininkas, kompozitorius, prodiuseris Byronas Wallenas kartu su savo grupe Four Corners. Jei nežinote jo laimėjimų, nuopelnų ir įtakos džiazo pasaulyje, bet žiūrite „Sostų karus” - prieš Jus vienas iš šio serialo garso takelio kūrėjų. Kiti grupės nariai - būgnininkas Rodas Youngsas, bosistas Paulas Michaelas nuolatos koncertuoja su ryškiausiomis džiazo žvaigždėmis. Jaunasis (24 m.) gitaristas Robas Luftas jau šiandien yra lyginamas su tokiomis legendomis kaip John McLaughlin, Al Di Meola bei Paco De Lucia. Daugiau apie renginį.

Kur? Šv. Kotrynos bažnyčia

Kada? Liepos 31 d. 19 val.

4. Kinas po žvaigždėmis 2018 | nemokamas seansas Katedros aikštėje

„Kinas po žvaigždėmis“ skelbia devintojo sezono pradžią – liepos 31 d. Katedros aikštė virs didžiausia miesto kino sale po atviru dangumi, o nuo rugpjūčio 1 d. „Kino po žvaigždėmis“ seansai persikels į Valdovų rūmų kiemą. Lauko kino sezoną atidarys Lietuvos kino centro iniciatyva suskaitmenintas ir restauruotas R.Banionio filmas „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“. Daugiau informacijos.

Kur? Valdovų rūmai

Kada? Liepos 31 d. 21.30 val.

5. M. K. Čiurlionio muzikos vakarai

Tai unikali vasaros atostogų meto proga išgirsti didžiausiojo Lietuvos genijaus M. K. Čiurlionio (1875–1911) fortepijoninės muzikos koncertus intymioje koncertų salėje istorinėje erdvėje, kurioje Vilniuje gyveno kompozitorius ir dailininkas M. K. Čiurlionis. Daugiau apie renginį.

Kur? M. K. Čiurlionio namai, Savičiaus g. 11

Kada? Iki rugpjūčio 18 d.

6. Paroda „(Ne)matomas Vilnius“

2018 m. liepos 12 d., ketvirtadienį, 16 val., Vytauto Kasiulio dailės muziejuje (A. Goštauto g. 1, Vilnius) atidaroma paroda „(Ne)matomas Vilnius: tarpukario dailės ir architektūros pavidalai“. Vilniaus dailė ir architektūra, pasiekusi mus iš 1919–1939 metų, neretai lieka mokslo, kultūros ir plačiosios visuomenės interesų užribyje, todėl yra tarsi nematoma, nepažini. Vilniaus tarpukario dailininkų, architektų, dailės ir architektūros restauratorių bei konservatorių sukurti darbai – tai miesto ir miestiečių gyvenimo kultūrines, politines realijas liudijantys artefaktai ir kartu iškalbingi vizualiniai dokumentai, kurie aktualūs ir šiandien, nes formuoja sąmoningą ir atsakingą visuomenės požiūrį į netolimą, bet prieštaringai vertinamą praeitį. Daugiau informacijos.

Kur? Vytauto Kasiulio Dailės Muziejus, Goštauto g. 1

Kada? Iki rugsėjo 9 d.

7. Miškas ošia: Golden Parazyth

Dar praėjusią vasarą „Golden Parazyth“ prasitarė, kad išaugo įprastas Vilniaus vietas ir klubus. Per tą laiką jie nuėjo ilgą kelią ir atrado save iš naujo. Elektroninį rokenrolą pakeitė prasmingos dainos ir melodinga muzika, o grupę papildė 3 nauji nariai. VU Botanikos sodas, Šv. Kotrynos bažnyčia, Kongresų rūmai – buvo įdomu, kas bus toliau? Šįkart nebus stogo, nes veiksmas keliasi į hostelio „Downtown Forest“ kiemą. Rugpjūčio 1-osios vakarą čia bus visi, kurie myli muziką. Tai koncertų serijos „Miškas ošia“ dalis ir pirmas toks „Golden Parazyth“ kartas Užupyje. Pirmieji bilietai visada pigiau! Jais prekiauja „Paysera Tickets“ platforma. http://bit.ly/GPDowntownForest Pradžia – 20 val. Durys – 19 val.

Kur? Downtown Forest Hostel & Camping, Paupio g. 31A

Kada? Rugpjūčio 1 d. 19 val.

8. LRT OPUS terasa: Siela

Rugpjūčio 1-ąją, trečiadienį, menų fabriko LOFTAS, LRT OPUS terasa – Lietuvos gotikinio roko pionieriai Grupė SIELA „Siela“ – Lietuvos gotikinio roko pionieriai. Savo veiklą 1990 metais pradėjusi grupė tapo laisvės ir maištaujančios roko kartos simboliu. „Siela“ yra viena nedaugelio lietuviškų grupių, kuri nenutilo, nepaseno ir liko ištikima pasirinktam keliui. Jau 20 metų gyvuojanti grupė išleido ne vieną kultinį albumą. Daugiau informacijos.

Kur? LRT OPUS terasa, Švitrigailos g. 29

Kada? Rugpjūčio 1 d. 18.30 val.

9. Secret stand up | Vasaros Terasa

Praeitą kartą, kai darėme secret stand up'ą Kably: dauguma žmonių netilpo - atsiprašome, bet tokia tų nebrangių stand up'ų kaina. Todėl dabar darome gryname ore - didelėje vietoje: VASAROS TERASOJE. Į sceną stos: Viktoras Balykov Airidas Jankus Mantas Grimalis Arnas Zdanovičius Oleg Surajev (feat. Dominykas Noruišis) Visame pasaulyje stand-up komikai prieš didesnius pasirodymus ar turus daro repeticijas ir tikrina naują medžiagą. Tai nėra paslaptis, todėl trečiadienį penki stand-up komikai (jauni ir nelabai jauni) tikrins savo naują medžiagą gryname ore. Labai jūsų lauksime, įėjimas: 2 EUR. Būkite supratingi, o mes pažadame, kad bus smagu ir įdomu. N18. (Bet jei tarkime kokie 17, tai įleisime). Durys 18:00, Pradžia 20:00.

Kur? Vasaros terasa

Kada? Rugpjūčio 1 d. 18 val.

10. D.Razauskas ir S.Butavičius | Artistai

Domantas Razauskas ir Simas Butavičius. Akustinės improvizacijos, dainos, eilės. Be fejerverkų, be šou ir be "kur jūsų rankos". Ne jubiliejinis, ne pirmas ir, reikia tikėtis, ne paskutinis. Viena netobula gitara, vienas netobulas balsas, vienas netobulas smuikas, netobulos netobulo autoriaus dainos. Visiškai naujos ir visiškai senos. Pirmą kartą Artistuose 2018 m. rugpjūčio 02 d. 20 val. Bilietų kaina 10, 12 eur Bilietus platina tiketa.lt 2018 08 02 | 20 val.

Kur? Artistai Klubas, Šv. Kazimiero g. 3

Kada? Rugpjūčio 2 d. 20 val.

11. Saulės Kliošas | Borjomi. You Can Do More

Šilti, aktyvūs, pozityvūs bendraminčiai ir dar daugybė gražiausių apibūdinimų skrieja grupės Saulės Kliošas link, o nuotaikinga ir kokybiška muzika užburia visus – nuo mažiausių iki didžiausių.

Kur? Vasaros terasa

Kada? Rugpjūčio 2 d. 19 val.

12. Šiuolaikinė drama "Atleisk man" Simultana salėje Vilniuje

Keril Čerčil – viena žymiausių XX a. pabaigos britų dramaturgių. Jos pjesės visuomet kelia intriguojančius uždavinius atlikėjams, režisieriams ir net žiūrovams. Kai paauglė mergaitė, turėdama dvi mamas, šaukia pasauliui: „Man baisu gyventi !“ Kas gali ją paguosti, jei pačioms mamoms reikia paguodos? Viena atranda ją karjeroje, o kita … Tos mamos – tai dvi labai skirtingos seserys, nešiojančios savyje kaltę ir nuoskaudą. Ar jos sugebės viena kitai atleisti, kad dukrai būtų saugu gyventi? Vaidina: Marlinė – Božena Burokienė, Džoisė – Šviesa Šulc, Endžė – Žydrūnė Dragūnaitytė. Kostiumai, naudojami scenografijoje – Eigilė Juodytė Bilieto kaina: 8 Eurai (4 bilietai parduodami už trijų kainą) Bilietus galima įsigyti bilietai.lt visose platinimo vietose, ir A.Jakšto g. 9, 136 kabinete 10.00-16.00 val. arba 1 valanda prieš spektaklį.

Kur? Naujasis teatras, A. Jakšto g. 9

Kada? Rugpjūčio 2 d. 18.30 val.

13. UEFA Europos lyga: FK Trakai - FK Partizan

Į Lietuvą atvyksta tikra futbolo šventė! Jau rugpjūčio 2 dieną, 19:00 LFF stadione, FK Trakai - FK Partizan Belgrade. Išankstiniai ir pigesni Early Bird bilietai jau prekyboje - https://bit.ly/2mBrnlB

Kur? LFF stadionas

Kada? Rugpjūčio 2 d. 19 val.

renginiai Vilniuje savaitėsrenginiai kąveiktiVilniuje
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
46 peržiūros spalio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Vidaus reikalų ministerijos valdomoje Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje įsikurs pagalbos centras, kuris rūpinsis prekybos žmonėmis aukomis. Tai numatyta vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno ir Vilniaus miesto savivaldybės mero Remigijaus Šimašiaus pasirašytame ketinimų protokole. „Su meru sutarėme, kad bažnyčios patalpose galėtų įsikurti nevyriausybinių organizacijų centras, kuris teiktų pagalbą nuo išnaudojimo nukentėjusiems žmonėms. Saugi ap...
Nuotraukų albumas
Trečiadienio vakarą gausus verslo, politikos ir turizmo srities atstovų būrys rinkosi į oficialų naujojo “Ibis Vilnius Centre” viešbučio atidarymą. Tai - jau šeštasis regione sparčią plėtrą įgyvendinančio, pasaulyje lyderiaujančio “Accor” tinklo viešbutis Lietuvoje.  Atidarymo proga svečiams buvo paruošta nuotaikinga programa. Vakarą vedė televizijos laidų vedėjas Paulius Skučas, o pakilią nuotaiką kūrė muzikinė džiazo grupė.  Išskirtinę progą paminėti sus...
Transportas
Rekordiškai atsinaujinant sostinės viešajam transportui, atnaujinamas ir keleivių kontrolės transportas. Nuo šiandien viešojo transporto kontrolieriai persikelia į 5 naujus „Peugeot Boxer“ mikroautobusus, kurie padės efektyvinti darbo procesus ir pagerinti kontrolierių darbo kokybę. „Pastaruosius metus drąsiai vadiname teigiamų ir ryškių pokyčių metais – Vilniuje sparčiai daugėja naujų viešojo transporto priemonių, o taip pat atnaujiname ir keleivių kontro...
Įvykiai
Pojūčiai, įspūdžiai ir stebuklai - magiškas trejetas, bene taikliausiai apibūdinantis Vilniuje duris netrukus atversiančią vienintelę Lietuvoje interaktyvią nuotykių ir pramogų parodą „Future Live". Visai šeimai skirta pramoga nukels į spalvingą ateities planetą, pilną paslaptingų gyventojų, augalų ir gyvūnų, bei mokys kurti ir pažinti, linksmins ir džiugins.  „Šiuo atveju paroda - tai ne statiška ekspozicija, iš kurios kuo greičiau ištrūkti nori daugelis...
Veidai
Vakar, spalio 18 dieną, lygiai prieš 15 metų buvo sukurta Darbo partija. V. Uspaskich šia proga pasveikino visus partiečius, bendraminčius ir draugus, padėkojo oponentams už pamokas, kurias išmokusi Darbo partija tapo tik stipresnė: „Atsižvelgdami į įgytą patirtį, išmoktas pamokas, šiandien mes turim pasvertas, realiais skaičiais pagrįstas idėjas, kurios ves mūsų valstybę į pirmas patraukliausių investicijoms valstybių pasaulyje gretas. Esu įsitikinęs, kad...
Kultūra
Spalio 18 d. MO muziejus atvėrė savo duris su keturių dienų programa. Spalio 18 – 21 d. vykstantys renginiai, skirti skirtingų pomėgių ir interesų lankytojui. Siūloma daugiau nei 70 renginių, kurie visą parą trunkančios programos metu Vilniaus miesto gyventojus ir svečius kviečia tiek į koncertus, tiek į edukacines programas vaikams. „Esu įsitikinęs, kad su MO įsikūrimu Vilnius atranda labai ryškų meno miesto veidą – atvirą, estetišką, šiuolaikišką, kuris...
Įvykiai
Naujoji „Neregėta Lietuva“ pristato tai, kuo mes, lietuviai, didžiuojamės ir ką branginame: mūsų aplinką, protėvių mums paliktą kultūros paveldą ir dabartinį užsidegimą sukurti klestinčią ateities Lietuvą. Albumo autorius fotografas ir verslininkas Marius Jovaiša Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje visuomenei pristatys svarbiausias albumo dalis ir papasakos apie dvejus metus trukusį kūrybinį procesą. Švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį, M...
Įvykiai
Europos parlamento narys Antanas Guoga, pastaruoju metu rimtai svarstęs ir žiniasklaidoje nuolat minėtas kaip galimas kandidatas į Vilniaus miesto merus, priėmė sprendimą dėl dalyvavimo artimiausiuose savivaldos rinkimuose. „Esu aktyvus vilnietis. Prieš metus čia įkūrėme Blockchain centrą, kuris garsina Vilnių, kaip inovacijų ir technologijų sostinę visame pasaulyje. Einu miesto krepšinio komandos „Rytas“ prezidento pareigas. Dabar dar ir prie Modernaus me...
Įvykiai
Trečiadienio popietę „Imperial Hotel & Restaurant“ pasklido šventiška kalėdinė nuotaika. Manote – anksti? Tik ne pasaulinėje praktikoje. Didžiosios užsienio valstybės artėjančioms Kalėdoms pradeda ruoštis vos tik atšventusios Naujuosius metus. Lietuvoje bene pirmasis artėjančių žiemos švenčių nuotaikas paskleidė vienas prabangiausių šalies restoranų, kurio virtuvės šefai išskirtiniams kviestiniams svečiams pristatė pavyzdinį šventinį valgiaraštį. Vadovauda...