Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją

Savanorių komanda Suomijoje susitiko su globotais šuneliais ir jų šeimininkais., Beatričė
Savanorių komanda Suomijoje susitiko su globotais šuneliais ir jų šeimininkais.

„Tautmilės globa“ – viešoji įstaiga užsiimanti šiomis veiklomis: beglobių gyvūnų gelbėjimas, jų gydymas, globa iki padovanojimo, atsakingų šeimininkų paieška, beglobių gyvūnų mažinimas humaniškais būdais (sterilizacija, kastracija), visuomenės švietimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais bei beglobių gyvūnų skaičiaus mažinimo klausimais (ekskursijos prieglaudoje, pristatymai, dalyvavimas masiniuose renginiuose). Šiuo metu prieglauda rūpinasi 80 šunų bei 110 kačių.

Ši įstaiga kartu su prieglaudomis „Penkta koja“ Kaune ir „Mažas draugas“ Panevėžyje bendradarbiauja partneriu „Pet Rescue Finland“ Suomijoje. Suomiai paremia prieglaudas maistu, guoliais, vitaminais ir kitais svarbiais daiktais, taip pat ieško šeimininkųbeglobiams gyvūnams. Vien iš „Tautmilės globos“ nuo bendradarbiavimo su Suomija pradžios iškeliavo ir sėkmingai Suomijoje įsikūrė jau daugiau nei 74 šunys!

Liepos vidury „Tautmilės globos“ savanorės Živilė, Neringa, Akvilė ir Urtė kartu su prieglaudų „Penkta koja“ ir „Mažas draugas“ atstovėmis, bei šunelių vežėjais Asta ir Arvydu vyko į Suomiją.

Kelionės tikslai buvo: aplankyti buvusius globotinius, susitikti su jų šeimininkais, pabendrauti su gyvūnų prieglaudos „Pet Rescue Finland“ komanda bei papasakoti apie gyvūnų situaciją Lietuvoje.

Savanorių įspūdžiai neišdildomi. Merginos džiaugiasi, kad globotiniai rado naujus namus: „Tokius nuostabius namus ten mūsų buvę globotiniai atradę! Pasakų pasaka! Širdis dainuoja!“.

Komanda vyko į Suomijos pietuose esantį miestą Tamperę. Dvi dienas apsistojo poilsiavietėje, joje susitiko su priglaustais šuneliais ir jų šeimininkais, daug bendravo, domėjosi, kaip sekasi šuneliams, užsiėmė įvairia veikla, žaidimais, leidosi į ilgus pasivaikščiojimus.

„Tautmilės“ prieglaudos savanorės džiaugiasi, kad beglobiams gyvūnams pavyksta surasti namus: „Esame dėkingi visiems tiems nuostabiems kilnios širdies žmonėms, kuriems nebaisu gyvūno amžius, fizinės ypatybės, iššūkiai ir kiti išbandymai, kurie tiesiog nori padėti tiems, kuriems reikia jų pagalbos“.

Savanorės lygina beglobių gyvūnų sąlygas Lietuvoje ir Suomijoje: „Suomijoje nelikę problemų dėl benamių šunų. Ten, lyginant su Lietuva, prieglaudų ir kitų už gyvūnų teises pasisakančių žmonių dėka situacija šimtus kartų išsiveržusi į priekį. Aplankėme vieną privačią Suomijos prieglaudą prie Tamperės. Pas juos 8 vietos šunims! Ten patekę šunys per kelias dienas grįžta namo arba jiems randami nauji namai“.

Merginos akcentuoja suomių humanišką elgesį su šunimis: „Suomiams neįsivaizduojamas dalykas – šuo pririštas prie būdos, ką jau kalbėti apie sutriušusią būdą, trumpą grandinę, nevedžiojimą, nebendravimą, nedresavimą, išmetimą. Šuo ten kuo tikriausias draugas! Pasididžiavimas. Šeimos narys. Šunis jie priglaudžia ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių: Rusijos, Ispanijos, Rumunijos ir pan. Visi procesai atidžiai prižiūrimi, nauji šeimininkai kruopščiai atrenkami. Ačiū Suomijai! Ačiū PetRescue Finland!“.

Tai buvo jau antroji savanorių kelionė į Suomiją, tikimasi, kad ši išvyka taps kasmetine tradicija. Savanorės džiaugiasi, kad Suomijoje daug palankiau žiūrima į gyvūnus, jie neišmetami į gatvę kaip Lietuvoje, Suomijos ir kitų Skandivanijos šalių požiūris Lietuvai yra pavyzdys. 

Susidomėjote „Tautmilės globa“? Norite prisidėti finansiškai arba fiziškai? Įstaigos kontaktus rasite čia: http://tautmilesgloba.lt/

Nuotraukose pamatysite kelionės įspūdžius:

Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-1 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-2 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-3 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-4 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-5 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-6 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-7 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-8 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-9 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-10 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-11 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-12 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-13 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-14 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-15 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-16 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-17 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-18 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-19 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-20 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-21 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-22 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-23 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-24 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-25 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-26 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-27 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-28 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-29 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-30 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-31 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-32 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-33 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-34 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-35 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-36 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-37 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-38 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-39 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-40 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-41 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-42 Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-43
Tautmilės globos savanorės keliavo į Suomiją, nuotrauka-44
Tatumilėsprieglauda beglobiaigyvūnai savanoriai kelionėįSuomiją
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.