Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (32-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. LRT OPUS Terasa: Future Shorts Summer Season'18 Vilnius

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (32-oji savaitė), nuotrauka-1

Rugpjūčio 6 d., pirmadienį, į Vilniaus menų fabriką LOFTAS ir LRT OPUS terasa grįžta interaktyvus trumpametražių filmų festivalis „Future Shorts“. Pirmadienį „Lofte“ bus pristatytas „Future Shorts“ vasaros sezonas, kuriame žiūrovų lauks šešių trumpametražių filmų premjeros iš visos Europos. Prieš kino seansą vyks Izraelio grupės „Bucharest“ pasirodymas. Turintiems bilietus į koncertą – „Future Shorts“ kino seansas – nemokamas. Daugiau apie renginį.

Kur? LRT OPUS terasa, Švitrigailos g. 29

Kada? Rugpjūčio 6 d. 21.30 val.

2. Local Mondays: Bucharest (IL) + Future Shorts: Summer season

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (32-oji savaitė), nuotrauka-2

Pirmadienį, rugpjūčio 6 d., menų fabriko „Loftas“ kieme įsikūrusioje „LRT Opus terasoje“ – grupė Bucharest iš Izraelio. O po koncerto - trumpametražių filmų festivalio LRT OPUS Terasa: Future Shorts Summer Season'18 Vilnius vasaros sezono programa! Su bilietu į koncertą - nemokamai. Grupę „Bucharest“ įvėpė draugystė. Tel Avive 2011-aisiais ją sukūrė vaikystės bičiulių duetas – Guy Cohav ir Danny Finkenthal iš Jaruzalės. Iš pradžių jiedu kūrė, įrašinėjo naujas dainas ir jas prodiusavo dviese, bet vėliau prie jų prisijungė muzikantai Lior Koren ir Yoni Sheleg (Asaf Avidan & The Mojos). Vis tik, tai dar nebuvo galutinis „Bucharest“ sąstatas, nes naujieji nariai netrukus iškeliavo muzikinės laimės ieškoti į Niujorką. Vėl likę dviese – Guy ir Danny, ilgai nenuobodžiavo, į komandą pasikvietę dar du artimus vaikystės draugus – būgnininką Adiel Goldman ir talentingą muzikantą bei prodiuserį Yaniv Horoviz, suformavo stiprų ketvertuką, kuris rugpjūčio 6-ąją pirmąjį kartą viešės Lietuvoje ir savo kūriniais sieks pavergti lietuvių širdis. Daugiau informacijos.

Kur? LRT OPUS terasa, Švitrigailos g. 29

Kada? Rugpjūčio 6 d. 18.30 val.

3. Treniruotės Lukiškių aikštėje!

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (32-oji savaitė), nuotrauka-3

„Sveikas miestas“ drauge su senamiesčio sporto klubu „Old Town Gym“ kviečia sostinės gyventojus bei miesto svečius aktyviai laisvalaikį leisti vienoje didžiausių miesto aikščių. Atsinaujinusioje Lukiškių aikštėje nuo liepos 17 iki pat rugpjūčio 28 dienos bus galima antradienio vakarais dalyvauti atvirose treniruotėse. Aikštėje – nuo kalanetikos iki Tabata treniruočių Sostinės gyventojų kiekvieną antradienį laukia skirtingos treniruotės. Iniciatyvos metu, iki pat vasaros pabaigos, bus galima dalyvauti tiek aukšto, tiek žemesnio intensyvumo užsiėmimuose. Treniruočių dalyvių laukia: Body Combat; Body Stretch; Tabata; Pilates; Joga; Kalanetika. Daugiau apie renginį.

Kur? Lukiškių aikštė

Kada? Iki rugpjūčio 28 d.

4. Saulius Petreikis World Orchestra Vasaros terasa

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (32-oji savaitė), nuotrauka-4

Saulius Petreikis – vienas ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų, kurio koncertuose stebina gebėjimas sutalpinti gaivališką pirmapradiškumą ir didingos sielos kūrybą. Atlikėjo dvilypiškumas atsiskleidža per skirtingus instrumentus ir nuolatinį ieškojimą tiek gyvybingame dienos aktyvume, tiek mistiškos tamsos apmąstyme. Šiame permainų kelyje susipina verksmingas dūdukas, dvasinga bansuri fleita, įdomioji kinų hulusi fleita, nuoširdusis lamzdelis ar šokius nešančios airiškos fleitos. Visi atlikėjo išieškoti instrumentai – tai tik didingo medžio šakos, kurio šaknys tvirtai siejasi su viso pasaulio tautomis, todėl muzika skleidžia vienybę. Kartais tai eksperimentas, o kartais tvari struktūra, nes atlikėjas kuria nuo archaiško folko iki modernios World muzikos ir netgi su ekspresyvaus džiazo elementais. Atlikėjo koncertas – tai visad kelionė aukštyn mitinio pasaulio medžio šakomis, kurios gidas Saulius Petreikis – nuoširdus, ekspresyvus ir visad nenuspėjamas.

Kur? Vasaros terasa.

Kada? Rugpjūčio 7 d. 20 val.

5. Šiaurietiškojo ėjimo pamokos

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (32-oji savaitė), nuotrauka-5

Dalyvaukite nemokamose pamokose iki pat rugsėjo pabaigos! Ne paslaptis - šiaurietiškas ėjimas tinka VISIEMS, nesvarbu, nei JŪSŲ fizinis pasirengimas, nei amžius! Nemokamų užsiėmimų metu JŪSŲ laukia daug naudingų patarimų bei, žinoma, pasivaikščiojimai gražiausiomis Vingio parko vietomis. APIE ŠIAURIETIŠKOJO ĖJIMO INSTRUKTORĘ IRENĄ GUDIŠKIENĘ Irena Gudiškienė – šiaurietiško ėjimo instruktorė prieš septynis metus atrado ir pamilo šiaurietiškąjį ėjimą. Jis tapo Irenos kasdienybės dalimi. Irena yra diplomuota kūno kultūros specialistė, tad pajutusi jo naudą ne tik savo kūnui, bet ir sielai, nusprendė skleisti šiaurietiškojo ėjimo idėją. Irena su entuziazmu yra pasiruošusi perduoti savo patirtį, išmokyti taisyklingai žingsniuoti, pajusti naudą kūnui, sielai ir ugdyti bendrystę. NEMOKAMŲ UŽSIĖMIMŲ TVARKARAŠTIS Nemokami šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai vyks kiekvieną rugpjūčio trečiadienį (1; 8; 22 ir 29 dienomis) bei taip pat visą rugsėjo mėnesį, ketvirtadieniais (6; 13; 20 ir 27 dienomis) nuo 18.00 val. iki 19.30 val. Pamokų dalyviai bus laukiami prie nugarinės estrados pusės. Neturintys šiaurietiškojo ėjimo lazdų, turėtų atvykti keliomis minutėmis anksčiau. Užsiėmimų metu reikėtų avėti patogią laisvalaikio avalynę. Sekite naujienas ir www.sveikasmiestas.lt

Kur? M. K. Čiurlionio namai, Savičiaus g. 11

Kada? Iki rugpjūčio 29 d.

6. Vadink mane savo vardu | Kinas po žvaigždėmis

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (32-oji savaitė), nuotrauka-6

1983-iųjų vasara. 17-metis Elijas dienas leidžia tėvų namuose Šiaurės Italijoje skaitydamas knygas, grodamas pianinu ir gitara, flirtuodam su merginomis. Jo laukia ne tik saulė, karštos vasaros popietės, bet ir pirmoji aistringa meilė. Seanso metu kava vaišins L'OR kava Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=Z9AYPxH5NTM Bilietai: http://bit.ly/VadinkManeSavoVardu

Kur? Katedros aikštė

Kada? Rugsėjo 9 d. 21.30 val.

7. Mantas - Akustinis vasaros koncertas

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (32-oji savaitė), nuotrauka-7

Mantas kviečia į tradicinį „Vasaros akustinį“ koncertą, kuriame savo geriausių dainų programą pristatys su gitaristu Domu Bajorūnu .(Rugpjūčio 8 d. Vilniuje, “Vasaros terasoje” ) O jei vasaroji Vilniuje? Miestas vasarą irgi siūlo savo pramogas. Koncertai atvirame ore, jaukiuose kiemeliuose – taip nedažnai galime tuo pasidžiaugti. Todėl Mantas akustinį koncertą surengs pačiose muzikaliausiose Vil niaus erdvėje – “Vasaros terasoje” . Pernai į šį pasirodymą bilietų neliko, bet liko nusivylusių, kurie nepateko. Todėl patariame šiemet nelaukti paskutinės minutės ir pasirūpininti bilietais iš anksto.

Kur? Vasaros terasa.

Kada? Rugpjūčio 8 d. 20 val.

8. Vilniaus kariliono festivalis

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (32-oji savaitė), nuotrauka-8

Antrasis tarptautinis Vilniaus kariliono festivalis kiekvieną trečiadienį nuo 19:00 val. Visi koncertai nemokami. Bažnyčios šventoriuje eksponuojama, fotografo NARIMANTO ŠERKŠNIO paroda „Vilniaus karilionas“. Karilionas (angl. k., pranc. k. – carillon) – vienas rečiausių, galingo skambesio, unikalus konstrukcinėmis savybėmis, išgaunamo garso specifika muzikos instrumentas, skirtas groti lauke, sudarytas iš 61 varpo, išdėstytų, laikantis chromatinės dermės. Kariliono garso šaltinis – klavišu valdomas skambantis varpas. Dėl išskirtinės tembrinės įvairovės, techninių galimybių, karilionas priskiriamas prie mušamųjų instrumentų. Viena ryškiausių kariliono savybių – individualumas, nes dviejų vienodų instrumentų pasaulyje nėra.

Kur? Dominikonai, Vasario 16-osios g. 11

Kada? Iki rugpjūčio 22 d.

9. Fortepijoninio kvarteto „Confero“ koncertas

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (32-oji savaitė), nuotrauka-9

Savo susikūrimo bei gyvavimo istorija išsiskiriantis bei trečiąjį sezoną Lietuvoje pradedantis fortepijoninis kvartetas „Confero“ – pianistas Ugnius Pauliukonis, smuikininkas Algirdas Šochas, altininkė Ieva Sruogytė, bei prancūzų violončelininkas Raphael Unger – klausytojus kviečia į muzikinių fantazijų kelionę. Kvartetas atliks skirtingų charakterių kūrinius, kurių kiekvienas savaip yra skirtas publikos linksminimui, palengva pradedančiai šokti klausytojo fantazijai. Skambės B. Bartoko duetai, L. Berio, R. Schumano J. Brahmso kompozitorių muzika. Daugiau informacijos: https://goo.gl/GyB5Nk

Kur? Vilniaus rotušė

Kada? Rugpjūčio 9 d. 19 val.

10. Eik ir žiūrėk | Nemokamas seansas

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (32-oji savaitė), nuotrauka-10

Antrojo pasaulinio karo metai nacių okupuotoje Baltarusijoje šešiolikmetis vaikinukas Fliora išeina į mišką partizanauti. Jis dar visai vaikas, bet jo užmojis aiškus ir paprastas – nugalėti priešą. Pamatęs karo žiaurumus, praradęs artimuosius, norėdamas atkeršyti už visą kaimą, vaikinas ne tik subręsta, suvyriškėja, bet ir... pasensta. Pražyla ir susiraukšlėja. Filmas apie tai, kaip karas sunaikina žmones ne tik fiziškai, bet ir psichiškai. Vaidina lietuvių aktoriai Vladas Bagdonas ir Liubomiras Laucevičius. (N-16) Filmas restauruotas ir suskaitmenintas. Filmą pristato Baltarusijos ambasada Lietuvoje. Įėjimas su nemokamais bilietais, kurie bus dalinami Skalvijos kino centro kasoje seanso dieną.

Kur? Skalvija

Kada? Rugpjūčio 9 d. 18.30 val.

11. Liko 12 vietų! Ekskursija "Senųjų vilniečių pėdsakais"

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (32-oji savaitė), nuotrauka-11

Ekskursijos rezervuojamos el.p.: [email protected]! Informacija tel. 8 600 20177. Ekskursijos kaina - 6 Eur/asm., moksleiviams - 4 Eur/asm., vaikams iki 6 metų nemokamai. Ekskursijos metu sužinosite: Kodėl XVIII a. padorios moterys nė už ką nebūtų apsimovusios kelnaičių? Kokie žiedai puikavosi ne ant valdovų, o ant pirklių ir amatininkų moterų rankų? Kodėl plikbajorių puotose servetėlių galus prisiūdavo prie staltiesių arba kodėl tostams skirtas taures gamintojai kiek įpjaudavo? Kodėl kiekvienoje parduotuvėje galėjai rasti gyvsidabrio? Kas tais laikais atstodavo tualetinį popierių? Koks buvo „mėšlo mokestis“ ir kiek prisireikdavo vežimų ir kastuvų tiems nešvarumams iškuopti? Kokios baudos numatytos pirmadieniais pagiriotis pratusiems meistrams? Ką veikė elgetų cecho bizūnininkai arba... Kuo pasibaigė gatvių kautynės Vilniuje 1635 m. kovą, kai prieš žydų kvartalą siaubusią minią magistratas metė jungtinę įvairių cechų – auksakalių, siuvėjų, kalvių „armiją“? Ar norite sužinoti daugiau? Pasivaikščiokime kartu. Daugiau informacijos.

Kur? Katedros aikštė

Kada? Rugpjūčio 12 d. 11 val.

renginiai Vilniuje savaitėsrenginiai kąveiktiVilniuje
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.