„Žalgiris“ paneigė išankstines prognozes

 „Žalgiris“ paneigė išankstines prognozes, vilniuje.info

Lietuvos vicečempionus Sevilijoje pasitiko ne tik tituluoti varžovai su šimtą kartų didesniu biudžetu ir garsiomis pavardėmis, tačiau ir daugiau nei 26 tūkst. žiūrovų, bei maždaug 30 laipsnių karštis.

Kaip ir buvo galima tikėtis, aikštės šeimininkai turėjo ryškią teritorinę persvarą. Tačiau pralaužti „Žalgirio“ gynybos lengvai jiems nepavykdavo. Pirmasis smūgiu pro šalį iš baudos aikštelės prieigų grasino Evenas Banega. 13 min. labai pavojingas buvo Nolito smūgis iš baudos aikštelės prieigų – puikiai sužaidęs Džiugas Bartkus nukreipė kamuolį virš skersinio. Dar po minutės Prancūzijos rinktinėje šiemet debiutavęs Wissamas Ben Yedderis smūgiavo akrobatiškai, tačiau D. Bartkus ir vėl apgynė vartus. Epizodinis varžovų šturmas baigėsi Nolito įsiveržimu į baudos aikštelę ir smūgiu šalia vartų

„Sevilla“ atakos įpusėjus kėliniui tarsi išblėso, tačiau 34 min. jie įmušė nuostabų įvartį baudos smūgiu. Iš kone 30 metrų kamuolį į viršutinį vartų kampą pasiuntė ilgametis Argentinos rinktinės saugas E. Banega. 37 min. po reido kraštu Nolito iš arti nestipriai smūgiavo į vartus ir D. Bartkus kojomis atrėmė kamuolį.

Paskutinėmis pirmo kėlinio minutėmis žybtelėjo ir „Žalgiris“. Žalgiriečiai turėjo dvi šimtaprocentes progas pasižymėti po to kai kontratakoje Donovanas Slinjgardas perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur Tomašas Šimkovičius buvo nedengiamas, tačiau po jo smūgio kamuolys nuo žemės atšoko vartininkui į rankas. Dar po minutės po T. Šimkovičiaus perdavimo Louisas Ogana išbėgo vienas prieš vieną, bet jo smūgį atrėmė vartininkas. Atakai tęsiantis L. Ogana atmetė kamuolį, tačiau T. Šimkovičius smūgiavo pro šalį.

Antrojo kėlinio pirmoje pusėje „Žalgiris“ žaidė vis drąsiau ir neleido varžovams sukurti gerų progų. Rimtesnis pavojus kilo du kartus. 52 min. po iš „Barcelonos“ į Seviliją grįžusio Aleixo Vidalio smūgio iš 20 metrų kamuolį atmušė D. Bartkus. 61 min. iš baudos aikštelės krašto pro šalį smūgiavo Luisas Murielis.

62 min. svečiai iš Vilniaus vėl turėjo puikų šansą. Baudos aikštelės krašte Liviu Antalis suklaidino gynėją, tačiau smūgiavo per arti vartininko ir Tomašas Vaclikas apsigynė. Kitoje aikštės pusėje netrukus „Sevilla“ uždirbo kampinį ir E. Banega šį kartą smūgiavo šalia vartų. Dar po minutės D. Bartkus sugavo L. Murielio iš toli spirtą kamuolį.

68 min. L. Murielis apsisukęs baudos aikštelėje smūgiavo pro šalį. Dar viena šeimininkų ataka netrukus baigėsi Guilherme Arana smūgiu iš krašto ir puikiu vartininko D. Bartkaus žaidimu. 80 min. žalgiriečiams pasisekė, jog W.B. Yedderis galva iš arti nesėkmingai pataikė į kamuolį. Kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai suaktyvėjo puolime, tačiau „Žalgiris“ gynyboje žaidė užtikrintai.

Atsakomosios rungtynės vyks rugpjūčio 16 d. Vilniuje, LFF stadione.

FK Žalgiris
FKŽalgiris Sevilla futbolas UEFAEuroposlyga
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.