User views view_news rubric_id news_rubric_id 3

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (33-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Pamatyk Vilnių iš 77 m aukščio!

Vilniečiai kviečiami apsilankyti Vilniaus savivaldybės 20-o aukšto balkone ir pasigrožėti iš čia atsiveriančia ypatinga Vilniaus panorama. Iš 77 metrų aukščio dangoraižio galima pamatyti Neries vingį, Senamiestį, Liepkalnį, Trijų Kryžių kalną, 4 miesto tiltus, oro balionų pakilimo aikštelę prie Baltojo tilto, Gedimino pilį, sostinės bažnyčių bokštus. Pasidairyti į Vilnių iš aukštai bus galima darbo dienomis: 12.00, 12.30 ir 17 val. (penktadieniais 16 val.) Į ekskursijas būtina registruotis telefonu 1664 arba 2112000, nes bus renkamos grupelės po 10 žmonių. Kviečiame – tai bus smagi nemokama pramoga, įspūdingi fotokadrai ir naujas žvilgsnis į savo mylimą miestą! Jūsų patogumui 20 aukšte įrengti ir specialūs žiūronai.

Kur? Vilniaus miesto savivaldybė, Konstitucijos pr. 3

Kada? Iki spalio 12 d.

2. Nemokamos riedslidžių treniruotės Vilniuje kiekvieną pirmadienį

Vėl kviečiame visus, norinčius išmokti važinėti riedslidėmis ar patobulinti savo važiavimo techniką. Užsiėmimai prasideda birželio 18 d. ir vyks Vilniuje kiekvieną pirmadienį iki pat iškrentant sniegui. Užsiėmimai nemokami! Užsiėmimus veda buvęs slidininkas, Lietuvos slidinėjimo čempionatų prizininkas ir Pasaulio čempionato dalyvis, o dabar - klasikinių slidinėjimo maratonų mėgėjas - Marijus Rindzevičius. Treniruotes retkarčiais aplankys ir kiti esami ar buvę lygumų slidininkai, todėl turėsite progą išgirsti patyrusių sportininkų patarimų ar bent jau kartu su jais pasportuoti. Daugiau informacijos.

Kur? Vingio parkas.

Kada? Iki gruodžio 17 d.

3. Žuvininko Roboksas

Tęsiame lankytojų jau pamėgtą Žuvininko roboksą Baltuose drambliuose. Rokabilis, įvairiausias ritmenbliuzas, surfas ir kantris iš vinilo septintukų plokštelių dramblių lauko terasoje per unikalų dvipatefoninį aštuoniasdešimtųjų metų laidos plokštelių grotuvą LAD ir toliau skambės kas antrą pirmadienį nuo 18 iki 22. Ateik į Baltus dramblius ir gyvenimas bus gražus! Staliukų rezervacija tel. 865090469 arba 852620875. Daugiau apie renginį.

Kur? Balti drambliai, Vilniaus g. 41

Kada? Rugpjūčio 13  ir 27 d.

4. Minimal Mondays: WhaleSounds LIVE / Interiors / Arnas Gataveckas

Vasaros Terasa, Vilniaus g. 39, Vilnius Renginio pradžia - ­20.00. Įėjimas nemokamas. We're back to the best place in summerish Vilnius! Our 15th season. 

Kur? Vasaros terasa.

Kada? Rugpjūčio 13 d. 20 val.

5. M. K. Čiurlionio muzikos vakarai

Tai unikali vasaros atostogų meto proga išgirsti didžiausiojo Lietuvos genijaus M. K. Čiurlionio (1875–1911) fortepijoninės muzikos koncertus intymioje koncertų salėje istorinėje erdvėje, kurioje Vilniuje gyveno kompozitorius ir dailininkas M. K. Čiurlionis. Bilietas 10 € Bilietus galite įsigyti M. K. Čiurlionio namuose arba skrajučių platinimo vietose. Bilietų skaičius į kiekvieną koncertą ribotas.

Kur? M. K. Čiurlionio namai, Savičiaus g. 11

Kada? Rugpjūčio 14, 15, 16 d.

6. F.Fellini „Saldus gyvenimas“ | Kinas po žvaigždėmis

Žavus žurnalistas Marčelo (akt. Marcello Mastroianni) dienas ir naktis leidžia aukštuomenės vakarėlių sūkury. Ir išlipęs iš helikopterio, ir po naktinių maudynių fontane, ir po pasivažinėjimo kabrioletu, jis – tobulai susišukavęs, idealiai gulančiu elegantišku kostiumu, atsainiai (net naktį) pasislėpęs po stilingais „Persol“ akiniais nuo saulės. Jis ieško laimės ir gyvenimo pilnatvės, tačiau kiekviena naktis atneša naują nuotykį, o kiekvienas rytas – naują nusivylimą. „Saldus gyvenimas“ visiems laikams tapo rafinuoto, nerūpestingo ir prašmatnaus gyvenimo simboliu. Filmas išgarsino Trevi fontaną Romoje ir pirmą kartą paminėjo dabar jau tokį įprastą terminą „paparacis“. Būtent „Saldžiame gyvenime“ sutinkame pagrindinio veikėjo pagalbininką įžymybių fotografą Paparazzo, kurio pavardė ir tapo žinomus žmones medžiojančių įkyrių fotografų sinonimu. Bilietai: http://bit.ly/SaldusGyvenimas

Kur? Valdovų rūmų kiemas.

Kada? Rugpjūčio 15 d. 21.30 val.

7. LRT OPUS terasa: Uprising Tree

Rugpjūčio 15-ąją, trečiadienį, menų fabriko LOFTAS, LRT OPUS terasoje – reggae/dub/rainbow/hop stiliaus muziką kuriantis kolektyvas Uprising Tree „Uprising Tree“ šakos skamba! Išgirsk širdim, pašok siela, įkvėpk ritmo, atsigerk kūrybos upės. Flow! 2015 metais sudaiginęs šaknis, 2017 metų rudenį išleidęs debiutinį albumą „Rainbow People“, dedikuotą vaivorykštės šeimynai, dabar toliau kuriantis nauja neįvardijama muzikine kryptimi MEDIS kalba, kad pasiilgo groti savame mieste! Ateik! BILIETAI: - Išankstiniai bilietai internetu – 3 € (iki renginio dienos 10 val.). Renginio dieną nuo 10 val: 5 €. Juos įsigyti galima čia: www.goo.gl/hDG2fB - Prie durų: 3 € (tiems, kas iki rugpjūčio 15 d. 10 val. renginyje pasižymės Going), 5 € - nepasižymėjus. - 1,5 € su LDK (Lofto draugo kortele). Ją įsigyti galima čia: goo.gl/F5zkxo - Vaikams iki 8 metų nemokamai.

Kur? LRT OPUS terasa, Švitrigailos g. 29

Kada? Rugpjūčio 15 d. 18.30 val.

8. Europos lygos trečias atrankos etapas: FK „Žalgiris“ – „Sevilla“

Įveikęs du UEFA Europos lygos atrankos varžybų etapus, trečiajame FK „Žalgiris“ susitiks su šeštą vietą Europos futbolo klubų reitinge užimančia „Sevilla“ ekipa. Pirmos rungtynės rugpjūčio 9 d. įvyks Sevilijoje, o atsakomoji dvikova Vilniuje numatyta rugpjūčio 16 d. „Žalgirio“ ir „Sevilla“ dvikova bus istorinė – pirmoji Lietuvos ir Ispanijos futbolo klubų akistata. „Sevilla“ – vienas seniausių Ispanijos futbolo klubų. Jo sąskaitoje: vienas Ispanijos čempionų titulas ir penkios „Karaliaus“ taurės, penkiskart laimėti UEFA Europos lygos (anksčiau UEFA taurė) turnyrai, taip pat UEFA Supertaurės trofėjus.

Kur? LFF stadionas.

Kada? Rugpjūčio 16 d. 20 val.

9. Paroda „Medžio raižinio efektas“

Šiuolaikinio Japonijos ir Lietuvos medžio raižinio paroda Jungtinės japonų ir lietuvių dailininkų ekspozicijos „Medžio raižinio efektas“: šiuolaikinis Japonijos ir Lietuvos medžio raižinys“ intriga – sugretinus dviejų valstybių nūdienos medžio raižytojų kūrybą, atskleisti medžio raižinio galimybių spektrą ir parodyti senosios grafikos technikos variacijas šiandien. Spalvinga ir įvairi šiuolaikinio Japonijos ir Lietuvos medžio raižinio panorama atspindi didelę meninės kūrybos laisvę. Estetikos supratimas, skirtingų kultūrų kontekstas, skirtinga kūrinių plastika parodoje atskleidžia sudėtingos medžio raižinio technikos kūrybos įvairovę, parodo šios technikos galimybes ir tendencijas, supažindina su seniausias medžio raižinio tradicijas turinčios Japonijos šiuolaikinių ksilografijos meistrų kūryba, reprezentuoja Lietuvos šiuolaikinį medžio raižinį ir jį kuriančius menininkus, o medžio raižinį pristato kaip šiuolaikišką ir įdomią grafikos techniką. Trikalbio katalogo dėka parodos vizuali idėja įprasminama ir platesniame tarptautiniame dailės kontekste. Parodos atidarymas – liepos 17 d. 18 val.

Kur? Vilniaus rotušė

Kada? Iki rugpjūčio 30 d.

10. BIKE in žygis su kalnų dviračiais

Kviečiame visus norinčius, turinčius dviračius ir ne, prisijungti prie aktyvaus laisvalaikio su BIKEin! Organizuojame pramoginio pobūdžio žygius su dviračiais, kurių tikslas - sustiprinti BIKEin bendruomenės dvasią ir gerai bei aktyviai praleisti laiką. Norime pasimėgauti saulės spinduliais, grynu oru ir gamta, todėl griebkite savo dviratį ir junkitės prie mūsų! Kiekvieną kartą stengsimės atrasti vis naujų trasų, o pradžiai pradėkime nuo nuostabaus Belmonto – tai Pavilnių regioniniame parke esanti Vilniaus miesto dalis. Pietuose prateka Vilnia, telkšo Belmonto tvenkinys bei stūkso didžioji Pučkorių atodanga. Ši atodanga atveria 20 tūkst. metų senumo žemės sluoksnius ir yra laikoma vienu svarbiausiu geologiniu paminklu Lietuvoje. Įspūdingą kraštovaizdį atveriantį ir nuolat turistus traukiantį parką turėtų pamatyti kiekvienas! Su dviračiu ypač! Važiuosime ramiai, preliminariai 15 km/val. Daugiau informacijos.

Kur? Quadrum verslo centras.

Kada? Iki rugpjūčio 18 d.

11. Sakralinės muzikos valandos. Christian-Markus Raiser

Vieni geriausių Europoje neobarokiniai Oberlinger vargonai, gaudžiantys Šv. Kazimiero bažnyčioje, į Sakralines muzikos valandas sutraukia pajėgiausius pasaulio atlikėjus. Daugelis jų gali pasigirti įspūdinga koncertų geografija, pasirodymais su muzikos pasaulio žvaigždėmis. Tačiau Christian-Markus Raiser yra pirmasis, įrašęs eksperimentinį CD, kuriame skamba kūriniai vargonams ir varpams. Šis Karlsruhės miesto evangelikų bažnyčios meno vadovas, aktyviai koncertuojantis atlikėjas, yra nepaprastai talentingas improvizatorius. Tad, eidami į šį koncertą, prisiminkite savo mylimiausią melodiją. Galbūt būtent ji taps virtuoziškos improvizacijos tema. Programoje K. Hoyer, F. Mendelssohn, M. Reger ir kt. Koncerto trukmė 1 val. Įėjimas laisvas.

Kur? Katedros aikštė

Kada? Rugpjūčio 19 d. 19 val.

Daugiau renginių rasite Vilniaus renginių gide

renginiai Vilniuje savaitėsrenginiai kąveiktiVilniuje
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Sportas
Vilniaus „Žalgirio“ vadovai surado dar vieną trūkstamą detalę komandos komplektacijos dėlionėje. Sostinės klubas pasirašė sutartį su saugu iš Ispanijos Pau Moreriu. 23 metų P. Moreris kilęs iš Katalonijos ir futbolo pagrindų mokėsi šio regiono komandose, tarp jų ir FC „Barcelona“ bei „Espanyol“, taip pat žaidė Anglijos „Premier“ lygos klubo „Swansea“ jaunimo ekipoje. Pastaruosius ketverius metus jis rungtyniavo Norvegijos pirmenybėse „Sandefjord“ gretose. ...
Laisvalaikis
Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai – buvusi Vilniaus žemutinės pilies komplekso dalis. 1801 m. caro valdžios nugriautų Žemutinės pilies rūmų atkūrimo idėja gimė apie 1987 m. Tuomet pradėti kompleksiniai moksliniai buvusių rūmų tyrimai. Siekiant gauti visuomenės paramą, rezidencinis Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pastatas pavadintas – Valdovų rūmų vardu. 1994 m. buvo paskelbtas Valdovų rūmų atkūrimo koncepcijos konkursas. 2002 m. pradėti rūmų atkūrimo dar...
Įvykiai
„Aš nemėgstu atrakcionų. Aš juose labai lengvai apsiverkiu, apsivemiu, suprakaituoju. Supratimas, kad tai tokia paradoksali situacija, kai esu taip šalia šio reiškinio ir palaikau kritišką distanciją su juo, mane privertė tyrinėti atrakcionus pirmiausia filosofiniu požiūriu, kol nutariau savo meninius tyrinėjimus paversti kūnu – pradėjau kurti įvairiausius atrakcionus, kaip savotiškus minties eksperimentus“, – sako Londono karališkojo menų koledžo doktoran...
Įvykiai
Vienas unikaliausių Europoje Vilniaus senamiestis atveria savo paslaptingus uždarus kiemelius smalsiems ir besidomintiems istorija lankytojams. Sostinės meras Remigijus Šimašius neseniai laiškais pakvietė Senamiesčio gyventojus tapti savo miesto ambasadoriais – atverti uždarus, savitą istoriją pasakojančius kiemelius miesto svečiams ir vilniečiams. Kiemeliuose slypi kelių amžių mūrų, miesto vartų liekanos ir kiti lobiai. Iniciatyva atverti kiemelius idėja...
Visus lietuvių kalbos mylėtojus kovo 8 d. 11 val. kviečiame rašyti jau 12-ąjį Nacionalinį diktantą. Sostinėje savo lietuvių kalbos žinias bus galima pasitikrinti miesto savivaldybėje ir 6 ugdymo įstaigose. Nacionalinio diktanto organizatoriai ir projekto partneriai diktanto rašymą organizuoja visoje Lietuvoje. Diktantą bus galima rašyti Vilniaus miesto savivaldybėje Tarybos salėje (Konstitucijos pr. 3, II aukštas) bei keliose Vilniaus miesto bendrojo ugdym...
Įvykiai
Naujai suremontuotų ir šiuolaikiškai įrengtų patalpų atidarymas Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultete virto tikra švente bendruomenei. Administracijos darbuotojai, dėstytojai, studentai, darbus atlikę rangovai ir kiti susirinkę svečiai nuoširdžiai džiaugėsi reikšmingais infrastruktūros pokyčiais. „Tai puiki dovana visam Vilniaus universitetui artėjančio 440 metų jubiliejaus proga“, – teigė dekanas prof. Algirdas Utkus. 2018 m. atlikus iš Chemijos...
Gamta
Penktadienį nebus šilta, orus lems anticiklonas, kuris naktį atneš dviženklę minusinę temperatūrą. Tačiau jau šeštadienio dieną temperatūra pradės sparčiau kilti.  Penktadienį orus lems anticiklonas, Lietuva liks šaltojoje jo pusėje, tad nebus šilta. Diena bus saulėta ir giedra, plonų debesų pasitaikys tik vietomis, kritulių nenumatoma, kai kur išsilaikys plikledis. Temperatūra dieną svyruos nuo 0 iki 4 laipsnių šalčio, pūs vidutinio stiprumo šiaurinių kry...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) nuo kovo 1 d. klientus aptarnaus moderniose patalpose, kurios įrengtos naujame verslo centre (Spaudos g. 6). Naują pastatą, esantį Viršuliškių ir Pilaitės mikrorajonų sankirtoje, VŠT pasirinko atsižvelgdama į patogias susisiekimo sąlygas ir galimybę gyventojams vienoje miesto vietoje susitvarkyti įvairius klausimus, susijusius su komunalinėmis paslaugomis. Į šį pastatą perskels ir dalis kitų...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad dėl AB „Amber Grid“ vykdomų įrangos darbų penktadienį aplinkos ore jausis odoranto (specifinis kvapiųjų medžiagų) kvapas. Odorantas – tai medžiaga, suteikianti bekvapėms kurui naudojamoms nuodingosioms dujoms savitą kvapą, vartojama, norint užtikrinti saugumą, teigiama žodyne. Taip pat ši medžiaga naudojama patalpų orui gaivinti. Kvapas sveikatai nepavojingas.