Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (33-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Pamatyk Vilnių iš 77 m aukščio!

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (33-oji savaitė), nuotrauka-1

Vilniečiai kviečiami apsilankyti Vilniaus savivaldybės 20-o aukšto balkone ir pasigrožėti iš čia atsiveriančia ypatinga Vilniaus panorama. Iš 77 metrų aukščio dangoraižio galima pamatyti Neries vingį, Senamiestį, Liepkalnį, Trijų Kryžių kalną, 4 miesto tiltus, oro balionų pakilimo aikštelę prie Baltojo tilto, Gedimino pilį, sostinės bažnyčių bokštus. Pasidairyti į Vilnių iš aukštai bus galima darbo dienomis: 12.00, 12.30 ir 17 val. (penktadieniais 16 val.) Į ekskursijas būtina registruotis telefonu 1664 arba 2112000, nes bus renkamos grupelės po 10 žmonių. Kviečiame – tai bus smagi nemokama pramoga, įspūdingi fotokadrai ir naujas žvilgsnis į savo mylimą miestą! Jūsų patogumui 20 aukšte įrengti ir specialūs žiūronai.

Kur? Vilniaus miesto savivaldybė, Konstitucijos pr. 3

Kada? Iki spalio 12 d.

2. Nemokamos riedslidžių treniruotės Vilniuje kiekvieną pirmadienį

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (33-oji savaitė), nuotrauka-2

Vėl kviečiame visus, norinčius išmokti važinėti riedslidėmis ar patobulinti savo važiavimo techniką. Užsiėmimai prasideda birželio 18 d. ir vyks Vilniuje kiekvieną pirmadienį iki pat iškrentant sniegui. Užsiėmimai nemokami! Užsiėmimus veda buvęs slidininkas, Lietuvos slidinėjimo čempionatų prizininkas ir Pasaulio čempionato dalyvis, o dabar - klasikinių slidinėjimo maratonų mėgėjas - Marijus Rindzevičius. Treniruotes retkarčiais aplankys ir kiti esami ar buvę lygumų slidininkai, todėl turėsite progą išgirsti patyrusių sportininkų patarimų ar bent jau kartu su jais pasportuoti. Daugiau informacijos.

Kur? Vingio parkas.

Kada? Iki gruodžio 17 d.

3. Žuvininko Roboksas

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (33-oji savaitė), nuotrauka-3

Tęsiame lankytojų jau pamėgtą Žuvininko roboksą Baltuose drambliuose. Rokabilis, įvairiausias ritmenbliuzas, surfas ir kantris iš vinilo septintukų plokštelių dramblių lauko terasoje per unikalų dvipatefoninį aštuoniasdešimtųjų metų laidos plokštelių grotuvą LAD ir toliau skambės kas antrą pirmadienį nuo 18 iki 22. Ateik į Baltus dramblius ir gyvenimas bus gražus! Staliukų rezervacija tel. 865090469 arba 852620875. Daugiau apie renginį.

Kur? Balti drambliai, Vilniaus g. 41

Kada? Rugpjūčio 13  ir 27 d.

4. Minimal Mondays: WhaleSounds LIVE / Interiors / Arnas Gataveckas

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (33-oji savaitė), nuotrauka-4

Vasaros Terasa, Vilniaus g. 39, Vilnius Renginio pradžia - ­20.00. Įėjimas nemokamas. We're back to the best place in summerish Vilnius! Our 15th season. 

Kur? Vasaros terasa.

Kada? Rugpjūčio 13 d. 20 val.

5. M. K. Čiurlionio muzikos vakarai

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (33-oji savaitė), nuotrauka-5

Tai unikali vasaros atostogų meto proga išgirsti didžiausiojo Lietuvos genijaus M. K. Čiurlionio (1875–1911) fortepijoninės muzikos koncertus intymioje koncertų salėje istorinėje erdvėje, kurioje Vilniuje gyveno kompozitorius ir dailininkas M. K. Čiurlionis. Bilietas 10 € Bilietus galite įsigyti M. K. Čiurlionio namuose arba skrajučių platinimo vietose. Bilietų skaičius į kiekvieną koncertą ribotas.

Kur? M. K. Čiurlionio namai, Savičiaus g. 11

Kada? Rugpjūčio 14, 15, 16 d.

6. F.Fellini „Saldus gyvenimas“ | Kinas po žvaigždėmis

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (33-oji savaitė), nuotrauka-6

Žavus žurnalistas Marčelo (akt. Marcello Mastroianni) dienas ir naktis leidžia aukštuomenės vakarėlių sūkury. Ir išlipęs iš helikopterio, ir po naktinių maudynių fontane, ir po pasivažinėjimo kabrioletu, jis – tobulai susišukavęs, idealiai gulančiu elegantišku kostiumu, atsainiai (net naktį) pasislėpęs po stilingais „Persol“ akiniais nuo saulės. Jis ieško laimės ir gyvenimo pilnatvės, tačiau kiekviena naktis atneša naują nuotykį, o kiekvienas rytas – naują nusivylimą. „Saldus gyvenimas“ visiems laikams tapo rafinuoto, nerūpestingo ir prašmatnaus gyvenimo simboliu. Filmas išgarsino Trevi fontaną Romoje ir pirmą kartą paminėjo dabar jau tokį įprastą terminą „paparacis“. Būtent „Saldžiame gyvenime“ sutinkame pagrindinio veikėjo pagalbininką įžymybių fotografą Paparazzo, kurio pavardė ir tapo žinomus žmones medžiojančių įkyrių fotografų sinonimu. Bilietai: http://bit.ly/SaldusGyvenimas

Kur? Valdovų rūmų kiemas.

Kada? Rugpjūčio 15 d. 21.30 val.

7. LRT OPUS terasa: Uprising Tree

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (33-oji savaitė), nuotrauka-7

Rugpjūčio 15-ąją, trečiadienį, menų fabriko LOFTAS, LRT OPUS terasoje – reggae/dub/rainbow/hop stiliaus muziką kuriantis kolektyvas Uprising Tree „Uprising Tree“ šakos skamba! Išgirsk širdim, pašok siela, įkvėpk ritmo, atsigerk kūrybos upės. Flow! 2015 metais sudaiginęs šaknis, 2017 metų rudenį išleidęs debiutinį albumą „Rainbow People“, dedikuotą vaivorykštės šeimynai, dabar toliau kuriantis nauja neįvardijama muzikine kryptimi MEDIS kalba, kad pasiilgo groti savame mieste! Ateik! BILIETAI: - Išankstiniai bilietai internetu – 3 € (iki renginio dienos 10 val.). Renginio dieną nuo 10 val: 5 €. Juos įsigyti galima čia: www.goo.gl/hDG2fB - Prie durų: 3 € (tiems, kas iki rugpjūčio 15 d. 10 val. renginyje pasižymės Going), 5 € - nepasižymėjus. - 1,5 € su LDK (Lofto draugo kortele). Ją įsigyti galima čia: goo.gl/F5zkxo - Vaikams iki 8 metų nemokamai.

Kur? LRT OPUS terasa, Švitrigailos g. 29

Kada? Rugpjūčio 15 d. 18.30 val.

8. Europos lygos trečias atrankos etapas: FK „Žalgiris“ – „Sevilla“

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (33-oji savaitė), nuotrauka-8

Įveikęs du UEFA Europos lygos atrankos varžybų etapus, trečiajame FK „Žalgiris“ susitiks su šeštą vietą Europos futbolo klubų reitinge užimančia „Sevilla“ ekipa. Pirmos rungtynės rugpjūčio 9 d. įvyks Sevilijoje, o atsakomoji dvikova Vilniuje numatyta rugpjūčio 16 d. „Žalgirio“ ir „Sevilla“ dvikova bus istorinė – pirmoji Lietuvos ir Ispanijos futbolo klubų akistata. „Sevilla“ – vienas seniausių Ispanijos futbolo klubų. Jo sąskaitoje: vienas Ispanijos čempionų titulas ir penkios „Karaliaus“ taurės, penkiskart laimėti UEFA Europos lygos (anksčiau UEFA taurė) turnyrai, taip pat UEFA Supertaurės trofėjus.

Kur? LFF stadionas.

Kada? Rugpjūčio 16 d. 20 val.

9. Paroda „Medžio raižinio efektas“

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (33-oji savaitė), nuotrauka-9

Šiuolaikinio Japonijos ir Lietuvos medžio raižinio paroda Jungtinės japonų ir lietuvių dailininkų ekspozicijos „Medžio raižinio efektas“: šiuolaikinis Japonijos ir Lietuvos medžio raižinys“ intriga – sugretinus dviejų valstybių nūdienos medžio raižytojų kūrybą, atskleisti medžio raižinio galimybių spektrą ir parodyti senosios grafikos technikos variacijas šiandien. Spalvinga ir įvairi šiuolaikinio Japonijos ir Lietuvos medžio raižinio panorama atspindi didelę meninės kūrybos laisvę. Estetikos supratimas, skirtingų kultūrų kontekstas, skirtinga kūrinių plastika parodoje atskleidžia sudėtingos medžio raižinio technikos kūrybos įvairovę, parodo šios technikos galimybes ir tendencijas, supažindina su seniausias medžio raižinio tradicijas turinčios Japonijos šiuolaikinių ksilografijos meistrų kūryba, reprezentuoja Lietuvos šiuolaikinį medžio raižinį ir jį kuriančius menininkus, o medžio raižinį pristato kaip šiuolaikišką ir įdomią grafikos techniką. Trikalbio katalogo dėka parodos vizuali idėja įprasminama ir platesniame tarptautiniame dailės kontekste. Parodos atidarymas – liepos 17 d. 18 val.

Kur? Vilniaus rotušė

Kada? Iki rugpjūčio 30 d.

10. BIKE in žygis su kalnų dviračiais

Kviečiame visus norinčius, turinčius dviračius ir ne, prisijungti prie aktyvaus laisvalaikio su BIKEin! Organizuojame pramoginio pobūdžio žygius su dviračiais, kurių tikslas - sustiprinti BIKEin bendruomenės dvasią ir gerai bei aktyviai praleisti laiką. Norime pasimėgauti saulės spinduliais, grynu oru ir gamta, todėl griebkite savo dviratį ir junkitės prie mūsų! Kiekvieną kartą stengsimės atrasti vis naujų trasų, o pradžiai pradėkime nuo nuostabaus Belmonto – tai Pavilnių regioniniame parke esanti Vilniaus miesto dalis. Pietuose prateka Vilnia, telkšo Belmonto tvenkinys bei stūkso didžioji Pučkorių atodanga. Ši atodanga atveria 20 tūkst. metų senumo žemės sluoksnius ir yra laikoma vienu svarbiausiu geologiniu paminklu Lietuvoje. Įspūdingą kraštovaizdį atveriantį ir nuolat turistus traukiantį parką turėtų pamatyti kiekvienas! Su dviračiu ypač! Važiuosime ramiai, preliminariai 15 km/val. Daugiau informacijos.

Kur? Quadrum verslo centras.

Kada? Iki rugpjūčio 18 d.

11. Sakralinės muzikos valandos. Christian-Markus Raiser

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (33-oji savaitė), nuotrauka-10

Vieni geriausių Europoje neobarokiniai Oberlinger vargonai, gaudžiantys Šv. Kazimiero bažnyčioje, į Sakralines muzikos valandas sutraukia pajėgiausius pasaulio atlikėjus. Daugelis jų gali pasigirti įspūdinga koncertų geografija, pasirodymais su muzikos pasaulio žvaigždėmis. Tačiau Christian-Markus Raiser yra pirmasis, įrašęs eksperimentinį CD, kuriame skamba kūriniai vargonams ir varpams. Šis Karlsruhės miesto evangelikų bažnyčios meno vadovas, aktyviai koncertuojantis atlikėjas, yra nepaprastai talentingas improvizatorius. Tad, eidami į šį koncertą, prisiminkite savo mylimiausią melodiją. Galbūt būtent ji taps virtuoziškos improvizacijos tema. Programoje K. Hoyer, F. Mendelssohn, M. Reger ir kt. Koncerto trukmė 1 val. Įėjimas laisvas.

Kur? Katedros aikštė

Kada? Rugpjūčio 19 d. 19 val.

Daugiau renginių rasite Vilniaus renginių gide

renginiai Vilniuje savaitėsrenginiai kąveiktiVilniuje
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.