Lietuvos – Latvijos diskgolfo taurę iškovojo latviai

Lietuvos – Latvijos diskgolfo taurę iškovojo latviai, vilniuje.info

Praėjusį sekmadienį (rugpjūčio 12 d.) Pavilnių regioniniame parke vyko atsakomasis Lietuvos – Latvijos diskgolfo taurės mačas. Vilniaus etapą rezultatu 49:32 laimėjo Lietuvos diskgolfo žaidėjai. Latviai Rygos etape buvo sukaupę net 35 taškų persvarą (66:31), tad bendru rezultatu 98:80 galutinę pergalę šventė ir pereinamąją Lietuvos – Latvijos diskgolfo taurę iškovojo mūsų kaimynai.

Lietuvos – Latvijos diskgolfo taurę iškovojo latviai, nuotrauka-1

Varžybos vyko žaidėjų akistatos principu. Visi turnyro dalyviai buvo suskirstyti į poras – lietuvis prieš latvį. Poros nugalėtojas savo šaliai pelnė 3 taškus, o pralaimėjusysis – vieną. Žaidėjai buvo suskirstyti į pajėgumo divizionus pagal jų reitingus, o tuomet poruojami – diviziono pajėgiausias lietuvis žaidė prieš pajėgiausią latvį ir t. t.

Asmeninėje įskaitoje Vilniaus etape dominavo lietuviai. Geriausią asmeninį rezultatą stipriausiųjų (841+ reitingo) divizione pasiekė Linas Strelkauskas iš Paryžiaus (Jonavos raj.). L. Strelkauskas tapo absoliučiai geriausiu turnyro žaidėju, nugalėjęs ir Rygos etape. Iki 840 reitingo divizione nugalėjo klaipėdietis Renatas Simutis, iki 750 reitingo divizione – vilnietis Mindaugas Grigaitis. Papildomame moterų divizione pergalę šventė Ieva Zvane iš Rygos. Iš viso Vilniaus etape kovojo 52 žaidėjai, Rygos etape – 62.

Lietuvos – Latvijos diskgolfo taurę iškovojo latviai, nuotrauka-2

Pasak varžybų organizatorius, Vilniaus diskgolfo direktoriaus Skirmanto Bikelio, šiemet pirmą kartą surengtas Lietuvos – Latvijos diskgolfo mačas sulaukė didelio susidomėjimo ir pateisino lūkesčius. Kaip ir prognozuota, tarp baltų valstybių vyko atkakli intriguojanti kova, nes abiejų šalių šio sporto lygis panašus: tiek diskgolfo parkų skaičiumi (jis artėja prie 10), tiek registruotų žaidėjų skaičiumi (jų abiejose šalyse yra per 350). Kol kas diskgolfo populiarumu Lietuva dar negali varžytis su Estija, kur šis sportas jau tapo masiniu reiškiniu (skaičiuojama virš 60 diskgolfo parkų, o registruotų žaidėjų yra virš 12,5 tūkst.), tačiau pastaraisiais metais matomas progresas Lietuvoje ir Latvijoje rodo, kad diskgolfo išpopuliarėjimas tėra laiko klausimas.

Lietuvos – Latvijos diskgolfo taurę iškovojo latviai, nuotrauka-3

Diskogolfas

Tai labai panašus žaidimas į tradicinį golfą, tik diskogolfe naudojamos diskgolfo skraidančios lėkštės. Skraidanti lėkštė iš starto vietos yra metama link specialaus krepšio. Žaidimo tikslas padarius kuo mažiau metimų įmesti diską į krepšį.

Žaidimo taisyklės

1. Žaidėjai pagal sąrašą meta diską nuo starto linijos taikydami į krepšį.

2. Antrą ir sekančius metimus kol diskas bus įmestas į krepšį, atlieka žaidėjas, kurio diskas nukritęs vizualiai toliausiai nuo krepšio.

3. Kai visi žaidėjai įmeta į pirmą krepšį yra suskaičiuojamas kiekvieno žaidėjo metimų skaičius ir užrašomas į lentelę.

4. Į kitą krepšį pirmasis pradeda mesti, geriausią rezultatą prie ankstesnio krepšio pasiekęs žaidėjas.

5. Diską įmetus į užribį yra pridedamas 1 baudos taškas prie turimo rezultato ir žaidimas tesiamas nuo vietos, kur diskas kirto užribio liniją.

6. Laimi žaidėjas, kurio bendra metimų suma į 9 krepšius yra mažiausia.

diskgolfas žaidimotaisyklės diskgolfoparkas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.