Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (34-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Šikšnosparnių naktis 2018

Ar kada girdėjai „vampyrų pašnekesius”? Ar žinai, kad tariamų „vampyrų“ yra net keletas rūšių? Kad kiekvienai jų būdinga savita kalba? Viską apie šiuos gyvius sužinosi renginio „ŠIKŠNOSPARNIŲ NAKTIS 2018“ metu. Kvapą gniaužiančiomis istorijomis ir darbo su šikšnosparniais patirtimi dalinsis lektorė Violeta Gulbicka kartu su speleologų klubu „Enigma”. Renginio metu vyks šikšnosparnių tyrimo metodų ir priemonių pristatymas, skleidžiamų garsų analizė. Jaunieji „vampyrų“ gerbėjai turės galimybę ne tik dalyvauti įvairiuose žaidimuose, bet ir patys pasigaminti suvenyrus. Užsiėmimai mažiesiems ir galiausiai… naktinė „vampyrų” medžioklė drąsiausiems klaidžioje Verkių dvaro parko teritorijoje. Ar išdrįsi ateiti? Renginys nemokamas.

Kur? Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija, Žaliųjų ežerų g. 53

Kada? Rugpjūčio 25 d., 19 val.

2. Rhye

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (34-oji savaitė) , nuotrauka-1

Rugpjūtį VU Botanikos sode „Rhye“ ieškos grožio ir dainuos apie meilę. Esam ištikimi sau ir dovanojam dar vieną čia šiltai sutikto artisto sugrįžimą. Patvirtinta, kad šią vasarą į Vilnių atvyksta įsimylėjusių ir sudaužytų širdžių virpintojas - unikalaus balso savininkas Miloshas ir jo gyvenimo projektas „Rhye“. Pirmieji bilietai visada pigiau! Jie platinami su kodais. Parašyk mums žinutę ir tau bus atsiųstas nuolaidos kodas. Juos galite įsigyti čia: http://bit.ly/RhyeVilnius . Pats kodas galioja iki gegužės 7-osios, tad nėra ko delsti. Vieša prekyba „Bilietai LT“ kasose ir internete startuoja gegužės 7 d. 10 val. Bilietai brangs. Šįkart „Rhye“ kviečia į pasimatymą atvirame ore ir vietoje be stogo. Pats koncertas įvyks rugpjūčio 21-osios vakarą VU Botanikos sode Kairėnuose. Čia Miloshas ir jį lydinti kompanija iš Los Andželo pristatys vasarį išleistą naują albumą „Blood“. Prieš trejus metus „Rhye“ jau skambėjo menų fabrike „Loftas“. Mūsiškiams šio kūrėjo muzika labai artima – tąkart visi bilietai buvo tiesiog iššluoti. Tai dar vienas koncertas, kurį buvo būtina pakartoti. Nuo – iki. Liudininkai iki šiol dalinasi šiltais epitetais. Panašaus susidomėjimo tikimasi ir šiemet.

Kur? Kairėnų botanikos sodas, Kairėnų g. 43

Kada? Rugpjūčio 21 d. 20:00 val.

3. Pojūčių spektaklis „Kodėl aš čia?“

Reikia užsimerkti, kad matytum, turi pasistengti matyti proto akimis. Žiūrovai spektaklį “žiūrės” ir patys jame dalyvaus visiškoje tamsoje, ne regėdami, bet vadovaudamiesi kitais pojūčiais: lytėjimu, klausa, uosle, skoniu… padės ir intuicija. Patirs, kaip suvokti aplinką, neturint 80 proc. visos informacijos apie tikrovę, kurią suteikia regėjimas. Į visiškai tamsią erdvę bus įleidžiama po 12 žiūrovų, kurie 80 minučių patys taps spektaklio dalyviais. Tamsoje liesdami daiktus žiūrovai bandys suvokti aplinką taip, kaip tai daro aklieji. Spektaklis tamsoje – tai įsikūnijimas į neregį ir jo kasdienybę. Tai suvokimas, kaip gyvena tie, kuriems likimas pašykštėjo… šviesos, o gal tamsos?

Bilietų skaičius – 12, vietos nenumeruojamos, pardavimo kaina – 14 eur.

Bilietus galima įsigyti visose BILIETAI LT, „Gera dovana“ ir „Laisvalaikio dovanos“ platinimo vietose bei teatre – A.Jakšto g. 9, 136 kab. I-IV, 9.00 – 14.00.

BŪTINA išankstinė rezervacija tel. +37067908208 arba el.paštu [email protected] .

„Turintys Naujojo teatro kvietimus, turi ne vėliau kaip vieną dieną prieš spektaklį rezervuoti vietas tel. +37067908208 arba el. paštu [email protected]

Režisierė Svetlana Sandarytė

Spektaklio trukmė 1 val. 20 min.

Kur? Naujojo teatro repeticijų salė, A. Jakšto g., 9-130, Pietinis įėjimas

Kada? Rugpjūčio 22 d. 19 val.

4. „Dinner in the Sky”

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (34-oji savaitė) , nuotrauka-2

Dinner in the Sky® ir vėl atvyksta! Jau aštuntą kartą vasarą aplankys Vilnių visame pasaulyje žinomas Restoranas danguje! Dinner in the Sky® 2018 meniu šią vasarą mini Baltijos valstybių 100-ąjį gimtadienį! Trys nuostabūs šefai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos kartu sudarė keturių patiekalų vakarienės meniu. Jūs turėsite galimybę pakelti šampano ir kokteilio taurę, suvalgyti skanius pietus arba pasimėgauti romantiška vakariene danguje leidžiantis saulei. Mus rasite rugpjūčio 22-26 dienomis Vilniaus senamiestyje! Galėsite grožėtis senamiesčio vaizdais, miesto gyvenimu, o vakarais dar ir saulėlydžiu.

Kur? Rotušės aikštė, Didžioji g. 31.

Kada? Rugpjūčio 22-26 d.

5. Lietuvos sfinksai. Iliustracijų paroda

Parodos autorė supažindins su sfinksais - visapusiškai įdomia drugių šeima. Drugių pavadinimas kilo dėl jų vikšrų išvaizdos: galvą pariesdami žemyn, krūtinę iškeldami aukštyn, vikšrai primeną mažą senovės egiptiečių sfinksą. Lietuvoje iš viso užfiksuota 18 rūšių sfinksų. Idėja sukurti sfinksų iliustracijų ciklą kilo skaitant Ričardo Kazlausko ir Broniaus Šablevičiaus pažintinius leidinius apie Lietuvos drugius ir sfinksus. Ši drugių šeima Moniką patraukė išskirtine išvaizda ir rūšine įvairove. Autorė yra dalyvavusi grupinėse parodose Portugalijoje, JAV, Lenkijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, iliustruoja knygas, Monikos piešiniai naudojami kuriant drabužių kolekcijas ir spausdinant atvirukus. Kūrėja nuo pat vaikystės žavėjosi gamta, mėgo gilintis į įvairius gyvųjų sistemų veikimų mechanizmus, todėl pasirinko molekulinės biologijos bakalauro ir magistro studijas Vilniaus universitete. Jų metu Monika susidomėjo mokslinėmis iliustracijomis.

Kur? VU botanikos sodas Kairėnuose, Kairėnų g. 43.

Kada? Rugpjūčio 25-26 d., 12-18 val.

6. Judėk vasaros ritmu – nemokami Skillz intensyvūs šokių kursai

Vilniaus miesto savivaldybė ir SKILLZ gatvės šokių studija dovanoja projektą „Judėk vasaros ritmu“! Šiuo projektu siekiama skatinti vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų fizinį aktyvumą, pasitelkiant gatvės šokius ir fizinius pratimus. Projektas suteikia galimybę Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams vasaros metu nemokamai lankyti užsiėmimus, kuriuose su jais dirbs profesionalūs šokėjai ir treneriai. Keturias dienas SKILLZ studijoje (rugpjūčio 20-23 dienomis, nuo pirmadienio iki ketvirtadienio) pačiame Vilniaus miesto centre (Basanavičiaus g. 7, 2 aukšte) vyks nemokamos šokių ir fizinio aktyvumo pamokos su patyrusiais gatvės šokių mokytojais ir treneriais. Pamokos bus skirtos pradedantiesiems, amžiaus limitas nebus nustatomas. Vyks šios treniruotės: 18:00-19:00 Hip Hop, 19:00-20:00 House, 20:00-21:00 Solo Latino. Kiekvienas užsiėmimas sukoncentruotas į fizinį pasirengimą (apšilimai, mankštos, tempimo pratimai, koordinacijos lavinimas), teorines žinias apie kūną ir judėjimą, taip pat į įvairių šokio kombinacijų išmokimą bei visų dalyvių bendravimą.

Kur? SKILLZ studija, Basanavičiaus g. 7, 2 aukšte

Kada? Rugpjūčio 20-23 d., 18:00-21:00.

7. Keramikos kursai

Keramika - viena seniausių taikomosios dekoratyvinės dailės šakų. Jos kilmė siekia priešistorinius laikus. Lietuvos teritorijoje moliniai indai buvo naudojami jau 4 tūkstantmetyje pr. Kr. iki 10 a. puodai buvo lipdomi rankomis, įspaudžiant ornamentą – nuo jo pobūdžio atskirų laikotarpių keramika ir gavo pavadinimus – šukelinė, virvelinė, brūkšniuotoji, grublėtoji. Pagal paskirtį keramika skirstoma į tris grupes: buitinę – indai maistui gaminti, laikyti ir vartoti, architektūrinę – įvairūs keraminiai pastatų elementai, kokliai, dekoratyvinę – urnos, vazos, skulptūrėlės, švilpukai, žvakidės. Keramikos kursų metu išsiaiškinsime, kas tai yra keramika, kokios medžiagos naudojamos, susipažinsime su pagrindinėmis lipdymo technologijomis. Lipdysime smulkiosios plastikos dirbinį (animalistinę figūrėlę, angeliuką, ar kitokį pasirinktą personažą), pritaikysime jam kūrybos metu sugalvotą funkciją (žvakidė, smilkalinė ar kt.).

Keramikos kursus sudaro du užsiėmimai. Vieno užsiėmimo trukmė 2 val. Pirmojo užsiėmimo metu lipdysime savo sumanytą kūrinį, paskui pašausime jį į krosnį, tuomet susitikę antrą kartą, jį dekoruosime įvairiomis glazūromis ir užbaigsime. Kursai vyksta Keramikos studijoje Vilniuje. Tikslų adresą atsiunčiame visiems užsiregistravusiems elektroniniu paštu. Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos priemonės. Būtina išankstinė registracija internetu, pervedant rezervacijos mokestį 10€ Likusi suma (19€) sumokama atvykus į kursus studijoje grynais. Neatvykus į kursus, rezervacijos mokestis yra negrąžinamas. Kursus sudaro 2 užsiėmimai po 2 valandas. Kursai vyksta antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 18 iki 20 val. Prisijungti galima nuo bet kurio antradienio arba ketvirtadienio.

Kur? Artoteka, menų studija. Šeimyniškių g., 23

Kada? Rugpjūčio 21, 23 d.

Kaina: 29 eur.

8. Nemokama treniruotė Verkių parke!

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (34-oji savaitė) , nuotrauka-3

Sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia visus vasaros pavakarį praleisti aktyviai gamtoje! Čia pat gryname ore galėsite išbandyti ir naują šviesolaidinio interneto „Penki“ paslaugą – mobilųjį 4G internetą. Nepamirškite pasiimti kilimėlio, geros nuotaikos ir savo bičiulių.

Kur? Žaliųjų ežerų g. 53, prie Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos, šalia teniso kortų

Kada? Rugpjūčio 23 d. 19:30 val.

9. Ingmar Bergman „Persona“

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (34-oji savaitė) , nuotrauka-4

Garsi teatro aktorė Elizabet Vogler vieno spektaklio metu netikėtai nutyla. Ji nebepajėgia ištarti nei žodžio. Nustatęs, kad moteris psichiškai sveika, tik panirusi į keistą būseną, daktaras pasiūlo pailsėti. Elizabet išvyksta prie jūros, o ją lydi slaugė Alma. Aktorė visą laiką tyli, o slaugė – nepaliaudama kalba. Pasakoja savo slapčiausius išgyvenimus – apie sužadėtinį, prarastą meilę, abortą. Taip mėgina išprovokuoti kalbėti ir Elizabet. Vėliau Almai pavyksta išsiaiškinti ir slaptas, itin skausmingas aktorės gyvenimo detales. Moterų santykiai pereina visus psichologinius etapus – nuo gailesčio iki neapykantos, nuo švelnumo iki užsiplieskimo fiziškai sužaloti. Moterys nenorom viena kitoje atpažįsta save. Scenarijų šiam filmui Ingmaras Bergmanas rašė ligoninėje gydydamasis pneumoniją. Jis nuo pradžių žinojo, kad Almos vaidmenį kurs Bibi Andersson, o Elizabet – Liv Ullmann. Vienoje nuotraukoje režisierius pastebėjo neįtikėtiną šių moterų panašumą, tai ir buvo impulsas naujam filmui. I. Bergmanas rašė, kad kurdamas „Personą“, o vėliau filmą „Šnabždesiai ir riksmai“, atskleidė bežodes paslaptis, kurias perteikti gali tik kinas.

Bilietai: http://www.tiketa.lt/LT/Purchase/19375/95031

Rež. Ingmar Bergman

Vaid. Margaretha Krook, Liv Ullmann, Bibi Andersson

Psichologinė drama, Švedija, 1966, švedų k., liet. subt., 1.25

Kur? Kino centras „Skalvija“, A. Goštauto g. 2

Kada? Rugpjūčio 26 d. 18:00 val.

10. Sutartinių ratas „Sutarti. Suderėti. Žolinių sutartinės“

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (34-oji savaitė) , nuotrauka-5

Sutartinių ratą veda seserys Agota Zdanavičiūtė ir Dorotė Girskienė. Seserys Agota ir Dorota – aktyvios muzikantės, koncertuojančios su grupėmis SEN SVAJA, gyvuojančia jau septynerius metus ir išleidusią albumą "LAUMIŲ LOPŠINĖ" (2015) bei folkloro projektu "LAIMINGUO", gyvuojančiu jau penkerius metus ir taip pat išleidusiu abumą "LAIMINGUO" (2016). Muzikantės kartu su Lietuvos ir užsienio muzikantais bei šamanais dalyvauja įvairiuose projektuose ir ritualuose. Puoselėdamos lietuvių ir baltiškas tradicijas, seserys pradėjo vesti sutartinių ratus, o dabar visus kviečia šeštąjį Sutartinių Ratą "Sutarti. Suderėti. Žolinių sutartinės". Renginys nemokamas.

Kur? Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kiemas, Trakų g. 10

Kada? Rugpjūčio 22 d.18 val.

Daugiau renginių rasite Vilniaus renginių gide.

Vilniaus miesto svetainė
RENGINIAI VILNIUJE SAVAITĖSRENGINIAI KĄVEIKTIVILNIUJE
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.