Naujos kokybės Kaziuko mugei – operatoriaus konkursas

Naujos kokybės Kaziuko mugei – operatoriaus konkursas, vilniuje.info

Ilgas tradicijas ir gyvavimo metus skaičiuojanti svarbi sostinės šventė – Kaziuko mugė – ieško naujo organizatoriaus! Vilniaus savivaldybė paskelbė konkursą mugės operatoriui parinkti.

Džiaugiuosi, kad kasmet po kelis šimtus tūkstančių lankytojų pritraukiantis savaitgalio renginys Vilniuje bus organizuojamas jau 416- ąjį kartą. Mums svarbu, kad būtų puoselėjamos istoriškai susiklosčiusios tautiškumo tradicijos, gilios Šv. Kazimiero šventės kultūros tradicijos, kad būtų prekybininkų ir amatininkų įvairovė, gaminių ir kultūrinių renginių gausa ir Vilnius toliau džiugintų, stebintų mugės lankytojus, trauktų svečius iš įvairių pasaulio šalių, todėl šiais metais nusprendėme organizuoti visiškai naujos kokybės mugę.“. – sakė Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Naujos kokybės Kaziuko mugei – operatoriaus konkursas, nuotrauka-1, Saulius Žiūra

Dėl ankstesniais metais užfiksuotų neskaidrių prekybos susitarimų, kai ilgamečiam mugės operatoriui mugės dalyviai mokėdavo už prekyvietę labai skirtingas kainas ir tai buvo akivaizdūs sutarties pažeidimai, sostinės savivaldybė nusprendė iš esmės keisti Kaziuko mugės operatorių, kad visiems dalyvavimo mugėje sąlygos būtų vienodos, skaidrios ir šventė pasižymėtų nauja kokybe.

Kaziuko mugėje galima prekiauti tautinio paveldo produktais, tradiciniais gaminiais, tautodailės, dailiųjų amatų ir rankų darbo dirbiniais, žemės ūkio, maisto produktais ir kitais etninio materialiojo paveldo gaminiais. Mugės organizatorius atsakingas už mugės prekybą – nuo vietų parinkimo iki mugės dalyvių registracijos, turi įrengti infrastruktūrą, pasirūpinti informacijos apie mugę sklaida, apsauga, užtikrina sklandų bendradarbiavimą tarp įvairių institucijų. Tačiau ne mažiau svarbu puoselėti istoriškai susiklosčiusias tautiškumo tradicijas, Šv. Kazimiero šventę (mugės prekybą ir mugės kultūrinę programą) organizuoti laikantis susiklosčiusių ilgalaikių Kaziuko mugės kultūros tradicijų. Kovo mėnesio pradžioje šurmuliuojančioje mugėje galima ne tik įsigyti rankų darbo gaminius, vietinių gamintojų drabužius ar maisto produktus, bet ir linksmai praleisti laiką čia pat vykstančiuose renginiuose, kurių kasmet tik daugėja.

Naujos kokybės Kaziuko mugei – operatoriaus konkursas, nuotrauka-2, Saulius Žiūra

Sutartis su laimėtoju bus pasirašoma vienos šventės organizavimui su galimybe pratęsti 2020 ir 2021 metams. Kaziuko mugė vyks kovo 1–3 dienomis. Norintys sukurti dar neregėtai smagų Kaziuką Vilniuje kviečiami dalyvauti konkurse ir tapti mugės organizatoriais: užpildytą paraiškos formą pateikti iki šių metų spalio 1 d. 11 val., pristatant į 216 kabinetą. Konkurse dalyvauti gali tik juridiniai asmenys.

Naujos kokybės Kaziuko mugei – operatoriaus konkursas, nuotrauka-3, Saulius Žiūra Naujos kokybės Kaziuko mugei – operatoriaus konkursas, nuotrauka-4, Saulius Žiūra Naujos kokybės Kaziuko mugei – operatoriaus konkursas, nuotrauka-5, Saulius Žiūra Naujos kokybės Kaziuko mugei – operatoriaus konkursas, nuotrauka-6, Saulius Žiūra Naujos kokybės Kaziuko mugei – operatoriaus konkursas, nuotrauka-7, Saulius Žiūra Naujos kokybės Kaziuko mugei – operatoriaus konkursas, nuotrauka-8, Saulius Žiūra Naujos kokybės Kaziuko mugei – operatoriaus konkursas, nuotrauka-9 Naujos kokybės Kaziuko mugei – operatoriaus konkursas, nuotrauka-10, Saulius Žiūra
Vilniaus miesto savivaldybė
Kaziukomugė Šv.Kazimierošventė konkursas mugėsoperatorius
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.