Paskutiniai „Vasaros su knyga per literatūrinę Europą” susitikimai

Paskutiniai „Vasaros su knyga per literatūrinę Europą” susitikimai, Furija

Du mėnesius trukęs asociacijos „Slinktys” projektas „Su knyga per literatūrinę Europą: pėdsakai Vilniuje” artėja prie pabaigos. Šią savaitę Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kiemelyje bus surengti paskutiniai jo renginiai.

Antradienio vakare,18 val. renginys skirtas Vilniuje gyvenusiems žydų rašytojams Isaakui Meyeriui Dickui, Moshei Kulbakui, Abraomui Suckeveriui, Abraomui Karpinovičiui. Šių XIX – XX a. rašytojų kūryboje itin ryški Vilniaus tematika, ypač M. Kulbako, A. Suckeverio, A. Karpinovičiaus. Vilnius atsiveria/ atveriamas kaip „psalmynas iš molio ir geležies”, su savo istorijomis ir tragedijomis, tradicijomis ir likimais.

Rašytojų kūrybą skaitys aktorius Daumantas Ciunis ir literatūrologas, poetas, vertėjas Mindaugas Kvietkauskas. Smuiku grieš Saulė Buikaitė, o renginį ves ir supažindins su minėtų rašytojų gyvenimo bei kūrybos detalėmis kultūros istorikė ir bibliografė, dr. Lara Lempertienė.

Paskutiniai „Vasaros su knyga per literatūrinę Europą” susitikimai, nuotrauka-1

Projekto pabaigos renginys - rugsėjo 8 d. 13.30 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kiemelyje vyksiančio Skaitymo festivalio metu. Jame kaleidoskopiškai prisiminsime visus šio projekto autorius bei kūrinius. Tai bus intensyvi intelektualiai pažintinė skaitymo valanda. Kūrinius skaitys aktoriai Birutė Mar, Aleksas Kazanavičius, juos savo improvizacijomis jungs trimitininkas Linas Rupšlaukis.

Paskutiniai „Vasaros su knyga per literatūrinę Europą” susitikimai, nuotrauka-2

Projekto „Su knyga per literatūrinę Europą: pėdsakai Vilniuje”, skirto Vilniaus įkūrimo 695-osioms metinėms metu, buvo surengta 10 renginių, kurių metu klausytasi 26-ių 14 tautybių rašytojų, kurie Vilniuje yra palikę savo pėdsakus, kūrybos.

ASOCIACIJA SLINKTYS ADOMO MICKEVIČIAUS BIBLIOTEKA
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,839