Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (36 savaitė)

Ką šią savaitę veikti Vilniuje?, Beatričė

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1.NowJapan 2018

Leiskis į nepamirštamą savaitgalio kelionę po egzotiškąją Japoniją rugsėjo 8-9 dienomis vyksiančiame didžiausiame Japonijos kultūros festivalyje Baltijos regione – nowJapan. Japonų kultūros švyturys Lietuvoje pristato šių dienų Japoniją: ryškios pop kultūros, tūkstantmečių tradicijų ir inovatyvių šiuolaikinių idėjų sintezę.

Dvi dienas truksiančios išvykos metu turėsi galimybę išvysti galybę Japonijos menininkų muzikinių, audiovizualinių, šokio pasirodymų, madų pristatymų, parodų, susipažinti su japonišku kinu bei animacija, išbandyti japoniškus kūrybinius workshop’us bei pasigaminti suvenyrų sau, sudalyvauti diskusijose su žymiais žmonėmis apie jų patirtis Japonijoje, išgirsti pranešimų pačiomis netikėčiausiomis temomis. Akys apraibs nuo prekių ekspo zonoje įvairovės, o Azijietiško maisto kvapai išvilios pailsėti ir užkąsti į Tokyo Town lauko erdvę. Stogą visiškai nuneš spalvingasis tarptautinis Cosplay konkursas, kurio metu ant scenos išvysi mėgstamiausių filmų, video žaidimų, komiksų ir kitus herojus. Trumpai tariant, nuo arbatos ceremonijos iki post-apokaliptinės Hello Kitty mados – bus visko.

Švęsdami jau dešimtąjį festivalio gimtadienį, šįmet keliamės į patį Vilniaus senamiestį: Nacionalinę filharmoniją, Vilniaus rotušę, Dailininkų sąjungos galeriją bei erdves aplink. Barokinė architektūra ir spalvingiausi Japonijos vaizdai, garsai bei skoniai formuoja visiškai new hip Japonijos kultūros salą pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje.

FESTIVALIO DALYS:

 Vizualieji menai @ Vilniaus rotušė : Parodos, dizainas, animacija ir kinas, komiksų kultūra, amatai, skaitmeninės medijos.

Scenos menai @ Nacionalinė filharmonija: Tarptautinis Cosplay konkursas, koncertai, teatras, šokis, live pasirodymai, kalbos, diskusijos.

Kūrybinės veiklos @ Dailininkų sąjungos galerija: Kūrybiniai, meniniai užsiėmimai, interaktyvios sesijos, suvenyrų gamyba, kulinarijos pamokos.

Tokyo Town @ Lauko erdvės: Azijietiško maisto foodtruck‘ai, nemokamos meninės instaliacijos, pasirodymai, prekystaliai.

Aukšta kultūrinė vertė + patrauklus turinys = kokybiška įvairialypė programa, kurioje interesų atras kiekvienas: nuo Japonijos mylėtojų bei pop kultūros fanų iki kultūros gurmanų, trendy hipsterių bei šeimų su vaikais.

Kur? Senamiestis

Kada? Rugsėjo 8-9 d.

2. Šiaurietiško ėjimo pamokos

Ne paslaptis - šiaurietiškas ėjimas tinka VISIEMS, nesvarbu, nei JŪSŲ fizinis pasirengimas, nei amžius!

Nemokamų užsiėmimų metu JŪSŲ laukia daug naudingų patarimų bei, žinoma, pasivaikščiojimai gražiausiomis Vingio parko vietomis.

Apie šiaurietiškojo ėjimo instruktorę Ireną Gudiškienę

Irena Gudiškienė – šiaurietiško ėjimo instruktorė prieš septynis metus atrado ir pamilo šiaurietiškąjį ėjimą. Jis tapo Irenos kasdienybės dalimi. Irena yra diplomuota kūno kultūros specialistė, tad pajutusi jo naudą ne tik savo kūnui, bet ir sielai, nusprendė skleisti šiaurietiškojo ėjimo idėją. Irena su entuziazmu yra pasiruošusi perduoti savo patirtį, išmokyti taisyklingai žingsniuoti, pajusti naudą kūnui, sielai ir ugdyti bendrystę.

Pamokų dalyviai bus laukiami prie nugarinės estrados pusės. Neturintys šiaurietiškojo ėjimo lazdų, turėtų atvykti keliomis minutėmis anksčiau. Užsiėmimų metu reikėtų avėti patogią laisvalaikio avalynę.

Kur? Vingio parkas (M. K. Čiurlionio g. 100)

Kada? Rugsėjo (ketvirtadieniais) 6, 13, 20, 27 d. 18:00 – 19:30 val.

3.Jūsų Vincentas

Lenkija, Jungtinė Karalystė, 2017, anglų k., liet. subt., 1.35

Praėjus metams po dailininko Vincento Van Gogho mirties, vienintelis tikras jo draugas paštininkas su detektyvu sūnumi rūpinasi, kad paskutinis nusižudžiusio menininko laiškas būtų pristatytas į vietą. Lenkų ir britų tandemas rekonstravo sudėtingą ir painią paslaptį bei ištyrinėjo, kas galėjo nutikti paskutiniais Van Gogho gyvenimo mėnesiais.

Kur? Skalvija, A. Goštauto g. 2

Kada? Rugsėjo 6 d. 17 val.

4. Ekskursija „Stebuklai Vilniaus požemiuose“

Leiskitės į intriguojančią kelionę laiku senojo Vilniaus požemiais! Nustebsite, kiek daug netikėtų atradimų, paslapčių ir stebuklų slepia požeminis pasaulis...

Ekskursiją pradėsime nuo turtingiausių ir įspūdingiausių Vilniaus Katedros požemių, ten pamatysite, kur ir kaip buvo laidojami Lietuvos galingiausieji, kur stovėjo pirmoji Katedra ir kas jai nutiko, sužinosite, kokios mįslės gaubia Vytauto Didžiojo kapą ir kokio stebuklo dėka Katedros požemiuose išliko karališkieji palaidojimai, kuris valdovas Katedros požemiuose “paliko” savo širdį ir kur paslėptos karališkosios brangenybės. Turėsite išskirtinę galimybę savo akimis pamatyti seniausią freską Lietuvoje bei išgirsti neįtikėtiną jos atradimo istoriją. Na, ir be abejo, aplankysite legendinės gražuolės Barboros Radvilaitės amžino poilsio vietą, sužinosite, kaip iš tiesų atrodė gražiausia XVI a. Europos moteris ir kas pasiglemžė karalienės gyvybę.

Ekskursijos metu taip pat aplankysime Šv. Kazimiero koplyčią, saugančią šventojo karalaičio Kazimiero Jogailaičio palaikus. O pati koplyčia pelnytai vadinama vienu gražiausių baroko paminklų Lietuvoje. Ekskursiją tęsime Gintaro galerijoje-muziejuje, kur pamatysite kaip prieš 50 mln. metų formavosi gintaras, kokių spalvų jis būna ir kaip mūsų protėviai gintaru papirkinėjo dievus. Taip pat sužinosite paslaptį, kaip atskirti tikrą gintarą nuo padirbinių. Na, ir galiausiai aplankysime vieno iš senamiesčio namų rūsius (Šlapelių namų-muziejaus rūsius arba Vitražo manufaktūros rūsius), kur pažinsime daug kitų požeminio miesto slėpinių.

Ekskursijos metu lankomi šie objektai:

- Katedros požemiai;

- Šv. Kazimiero koplyčia;

- Gintaro galerijos-muziejaus rūsiai;

- Šlapelių namų-muziejaus rūsiai arba Vitražo manufaktūros rūsiai.

Susitikimo vieta: prie Katedros varpinės laiptų.

Ekskursijos kaina* asmeniui – 8 EUR, vaikams iki 18 m. – 5 EUR. Į kainą įeina gido paslaugos. Papildomai kainuos mokamų objektų lankymas (5 EUR asmeniui, 3 EUR moksleiviams, studentams ir senjorams).

*Ši kaina galioja perkant bilietus internetu. Atsiskaitant vietoje grynaisiais, imamas 1 EUR/asm aptarnavimo mokestis.

Ekskursijos trukmė: 2 val.

Kur? Prie Vilniaus Katedros varpinės laiptų

Kada? Rugsėjo 8 d. 10:30 val.

5. Skaitymo festivalis 2018

Romantizmo įkvėpti, ieškome šių laikų romantikų.

Gal tai būtum tu, bet truputį tingi, neturi laiko arba, tiesiog, nežinai kaip?..

Kas ir koks yra šių laikų romantikas? Ar jis miesto poetas, slemeris? Gal naujosios kartos politikas, freelanceris ar ekscentriškas performanso atlikėjas?

Įvairiausių formų romantiką šių metų Skaitymo festivalyje kurs Solo Ansamblis, Kūjeliai, Lina Buivydavičiūtė ir Elijas Martynenko, Miglė Anušauskaitė, Rytis Zemkauskas ir dar daug įdomių, unikalių ir be galo romantiškų dalyvių. Žinoma, ir visi jūs.

Kur? Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kiemas (Trakų g. 10)

Kada? Rugsėjo 7-8 d.

6. Daivos Klovienės fotografijų paroda „Griežynė“ – veidai, susitikimai“

Muzikos renginių fotografė D. Klovienė „Griežynę“ fotografuoja nuo 2010 m. Festivalyje jos kūriniai eksponuojami pirmą kartą. Parodoje pamatysite žinomų muzikų veidus, instrumentus, įdomias festivalio akimirkas.

Paroda veiks iki spalio 8 d.

Įėjimas laisvas.

Kur? Vilniaus mokytojų namai (Vilniaus g. 39)

Kada? Iki spalio 8 d.

7.Tautų lygos turnyras: Lietuva – Serbija

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (36 savaitė), nuotrauka-1

Lietuvos futbolo rinktinė pradeda pirmą kartą organizuojamą Tautų lygos turnyrą. Ir pradeda ne bet kur, o namuose, Lietuvos futbolo federacijos stadione, kur susitiks su pasaulio čempionate dalyvavusia Serbijos nacionaline komanda.

Fiodoras Černychas, Arvydas Novikovas, Ernestas Šetkus ir kiti Lietuvos rinktinės nariai prie savų žiūrovų pasiryžę nepaisyti jokių autoritetų ir mesti iššūkį serbų kariaunai: „Manchester United“ saugui Nemanja Matičiui, „Roma“ gynėjui Aleksandarui Kolarovui ar „Newcastle United“ puolėjui Aleksadarui Mitrovičiui.

Kur?  LFF stadionas ( Stadiono g. 2, Vilnius)

Kada? Rugsėjo 7 d. 19:00 val.

Bilietais prekiauja tiketa.lt

8. Capoeira užsiėmimas vaikams

Kviečiame jaunuolius prisijungti prie Capoeiros užsiėmimų.

Capoeira (tariama kapueira) yra nacionalinis brazilų kovos menas, įtrauktas į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą, kuris apjungia savyje tokius elementus kaip spyriai kojomis, staigios atakos ir pabėgimai, akrobatika, muzika, žaidimas, klasta, šokis, istorija ir filosofija.

Apie treniruotes

Capoeira nauda akivaizdi. Ji ne tik lavina ištvermę, koordinaciją, lankstumą,koncentraciją, suteikia daug gerų emocijų, bet ir skatina peržengti persave, įveikti fizinius iššūkius, praplečia draugų ratą.

Pradedančiųjų užsiėmimuose dažnai mokomasi capoeira judesių pagrindų. Taip patdidelis dėmesys skiriamas koordinacijos, reakcijos, fizinio pasirengimogerinimui, supažindinama su muzikiniais, koviniais, akrobatikos bei

kitais brazilų tradicijos aspektais, istorija. Išmokstama judėti muzikos ritmu, girdėti ir jausti muziką, bendrauti su žmonėmis judesio pagalba.

Muzika ir ritmas yra neatsiejama capoeira dalis. Ji nustato žaidimo greitį irstilių, kuris reikalingas žaidžiant rate (vad. roda), kurį sudarobataria (muzikos instrumentai), ritmą plojantys žaidėjai ir du ratežaidžiantys asmenys (port. capoeiristas). Muziką sudaro įvairūsritminiai instrumentai, dainos ir plojimai – taip sukuriamanepakartojama atmosfera kovos žaidimui, palaikanti žaidėjų dvasią irenergiją.

Paprastai capoeira užsiimama basomis. Apranga turi būti

patogi, kad galėtumėte laisvai judėti. Praktikuoti capoeira gali irvyrai, ir moterys, jauni ir vyresnio amžiaus asmenys. Geras fizinispasirengimas nebūtinas - visi reikalingi įgūdžiai atsiras reguliariailankant užsiėmimus.

Svarbiausia – noras ir motyvacija!

Kur? Vaikų ir jaunimo klubas „Šatrija“ (Kalvarijų g. 156)

Kada? Rugsėjo 6 d. 17 val.

Kam? Vaikams nuo 8-13 metų.

Kaina: 1 mėnuo: 15 Eur

9. Užupio teatro spektaklis. PREMJERA W.Shakespeare Sonetai „Tavo sielos veidrodis“

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (36 savaitė), nuotrauka-2

Tu manai, kad sonetai – sena, nuvalkiota, melomanų terpė? Nieko panašaus. V. Šekspyro sonetai dabar - po 400 metų kelionės, įgauna kur kas didesnę prasmę, nes tai yra užkoduotos pranašystės ateičiai.

Įsivaizduok, staiga tu atsidūri tamsiame kambaryje, nuo to ir prasideda spektaklis. Tamsoje esi tik tu, tavo mintys ir tavo siela – tai, nuo ko tu kasdien bandai pabėgti, tampa neišvengiama, tu privalai išgirsti savo kvėpavimą, įsiklausyti į savo jausmų paradoksą ir atvirai su savimi pakalbėti apie gyvenimo ir mirties santykį. Nuo ko pradėsi?

Kartu su Užupio dramos teatro aktoriais bandysi pamatyti savo sielos veidrodį, kuris išsaugojo visas tavo išraiškas, tavo nesuprastas dramas ir nori jas grąžinti. Atėjo laikas. Tau veiksmas prasidės už salės durų - nieko nematai, neturi savo telefono rankoje, girdi tik tylą ir sonetų išmintį, pradedi girdėti ir save. Salės durys atsiveria į nežinomybę, mistiką, filosofijos pasaulį. Tu tiesiogiai ar netiesiogiai dalyvausi veiksme skaitydamas sonetus, jausdamas ir matydamas Renesanso laikų ornamentus, siluetus, spalvas, bandydamas suprasti skirtingas to pačio soneto reikšmes.

Šekspyro sonetus skaitys aktoriai Indrė Minderienė, Povilas Liubinas, Daiva Stankevičiūtė, Saulius Čėpla, kuriant foną džiazo atlikėjui įspūdingoje freskomis išpuoštoje salėje, alsuojančioje Renesanso dvasia. Spektaklyje sonetai nuskambės ne tik kaip eilės, bet ir kaip dialogai, monologai ir dramos.

Sonetai keičia tave, keičia visus.

Teatras šį spektaklį rekomenduoja: Renesanso žmonėms, žmonėms, jaučiantiems sielos alkį, tiems, kurie ieško savo kelio, ieško šviesos, spalvų, bendravimo.

Kur? Užupio teatras (Aušros vartų g. 12)

Kada? Rugsėjo 8 d. 18:30 val.

10. Natūralių kvepalų gamyba

Kvepalai - tai mūsų parašas, kurį rašome ore mažytėmis aromato molekulėmis. Jais pabrėžiame savo individualumą. Kiekvienas savo įvaizdį kuria savaip. Kvepalai - paskutinis įvaizdžio akordas, todėl rinktis kvepalus reikia labai apdairiai. Nepaisant to, jog šiuo metu kvepalų pasiūla didžiulė, neskubėkime jų pirkti, o susikurkime juos patys! Kvepalų gamyba yra puikus ir užburiantis eksperimentas – tikra alchemija. Šis užsiėmimas - kelionė po paslaptingą, netikėtumų ir keistų sutapimų pilną, rodos, pažįstamą, bet tuo pačiu ir visiškai nepatirtą kvapų pasaulį. Tai galimybė pažinti kvapus ir save, suvokti priežastis, dėl kurių vieni kvapai mus traukia, o kitų negalime pakęsti. Tai patirtis, kuri leidžia pajausti, užuosti, sužinoti, prisiminti, suprasti kvepalų paslaptis ir susikurti save atitinkančius kvepalus. Užsiėmimo metu patys rinksitės NATŪRALIUS kvapus, kursite savo kvepalų formulę bei sukursite savo unikalius vaškinius, visiškai natūralius tepamus kvepalus!

Užsiėmimo metu:

- Išklausysite teorinę dalį apie natūralių kvepalų gamybą – kvapų maišymą;

-Sužinosite, kokie gali būti kvepalai ir kuo jie skiriasi (sudėtimi, kvapo išlaikymu)

-Uostysite skirtingus eterinius aliejus, absoliutus, atarus, naudojamus natūralių kvepalų gamyboje;

-Išsirinksite Jums tinkamiausius kvapus;

-Susikursite savo unikalius tapamus vaškinius kvepalus;

-Užsirašysite savo kvepalų formulę, tad savo kvepalus galėsite gaminti savarankiškai namuose.

12€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)

Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos priemonės.

Būtina išankstinė registracija internetu. Užsakius užsiėmimą renginiui kaina priklauso nuo dalyvių skaičiaus, renginio vietos ir trukmės. Užpildykite užklausą renginiui ir mes su Jumis susisieksime.

Kur? Artoteka, menų studija Vilniuje (Šeimyniškių g. 23)

Kada? Rugsėjo 6 d. 18 val.

Daugiau renginių rasite Vilniaus renginių gide.

RENGINIAI VILNIUJE SAVAITĖSRENGINIAI KĄVEIKTIVILNIUJE
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,839