Vilniuje policijos dėmesio sulaukė pavyzdingi vairuotojai

Vilniuje policijos dėmesio sulaukė pavyzdingi vairuotojai, Furija

Trečiadienio rytą Vilniuje pirmą kartą vyko išskirtinis reidas – prasidėjo Lietuvos kelių policijos tarnybos ir bendrovės „Švaros broliai“ socialinė saugaus eismo iniciatyva „Švarus vairuotojas“. Šios iniciatyvos metu policijos pareigūnai atkreipė dėmesį į pavyzdingai besielgiančius vairuotojus. Per dvi valandas vykusį reidą pareigūnai pastebėjo ir dovanomis paskatino dešimtį „švarių vairuotojų“, kurie išsiskyrė drausmingu vairavimu, saugiu vaikų vežimu, dėmesiu pėstiesiems ir anksčiau nebuvo bausti už jokius Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Šių metų rugsėjo–gruodžio mėnesiais, ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose vyksiančios akcijos metu drausmingai ir pavyzdingai eisme dalyvaujantys vairuotojai bus paskatinti „Švaraus vairuotojo“ lipduku, o prie vairuotojų pavyzdingo elgesio kelyje skatinimo akcijos prisijungę socialiniai partneriai įteiks vairuotojams dovaną.

Šios iniciatyvos metu sieksime ne tik sudrausminti linkusius nesilaikyti taisyklių, bet ir paskatinti tuos, kurie elgiasi pareigingai ir tampa pavyzdžiu aplinkiniams eismo dalyviams. Svarbu atkreipti visuomenės dėmesį į pavyzdingą elgesį kelyje ir eismo kultūrą. Kiekvieną skatiname kartu kurti saugią eismo aplinką“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Policijos pareigūnai iki šių metų pabaigos tikslinių priemonių metu, kiekvieną mėnesį akcentuos vis kitą saugaus eismo prioritetą. Rugsėjis, pirmasis iniciatyvos mėnuo, skirtas atkreipti vairuotojų ir visuomenės dėmesį į saugų vaikų vežimą automobiliu, išlaipinimą ir kitas situacijas kelyje.

Vilniuje policijos dėmesio sulaukė pavyzdingi vairuotojai, nuotrauka-1

Lietuvos kelių policijos duomenimis, keliuose žūstančių ar į eismo įvykius patenkančių pėsčiųjų nepilnamečių skaičius mažėja. Didmiesčiuose tėvai tapo drausmingesni ir labiau linkę laikytis vaikų ir kitų keleivių saugų vežimą reglamentuojančių taisyklių, rajonuose situacija kiek kitokia. Čia, taip pat ir kaimo vietovėse, nedrausmingų tėvų pasitaiko daugiau, ypač dažnai nesaugiai vežami du ar daugiau vaikų.

Taisyklės sukurtos vaikų saugumui, tinkamos kėdutės gali apsaugoti vaiko sveikatą ir net gyvybę, kai įvyksta eismo įvykis. Todėl labai svarbu, kad būtų naudojama tinkama ir teisingai pritvirtinta kėdutė“,– teigia V. Grašys

Visuomenėje daugiausiai kalbama apie prasižengusius vairuotojus, tačiau pamirštama paskatinti tuos, kurie keliuose elgiasi atsakingai. Pavyzdingas vairuotojo elgesys svarbus ne tik pačiame kelyje, bet ir prižiūrint savo automobilio techninę būklę, palaikant švarą. Tikime, kad švariam vairuotojui priklauso ir švarus automobilis, todėl džiaugiamės, galėdami prisidėti prie šios iniciatyvos kaip socialiniai partneriai“, – sako Gabrielius Česonis, „Švaros brolių“ rinkodaros vadovas.

Per keturis mėnesius pareigūnai ir socialiniai partneriai paskatins 500 pavyzdingų vairuotojų, kurie galės savo automobilį papuošti iniciatyvos lipduku-ženkliuku, taip pat gaus kuponą nemokamam automobilio plovimui „Švaros brolių“ tunelinėje plovykloje.

Lietuvos policija
policija kriminalai įvykių suvestinė nusikaltimai reidas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,842