Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (37-oji savaitė)

Ką šią savaitę veikti Vilniuje?, Beatričė

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Grupė "Pilnatys"

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (37-oji savaitė), nuotrauka-1

Pilnatys- psichodelinio roko grupė iš Vilniaus. Debiutinis jų albumas "Žuvys" jau pakeliui, o kol kas Pilnatys svečiuosis ir dalinsis melodijomis jaukioje Baltų Dramblių scenoje.

Kur? Balti drambliai kavinė (Vilniaus g., 41)

Kada? Rugsėjo 12 d., 20 val.

2. LOW AIR: Vizualaus šokio spektaklis Žaidimas baigtas

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (37-oji savaitė), nuotrauka-2

Autoriai: Lauryna Liepaitė, Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius, Povilas Laurinaitis, Adas Gecevičius

„Juokas juokais, bet mes – nemirtingi.”

Julio Cortazar

Lankant vieno žymiausių XX a. argentiniečių rašytojo Julio Cortazaro kapą, laikomasi tradicijos palikti taurę vyno ir lapą popieriaus, kuriame nupieštas „klasių” žaidimas. Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air”, įkvėpti šios tradicijos bei autoriaus žaidimo su vaizduote taisyklių, Lietuvos publikai pristato novatorišką spektaklį, gyvos muzikos fone apjungiantį šokio ir vizualaus meno sritis. Kiekvienam iš komandos narių kūrybinis procesas yra tarsi žaidimas, į kurį leidžiasi scenografė Lauryna Liepaitė, šokėjai ir choreografai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius, šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis ir kompozitorius bei muzikantas Adas Gecevičius. Menininkai siūlo pasinerti į sapną, pažaisti su savo vaizduote ir nors kartą nebijoti pasilikti sapnuose. Performansas formuojamas, kaip žaidimas su žiūrovu, įtraukiant jo mintis jį į netikėtus sapno bei realybės susidūrimus. Viso spektaklio situacijos pasibaigia ties pabudimo momentu. Publika nukeliama į konkrečias situacijas, kuriuose dominuojanti tema yra santykiai – tiek su kitais žmonėmis, tiek ir su pačiu savimi. Prasimanymai, subtilūs išgyvenimai persipina su sapno realybe ir tampa neatsiejamu muzikos, vaizdo ir judesio elementu.

„J. Cortazaro magiškas realizmas mus įkvėpė ir žadino vaizduotę jau seniai. Rašytojo apsakymai ypatingai vaizdingi, jie ir tapo savotiškos judesių sekos žemėlapiu, o kartu ir galimo siužeto, sapno realybės dramaturgija,”– sako šokėjai ir choreografai A. Gudaitė ir L. Žakevičius.

Spektaklis apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi, Metų šokio spektaklio kategorijoje, šokėjas Laurynas Žakevičius už vaidmenį spektaklyje nominuotas Metų šokėjo kategorijoje.

Premjera: 2016 m. gruodis Menų spaustuvė (Vilnius, Lietuva), spektaklis pristatytas Ukrainoje, Italijoje, Izraelyje, Kinijoje, Vokietijoje, Bulgarijoje.

Kur? Menų spaustuvė (Šiltadaržio g., 6)

Kada? Rugsėjo 14 d. 19 val.

3.Paroda-mugė "Lietuvos žiedai"

2018 m. rugsėjo 14–16 dienomis kviečiame į tradicinę parodą–mugę „LIETUVOS ŽIEDAI“, kuri vyks šalia Vilniaus universiteto Botanikos sodo Kairėnuose.

Net tris dienas šventėje šurmuliuos iš įvairiausių Lietuvos kampelių suvažiavę ūkininkai, augalų augintojai, sodininkai ir liaudies menininkai.

Būtinai atvykite, nes tikrai verta: tik čia galėsite pabendrauti su augintojais, pasigrožėti ir įsigyti įvairiausių gėlių, prieskonių, krūmų ir medžių – ir dekoratyvinių, ir vaisinių. Čia galėsite nusipirkti retesnį vaiskrūmį ar vaismedį bei įvairiausių sodo prekių, neliks pamiršti ir vaistažolių, moliūgų, skanėstų, sodo skulptūrų, keramikos bei kito meno mėgėjai – visko ir neišvardinsi. Ir ne tik nusipirksite, bet ir sužinosite kaip auginti, kaip prižiūrėti, galėsite pasitarti su specialistais. Tad tikimės, kad parodos–mugės „Lietuvos žiedai“ dėka mūsų krašte pagausės gražesnių želdynų, plėsis dekoratyvinių augalų asortimentas bei vystysis dekoratyvinių augalų auginimo verslas.

Kur? Kairėnų botanikos sodas (Kairėnų g., 43)

Kada?

Rugsėjo 14 d., 10.00–20.00 val.

Rugsėjo 15 d., 08.00–20.00 val.

Rugsėjo 16 d., 08.00–16.00 val.

4. Comic Con Baltics 2018

Comic Con Baltics – jau antrus metus vykstantis kultinis populiariosios kultūros renginys.

Čia galėsite:

- akis į akį susitikti su žvaigždėmis iš garsiausių Holivudo projektų ir televizijos serialų.

- išvysti naujausių kino filmų pristatymus, įsiamžinti prie kvapą gniaužiančių dekoracijų iš kultinių kino filmų.

- mėgautis VR kino sale.

- pamatyti didžiausią Baltijos šalyse Cosplay konkursą.

- išbandyti naujausius ir retro kompiuterinius žaidimus

- įsigyti nuo mažiausių kasdienybėje sutinkamų smulkmenų iki specifinių ir tik parodoje randamų kolekcinių daiktų

Comic Con Baltics – čia susitinka herojai!

Kur? Litexpo parodų rūmai (Laisvės pr. 5)

Kada? Rugsėjo 15-16 d.

5. Ekskursija "Vilniaus kiemelių istorijos"

Maloniai kviečiame pasivaikščioti su mumis po Vilniaus senamiesčio kiemus ir kiemelius!

Užsukus galėsite pamatyti senovinių mūrų liekanas, sužinoti, kaip atrodė gražiausi kiemai, kur buvo bajorų ir didikų valdos. KAI KIEMELIAI PRABILS...atskleis gausybę paslapčių. Čia virė miestiečių gyvenimas, rūmų svečiai pasakodavo savo nuotykius. Prabilusios kiemų istorijos vingiuos per amžiaus įvykius bei jų šeimininkų gyvenimo peripetijas. Puošnūs ir skurdūs, erdvūs ir siauri kiemai atskeis dar nematytą miesto veidą.

Būtina išankstinė registracija el. p. [email protected] arba tel. 867876541!

Bilietus galima įsigyti vietoje.

Ekskursijos kaina perkant internetu - 6 Eur/asm.

Kur? Vilniaus Universiteto kiemelis (Universiteto g. 3)

Kada? Rugsėjo 16d. 11.40 val.

6. Drama " Knygynas"

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (37-oji savaitė), nuotrauka-3

Tai filmas, kuris suvirpins visų knygų ir knygynų mylėtojų širdis. Dvidešimto amžiaus vidurys, Anglija. Į nedidelį pajūrio miestelį atsikrausto simpatiška našlė Florencė. Trapi moteris ryžtingai siekia įgyvendinti savo svajonę – sename, apleistame name įkurti knygyną. Nė vienas knygynas šiame provincialiame mieste neveikė jau daugybę metų. Florencei tenka susidurti su daugybe kliūčių – nuo skeptiškų, paskolos nenorinčių duoti bankininkų, iki veidmainiškų aukštuomenės narių, savaip įsivaizduojančių, koks kultūrinis gyvenimas turėtų vykti miestelyje.

Režisierė: Isabel Coixet Castillo

Vaidina: Emily Mortimer, Bill Nighy, Patricia Clarkson

Kur?  Pasaka kino teatras (Šv. Ignoto g., 43); Skalvijos kino centras (A. Goštauto, 215).

Kada? Rugsėjo 14, 15, 16 dienomis

7. Tautų mugė 2018

Jau dešimtąjį kartą Vilniaus senamiestyje rengiama TAUTŲ MUGĖ šiemet vyks Rugsėjo 14 – 16 dienomis. Pagrindinis mugės tikslas – surengti Lietuvoje gyvenančių Tautinių bendrijų, amatų, nacionalinių valgių, papročių ir buities tradicijų pristatymą. Mugėje kasmet dalyvauja patys aktyviausi amatų ir kulinarijos meistrai, dainų ir šokių virtuozai. Šiemet mugės pramogos vyks visame Gedimino prospekte, Odminių, Žemaitės skveruose, Lukiškių aikštės prieigose ir Arkikatedros aikštėje. Vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami ragauti įvairių nacionalinių valgių, galės sužinoti jų ruošimo subtilybes ir receptūrų įvairoves, susipažins su tautiniais papročiais ir buities tradicijomis. Mugėje apsilankiusios šeimos bus kviečiamos sudalyvauti Tautų mugės krepšinio turnyre, o pačių mažiausių mugės dalyvių lauks Arkikatedros aikštėje įkurta vaikų pramogų zona.

Visomis mugės dienomis vyks:

Amatininkų mugė vyks Gedimino pr. ir joje dalyvaus apie 400 amatininkų. Čia kiekvienas apsilankęs turės galimybę įsigyti Lietuvos ir užsienio amatininkų rankomis gamintą dirbinį, kulinarijos meistrų keptą duoną, pyragą, saldumynus, tikrai natūralų mėsos produktą, šviežų medų, pačių žolininkų rinktų žolelių, prieskonių ar arbatos rinkinių.Turėsime gerą progą įsigyti tų šalių amatininkų dirbinių, paragauti nacionalinių patiekalų, pamatyti jų tautinius drabužius.

Vegfest LT Vilniaus ruduo – Totorių gatvėje vyks renginys, propaguojantis veganizmą, augalinę mitybą ir sveiko gyvenimo būdą.Renginyje dalyvaus pusšimtis veganiškų verslų iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Lietuvos ir kt. šalių. Užsienio autorių literatūra įvairiomis kalbomis gundys Vilniaus bukinistų programa TAUTŲ KNYGOS (prie Žemaitės skvero).

Kur? Senamiestis

Kada? Rugsėjo 14-16 d.

8. „Kitokie pasikalbėjimai“ su Mindaugu Papinigiu

Kitokie pasikalbėjimai grįžta į Vilnių!

Praėjo ketveri metai nuo tada, kai Mindaugas Papinigis debiutavo „Kitokiuose pasikalbėjimuose“ ir sukūrė vieną įsimintiniausių šou, kuris buvo peržiūrėtas virš 380 tūkst. kartų.

Nuo to laiko daug kas jo gyvenimo įvyko naujo. Pradedant nuo šukuosenos iki atliktų vaidmenų kine skaičiaus. „Papas“ tapo ir visiems įgrisusių CBet profesorius reklamų veidu, o neseniai plačiai nuskambėjo ir ZERO LIVE SHOW komandos surengtame akibrokšte Šalčininkų rajone, Turgelių bažnyčioje.

Patikimų šaltinių teigimu, panašių skandalų bei cirko elementų galima tikėtis ir šiuose „Kitokiuose pasikalbėjimuose“.

Tuo tarpu Mantui Katleriui tai bus pirmasis išbandymas Vilniuje, kaip „Kitokių pasikalbėjimų“ vedėjui. Dar vienas šou garantuotas.

Muzikinės pertraukos svečius paskelbsime artimiausiu metu.

Pagrindiniai „Kitokių pasikalbėjimų“ rėmėjai – Volfas Engelman & Wilbergs

Kur? LOFTAS (Švitrigailos g. 29, Vilnius)

Kada? Rugsėjo 13 d. durys atsidaro 19 val., pradžia – 20 val.

9. Animacinis filmas visai šeimai "Leo da Vinčis: Misija Mona Liza "(dubliuotas)

Leonardas „Leo“ da Vinčis – jaunas viduramžių išradėjas, jaučiantis stiprius jausmus savo tapybos objektui, gražiajai mergelei Lizai. Leo ir draugas Lorenzo pasikviečia Lizą prie ežero, kad jie galėtų išbandyti naująjį Leo išradimą – nardymo kostiumą. Grįžtant po bandymų draugų grupė sužino, kad dalis Lizos šeimos ūkio sudegė ir dėl to Liza ir jos tėvas gali prarasti namus.

Leo pasiryžta bet kokia kaina padėti Lizai ir išgelbėti ją su šeima. Taip grupė draugų pasileidžia į nuotykius ieškoti paslaptingo lobio, susiduria su daug sunkumų ir ne kartą stoja kovon su nuožmiais jūrų piratais. Apvieniję jėgas su kitais garsiais jaunaisiais išradėjais, jie stoja prieš slaptąjį blogiuką, o jiems į pagalbą ateina net ir ištikimieji delfinai.

Filmas bus rodomas dubliuotas lietuviškai, be subtitrų.

Kur?

Forum cinemas Akropolis (Ozo g., 25)

Forum cinemas Vingis (Savanorių pr., 7)

Multikino Lietuva (Ozo g., 18)

10.Fotografijų paroda „Mes kovojam už moteris“

Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (37-oji savaitė), nuotrauka-4

Visos parodoje eksponuojamų fotografijų autorės priklauso tarptautiniam soroptimisčių Valkeakoski-Vanajavesi klubui Suomijoje. Klube aktyviai dalyvauja 34 moterys, kurių aistra – skleisti informaciją ir skatinti sveiką, pilnavertę ir gerovės pilną moterų, mergaičių ir šeimų gyvenseną Suomijoje ir pasaulyje. Klubas buvo įkurtas 2008-aisiais ir šiemet švenčia 10 metų jubiliejų.

Riikka-Leena Eerola-Nieminen(gim. 1962)

Riikka-Leena yra universali moteris, turinti biochemijos magistro laipsnį, taip pat rinkodaros laipsnį. Dar ji studijavo nekilnojamojo turto verslą ir interjero dizainą. Karjerą Riikka-Leena padarė sveikatos priežiūros vystymo atstovė farmacijos pramonėje. Negana to, ji – žinomas modelis.

Terhi Kuivajärvi(gim. 1961)

Terhi su savo vyru yra Valetkauski miestelio parduotuvės maisto tiekėjai. Šeima turi du vaikus.

Jaana Laakso(gim. 1967)

Jaana dirba bibliotekininke Kangasala viešojoje bibliotekoje. Ji taip pat yra kvalifikuota kultūros valdymo ir renginių organizatorė. Turi du sūnus.

Fotografuoti ji pradėjo praėjus aštuoneriems metams po to, kai gavo pirmąjį fotoaparatą gimtadienio proga. Ji sužinojo daugiau apie kameras ir kaip jas kūrybingai naudoti 1996-2001 m., būdama žurnalistė. Jos nuotraukos buvo pristatytos keturiose parodose 2016-2017 m.

Anna-Stiina Saarinen(gim. 1968)

Anna-Stiina yra komunikacijos dizainerė ir verslininkė. Nuo 2000 m. ji aktyviai fotografuoja. Ji taip pat yra dviejų vaikų motina.

Autorė surengė penkias asmenines ir apie penkiolika fotografijų parodų su kitais fotografais. Ji nesustoja ieškojusi naujų būdų, kaip užfiksuoti norimą akimirką ar vaizdą.

Marjatta Ventonen(gim. 1943)

Marjatta dirbo bioanalitike ligoninėse. Ji taip pat buvo „Mannerheim“ vaikų gerovės draugijos trenerė. Marjatta gyveno Prancūzijoje daugiau nei penkerius metus ir Kinijoje dvejus metus. Gyvenimas užsienyje sukėlė autorės susidomėjimą skirtingomis kultūromis.

Satu Vuori(gim. 1976)

Satu yra profesionali fotografė ir verslininkė. Ji turi ekonomikos magistro laipsnį, taip pat fotografijos diplomą. Ji taip pat yra sertifikuotas asmeninė trenerė (FAF). Satu turi dvi dukras.

Kada?Rugsėjo 12 - 15 d. 11 val.

Kur?M. ir J. Šlapelių namas-muziejus ( Pilies g. 40, Vilnius)

Daugiau Vilniaus mieste vykstančių renginių rasite čia .

VILNIAUS RENGINIŲ GIDAS REKOMENDUOJAMI RENGINIAI TEATRAS PARODA FILMAS
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,838