Neries krantinė Vilniuje pasikeis neatpažįstamai

Neries krantinė Vilniuje pasikeis neatpažįstamai, Furija

Daugiau nei keturiasdešimt metų nerekonstruota Neries krantinė sulaukė baigiamojo atsinaujinimo etapo: prieš porą metų atnaujinus žemutinę krantinės dalį, rekonstrukcijos sulaukė ir šlaitai bei viršutinė krantinės terasa bei viešosios erdvės šalia upės – jau pasirašyta rekonstrukcijos darbų sutartis su rangovais, kurie darbus pradės dar šį mėnesį. Iki 2019 m. pabaigos krantinė pasitiks vilniečius ir miesto svečius visiškai atsinaujinusi.

Neries dešiniojo kranto rekonstrukcija vyks trimis etapais. Pirmojo etapo metu bus atnaujinti apie 1,41 km ilgio dviračių ir apie 3,62 km pėsčiųjų takų, taip pat apie 8310 m elektros tinklų, apie 470 m vandentiekio ir apie 520 m buitinių ir paviršinių nuotekų tinklų. Didžiausio rekonstrukcijos etapo metu bus visiškai atnaujinta dešinioji Neries krantinė nuo Tuskulėnų dvaro iki pat Žaliojo tilto. Taip pat bus įrengiamos aktyvaus laisvalaikio ir rekreacijos zonos, kuriose vilniečiai galės naudotis visiškai naujomis sporto ir lauko gimnastikos aikštelėmis, lauko treniruokliais ir vaikų žaidimo aikštelėmis.

Neries krantinė Vilniuje pasikeis neatpažįstamai, nuotrauka-1

„Prieš tris metus pradėjome mūsų upės Neries sugrįžimo į Vilniaus miestą projektą. Upė gali tik pratekėti pro miestą. Bet upė gali teikti ir miestui gyvastį, kai upė tampa įkvėpimo šaltiniu. Būtent šiuo tikslu ir tvarkome krantines – kad čia miestiečiai įsikvėptų magiškos mūsų istorinės Vilijos galios. Džiaugiuosi, kad pradedame paskutinį krantinių tvarkybos etapą. Gera pagerbti Miesto upę“, – apie naują upės gyvenimo etapą pasakojo sostinės meras Remigijus Šimašius.

Neries krantinė Vilniuje pasikeis neatpažįstamai, nuotrauka-2

Pirmojo dešiniosios Neries kratinės rekonstrukcijos etapo metu, taip pat bus visiškai sutvarkyti laiptai, terasos ir aikštelės esamuose šlaituose, įkomponuojami mažosios architektūros elementai, įrengiamas modernus švietimas bei kelių ir takų ženklinimas. Darbų metu bus atliekamas ir esamo reljefo, želdinių tvarkymas bei naujos augmenijos formavimas.

Antrojo rekonstrukcijos etapo metu darbai vyks tarp Žaliojo iki Baltojo tiltų. Šioje krantinės vietoje bus atnaujinti dviračių ir pėsčiųjų takai.

Trečiojo etapo metu darbai persikels nuo Baltojo tilto iki G. Baravyko gatvės. Ši vilniečių mėgstama erdvė taip pat taps visiškai atsinaujinusi: bus įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai.

Neries krantinė Vilniuje pasikeis neatpažįstamai, nuotrauka-3 Neries krantinė Vilniuje pasikeis neatpažįstamai, nuotrauka-4 Neries krantinė Vilniuje pasikeis neatpažįstamai, nuotrauka-5
Vilniaus miesto savivaldybė
NERIES KRANTINĖ REKONSTRUKCIJA DVIRAČIŲ TAKAI
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,838