Krepšinio trileris Vilniuje - Lietuva laimėjo tik po 2 pratęsimų

Krepšinio trileris Vilniuje - Lietuva laimėjo tik po 2 pratęsimų, Furija

Pirmadienį (rugsėjo 17-osios dienos) pavakarę Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė FIBA 2019 metų pasaulio krepšinio čempionato Europos zonos atrankos antrojo etapo J grupės antrosiose rungtynėse namuose Vilniaus „Siemens“ arenoje susitiko su Nyderlandų nacionaline komanda ir po dviejų pratęsimų rezultatu 95:93 (24:16, 15:23, 18:16, 18:20, 9:9, 11:9).

Lietuviai ( 8 pergalės ir 0 pralaimėjimų) toliau lieka vienvaldžiais šios grupės lyderiais, o olandai (4/4 ) yra turnyro lentelės viduryje.

Ankstesnėse antrojo atrankos etapo rungtynėse praėjusį penktadienį Lietuva svečiuose įveikė Kroatiją (84:83), o olandai namuose pralaimėjio vengrams (59:74).

Lietuviai laimėjo prieš olandus paskutinėse tarpusavio dvejose rungtynėse 94:72 (2015 metais) ir 84:61 (2016).

Krepšinio trileris Vilniuje - Lietuva laimėjo tik po 2 pratęsimų, nuotrauka-1, M. Baranauskas

Rungtynių eiga

Lietuvos rinktinės starto penketas (Mantas Kalnietis, Rokas Giedraitis, Edgaras Ulanovas, Mindaugas Kuzminskas ir Artūras Gudaitis) rungtynes pradėjo nelabai sėkmingai (0:4). Tačiau netrukus sekė lietuvių puiki atkarpa 18:2 ir situacija buvo suvaldyta.

Pradžioje M.Kuzminskas tritaškiu ir A.Gudaitis bauda išlygino skirtumą (4:4), o E.Ulanovas netrukus ir persvėrė rezultatą (6:4). Vėliau M.Kalnietis dvitaškiu ir M.Kuzminskas tolimu metimu truktelėjo mūsiškius pirmyn (11:6, spurtas – 5:0), o varžovų treneris paprašė minutės pertraukėlės.

Lietuviai nemažino aspsukų ir dar po vieno M.Kalniečio tritaškio komandas skyrė jau 8 taškai (14:6). Sėkmingai į dvikovą įsitraukę Evaldas Kairys ir Lukas Lekavičius, toliau didino Lietuvos rinktinės pranašumą iki 12 taškų (18:6).

Olandai į tai atsakė 4 taškais iš eilės (18:10), bet E.Ulanovas baudomis grąžino dviženklę persvarą (20:10). Priešininkai sėkmingai naudojo savo derinį du prieš du (20:14). Adas Juškevičius ir Thomas Van Der Marsas apsikeitė taškais (22:16). Kėlinio pabaigoje A.Gudaitis pataikė abi baudas ir po pirmųjų 10 min. Lietuvos rinktinė pirmavo – 24:16.

Antrasis ketvirtis prasidėjo A.Gudaičio galingu dėjimu (26:16), tačiau Nyderlandų rinktinė atsakė atkarpa 0:5 ir Dainius Adomaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (26:21). Ji nelabai padėjo ir varžovai dar labiau priartėjo (26:25, atkarpa – 0:9).Varžovų spurtą puikiu skrydžiu ir dėjimu nutraukė M.Kuzminskas (28:25). Kurį laiką tęsėsi klampi ir atklakli kova (28:27). Nickas Oudendagas metimu iš po krepšio antrąjį kartą rungtynėse išvedė į priekį Nyderlandus (28:29). A.Gudaitis gynyboje blokavo varžovų metimą, o atakoje R.Giedraitis įšovė tritaškį (31:29). R.Giedraičio atkaklumo dėka lietuviai vėl įgijo nedidelę persvarą (33:31), bet tuoj pat tolimą metimą pataikė Charlonas Kloofas (33:34). Į A.Juškevičiaus tritaškį Ch.Kloofas atsakė dėjimu su pražanga (36:37). A.Juškevičius neleistinai buvo sustabdytas metimo tritaškio zonoje metu, pataikė visas tris baudas, bet iš po krepšio įmetė Shane‘as Hamminkas ir po dviejų kėlinių buvo lygu – 39:39.

Trečiasis kėlinys prasidėjo M.Kuzminsko klaida ir svečių 4 taškais (39:43). Po Th.Van Der Marso dėjimo Lietuvos rinktinės deficitas pasiekė jau 6 taškus (39:45, atkarpa – 0:6). Po D.Adomaičio minutės pertraukėlės baudas įmetė M.Kuzminskas (41:45). Netikėtai sąlygas aikštėje diktavo olandai (41:47). M.Kalnietis tritaškiu ir E.Ulanovas metimu iš po krepšio traukė mūsiškius į kovą (46:48). Vyko sunki fizinė kova (46:50, 48:50), o mūsiškiams labai padėjo Yannicko Francke techninė pražanga už vaidybą (49:50). J.Koko dėjimas ir Worthy De Jongo tritaškis dar labiau apsunkino mūsiškių padėtį (49:55). L.Lekavičius tolimu metimu per pusę nubraukė varžovų persvarą (52:55). Nesportinė Mohamed Kherrazi pražanga leido L.Lekavičiui priartinti mūsiškius iki minimumo (54:55). Eimantas Bendžius tritaškiu pagaliau po ilgos pertraukos vėl persvėrė rezultatą Lietuvos rinktinės naudai (57:55). Po 30 min. mūšio lietuviai pirmavo – 57:55.

Nors lemiamas ketvirtis prasidėjo Y.Francke taškais (57:57), tritaškiu į juos atsakė E.Bendžius (60:57). Th.Van Der Marsas neleido aikštės šeimininkams atitrūkti (60:59). Gerą atkarpą sužaidusį L.Lekavičių (62:57), aikštėje pakeitė M.Kalnietis. Keitimas labai pasiteisino, nes Lietuvos rinktinės gynėjas pataikė dvitaškį ir padidino skirtumą iki 5 taškų (64:59). M.Kalnietis ir kitoje atakoje buvo rezultatyvus iš už tritaškio linijos ir mūsiškių pranašumas šoktelėjo iki 8 taškų (67:59). Varžovus į nokdauną pasiuntė A.Juškevičius, taip pat pataikęs tolimą metimą ir komandas skyrė jau 11 taškų (70:59, likus 5:43 min.). E.Bendžius kalė dar vieną tolimą „bombą“ ir olandų deficitas išaugo iki 14 taškų (73:59, atkarpa – 11:0).

Olandai bauda ir dviem tritaškiais sumažino atsilikimą iki 7 taškų (73:66), o E.Kairys nepataikė dviejų baudų po nesportinės varžovų pražangos. Priešininkų spurtas 0:8 komplikavo Lietuvos rinktinės padėtį (73:68, likus 1:38 min.). Ch.Kloopo metimas su pražanga sukūrė dramą (73:71, likus 1:15 min., atkarpa – 0:11). E.Kairys prasižengė puolime, bet Ch.Kloopas napataikė iš po krepšio. Atakoje pražangą išprovokavo ir baudas pataikęs E.Bendžius ir atitolino lietuvius (75:71, likus 20 sek.). A.Juškevičius užsidirbo nesportinę pražangą net nepajudėjus laikrodžiui, o Ch.Kloofas pataikė tik vieną baudą (75:72). Pražanga sustabdytas Y.Francke įmetė tik vieną baudą (75:73, likus 15 sek.). M.Kuzminskas prarado kamuolį ir Ch.Kloofas dėjimu išlygino rezultatą (75:75). Lietuvos rinktinė paskutinei atakai turėjo 7 sek., bet desperatiškas L.Lekavičiaus metimas buvo netaiklus – pratęsimas – 75:75.

Pratęsimas prasidėjo L.Lekavičius tritaškiu ir Th. Van Der Marso dvitaškiu (78:77). Po E.Ulanovo vienos baudos persvara buvo nežymi (79:77). M.Kalnietis atakoje buvo mūsiškių lyderis (81:79). Sh.Hammingas tolimu metimu persvėrė rezultatą (81:82), o Edgaras Želionis du kartus iš eilės prasižengė puolime, statydamas užtvaras (likus 1:40 min.). Lietuviai atliko sudėtingą netaiklų metimą, bet apsigynė po savuoju krepšiu. Mūsiškių atakoje E.Želionis atkovojo kamuolį puolime ir įmetė su pražanga (84:82, likus 12 sek.). Olandų ataka trūko vos 1,5 sek. Ir Y.Francke išlygino rezultatą (84:84, likus 10,8 sek.). L.Lekavičius vėl veržėsi po krepšiu, bet varžovai apsigynė – antrasis pratęsimas – 84:84.

Antrasis pratęsimas prasidėjo E.Želionio taškais (86:84) ir priešininkų tolimu metimu, bet ir E.Bendžius įmetė tritaškį (89:87). Olandai neketino pasiduoti ir po Y.Francke tritaškio pirmavo (89:92). Laimė tolimu metimu atsakė ir M.Kalnietis (92:92). Tiesa, gynyboje mūsiškiai buvo neatidūs, bet Ch.Kloopas pelnė taškus po laiko (likus 1:18 min.). M.Kalnietis neišnaudojo savojo šanso, nepataikė ir Y.Francke (likus 39 sek.). Lietuvos rinktinė rengė savo ataką ir M.Kalnietis įmetė fantastinį tritaškį (95:92, likus 4 sek.). Nyderlandų ataka buvo sustabdyta pražanga (likus 3,1 sek.). Ch.Kloopas įmetė pirmąją baudą (95:93), o antruoju bandymu nepataikė į lanką ir kamuolys atiteko lietuviams (likus3,1 sek.). M.Kalnietis išsaugojo pergaslę – 95:93.

Rezultatas:

Lietuva – Nyderlandai – 95:93 (24:16, 15:23, 18:16, 18:20, 9:9, 11:9), – po 2 pratęsimų.

Kitose pirmadienio jau pasibaigusiose J grupės rungtynėse Italija (6/2) svečiuose įveikė Vengriją (4/4) rezultatu 69:63 (20:14, 19:14, 13:23, 17:12).

Kitas dvejas rungtynes Lietuvos rinktinės krepšininkai žais atrankos etapo trečiojo „lango“ metu – lapkričio 29/30 ir gruodžio 2/3 d.

Lietuvos rinktinei tam, kad ji žaistų 2019 metų plenetos pirmenybėse Kinijoje, šioje pasaulio čempionato atrankoje reikia patekti tarp trijų geriausių J grupės komandų.

Europos zonoje kelialapius į pasaulio čempionatą Kinijoje jau iškovojo, Čekija, Vokietija ir Graikija.

krepsinionamai.lt
LIETUVOS KREPŠINIO RINKTINĖ OLANDIJOS KREPŠINIO RINKTINĖ KREPŠINIO PASAULIO ČEMPIONATAS ATRANKOS VARŽYBOS
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.