Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (40-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Paroda „Išsilavinimas ir karjera 2018“

Moksleivi,

Ateitis tavo rankose: ji kaip įvairiaspalvis kubas, kurį pasukęs bet kuria kryptimi, atrasi unikalių galimybių, išmoksi naujų dalykų, patirsi gyvenimą keičiančių nuotykių, keliausi, susipažinsi su naujais žmonėmis, surasi savo stipriąsias puses, išsirinksi svajonių specialybę ir sudėliosi savo karjeros planą! Viskas, ko reikia, tai pasitikėti savo jėgomis ir išmėginti save čia ir dabar!

Atveriame didžiųjų arenų ir parodų rūmų duris! Drąsiai sakome, kad parodos šūkis – priimk sprendimą sužinojęs ir pabandęs, bus išpildytas su kaupu. Galėsi rinktis iš aibės veiklų ir paskaitų, po kurių, tikime, žinosi, kokia specialybė tau tinkamiausia, kaip pradėti planuoti savo karjerą ir kaip nenustoti tobulėti!

Parodos meniu:

-daugiau nei 50 skirtingų užsienio universitetų, vidurinių ir kalbų mokyklų atstovų iš viso pasaulio

-viskas apie studijas užsienyje ir tarptautinius egzaminus

-kūrybinių dirbtuvių zona

-motyvuojančių pranešimų zona

-karjeros konsultacijos

-profesionalaus karjeros konsultanto Ryčio Jurkėno pranešimas

-interaktyvūs žaidimai ir dovanos

-ISIC zona ir spec. pasiūlymai

-VERO CAFE poilsio zona

-EDUKATORIŲ ZONA (pranešimai edukatoriams)

Kur? Litexpo,Laisvės pr. 5

Kada? Spalio 4 d. 10-17 d.

2. YOMAYO kino diena spalio 2 visuose FORUM CINEMAS!

Yoooomayooo - skelbiam rudens kino sezono atidarymą!

Kinomanų šventė YOMAYO - tik spalio 2 dieną , kuomet visi kino bilietai į visus kino filmus, net ir naujausius, visuose kino centruose Forum Cinemas kainuos tik nuo 3 €. 3D ir SCAPE salėje – brangiau.

Taigi, jei norit suspėti ir gauti bilietus į kiną pigiau, pasirūpinkite bilietą įsigyti iš anksto, nes bilietai YOMAYO dienai rezervuojami nebus. Bilietus jau galite įsigyti ir internetu www.forumcinemas.lt

SUPER DŽONIS, VIENUOLĖ, PIPIRMĖTĖ, DRUGELIS, NEREALIEJI, MARA, PAIEŠKA, LAIMĖS IR SVEIKATOS... - rinkis, kurį tik nori arba net du, nes tai Yomayo J

Forum Cinemas Yomayo – daugiausia kino teatrų,daugiausia kino salių ir didžiausias kino filmų pasirinkimas tiek dieną, tiek nakčia – daugiausia magijos Jums!

Kur? Forum cinemas Akropolis (Ozo g., 25), Forum cinemas Vingis (Savanorių pr., 7)

Kada? Spalio 2 d.

3. DDL-PLK

DDL PLK – vyrai išvyniojantys vatą ir išrenkantys joje suvyniotus žodžius. Avangard/ska/punk/funk/reggae/jazz stiliai jiem yra artimi ir aptinkami jų kūryboj, kuri žanruose svyruoja visai kaip ir besitaškanti minia jų koncuose. Šiaip nėra ką kalbėti, pasiklausyk gabalų link’uose ir ateik išgirst jų gyvai – suprasi kad laižyt medų per stiklą nėra tas pats kas siurbt jį realybėje!

DDL PLK (dideli plaukai) – grupė susikūrusi 2011 metais, per visą savo gyvavimo laikotarpį savo sudėtyje turėjusi 12 žmonių iš kurių šiuo metu groja 7. Jos tikslas – kuo daugiau žmonių paliesti savo muzika, tuo prisilietimu skleidžiant gerą nuotaiką bei nestandartines idėjas visuomenei aktualiomis temomis.

Grupė neapsiriboja žanrais – avangard/ska/punk/funk/reggae/jazz/ect stiliai yra artimi ir sunku jų kūrybą aprašyt siauresniuose rėmuose. Taip yra todėl, jog jų kūrybos pagrindas yra improvizacija, kas lemia itin gyvus, nenuspėjamus bei unikalius pasirodymus.

Kur? GeltonosSofosKlubas.lt ( Šeimyniškių g. 23)

Kada? Spalio 7, 19:00 val.

4. 18-asis lenkų kino festivalis

2018 m. spalio 2-14 d. Vilniuje vyks Lenkijos instituto Vilniuje rengiamas 18-asis Lenkų kino festivalis.

Šių metų Lenkų kino festivalio šūkis – „100% kino – 100% laisvės” – siejasi su Lenkijos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio minėjimu. Per pastarąjį šimtmetį Lenkija išgyveno ir dinamišką plėtrą tarpukario laikotarpiu, ir gūdų dviejų totalitarinių režimų prievartos bei nusikaltimų laikotarpį II pasaulinio karo metais, kelis dešimtmečius laisvę gniuždžiusios komunistinės valdžios viešpatavimą, kovas už nepriklausomybę, ir galiausiai – laisvus rinkimus 1989-aisiais, sėkmingą politinę ir ūkio pertvarką. Visi šie įvykiai be abejo smarkiai veikė kultūrą, kinematografiją ir jų plėtrą.

Šiandien džiaugiamės 100% kino ir 100% laisvės. Lenkų scenaristai, režisieriai, filmų kūrėjai turi kūrybos laisvę, gali ir privalo kalbėti apie problemas, temas, kurios prieš keliasdešimt metų buvo griežtai cenzūruojamos. Gali ir turi išmintingai kritikuoti mūsų tautines ydas, griauti stereotipus, juoktis iš silpnybių, kovoti su problemomis. Jų kūrybiškumas ir išskirtiniai gebėjimai pelno kritikų ir žiūrovų simpatijas visame pasaulyje.

18-asis Lenkų kino festivalis – tai beveik dvi savaitės išskirtinio kino – geriausių lenkų režisierių, scenaristų, aktorių ir jų sukurtų filmų. Małgorzata Szumowska, Kasia Adamik, Łukasz Palkowski, Kinga Dębska, Piotr Domalewski – tai tik kelios pavardės iš šių metų kino festivalio pagrindinės programos. Kino ekranuose išvysime lenkų kino žvaigždes, tarp kitų Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Piotr Adamczyk, Jakub Gierszał, Janusz Gajos, Kinga Preis.

Nuo spalio2 iki 14 d. kviečiame į „Multikino“, „Pasakos“, „Skalvijos“, „Romuvos“ kino teatrus bei Šalčininkų kultūros centrą, Mažeikių kultūros centrą ir Ukmergės kultūros centrą.

Nuo 2000 m. jau daugiau nei 20 tūkst. žiūrovų pamatė beveik 190 lenkų vaidybinių, dokumentinių ir animacinių filmų. Festivalyje viešėjo didžiausios lenkų kino žvaigždės: Agnieszka Holland, Krzysztof Zanussi, Jerzy Hoffman, Krystyna Janda, Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Andrzej Seweryn ir daugelis kitų žinomų aktorių, režisierių, operatorių ir prodiuserių. Festivalį žino ir vertina ne tik žiūrovai, bet ir kino kritikai. Praeitais metaisfestivalis sulaukė net 6000 žiūrovų.

Kur? Pasakos, Skalvijos, Multikino kino teatruose

Kada? Spalio 2-14 d.

5. JACK WHITE

„Kiečiausia, keisčiausia ir protingiausia mūsų laikų roko žvaigždė“, – apie amerikietį Jacką White‘ą rašo „The New York Times“. Sunku patikėti, bet į jo šių metų pasaulines gastroles įtrauktas ir Vilnius.

Muzikos agentūra „8 Days A Week” toliau pildo mūsiškių svajones ir tęsia įstabų koncertų sezoną. Jie metų headlineriu skelbia žmogų, kuris aukštyn kojom apvertė muzikos industriją, yra roko istorijos dalis ir sukūrė triuškinantį roko himną „Seven Nation Army“. Ko ne genijus?

Grupių „The White Stripes“, „The Death Weather“, „The Raconteurs“ ir leidybinės kompanijos „Third Man Records“ smegenys Jackas White‘as spalio 4-osios vakarą pirmą kartą surengs koncertą Vilniaus „Siemens“ arenoje. Apsibrauk datą kalendoriuose ir negailėk pinigų bilietams. Svarbiausias metų roko įvykis jau atskleistas.

Apie Jacką White‘ą

Roko dabartis ir ateitis. Muzikos Michelangelas. Blyškiaveidis Edvardas Žirkliarankis. Apsėstas rokenrolo mokslininkas. Netikras aktoriaus Johnny Deppo brolis. Ponas Retro. Tokiais ir panašiais epitetais vadinamas Jackas White‘as – vienas svarbiausių kūrėjų roko muzikos istorijoje. „Po 10 metų jis bus neabejotina legenda. Net jei manote, kad rokas miręs (taip nėra), šiame amžiuje niekas prie jo lavono neprijungė tiek elektrodų, niekas jo taip negaivino ir nešokdino kaip J. White‘as“, – taip šiemet rašė žurnalas „Rolling Stone“.

Naujausias solinis J. White‘o albumas „Boarding House Reach“ pasirodė kovo pabaigoje. Būtent jam pristatyti ir skirtas šis koncertų turas. Tai keistas ir nenuspėjamas roko, džiazo, hiphopo, fanko, kompiuterinių žaidimų ir kartais – mikrobangės garsų mišinys. Jackas čia pirmą kartą repuoja! O jam pritaria isteriškas gospelo choras. „Absoliučiai tobula. (...) Visiškai laukinis, paslaptingas ir nepanašus į nieką kitą pasaulyje. Bravo, Jackai“, – ovacijas kėlė NME kritikai. „Ambicingiausias leidinys per visą jo karjerą“, – susižavėjimo šūksnių negailėjo britų ruporas BBC.

Svarbi informacija:

Tai tikras ir grynas koncertas be išmaniųjų telefonų! Šis turas – vienas pirmųjų pasaulyje, kai tavęs bus prašoma telefoną įdėti į specialų dėklą ir juo nesinaudoti koncerto metu. Jackas White‘as tave kviečia trumpam atplėšti akis nuo telefono ir tapti dalyviu, o ne stebėtoju. Patirti muziką čia ir dabar. Prieš koncertą visi išmanūs telefonai, filmavimo ir fotografavimo įrenginiai bus talpinami į specialų „Yondr“ krepšelį, kuris atsirakins koncertui pasibaigus. Prireikus koncerto metu savo telefonu galėsi pasinaudoti tam skirtoje zonoje.

Kur? Siemens arena ( Ozo g. 14)

Kada? Spalio 4 d. 20 val.

6. Premjeroje „ Į eiti draudžiama“ aktorius Gytis Ivanauskas demonstruos portugalų kalbą

Spalio 6 d., „Domino“ teatre, įvyksiančioje nuotykių komedijos „Įeiti draudžiama“ premjeroje, aktoriui Gyčiui Ivanauskui teks nelengva užduotis – kalbėti portugališku akcentu.

„Pirmą kartą spektaklyje teks naudoti portugališką akcentą. Tai – įdomi patirtis. Norint tinkamai paruošti vaidmenį ir įvykdyti režisieriaus reikalavimus, pasisamdžiau portugalų kalbos mokytoją. Mano personažas yra santechnikas iš Portugalijos, kuris dėl kalbos barjero viską apverčia aukštyn kojomis, – apie premjerą pasakojo aktorius Gytis Ivanauskas.

Pagal žinomo prancūzų rašytojo ir dramaturgo Floriano Zellerio pjesę „Prašome netrukdyti“ (pranc. „Une Heure de tranquillité“) sukurtame spektaklyje mėgstamos muzikos plokštelės pasiklausyti nusprendęs herojus bus priverstas išgyventi tikrą nuotykių ir emocijų uraganą. Teks ne tik pačiam gelbėtis nuo užklupusių netikėtumų, bet ir bandyti išgelbėti aukštyn kojomis virstantį gyvenimą.

Komediją pristato garsus lenkų režisierius Marčinas Slavinskis, teatro žiūrovams pažįstamas iš spektaklių: „Prie dangaus vartų“, „Tiesa“, „Žirklės“ ir kt.. Spektaklyje vaidins visas Lietuvos aktorių žvaigždynas: Vaidotas Martinaitis, Gytis Ivanauskas, Vitalija Mockevičiūtė, Juozas Gaižauskas, Neringa Varnelytė, Nerijus Gadliauskas, Dovydas Stončius, Algis Ramanauskas, Gintarė Latvėnaitė, kurianti pirmąjį savo vaidmenį „Domino” teatro scenoje.

Pjesės autorius Florian Zelleris – labai vertinamas ir keletą apdovanojimų pelnęs prancūzų rašytojas bei dramaturgas, dar kitaip vadinamas „vienas įdomiausių šių laikų rašytojų“ („The Guardian“). Filmas pastatytas pagal šią pjesę sulaukė didelio žiūrovų dėmesio bei populiarumo.

Kur? Domino teatras (Savanorių pr. 7)

Kada? Spalio 5 d. 19 val., spalio 6 d. 15, 19 val., spalio 7 d. 14, 18 val.

7. Arlekinų visuomenė - paslaptingojo Ukrainos menininko Igor Gubskiy paroda

Eva Bakienė į Vilnių atveža 27 paslaptingiausio šiuolaikinio ukrainos menininko igorio gubskio (Igor Gubskiy) tapybos darbus.

Kijeve gyvenantis, jau daugiau kaip 10 metų su žiniasklaida nebendraujantis menininkas savo kūrinių parodą leido surengti tik Lietuvoje, kaip, jo akimis, „sveikiausioje vakarų Europos šalyje“.

Paroda „arlekinų visuomenė“ atvira nuo 2018 m. spalio 4 iki 21 dienos, 12-20 val., Subačiaus g. 6, Vilniuje. Įėjimas laisvas.

Kur? Galerija Subačiaus g. 6

Kada? Spalio 4-21 d.

8. A lygoje: „Trakai“ - Vilniaus „Žalgiris“

„Trakų“ futbolo klubo varžybos A lygoje Trakų „Trakai“ - Vilniaus „Žalgiris“

Kur? LFF Stadionas (Stadiono g., 2)

Kada? Spalio 4 d. 20 val.

9. Gyvų tropinių drugelių paroda

Rudenėjantis ir vėstantis oras priviliojo į Vilnių šilumą mėgstančius drugelius! Margaspalviai tropiniai drugeliai atskrenda į jaukią studiją Vilniaus senamiestyje. Čia bus sukurtas malonus tropinis klimatas. Jūs turite unikalią galimybę, neišvykdami iš Lietuvos pamatyti užburiančius gyvus tropinius drugelius iš Pietų ir Centrinės Amerikos, Azijos ir Afrikos.

Įdomių formų, įspūdingų spalvų, maži ir dideli, dieniniai ir naktiniai drugiai – tai įvairovė, kuri paliks neišdildomus įspūdžius tiek dideliems, tiek mažiems parodos lankytojams.

Parodoje Jūs pamatysite lėliukes, iš kurių išsirita drugeliai ir virsta tikrais šio pasaulio gražuoliais. Gal ir Jums pavyks pamatyti, kaip jie išsiritę tiesia savo sparnus ir ruošiasi naujam gyvenimo ciklo etapui… Galėsite stebėti, kaip drugeliai maitinasi, skraido, poruojasi, kaip mato pasaulį, galėsite pabūti tyrėjais – pažiūrėti į drugelio sparnelį per mikroskopą ar net pamatyti pasaulį drugelio akimis!

Sužinosite įdomių faktų – parodos darbuotojos KIEKVIENAM LANKYTOJUI papasakos apie drugelius ir jų gyvenimą. Ir padės JUMS NUSIFOTOGRAFUOTI su drugeliu! (Būtinai kreipkitės į darbuotoją!)

Aplankykite Gyvų Tropinių Drugelių parodą ir parsineškite įspūdžius, suvenyrus, užfiksuotas nuotraukose malonias akimirkas.

Parodos darbo laikas:

darbo dienomis nuo 16 val. iki 19 val.;

šeštadienį – sekmadienį nuo 10 iki 19 val.

Dėl galimybės apsilankyti kitu metu skambinkite tel. +37066688883

Svarbu žinoti:

parodos metu galima pamatyti apie 100 gyvų tropinių drugelių 10-15 skirtingų rūšių.;

mažieji sparnuočiai gyvena laisvai, tad vaikai iki 10 metų be suaugusiųjų priežiūros nėra įleidžiami;

parodos darbuotojai turi paruošę Jums daugybę įvairių įdomybių, kurias galėsite išgirsti, pamatyti ir paliesti, nors drugelių, paukštelių ir kitų gyvūnų rankomis liesti negalima.

Kur? Studija Netu (Basanavičiaus g. 16a)

Kada? Spalio 1-7 d.

10. Ech ta meilė...

Meilė nesirenka nei kilmės, nei laiko, nei vietos. Ji pasibeldžia į širdį netikėtai, įžiebia liepsną ir nuolatos kaitina kraują. Bevaikščiodami siauromis, vingiuotomis istorinio Vilniaus gatvelėmis žydint kaštonams, kvepiant akacijų žiedams, krintant spalvotiems lapams ar baltoms snaigėms už nugaros galime pajausti meilės alsavimą.

Norime pasidalyti su Jumis senojo Vilniaus miesto meilės istorijomis – siūlome kartu pasivaikščioti po Vilniaus senamiestį ir atrasti meilės pėdsakus. Sužinosime:

kokios moters savybės pakerėjo karalių;

kokių dovanų ir kodėl gaudavo kunigaikštienė Ona;

koks kunigaikščio poelgis ir kodėl sukėlė kunigo nepasitenkinimą;

kodėl valdovo širdis amžiams liko Vilniuje;

kurio poeto eilėse galima perskaityti mylimosios vardą.

Visa tai ir daug daugiau galėsite išgirsti bevaikščiodami Vilniaus senamiesčio gatvėmis, menančiomis aistringus žvilgsnius, švelnius žodžius, ginklų žvangesį.

Būtina išankstinė registracija el. p. [email protected] arba tel. 867876541!

Kur? Karaliaus Mindaugo paminklas (Arsenalo g. 1)

Kada? Spalio 7 d. 13 val.

Daugiau Vilniaus mieste vykstančių renginių rasite čia.

RENGINIAI VILNIUJE SAVAITĖSRENGINIAI KĄVEIKTIVILNIUJE
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Savivalda
Artėjant Tarptautinei mokytojo dienai, jau tradicija tampa pagerbti geriausius Vilniaus metų mokytojus, ikimokyklinių įstaigų pedagogus, ugdymo įstaigų vadovus bei tėvus/globėjus. Vilniaus metų mokytojo vardas suteikiamas iniciatyviausiems Mokytojams už profesinę veiklą, kuri pasižymi išskirtine kokybe ir kūrybiškumu bei aktyvų dalyvavimą mokyklos bendruomenėje ir visuomeninėje veikloje. Šio vardo suteikimo tikslas – įvertinti mokytojo veiklos pasiekimus i...
Įvykiai
Šią savaitę sostinė kviečia vilniečius ir miesto svečius žengti neišmintais takais: kartu su profesionaliais gidais aplankyti ne miesto centrą, o Justiniškes, Šeškinę, Vilkpėdę, Grigiškes ir kitus mažiau turizmui įprastus miesto rajonus. Nemokamos ekskursijos po daugiau nei dvi dešimtis Vilniaus rajonų vyks nuo antradienio iki sekmadienio. Tai – dalis programos, skirtos rugsėjo 27-ąją minimai Pasaulinei turizmo dienai, kurią sostinė šiemet dedikuoja geresn...
Įvykiai
Rugsėjo 22 d., Tarptautinę dieną be automobilio, vilniečiai ir sostinės svečiai visais autobusais ir troleibusais keliaus nemokamai. Taip Vilnius sveikina miestiečius ir Europos judumo savaitės proga skatina judėti darniai, išbandyti rekordiškai atsinaujinusį viešąjį transportą – mieste jau važiuoja apie 70 proc. naujų autobusų. „Sostinėje vyksta daugybė veiklų, kad žmonės po miestą judėtų patogiai, nepriklausomai nuo to, kokį būdą pasirinks – viešuoju tra...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 80 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 31 iš jų registruotas Šiaulių, 15 Vilniaus, 14 Kauno, 7 Panevėžio apskrityse. Tuo metu, Klaipėdos apskrityje registruoti 6 COVID-19 atvejai, Telšių – 4, dar po 1 – Tauragės, Alytaus ir Marijampolės apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 65 asmenys. 14 asmenų užsikrė...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 99 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 49 iš jų registruoti Šiaulių, 31 Vilniaus, 12 Kauno, 5 Panevėžio ir po 1 – Klaipėdos bei Marijampolės apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 78 asmenys. 17 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią registruoti 4 įvežtiniai...
Būstas
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Omberg“ anksčiau nei planuota užbaigė Vilniuje, Pašilaičiuose, 2017 m. pradėtą statyti gyvenamojo būsto projektą „Grigalaukio dominija“, kurį sudarė 4 statybų etapai. Iš viso į projektą investuota 21 mln. eurų ir pastatyti 444 butai. Aštuoniuose „Grigalaukio dominijos“ daugiabučiuose šiuo metu jau parduoti 399 butai – tai sudaro 90 proc. visų projekto butų. Ketvirtuoju etapu, į kurį „Omberg“ investavo 8 mln. eurų,...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 61 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 13 Kauno, 11 Šiaulių, 8 Telšių, 4 Panevėžio, 2 Klaipėdos bei 1 Marijampolės apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 45 asmenys. 15 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią Panevėžio apskrity...
Veidai
Lietuvos nacionalinis dramos teatras rengiasi premjerai – jaunas režisierius Motiejus Ivanauskas stato spektaklį „Dialogai“ pagal Platono ir kitų Antikos autorių tekstus, premjera įvyks rugsėjo 25 d. Pagrindinį vaidmenį šiame spektaklyje ruošia aktorius Vytautas Anužis, kuris sutiko pasidalinti mintimis apie aktoriaus profesiją ir naujausią savo darbą. Daiva Šabasevičienė Pastaraisiais metais Jūsų vaidmenys išsiskiria didele mobilizacija, energijos ir žodž...
Kriminalai
Nuo teismo paskirtos bausmės atlikimo slapstęsis nuteistasis įkliuvo sostinės kriminalistams. Nors ieškomam dvidešimt dvejų metų vyrui pavyko pasprukti nuo pasalą jam rugpjūtį surengusių kriminalistų, jis, nuteistas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, sukčiavimo ir turto pasisavinimo, šįkart neišsisuks. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, vykdę šio nuteistojo (gimusio 1998 m.)...