Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (41-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Japonijos Egzotika. Sezono pradžios koncertas

Išskirtiniame koncerte skambės garsaus Japonų kompozitoriaus Atsuhiko Gondai pasaulinė kūrinio premjera, dar negirdėti, rinktiniai japonų kompozitorių kūriniai. Solo su orkestru gros Mizuki Aita – mušamųjų instrumentų virtuozas iš Japonijos širdies, milijoninio miesto Tokijo. Ypatingą vietą jo įspūdingoje atlikėjiškoje karjeroje užima vibrafonas – egzotiškas mušamasis instrumentas pasižymintis subtiliu, dusliu tembru, užburiančia garsinių spalvų gausa. Būtent jo pagalba solistas drauge su Šv. Kristoforo kamerinio orkestro styginiais atskleis japoniškos muzikos grožį.

Atlikėjai:

Vilniaus m. savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras.

Dirigentas – Modestas Barkauskas

Mizuki Aita – vibrafonas

Kur? Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30

Kada? Spalio 14 d. 16 val.

2. Paskaita „Nuo kurfiursto kunstkameros iki universalaus muziejaus“

Spalio 11 d., 18.00 val. kviečiame jus dalyvauti paskaitoje „Dresdeno valstybiniai meno rinkiniai: nuo kurfiursto kunstkameros iki universalaus muziejaus“

Renginio metu taip pat bus pristatytas parodos „Saksonijos kurfiurstai – Lietuvos didieji kunigaikščiai“ katalogas.

Paskaitą skaitys – prof. dr. Dirk Syndram (Dresdeno valstybinių meno rinkinių Žaliųjų skliautų ir Ginklinės direktorius, Vokietija)

Šia proga renginį pagerbs Lietuvoje primą kartą besilankantis Saksonijos vetinų dinastijos princas Aleksandras (Prinz von Sachsen Alexander)

Renginyje taip pat dalyvauja: Parodos koncepcijos autorius, Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas

Parodos kuratoriai dr. Theda Jürjens (Dresdeno valstybinių meno rinkiniai) ir Dalius Avižinis (Valdovų rūmų muziejus).

Po renginio klausytojai maloniai kviečiami aplankyti parodą „Saksonijos kurfiurstai – Lietuvos didieji kunigaikščiai: dvaro kultūra ir menas valdant Augustui II ir Augustui III“.

Kur? Valdovų rūmai ( Katedros a. 4)

Kada? Spalio 11 d. 18 val.

3. Ekskursija "Ką gali meilė... didžių Lietuvos vyrų gyvenimo moterys"

Tęsiu ekskursijų ciklą apie žymių vyrųmoteris Vilniuje. Ekskursiją pradėsime prie Gedimino paminklo, o baigisme Mindaugo/ Basnavičiaus g. sankryžoje. Aplankysime poetų A.Mickevičiaus ir J. Slovackio gyventas vietas, M.K. Oginskio rūmus Universiteto g., Frankų, Miulerių namus, mažuosius Radvilų rūmus bei dabartinį Rusų akademinį teatrą. Sužinosime, kokios moterys gyveno šalia šių vyrų ir privertė smarkiau plakti jų širdis.

[...] Neseniai sapnavau apie ją nuostabų sapną… sapnavau, kad susitiksime prie didelių laiptų, milžiniškomis pakopomis kylančių aukštyn, kažkokių rūmų prieigoje… Žinojau, kad ją ten sutiksiu – sukaupęs visas galias ir energiją žengiau prie jos ir pažvelgiau jai į veidą – deja! jau pasikeitusį, – ištiesiau ranką ir jau norėjau prabilti… Bet vos tik pirmą žodį ištariau, išsiveržė man iš širdies garsi rauda ir kritau ant laiptų, kaip Dantė prieš Frančeską...rašė garsus lenkų poetas savo mylimai Liudvikai. Ar jiems buvo lemta būti kartu, sužinosite viename iš Pilies gatvės kiemelių.

Ekskursijos pradžia - 13.00 val.

Trukmė -2-2,5 val.

Ekskursiją pradėsime prie Gedimino paminklo katedros aikštėje, o baigsime prie Rusų dramos teatro J. Basanavičiaus g.

Registruotis Tel.+370 62031233

Kur? Arkikatedros aikštė, prie paminklo kunigaikščiui Gediminui

Kada? Spalio 14 d. 13 val.

4. Tarptautinis vaikų ir jaunimo kino festivalis

Jaunuosius žiūrovus paliesiančios istorijos kvies kovoti „Už savus pasaulius“.

Įdomūs, sudėtingi, unikalūs – tokius pasaulius susikuria kiekvienas vaikas, kiekvienas jaunuolis. Kartais tai yra būdas pabėgti nuo nelabai gražios realybės, kartais – tiesiog noras turėti savąją, pilną magijos, stebuklų ir neįtikėtinų nuotykių žadančią erdvę. Spalio 5-ąją startuosiantis Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis kviečia iš arčiau pažvelgti į kitų vaikų, jaunų žmonių pasaulius ir rasti juose įkvėpimo, naudingų pamokų bei paskatinimo kitaip pažvelgti į savąją realybę. Jau 13-ąjį kartą jaunuosius žiūrovus į kino teatrus sutrauksiantis renginys rudenį pasitinka šūkiu „Už savus pasaulius!”.

Gražia tradicija tapęs festivalis ir šiemet siūlo prasmingų, įkvepiančių filmų repertuarą įvairaus amžiaus moksleiviams, labiausiai patikusių filmų konkursą bei atvirą jaunųjų kino kritikų klubą.

Šiųmetinio Vilniaus tarptautinio vaikų ir jaunimo filmų festivalio žiūrovų laukia aštuonios filmų premjeros, atkeliavusios iš tolimosios Brazilijos, Kanados, Izraelio, taip pat iš Vokietijos, Švedijos, Olandijos, Belgijos ir netgi Kenijos. Kad ir kur vyktų veiksmas, kad ir kokius skirtingus nuotykius bei išgyvenimus patirtų filmų herojai, visi jie turi susikūrę savus, realius arba nelabai, tačiau tikrai unikalius pasaulius. Neatsitiktinis ir šių metų festivalio temos pavadinimas – „Už savus pasaulius“. Tradiciškai festivalio programa suskirstyta į kategorijas, nurodančias, kokio amžiaus vaikams yra skirtas šis filmas. Tiesa, tai nereiškia, jog jis nepatiks vyresniesiems ar netgi jų tėveliams.

Kur? Kino teatras „Pasaka“ ( Šv. Ignoto g. 4)

Kada? Spalio 4-26 d.

5. Lietuva - Juodkalnija

Lietuvos futbolo federacija (LFF) praneša, kad šiandien prasidėjo bilietų prekyba į spalio mėnesį LFF stadione vyksiančias Lietuvos nacionalinės rinktinės rungtynes su Rumunija ir Juodkalnija.

Vyrų rinktinė į Vilnių sugrįš po mėnesio pertraukos ir sieks iškovoti pirmuosius taškus UEFA Tautų lygoje. Pirmosiose rungtynėse su Serbija lietuviai patyrė minimalų pralaimėjimą Serbijai 0:1, o vėliau sekusioje dvikovoje su Juodkalnija nusileido varžovams 0:2.

Spalio 11 dieną (ketvirtadienį) Edgaro Jankausko vadovaujama komanda susitiks su Rumunija, o spalio 14-ąją (sekmadienį) sieks revanšo prieš Juodkalnijos nacionalinę komandą. Abejos rungtynės prasidės 21:30 val.

Pigiausios bilietų kainos į atskirus mačus prasideda nuo 9 eurų, bet futbolo gerbėjai turi galimybę įsigyti abonementą abiems mačams ir stebėti rungtynes patogiausiose vietose. Toks abonementas šiuo metu kainuoja 18 eurų. Bilietus platina Tiketa.lt.

Spalio 11-ąją LFF stadione vyksianti Lietuvos ir Rumunijos akistata bus jau tryliktoji istorijoje. Iki šiol lietuviai rumunus įveikė tik kartą, o dvylika susitikimų baigėsi varžovų pergalėmis. Vienintelę pergalę Lietuvos rinktinė iškovojo 2008 m. rugsėjį, kai pirmosiose atrankos į 2010 m. pasaulio futbolo čempionatą rungtynėse išvykoje sutriuškino oponentus 3:0.

Kur? LFF stadionas (Stadiono g. 2)

Kada? Spalio 14 d., 21:30

6. Mados Dizainerių Pop Up **Designer Space**

Ypatingas renginys MADOS ir DIZAINO gerbėjams!!!

Vienoje erdvėje -

kūrybinės minties POP-UP **Designer Space**

spalio 12 - 13 d. Vilniuje

susiburs daugiau kaip 10 žymių Lietuvos mados kūrėjų:

• Egidijus Rainys

• Lilija Larionova | LYLI

• Renata Mikailionytė

• Diana Paukštytė

• Ramunė Strazdaitė | Linen Birds

• Laura Dailidėnienė | Laura Daili

• Kristina Kruopienytė

• Jolanta Rimkutė & Ieva Ševiakovaitė | BALTAI

• Agnė Biskytė | BIS A BIS

• RUDNĖ

• Sonata Bylaitė | Sonata Jewellery

• Aistis Mickevičius | FUMparFUM creative studio.

LAIKAS: spalio 12 d. (12 -22 val.) ir spalio 13 d. (10-22 val)

VIETA: Vilnius, Vokiečių g. 5

Dvi dienas truksiantis POP-UP išsiskirs tuo, jog čia bus pristatomi tik vardiniai darbai, o geriausiai tinkantį rūbą, aksesuarą, kvepalų aromatą apsilankiusiems padės išsirinkti patys jų kūrėjai.

Jūsų lauks asmeniški stiliaus patarimai, naujienos, "sample sale", daug kitų potyrių bei geros energijos!

Prie dizainerių jungsis menininkai – renginys taps kūrybine erdve, kurioje skambės gyva muzika, vyks kūrybiniai, mokomieji užsiėmimai.

**Designer Space** norime skleisti gero dizaino ir žmogaus estetikos kultūrą, sudaryti galimybes įsigyti profesionalų, stiprių kūrybinių asmenybių kuriamus rūbus, aksesuarus, aromatus ir kitus kūrinius.

O kaip dizainerių kūryba keičia ne tik išvaizdą, bet ir nuotaiką, mintis, net ir planus - kviečiame įsitikinti spalio 12-13 d. **Designer Space POP-UP** Vilniuje, Vokiečių g. 5!

Puikų laiką mums padės kurti

• maisto estetikos ir skonio dizaineriai - SUGAMOUR.

• jaunatvišką odos spindesį atkuriantis premium prekinis ženklas iš Prancūzijos - Institut ESTHEDERM Paris.

• energiją suteikiantis aukščiausios kokybės mineralinis vanduo BIRUTĖ.

• Išskirtinumą atskleidžianti reklamos agentūra Adway.

• Specializuota kavos parduotuvė Vilniaus senamiestyje StrangeLove Coffee Co.

Laukiame Jūsų!

Kur? Vokiečių g. 5

Kada? Spalio 12-13 d.

7. Tarptautinių studijų dienos 2018

„Baltic Council for International Education“ maloniai kviečia moksleivius ir jų tėvelius apsilankyti kasmetinėje parodoje apie studijas užsienyje „TARPTAUTINIŲ STUDIJŲ DIENOS 2018“. Paroda vyks spalio

11 dieną (ketvirtadienį), nuo 10:00 iki 18:00

valandos, viešbučio

„Radisson Blu Hotel Lietuva“ konferencijų centre, Konstitucijos pr. 20,

Vilniuje.

Šiais metais parodos lankytojai turės galimybę tiesiogiai

pabendrauti su daugiau kaip 80-ies mokymo įstaigų atstovais iš Didžiosios, Britanijos, Kanados, JAV, Šveicarijos, Olandijos, Danijos, Australija, Vokietijos, Suomijos, Latvijos, Bulgarijos, Prancūzijos, Rusijos ir kitų šalių, susipažinti su tokiomis programomis:

Bakalauro ir magistro: Didžioji Britanija, Kanada, Australija, JAV, Šveicarijos, Olandijos, Danijos, Latvijos, Suomijos, Bulgarijos, Prancūzijos, Rusijos.

Vidurinio išsilavinimo programas privačiose ir valstybinėse

mokyklose, koledžuose -

Parodoje dalyvaus žinomų Anglijos, Kanados, Vokietijos mokyklų atstovai.

Kalbų ir akademines stovyklas moksleiviams bei jaunimui – 7-18

metų, 16 m.+

Stovyklos Anglijoje, Portugalijoje, Kipre ir kitose šalyse.

IELTS, Cambridge English ir kitus egzaminus.

Parodoje laukiame moksleivių, jų tėvelių, mokytojų ir visų

besidominčių vidurinio, aukštojo mokslo, užsienio kalbų programomis, kalbų stovyklomis, mokytojų kvalifikacijos kėlimo ir kitomis programomis užsienyje.

Kur? „Radison BLUE Hotel Lietuva“ viešbutyje ( Konstitucijos pr. 20).

Kada? Spalio 11 d. 10 val.

8. Išmokykime vaikus tinkamai rūpintis žaislais

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Elektronikos platintojų asociacija (EPA) spalio 12 d. nuo 10 iki 14 val. kviečia visus tėvelius su vaikais ir jų mėgstamais bei neveikiančiais elektronikos žaislais apsilankyti bibliotekoje esančiose dirbtuvėse PATS SAU.

Renginys skirtas vaikams lavinti, bus aiškinama, kodėl reikia saugoti žaislus, nereikalingus – padovanoti, sugadintus – pataisyti arba išmesti į jiems skirtus specialius konteinerius.

Renginyje lauks:

• meistrai, kurie įvertins atsineštų sugedusių elektroninių žaislų būklę;

• elektroninių žaislų mainų zona;

• iliustruotos istorijos vaikams apie rūšiuojamų elektroninių žaislų amžiną gyvavimą pristatymas su psichoterapeutu Linu Slušniu ir iliustruotoja Eidvile Viktorija Buožyte.

Taip pat renginio metu bus galima išmesti smulkiąją elektroninę techniką (elektroninius žaislus, mobiliuosius telefonus ir kt.) į specialią smulkiųjų elektronikos atliekų dėžę.

Kur? Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ( Gedimino pr., 51).

Kada? Spalio 12 d. 10 val.

9. NK18 Plastikinė Kinija

Be plastiko neįsivaizduojamas šiandienos pasaulis: kone visi mus supantys daiktai turi detalių iš plastiko. Visgi plastikas yra it uždelsto veikimo bomba, kuri grasina Žemei ekologine katastrofa. Didžioji dalis pasaulyje išmetamo plastiko galiausiai atsiduria Kinijoje, kur yra perdirbamas vienoje iš šimtų gamyklų. „Plastikinė Kinija“ pasakoja apie vieną iš tokių gamyklų ir joje dirbančius bei gyvenančius žmones.

Kur? Forum cinemas Akropolis (Ozo g., 25), Forum cinemas Vingis (Savanorių pr., 7)

Kada? Nuo spalio 4 d.

10. VU studentų naktis: Supernova

Supernova žvaigždėms – paskutinė gyvavimo stadija, kai savo šokiu nušvietusios visą galaktiką jos virsta juodąja bedugne. Supernova Vilniaus universiteto studentams – naktis, kai šokiai ir muzika nukelia į kosmosą ir leidžia pajusti saldžią nesvarumo bei laimės būseną.

Nori patirti studentišką supernovą? Tuomet Tavo šansas – spalio 11 dieną, 20 valandą vakaro, menų fabrike LOFTAS. Jame žvaigždes, muilo burbulus bei šokių aikštelę sprogdins Vidas Bareikis, grupės „8 kambarys“, „Sisters On Wire“, „IndieCa“ bei DJ Markus. Vakaro metu pailsėti neleis nuotaikingos stalo futbolo varžybos, prizus nešanti loterija ir Tavo slaptoji simpatija, kuri šio vakaro praleisti tikrai neplanuoja.

Bilietus gali įsigyti viename iš renginį organizuojančių padalinių – VU SA CHGF, VU SA FF, VU SA FilF, VU SA IF, VU SA KF, VU SA GMC, VU SA TSPMI, VU SA VM.

Kur? Menų fabrikas „Loftas“ ( Švitrigailos g. 29)

Kada? Spalio 11 d. 20 val.

Daugiau Vilniaus mieste vykstančių renginių rasite čia.

RENGINIAI VILNIUJE SAVAITĖSRENGINIAI KĄVEIKTIVILNIUJE REKOMENDUOJAMI RENGINIAI
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Būstas
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Omberg“ anksčiau nei planuota užbaigė Vilniuje, Pašilaičiuose, 2017 m. pradėtą statyti gyvenamojo būsto projektą „Grigalaukio dominija“, kurį sudarė 4 statybų etapai. Iš viso į projektą investuota 21 mln. eurų ir pastatyti 444 butai. Aštuoniuose „Grigalaukio dominijos“ daugiabučiuose šiuo metu jau parduoti 399 butai – tai sudaro 90 proc. visų projekto butų. Ketvirtuoju etapu, į kurį „Omberg“ investavo 8 mln. eurų,...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 61 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 13 Kauno, 11 Šiaulių, 8 Telšių, 4 Panevėžio, 2 Klaipėdos bei 1 Marijampolės apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 45 asmenys. 15 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią Panevėžio apskrity...
Veidai
Lietuvos nacionalinis dramos teatras rengiasi premjerai – jaunas režisierius Motiejus Ivanauskas stato spektaklį „Dialogai“ pagal Platono ir kitų Antikos autorių tekstus, premjera įvyks rugsėjo 25 d. Pagrindinį vaidmenį šiame spektaklyje ruošia aktorius Vytautas Anužis, kuris sutiko pasidalinti mintimis apie aktoriaus profesiją ir naujausią savo darbą. Daiva Šabasevičienė Pastaraisiais metais Jūsų vaidmenys išsiskiria didele mobilizacija, energijos ir žodž...
Kriminalai
Nuo teismo paskirtos bausmės atlikimo slapstęsis nuteistasis įkliuvo sostinės kriminalistams. Nors ieškomam dvidešimt dvejų metų vyrui pavyko pasprukti nuo pasalą jam rugpjūtį surengusių kriminalistų, jis, nuteistas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, sukčiavimo ir turto pasisavinimo, šįkart neišsisuks. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, vykdę šio nuteistojo (gimusio 1998 m.)...
Savivalda
Vilniaus miesto Savivaldybė pasiryžo kiekvienoje sostinės seniūnijoje įrengti po vieną naują sporto aikštelę. Iki spalio pabaigos pilnai užbaigtos aikštelės atsiras 10 seniūnijų, o iki kitų metų vasaros darbai bus baigti ir likusiose 11 seniūnijų. Naujomis aikštelėmis siekiama praplėsti egzistuojančią sporto infrastruktūrą Vilniuje, kad miestiečiai turėtų daugiau vietų užsiimti aktyvia sportine veikla. „Miesto gyventojų tarpe matome poreikio kokybiškai spo...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 62 koronaviruso (COVID-19) atvejai. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 17 Kauno, 15 Šiaulių, po 3 – Panevėžio ir Klaipėdos apskrityse. Tuo metu, po 1 atvejį vakarykštę parą registruota Marijampolės bei Alytaus apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 41 žmogus. 17 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti ne...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad Lietuvių liaudies buities, papročių, valgių ir amatų asociacija „Šventė visiems“ rugsėjo 17-20 dienomis organizuos renginį „Tautų mugė“. Todėl nuo rugsėjo 17 d. 19 val. iki rugsėjo 20 d. 22 val. draudžiamas transporto eismas Gedimino prospektu nuo Šventaragio iki J. Tumo-Vaižganto gatvės ir Totorių gatvės dalyje nuo Gedimino prospekto iki pastato Totorių g. 8, išskyrus renginio dalyvius, turinčius leidimus patekti į...
Kultūra
Prasideda išankstinė bilietų prekyba į didžiuosius Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio renginius Šv. Kotrynos bažnyčioje. Aštuonioliktus metus vyksiančio festivalio rengėjai sako, kad savo žiūrovams turi paruošę ir planą B, jei kartais, kaip šių metų pavasarį, atsitiktų gyvenimas. Tad spalio 12 - 17 d. festivalis įvyks bet kokiomis aplinkybėmis. Šių metų programoje rudenėjančio Vilniaus gyventojams bei miesto sveciams paruoštas stiprus tarpsrit...
Įvykiai
„Panašu, nostalgija – labai stiprus trintukas, iš atminties pašalinantis visas blogybes ir paliekantis tik teigiamus prisiminimus.” Miha Mazzini, slovėnų rašytojas, režisierius, scenaristas, publicistas. Šiemet švenčiame Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo 30-metį. Kartu, vis dažniau prisimenami paskutiniai sovietmečio bei pirmieji nepriklausomybės metai. Dažnai – su nostalgija ir ilgesiu. Kaip sako slovėnų kūrėjas Miha Mazzini, per tiek metų nustrina blogi...
Exchange Rates
USD 0,844
Skelbimai
2020-09-07
2020-09-08
2020-09-08