Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (42-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. J. Jakaitis - Visuomenė miesto erdviniame formavime

 Spalio 18 d. 20 val. Architektūros [pokalbių] fondas ir Nacionalinė dailės galerija kviečia į ketvirtąjį 23-iojo pokalbių ciklo „Miesto sąnariai ir raumenys: apie architektūros ir vaizduojamojo meno ryšius“ susitikimą su architektu Jonu Jakaičiu. Plačiau apie ciklą - http://www.archfondas.lt/lt/pokalbiu.

Vertinant visuomenės demokratėjimo Lietuvoje tendencijas, paskaitoje bus siekiama aptarti miestų erdvinio formavimo dalyvių diskurso tendencijas bei apibrėžti dalyvaujamojo fenomeno dėsningumus. Visuomenėje dalyvavimas miesto erdvinio formavimo procese suprantamas ir pirmiausia tapatinamas su miesto gyventojų, teritorinių bendruomenių interesų, siekiant pagerinti ne tik gyvenimo kokybės rodiklius, bet ir bendrosios gerovės gyvenamoje aplinkoje sąlygas. Paskaitoje diskutuojama visuomenės aktyvumo problema siejama su nepakankamu, bet aktualiu tapusio reiškinio – visuomenės dalyvavimo miestų erdvinio formavimo procese – pažinimu.Pokalbis vyks Nacionalinėje dailės galerijoje, Konstitucijos pr. 22, Vilniuje. Pokalbis vyks lietuvių kalba. Renginys nemokamas.Jonas Jakaitis yra atestuotas architektas-ekspertas, humanitarinių mokslų daktaras, VGTU Architektūros fakulteto Dizaino katedros profesorius, vedėjas, Architektūros instituto direktorius. Autorius paskelbė per 50 mokslo publikacijų miestų urbanistinio ir teritorijų planavimo, visuomenės dalyvavimo miestų architektūros formavimo procese, kraštovaizdžio architektūros ir planavimo, daiktinės aplinkos dizaino viešosiose erdvėse harmonizavimo, taikomojo meno ir pramoninio dizaino raidos temomis. Nuo 2011 mokslo žurnalų „Acta architecturae naturalis” (Tallinn University of Technology) (Estija), nuo 2013 „Civil Engineering and Architecture“ (Horizon Research Publishing (HRPUB) (JAV)), nuo 2016 "International Journal of Humanities, Social Sciences and Education“ (Academicians‘ Reserch Center (Indija)), nuo 2017 “International Journal of Architecture, Arts and Applications” (Iranas) yra redkolegijų narys.

Kur? Nacionalinė dailės galerija, (Konstitucijos pr. 22).

Kada? Spalio 18 d. 20 val.

2. Fashion Bazaar

Didžiausia mados mugė Lietuvoje FASHION BAZAAR ir vėl Vilniuje!

Net tris dienas, spalio 18 – 20 dienomis kartu su paroda “Baltic fashion & Textile Vilnius” įsikursime parodų centre LITEXPO.

Jūsų kaip ir kiekvieną kartą lauks:

• Dizaineriai prekiaujantys savo naujausių kolekcijų drabužiais, aksesuarais ir papuošalais;

• Garsūs mados namai, kurių prekės ženklai simbolizuoja aukščiausią kokybę ir stilių;

• Vaikų drabužėlių ir aksesuarų kūrėjai, kurie neatsilikdami nuo naujausių mados tendencijų Jūsų mylimiausius pavers mažaisiais stileivomis.

• Stilingų namų interjero detalių ir kitų smulkmenų kūrėjai.

Fashion bazaar – tai didžiausias mados renginys visoje Lietuvoje, kuris kas kart sulaukia dėmesio ir apkalbų ne tik iš Lietuvos žiniasklaidos, mados sekėjų bei mylėtojų, bet ir iš mūsų kaimynės Latvijos, kurios dizainerių kūrinius taip pat galėjote pamatyti renginyje.

Mūsų renginio tikslas – suvienyti visus mados ir stiliaus kūrėjus, populiarinant madą visoje Lietuvoje, bei suformuoti teisingą požiūrį Lietuvos žmonėms, kas yra tikra ir kokybiška mada.

Lankytojams durys atidaromos 10 val., lankytojams renginys NEMOKAMAS.

Renginio metu bus eksponuojami vienetiniai gaminiai, tad fotografuoti galima tik gavus organizatorių sutikimą.

Kur? Litexpo parodų rūmai (Laisvės pr. 5)

Kada? Spalio 18-20 d.

3. Tarp pilkų debesų (dubliuotas lietuviškai)

Kaunas, 1941-ieji. Penkiolikmetė Lina Vilkaitė svajoja studijuoti dailę, atostogauti prie jūros ir nueiti į pasimatymą su patinkančiu vaikinu. Tačiau birželio 14-osios naktį visas svajones ranka nubraukia stiprūs sovietų kariškių smūgiai į duris. Lina kartu su jaunesniu broliu ir mama įgrūdami į gyvulinį traukinio vagoną ir išremiami į Sibirą, kaip ir tūkstančiai kitų lietuvių. Atskirtas nuo šeimos merginos tėtis Linai ištaria paskutinius žodžius: „Piešk tai, ką matai“. Jos piešiniai tampa dienoraščiu, kuriame nemeluojama. Juose atsispindi skausmas, alkis, šaltis, sovietų žiaurumas ir nepakeliamos gyvenimo sąlygos Sibire. O šalia – žmonių gerumas vienas kitam, pirmoji meilė ir negęstanti viltis išgyventi. Žmogiškoji stiprybė prieš žiaurų likimą.

Filmas sukurtas pagal lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos Rūtos Šepetys romaną „Tarp pilkų debesų“.

Knyga yra tapusi „The New York Times“ bestseleriu, išleista daugiau nei 50 šalių, visame pasaulyje jos parduota per milijoną kopijų. Filmo režisierius – Los Andžele gimęs ir užaugęs Marius Markevičius, žinomas filmo „Kita svajonių komanda“ režisierius. Filmo prodiuseris – Žilvinas Naujokas, Lietuvai padovanojęs lankomiausią nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu kurtą filmą „Tadas Blinda. Pradžia“.

Ši filmo versija bus dubliuota lietuviškai, be subtitrų. Orginalo (anglų) kalba su lietuviškais subtitrais versiją rasite čia

Režisierius: Marius Markevičius

Vaidina: Bel Powley, Jonah Hauer-King, Lisa Loven Kongsli, Sophie Cookson, Martin Wallström, Peter Franzén, James Cosmo, Aistė Diržiūtė, Gabija Jaraminaitė, Darius Meškauskas, Ramūnas Cicėnas.

Filmą dubliavo: Joris Leonavičius, Erika Račkytė, Airida Gintautaitė, Kęstutis Jakštas, Gytis Laskovas, Pijus Narijauskas, Inesa Paliulytė, Gintautas Bėjeris, Algirdas Dainavičius, Pavel Lee, Miglė Paliukaitytė, Vytautas Rumšas, Neringa Nekrašiūtė.

Kur?

Forum Cinemas Akropolis (Ozo g. 25)

Forum Cinemas Vingis (Savanorių pr. 7)

Multikino  (Ozo g. 18)

4. Vilniaus RYTAS - Frankfurto SKYLINERS

Spalio 17 d. susitinka Vilniaus RYTO ir Frankfurto SKYLINERS komandos, kviečiame palaikyti savus!

Kur? Siemens arena (Ozo g. 14)

Kada? Spalio 17 d. 19 val. 

5. Ekskursija Po Užupio respubliką

Susipažinkite – neprigulima Užupio respublika! Ji turi savo Prezidentą, Konstituciją, himną ir vėliavą, taip pat ir nužymėtą pasienio zoną, o kartą metuose - ir tikrus sienos sergėtojus. Garsas apie ją pasiekė ne tik Monmartrą Paryžiuje, bet ir pačius tolimiausius pasaulio kampelius. O ar daug mes žinome apie šią originalumo ir humoro jausmo nestokojančią Respubliką? Ką simbolizuoja Užupio vėliava? Kas buvo garsiojo Užupio angelo pradininkas? Kur slepiasi Užupio undinė? Kviečiame pasivaikščioti po Užupį – nuolat besikeičiantį ir nepaliaujantį stebinti – kartu su Vivid Vilnius ekskursijoje “Po Užupio Respubliką”. 

Užupis – viena seniausiai apgyvendintų Vilniaus dalių, kuri, XVI a. pradžioje sostinę apjuosus gynybine siena, tapo Vilniaus priemiesčiu. Ilgą laiką didelė dalis šio rajono gyventojų buvo žydai, čia kūrėsi amatininkai, pro Užupį ėjo gyvybiškai svarbus druskos kelias. O praėjus beveik keturiems šimtmečiams nuo Vilniaus valstybine siena atsiskyrė … pats Užupis!

Šiandien vilnietiškas Užupis vadinamas menininkų, bohemos valstybe, lyginamas su Monmartru Paryžiuje ar Kristianija Kopenhagoje. svečias gali pasijausti lyg Alisa Užupio Stebuklų šalyje – gilyn į Užupį vilioja ryškios spalvos, vaizdingos siauros gatvelės, paslaptinga ir netikėtumų pilna Vilnios pakrantė, visa stebintis angelas svetingai moja sparnais, o Konstitucija verčia ir pasijuokti, ir susimąstyti vienu metu. O dar kažkur slepiasi senas vandens bokštelis, iš kurio, pasak senųjų užupiečių, visai ne vanduo bėga…    

Ekskursiją “Po Užupio Respubliką” pradėję nuo „pasienio“, aplankysime žymiausias ir netikėčiausias Užupio vietas, atrasime slapčiausias gatveles ir skersgatvius bei pasinersime į nepakartojamą Užupio Respublikos dvasią!

Ekskursijos metu bus lankomi šie objektai:

Bernardinių-tretininkių vienuolyno kiemas Užupio meno inkubatorius Užupio angelas Užupio Konstitucija Šv. Baltramiejaus bažnyčia Tibeto skveras Užupio undinėlė Jono Meko skersvėjis Bernardinų sodas

*Lankomų objektų eiliškumas ir skaičius gali keistis.

Susitikimo vieta: prie Adomo Mickevičiaus paminklo (Maironio g. 10)

Trukmė: 2 val.

Ekskursijos kaina* asmeniui – 8 EUR, vaikams iki 18 m. – 5 EUR. Į kainą įeina gido paslaugos. Papildomų mokėjimų nėra.

*Ši kaina galioja perkant bilietus internetu. Atsiskaitant vietoje grynaisiais, imamas 1 EUR/asm aptarnavimo mokestis.

Kur? Prie Adomo Mickevičiaus paminklo

Kada? Spalio 21 d. 11 val. 

6. Susitikimas su rašytoju Arvydu Juozaičiu ir jo naujausios knygos pristatymas

Spalio 17 d., trečiadienį, 14.00 val. kviečiame į susitikimą su filosofu ir rašytoju Arvydu Juozaičiu ir jo naujausios knygos „Tėvynės tuštėjimo metas“ pristatymą Kalvarijų bibliotekoje (Kalvarijų g. 29).

„Tėvynės tuštėjimo metas“ – knyga takoskyra, kurią Arvydas Juozaitis rašė septyniolika metų. Joje sudėtos esė rašytos išgyvenant nūdienio Lietuvos valstybingumo zenitą ir valstybingumo nuosmukį. Karčioji mūsų gyvenimo tiesa – iki šiol neregėtai gausus jaunosios lietuvių kartos emigravimas iš Tėvynės suprantamas kaip nacionalinės idėjos krizė.

Arvydas Juozaitis – filosofas, rašytojas, publicistas, politinis ir visuomenės veikėjas, humanitarinių mokslų daktaras. Parašė ne vieną dešimtį knygų. Sukūrė istorinę literatūrinę „Baltijos trilogiją“: „Karalių miestas be karalių“ (I. Simonaitytės premija), „Ryga – niekieno civilizacija“ (Baltijos Asamblėjos premija), „Klaipėda – Mėmelio paslaptis“.

Kur? Kalvarijų biblioteka (Kalvarijų g. 29). 

Kada? Spalio 17 d. 14 val. 

7. Premjera „Mano Piteris Penas“

Tai XXI amžiaus Piterio Peno draugystės istorija – dviejų jaunuolių kelionė suaugusiųjų pasaulio link. Tarpusavio santykių peripetijos, ypač aktualios paauglystėje, pasakojamos šokio kalba. Tai jauno žmogaus bandymai ir (ne)noras suaugti, vidinės brandos paieškos. Ar tai nutinka išsikovojus vietą tarp išrinktųjų, ar tuomet, kai sugebi besąlygiškai priimti kitą kitokį ir patį save?

Šokėjai, keturių klasikinių violončelių gyvas skambesys kartu su elektronine muzika, vaizdo projekcijos ir šiuolaikiškos dekoracijos scenoje nukels spektaklio „Mano Piteris Penas“ žiūrovą į savitą ir netikėtumų pilną Niekados šalį.

Spektaklio šokio dalies autorė ir režisierė – Agnija Šeiko. Muzikinę jo dalį atliks Klaipėdos violončelių kvartetas, kurio atsiradimo iniciatorius bei projekto muzikos vadovas yra Mindaugas Bačkus.Specialiai šiam renginiui parašyto kūrinio autorius – žymus vokiečių kompozitorius ir muzikos prodiuseris Svenas Helbigas.

Kur? Menų spaustuvė (Šiltadaržio g. 6)

Kada? Spalio 18 d. 19 val. 

8. In Latino 2018 // Lotynų amerikos kultūros festivalis

¡ARRIBA, ARRIBA!

Po metų pertraukos į Vilnių sugrįžta Lotynų Amerikos kultūros festivalis IN LATINO! Dvyliktą kartą 2018 m. spalio 19–21 d. vyksiantis renginys kvies atsigręžti į unikalų šio regiono gyventojų laisvalaikį ir susipažinti su jų kasdieniais džiaugsmais, įpročiais bei pomėgiais.Šių metų festivalis įsikurs pačioje Vilniaus miesto širdyje – Savičiaus gatvėje, o jo epicentru taps ten esanti neįprasta Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia. IN LATINO žada gausią programą, kurioje netruks veiklų visai šeimai: koncertai, filmų peržiūros, gastronominės kelionės, kūrybinės dirbtuvės, žaidimai ir kiti patys įdomiausi laisvalaikio praleidimo būdai!Renginys yra skirtas visiems Lotynų Ameriką įsimylėjusiems arba ja tik dabar žavėtis pradėjusiems žmonėms. Susitikime ir kartu atsipalaiduokime IN LATINO stiliumi!

Kur? Spalio 19–21 d

Kada? Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia (Savičiaus g. 13)

9. Evaldo Babensko senovinės juvelyrikos rekonstrukcijų paroda

Spalio 19 d. (penktadienį) 18 val. kviečiame į juvelyro-rekonstruktoriaus Evaldo Babensko senovinės juvelyrikos parodos atidarymą.Paroda veiks iki lapkričio 11 d.Tai puiki proga gyvai išvysti atkurtus praeityje nešiotus juvelyrinius dirbinius!Parodos lankymas nemokamas.

Vieta: Senųjų amatų dirbtuvės, Savičiaus g. 10, VilniusDarbo laikas: II-VII 11-19 val.Kontaktai pasiteirauti:Tel.: +370 5 2125169El. paštas: [email protected]

Kur? Senųjų amatų dirbtuvės, Savičiaus g. 10

Kada? Spalio 19 d. 18 val. 

10. BrainStorm naujo albumo pristatymas

Kaimynai, kuriuos džiaugiasi girdėdama didžioji dalis Lietuvos – „BrainStorm“ spalio 20 dieną pasirodys sostinės koncertų salėje „Compensa“.Į mūsų šalį grupė atvyksta pristatyti savo naujo albumo „About the Boy Who Plays the Tin Drum“, kurio singlai „My Mind’s So Lost (On You)“, „Wonderful Day“ ir „Nothing Lasts Forever“ jau spėjo surasti vietą Lietuvos klausytojų širdyse bei itin sėkmingai skamba mūsų šalies radijo stotyse.„Visada džiaugiamės sugrįždami į Vilnių, kur susitikimai su klausytojais būna tokie pat geri, kaip ir gimtinėje“, – sakė grupės vokalistas Renaras Kauperis. Paskutinį kartą žinomiausia latvių grupė Vilniuje viešėjo 2015 metais, kur juos pasitiko pilnutėlė „Forum Palace“ tuomet įsikūrusio klubo „Galaxy“ salė.

Daugiau Vilniaus mieste vykstančių renginių rasite čia.

RENGINIAI VILNIUJE SAVAITĖSRENGINIAI KĄVEIKTIVILNIUJE PARODA FILMAS KONCERTAS
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Būstas
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Omberg“ anksčiau nei planuota užbaigė Vilniuje, Pašilaičiuose, 2017 m. pradėtą statyti gyvenamojo būsto projektą „Grigalaukio dominija“, kurį sudarė 4 statybų etapai. Iš viso į projektą investuota 21 mln. eurų ir pastatyti 444 butai. Aštuoniuose „Grigalaukio dominijos“ daugiabučiuose šiuo metu jau parduoti 399 butai – tai sudaro 90 proc. visų projekto butų. Ketvirtuoju etapu, į kurį „Omberg“ investavo 8 mln. eurų,...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 61 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 13 Kauno, 11 Šiaulių, 8 Telšių, 4 Panevėžio, 2 Klaipėdos bei 1 Marijampolės apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 45 asmenys. 15 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią Panevėžio apskrity...
Veidai
Lietuvos nacionalinis dramos teatras rengiasi premjerai – jaunas režisierius Motiejus Ivanauskas stato spektaklį „Dialogai“ pagal Platono ir kitų Antikos autorių tekstus, premjera įvyks rugsėjo 25 d. Pagrindinį vaidmenį šiame spektaklyje ruošia aktorius Vytautas Anužis, kuris sutiko pasidalinti mintimis apie aktoriaus profesiją ir naujausią savo darbą. Daiva Šabasevičienė Pastaraisiais metais Jūsų vaidmenys išsiskiria didele mobilizacija, energijos ir žodž...
Kriminalai
Nuo teismo paskirtos bausmės atlikimo slapstęsis nuteistasis įkliuvo sostinės kriminalistams. Nors ieškomam dvidešimt dvejų metų vyrui pavyko pasprukti nuo pasalą jam rugpjūtį surengusių kriminalistų, jis, nuteistas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, sukčiavimo ir turto pasisavinimo, šįkart neišsisuks. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, vykdę šio nuteistojo (gimusio 1998 m.)...
Savivalda
Vilniaus miesto Savivaldybė pasiryžo kiekvienoje sostinės seniūnijoje įrengti po vieną naują sporto aikštelę. Iki spalio pabaigos pilnai užbaigtos aikštelės atsiras 10 seniūnijų, o iki kitų metų vasaros darbai bus baigti ir likusiose 11 seniūnijų. Naujomis aikštelėmis siekiama praplėsti egzistuojančią sporto infrastruktūrą Vilniuje, kad miestiečiai turėtų daugiau vietų užsiimti aktyvia sportine veikla. „Miesto gyventojų tarpe matome poreikio kokybiškai spo...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 62 koronaviruso (COVID-19) atvejai. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 17 Kauno, 15 Šiaulių, po 3 – Panevėžio ir Klaipėdos apskrityse. Tuo metu, po 1 atvejį vakarykštę parą registruota Marijampolės bei Alytaus apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 41 žmogus. 17 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti ne...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad Lietuvių liaudies buities, papročių, valgių ir amatų asociacija „Šventė visiems“ rugsėjo 17-20 dienomis organizuos renginį „Tautų mugė“. Todėl nuo rugsėjo 17 d. 19 val. iki rugsėjo 20 d. 22 val. draudžiamas transporto eismas Gedimino prospektu nuo Šventaragio iki J. Tumo-Vaižganto gatvės ir Totorių gatvės dalyje nuo Gedimino prospekto iki pastato Totorių g. 8, išskyrus renginio dalyvius, turinčius leidimus patekti į...
Kultūra
Prasideda išankstinė bilietų prekyba į didžiuosius Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio renginius Šv. Kotrynos bažnyčioje. Aštuonioliktus metus vyksiančio festivalio rengėjai sako, kad savo žiūrovams turi paruošę ir planą B, jei kartais, kaip šių metų pavasarį, atsitiktų gyvenimas. Tad spalio 12 - 17 d. festivalis įvyks bet kokiomis aplinkybėmis. Šių metų programoje rudenėjančio Vilniaus gyventojams bei miesto sveciams paruoštas stiprus tarpsrit...
Įvykiai
„Panašu, nostalgija – labai stiprus trintukas, iš atminties pašalinantis visas blogybes ir paliekantis tik teigiamus prisiminimus.” Miha Mazzini, slovėnų rašytojas, režisierius, scenaristas, publicistas. Šiemet švenčiame Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo 30-metį. Kartu, vis dažniau prisimenami paskutiniai sovietmečio bei pirmieji nepriklausomybės metai. Dažnai – su nostalgija ir ilgesiu. Kaip sako slovėnų kūrėjas Miha Mazzini, per tiek metų nustrina blogi...
Exchange Rates
USD 0,844
Skelbimai
2020-09-07
2020-09-08
2020-09-08