Ką šią savaitę veikti Vilniuje? (43-oji savaitė)

Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Interneto valytojai

Kas „išvalo“ mūsų socialinius tinklus nuo pornografijos ir smurto? Net sudėtingiausi algoritmai negali be žmogaus pagalbos iki galo nustatyti, kas peržengia neleistiną ribą. Kasdien Silicio slėnio kompanijoms iš Filipinų dirbantys „valytojai“ peržiūri tūkstančius vaizdų ir įvertina, kur baigiasi menas ir prasideda ištvirkimas; kur baigiasi naujienų fiksavimas ir prasideda žiaurumo vaizdavimas vardan žiaurumo; kur baigiasi laisvė reikšti savo nuomonę ir prasideda manipuliacija faktais.

Amžiaus cenzas: N-16

Kalba /Language: anglų / English

Subtitrai /Subtitles: lietuvių, anglų / Lithuanian, English

Režisieriai / Directors: Hans Block, Moritz Riesewieck

Kur?

Forum Cinemas Akropolis (Ozo g. 25)

Forum Cinemas Vingis (Savanorių pr. 7)

2. Runemark ir MAMA Studios pristato: Ten Walls Live MAS premiere

Runemark Records ir MAMA studios pristato: Ten Walls Live / MAS EP Premiere Spalio 24d. šokių muzikos prodiuseris ir atlikėjas Ten Walls Vilniuje pristato ilgai lauktą vinilą „MAS“. Būkite pirmieji. Išgirskite „Mas“, „Prolog“ ir „Sazam“ - žemiškai nežemiškus kūrinius, kurie išduos nepažintą Ten Walls kūrybos pusę ir pakvies pakeliauti Techno bei minimal muzikos užkaboriais.

70 / 70 - Dar 1986-aisiais įkurta MAMA Studios pavirs 70 kv. m. šokių muzikos aikštele, kurioje tilps TIK 70 žmonių.

Mažiau yra daugiau, todėl išankstinė rezervacija būtina https://tickets.paysera.com arba [email protected] 

Koncerto video įrašu pasidalinsime @Runemarkmusic FB paskyroje.

Bilietai: išankstinė rezervacija 50 Eur + MAS EP vinilas dovanų

Kur? MAMA studio (Mickevičiaus g. 29)

Kada? Spalio 24 d., 19:30 val.

3. Šou „Tango Buenos Aires“

„Vilniaus tango teatras“ nepaliauja stebinti publikos ir pristato dar vieną spalvingą, žaismingą, kerintį ir kvapą gniaužiantį šou! „Tango Buenos Aires“ – miesto šurmulys, priemiesčio gyvenimas, kavinių prabanga ir provincijos linksmybės, ilgesys ir nostalgija, kančia ir meilė. Visa, ką savyje slepia tango idėja, persikelia į „La Casa del Tango“ sceną ir dar didesne jėga įsuka į aistros ir temperamento sūkurį!

Choreografas-režisierius : Sigitas Hernández Repšys

Vokalistės: Egidija Mačiulytė Agnė Sabulytė

Šokėjai: Rūta Krivickaitė, Evaldas Račkauskas, Ieva Miklaševskaja, Rolandas Beržinis

Pianistė: Eglė Kasteckaitė

Kur? La Casa del Tango (Trakų g. 16)

Kada? Spalio 27 d., 20 val. 

4. The Makeup Lovers 2018 Lietuva

Trečiasis, didžiausias ir vienintelis makiažo festivalis - The Makeup Lovers 2018 Lietuva

Renginyje Jūsų lauks:

• Išskirtiniai makiažo seminarai su žymiausiais Lietuvos bei užsienio vizažistais

• Naujos makiažo technikos ir žinios

• Tobulėjimo galimybės

• Kosmetikos produktų rekomendacijos

• Susitikimas su kolegomis ir bendraminčiais

• Nuolaidos kosmetikai

• Dovanos

• Nepamirštamos emocijos!

Bilietų kiekis į renginį kaip ir kiekvienais metais labai ribotas.Todėl paskubėkite susipažinti su viskuo kas Jūsų laukia ir nepavėluokite išsirinkti geriausių vietų, kol bilietams taikomos didžiausios nuolaidos!

Kur? Litexpo parodų rūmuose (Laisvės pr. 5)

Kada? Spalio 27-28 dienomis

5. Vokiečių kalbos dienos 2018: filmas „Viktorija“

Vokiečių kalbos dienų proga kviečiame į vokiečių režisieriaus Sebastiano Schipperio filmo VIKTORIJA peržiūrą Menų fabrike LOFTAS.

Vokietija, 2014/2015, 140 min.Vokiečių ir anglų kalba su lietuviškais subtitrais

Įėjimas laisvas.

VIENAS NAKTIS. VIENAS MIESTAS. VIENAS KADRAS.

Jauna mergina iš Madrido Viktorija šalia Berlyno klubo susipažįsta su keturiais linksmai nusiteikusiais vaikinais. Mergina nebenori skubėti namo, nes naujų draugų kompanija jai patinka. Netrukus vienas iš vaikinų sulaukia netikėto skambučio ir sutinka atlikti paslaugą, į kurią įtraukiama ir Viktorija. Beprotiškas nuotykis greitai virsta mirtinai pavojingu košmaru ir kiekviena klaida gali tapti lemtinga.

2015 m. filmas buvo apdovanotas sidabriniu lokiu Berlynalės kino festivalyje už geriausią operatoriaus darbą, be to buvo įvertintas „Berliner Morgenpost“ skaitytojų bei „Gilde Deutscher Filmkunsttheater“ apdovanojimais. Filmas taipogi triumfavo Vokietijos apdovanojimuose LOLA ir laimėjo 6 kategorijose, įskaitant už geriausią pilnametražinį filmą, geriausią režisūrinį darbą bei geriausių aktorių kategorijose.

Kur? LOFTAS, menų fabrikas, Švitrigailos g. 29,

Kada? Spalio 25 d., 20 val. 

6. Atvira paskaita „Kas yra karas?“

Pastarųjų kelerių metų diskusijos apie krašto gynybą Lietuvoje rodo augantį visuomenės susidomėjimą karybos tema ir tuo pačiu stiprėjantį pilietiškumą. Rusijos veiksmai Ukrainoje, Sirijoje, NATO reakcija ir sąjungininkų pajėgų dislokavimas regione, o taip pat ir mūsų pačių politiniai sprendimai susiję su gynybos biudžetu, šauktinių grąžinimu bei kitais nacionalinio saugumo klausimais „pabudino“ visuomenę. Žiniasklaidoje, socialinėse medijose, universitetų auditorijose ar prie šeimos pietų stalo nenutyla diskusijos apie hibridinį, informacinį karą, šauktinių reikalingumą, rusiškus „zapadus“, NATO pažadus ir įsipareigojimus. Tačiau šioje diskusijų gausoje retai galime išgirsti pašnekesių apie tai, kaip lietuviai supranta, kas yra karas, kokia yra lietuviška karo samprata? 

VU TSPMI kviečia į diskusiją, kurios metu atsakymų į šiuos klausimus ieškos VU TSPMI dėstytojai prof. A. Jokubaitis, doc. D. Šlekys ir Klaipėdos universiteto dėstytojas dr. V. Jokubauskas. 

Kviečiame dalyvauti!

Kur? VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 402 aud. 

Kada? Spalio 24 d., 18:30 val. 

7. 4 Boobs Studio - Pop Up Fall Sale – keramikos išpardavimas

Spalio paskutinį savaitgalį kviečiame užsukti į mūsų 4 BOOBS STUDIO keramikos studiją, įsikūrusią Užupyje. Čia galėsime susipažinti, išgerti arbatos, o jums teks galimybė įsigyti keramikos dirbinių su nuolaida. Mūsų studijoje išvysite vienetinius rankų darbo keramikos kūrinius, skirtus namų dekorui bei virtuvei: nuo vazų iki jaukių puodelių arbatai ar kavai, o taip pat ir kitų indų – lėkščių, dubenėlių, serviravimo indų. Ir dar papuošalų! 

Senesnėms keramikos kolekcijoms 50 %, visai kitai keramikai 20 % nuolaida.

Kur? Užupio meno inkubatorius (Užupio g. 2)

Kada? Spalio 26 - 27 d. 11:00 – 18:00 val.

8. Women on fire! Moterų vakaras kartodrome

ElektroKart by Kartlandass ir Moterų laisvalaikis kitaip kviečia!

Kitokie ketvirtadienio vakarai laukia mūsų visų moterų ir merginų Kartlande! Nesvarbu tai bus pirmas kartas kada sėsi į kartą ar jau nesuskaičiuojamas - visoms lygios jėgos!Kada? Susitikime spalio 25 dieną naujoje elektros įkrautoje,,Elektrokart by Kartlandas" trasoje, nes autosportas skirtas ir moterims. 

Trukmė: 19-21h

Te lūpų dažai lieka pošalmiuose, o moteriškas kvapas sklinda kartingo trasoje. Skirkite laiko sau ir rezervuokitės vietą jau dabar! 

Kaina - 25eur./asm.

Kodėl verta? 

• Teorinė paskaita su Tauras Tunyla*

• Du praktiniai važiavimai po 7minutes**

• Tobulėjimo analizė***

• Kavos petraukėlė****

*Tauras Tunyla – būdamas vos penkerių pirmą kartą sėdo už kartingo vairo, o šiandien jį galime drąsiai vadinti perspektyviu jaunu lenktynininku.

**Nauja trasa, elektriniai kartingai ir komforto pojūtis trasoje, kiekvienai moteriai leis jaustis saugiai viso važiavimo metu. 

***Važiavimą stebės lenktynininkas, kuris savo įžvalgas ir rekomendacijas kaip manevrus atlikti dar geriau pateiks po važiavimo analizės metu.

****Jeigu po važiavimo ir įtempto vairo laikymo skaudės raumenis, puodelis kavos padės išspręsti šią bėdą. Tyrimai rodo, kad kava mažina raumenų skausmus geriau nei aspirinas.

Dar vis nedrįsti? Čiupk draugę ir atraskite laiko naujam hobiui ir pabėgimui nuo kasdienio šurmulio! Adrenalinas, emocinis išsilaisvinimas ir puiki atotrūkio savijauta garantuota.

Teiraukis: Moterų laisvalaikis kitaip – 862063633; Kartlandas – 861233303

Kur? Elektrokart by Kartlandas kartodromas (Parodų g. 1)

Kada? Spalio 25 d., 19 val.  

9. Ekskursija „Vilniaus požemiai”

„Senamiestyje neseniai buvo surasti dviejų aukštų rūsiai, kas taip pat patvirtina, kad jis visas pastatytas ant požeminių praėjimų ir slėptuvių labirintų”, - taip buvo parašyta XX a pr. žurnale  „Istoričeskij Vestnik”.

Ar žinote kiek požeminių erdvių yra pasirengusios sutikti šiandieninį smalsuolį? Ką slepia Vilniaus požemių sienos? Kas yra kripta ir kaip ji atrodo?

Šios ir kitos paslaptys bus praskleistos ekskursijoje. Jūsų laukia galerijos rūsiai, Rotušės požemiai, bažnyčios kripta ir slaptas rūsys buvusio geto teritorijoje. 

Registracija: [email protected] (vardas, pavardė, kiek žmonių, eksk. data, kontakt. tel. nr)

Susitikimo vieta ir apmokėjimo rekvizitai - registracijos metu

Ekskursijos kaina - 9 eur/ 1suaug, moksleiviams, dalyvaujantiems su tėvais - nemokamai. Bus papildomų mokėjimų už įėjimus į kai kuriuos objektus. Vieni - nuo žmogaus, kiti - nuo grupės. Turėti apie 3-4 eur grynais, artėjant ekskursijai bus patikslinta 

Trukmė: 2.30 val

Kur? Vilniaus senamiestis

Kada? Spalio 27 d., 15 val. 

10. Koncertas ir naujų leidinių pristatymas „Aš toks”

Spalio 25 d. ketvirtadienį, 18:30 Lietuvos muzikos informacijos centras kviečia į naujų lietuviškų dainų koncertą, kuriame dainuos vaikai. Visuomenei atvirame, nemokamame renginyje Kompozitorių namuose Žvėryne kūrybiškas muzikines istorijas atliks penkių Vilniaus muzikos mokyklų moksleiviai ir jų mokytojai. Koncerte bus pristatyta net 18 šviežių Lietuvos kompozitorių dainų vaikams, išleistų natų rinkiniuose „Kodėl?“ ir „Aš toks“.Abu rinkinius inicijavo ir sudarė dainininkė ir pedagogė Gintarė Skerytė. Jie skirti muzikos pedagogams, vokalo mokytojams ir dainuoti pradedantiems atlikėjams. Leidiniuose sugulė skirtingo turinio ir stiliaus dainos, kurių temos atkeliavo tiek iš fantazijų pasaulio, lietuvių tautosakos lobyno, tiek ir iš lietuvių poetų eilių.

Dalyvauja: Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos, Karoliniškių muzikos mokyklos, Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos, Vilniaus miuziklo mokyklos moksleiviai, jų mokytojai ir dainų autoriai.

Koncerte numatoma atlikti kompozitorių Vidmanto Bartulio, Martyno Bialobžeskio, Zitos Bružaitės, Jono Jurkūno, Giedriaus Kuprevičiaus, Ritos Mačiliūnaitės, Mykolo Natalevičiaus, Ramintos Naujanytės-Bjelles, Vytauto Miškinio ir Laimučio Vilkončiaus dainas.

Koncerto vedėja Rasa Murauskaitė

Koncerto partneris – Lietuvos kompozitorių sąjungaRėmėjai – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba

Kur? Kompozitorių namai (A. Mickevičiaus g. 29)

Kada? Spalio 25 d.,  18:30 val. 

Daugiau Vilniaus mieste vykstančių renginių rasite čia.

RENGINIAI VILNIUJE SAVAITĖSRENGINIAI KĄVEIKTIVILNIUJE PARODA FILMAS KONCERTAS
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Būstas
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Omberg“ anksčiau nei planuota užbaigė Vilniuje, Pašilaičiuose, 2017 m. pradėtą statyti gyvenamojo būsto projektą „Grigalaukio dominija“, kurį sudarė 4 statybų etapai. Iš viso į projektą investuota 21 mln. eurų ir pastatyti 444 butai. Aštuoniuose „Grigalaukio dominijos“ daugiabučiuose šiuo metu jau parduoti 399 butai – tai sudaro 90 proc. visų projekto butų. Ketvirtuoju etapu, į kurį „Omberg“ investavo 8 mln. eurų,...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 61 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 13 Kauno, 11 Šiaulių, 8 Telšių, 4 Panevėžio, 2 Klaipėdos bei 1 Marijampolės apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 45 asmenys. 15 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią Panevėžio apskrity...
Veidai
Lietuvos nacionalinis dramos teatras rengiasi premjerai – jaunas režisierius Motiejus Ivanauskas stato spektaklį „Dialogai“ pagal Platono ir kitų Antikos autorių tekstus, premjera įvyks rugsėjo 25 d. Pagrindinį vaidmenį šiame spektaklyje ruošia aktorius Vytautas Anužis, kuris sutiko pasidalinti mintimis apie aktoriaus profesiją ir naujausią savo darbą. Daiva Šabasevičienė Pastaraisiais metais Jūsų vaidmenys išsiskiria didele mobilizacija, energijos ir žodž...
Kriminalai
Nuo teismo paskirtos bausmės atlikimo slapstęsis nuteistasis įkliuvo sostinės kriminalistams. Nors ieškomam dvidešimt dvejų metų vyrui pavyko pasprukti nuo pasalą jam rugpjūtį surengusių kriminalistų, jis, nuteistas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, sukčiavimo ir turto pasisavinimo, šįkart neišsisuks. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, vykdę šio nuteistojo (gimusio 1998 m.)...
Savivalda
Vilniaus miesto Savivaldybė pasiryžo kiekvienoje sostinės seniūnijoje įrengti po vieną naują sporto aikštelę. Iki spalio pabaigos pilnai užbaigtos aikštelės atsiras 10 seniūnijų, o iki kitų metų vasaros darbai bus baigti ir likusiose 11 seniūnijų. Naujomis aikštelėmis siekiama praplėsti egzistuojančią sporto infrastruktūrą Vilniuje, kad miestiečiai turėtų daugiau vietų užsiimti aktyvia sportine veikla. „Miesto gyventojų tarpe matome poreikio kokybiškai spo...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 62 koronaviruso (COVID-19) atvejai. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 17 Kauno, 15 Šiaulių, po 3 – Panevėžio ir Klaipėdos apskrityse. Tuo metu, po 1 atvejį vakarykštę parą registruota Marijampolės bei Alytaus apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 41 žmogus. 17 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti ne...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad Lietuvių liaudies buities, papročių, valgių ir amatų asociacija „Šventė visiems“ rugsėjo 17-20 dienomis organizuos renginį „Tautų mugė“. Todėl nuo rugsėjo 17 d. 19 val. iki rugsėjo 20 d. 22 val. draudžiamas transporto eismas Gedimino prospektu nuo Šventaragio iki J. Tumo-Vaižganto gatvės ir Totorių gatvės dalyje nuo Gedimino prospekto iki pastato Totorių g. 8, išskyrus renginio dalyvius, turinčius leidimus patekti į...
Kultūra
Prasideda išankstinė bilietų prekyba į didžiuosius Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio renginius Šv. Kotrynos bažnyčioje. Aštuonioliktus metus vyksiančio festivalio rengėjai sako, kad savo žiūrovams turi paruošę ir planą B, jei kartais, kaip šių metų pavasarį, atsitiktų gyvenimas. Tad spalio 12 - 17 d. festivalis įvyks bet kokiomis aplinkybėmis. Šių metų programoje rudenėjančio Vilniaus gyventojams bei miesto sveciams paruoštas stiprus tarpsrit...
Įvykiai
„Panašu, nostalgija – labai stiprus trintukas, iš atminties pašalinantis visas blogybes ir paliekantis tik teigiamus prisiminimus.” Miha Mazzini, slovėnų rašytojas, režisierius, scenaristas, publicistas. Šiemet švenčiame Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo 30-metį. Kartu, vis dažniau prisimenami paskutiniai sovietmečio bei pirmieji nepriklausomybės metai. Dažnai – su nostalgija ir ilgesiu. Kaip sako slovėnų kūrėjas Miha Mazzini, per tiek metų nustrina blogi...