Vilniuje lankosi „Baileys Irish Cream“ kūrėjas

Lietuvoje šiuo metu lankosi pasaulinio garso marketingo ekspertas iš Airijos Davidas Gluckmanas. Dvi savo vizito dienas D. Gluckmanas paskyrė studentams – jis aplankys net keturis Lietuvos universitetus.

Pirmąją savo paskaitą „Prekės ženklo kūrimas nuo 1969-ųjų. Kas veikia, kas ne ir kodėl“ jis skyrė Vilniaus universiteto (VU) Verslo mokykloje susirinkusiems klausytojams. Žymusis rinkodarininkas papasakojo, kaip su partneriu 1973 m. balandį savo biure sukūrė žymųjį likerį „Baileys Irish Cream“.

„Tikiuosi, kad mano istorijos jus padrąsins, nes per visą produktų vystymo konsultanto karjerą mano įmonę sudarė daugiausia du žmonės, o nuo 1984-ųjų iki dabar aš dirbu visiškai vienas. Jums nereikia tapti milžiniška organizacija, kad galėtumėte kurti geras idėjas. Gerai idėjai išvis reikia tik dviejų žmonių – vieno ją sugalvoti ir kito ją nupirkti“, – VU Verslo mokykloje kalbėjo D. Gluckmanas.

Pirmoji jo ir partnerio kūrybinė užduotis buvo itin glausta ir nekonkreti: Airijos įmonė „International Distillers & Vintners“ pranešė: „Mums reikia naujo alkoholinio gėrimo, tinkamo eksportui.“ Ir tai buvo viskas – jokios papildomos informacijos, rinkos duomenų, lentelių su skaičiais, jokių reikalavimų ar vizijos. Tuo metu jie dirbo dar tik dvi savaites.

„Septintajame dešimtmetyje padėjau sukurti „Kerrygold“ sviesto prekės ženklą, todėl pagalvojau – ar negalėtume iš to pasisemti įkvėpimo ir kurdami alkoholinį gėrimą pasinaudoti airiškos pieno industrijos reputacija? Ir mano partneris iškart paklausė: „Kas bus, jeigu sumaišysime grietinėlę su airišku viskiu?“ Tuoj pat nuėjome į parduotuvę“, – apie kūrybinio proceso pradžią pasakojo ekspertas.

Nusipirkę airiško „Jamesons“ viskio ir indelį grietinėlės, kolegos grįžo į biurą, juos sumaišė ir paragavo. „Rezultatas buvo absoliučiai siaubingas“, – juokėsi D. Gluckmanas. Tačiau jie nenuleido rankų, iškart grįžo į parduotuvę ir eidami tarp lentynų ieškojo ko nors, kas galėtų pagerinti viskio ir grietinėlės mišinį.

„Ir radome „Cadbury‘s“ geriamojo šokolado. Parsinešėme jį, pridėjome dar cukraus, paragavome ir aš pagalvojau – tai tikrai labai labai skanu. Juk nėra jokios priežasties, kodėl visi alkoholiniai gėrimai turi būti neskanūs? Iškart paskambinau klientui, supyliau mūsų naująjį mišinį į „Schweppes” buteliuką ir nuvežęs įpyliau jam. Pasakiau, kad, mano nuomone, tai turi daug potencialo. Jis paragavo ir atsakė: „Taip, manau, kad turi“, – prisiminė D. Gluckmanas. Visas žymiojo likerio kūrybos procesas užtruko 45 minutes.

Pasak marketingo specialisto, tai yra neįtikėtinas procesas bet kam, kas užsiima idėjų kūrimu ir jų pardavimu verslui. Jau už savaitės pradėta galvoti apie naujojo gėrimo pavadinimą. Jį D. Gluckmanas surado netikėtoje vietoje – po jo biuru buvusio restorano iškaboje „Baileys Bistro“. „Pamaniau, kad tai labai geras pavadinimas, todėl pasiūliau „Baileys Irish Cream“ savo klientui, Tomui Jago. Jis iškart sutiko – nebuvo jokių svarstymų. Nuo pirminės idėjos sukūrimo iki galutinio vartotojams skirto produkto išleidimo praėjo šeši mėnesiai“, – pasakojo „Baileys“ kūrėjas.

Naujojo likerio kūrėjai subūrė kelias fokusuotas grupes, tačiau, pasak D. Gluckmano, kadangi iš jų gavo vien neigiamus atsiliepimus, į rezultatus tiesiog nekreipė dėmesio. Alų ir stipriuosius gėrimus mėgstantiems vyrams likeris labai nepatiko, nes atrodė „mergaitiškas“, o moterų grupėje likeris apibūdintas kaip labai panašus į „Kaolin & Morphine“ – populiarius laisvinamuosius vaistus.

„Baileys“ tapo pasaulyje geriausiai parduodamu likeriu – viena stiklinė išgeriama kas 30 sekundžių. Kodėl ši idėja sulaukė tokios didelės sėkmės taip greitai?

„Visų pirma, vieninteliai žmonės, su kuriais mes dirbome, buvo kompanijos vadovai. Jeigu būtume dirbę su vidurinės grandies vadybininkais, būtų buvę neįtikėtinai sunku patvirtinti tiek daug tokio lygio sprendimų, kurių mums reikėjo kuriant „Baileys“. Vidurinė grandis neturi jokios galios, ji negali priimti sprendimų. Kitas dalykas – labai lengva sukurti šešias idėjas ir jas pristatyti. Bet tikroji sėkmės paslaptis yra sukurti vieną idėją – tokią, kuria visiškai tiki. Po „Baileys“ aš visada pateikiu tik vieną sprendimą – bet tai ne visiems. Kad galėtum taip dirbti, su klientu turi palaikyti labai glaudžius santykius“, – sėkmės priežastis vardijo D. Gluckmanas.

Kitas svarbus veiksnys – sveikas protas nugalėjo tyrimus. Pasak žymiojo rinkodarininko, mes pernelyg daug dėmesio skiriame vartotojų nuomonei. Jo teigimu, vartotojams patinka tai, ką jie supranta, ir jie nesupranta, kas jiems patinka.

„Aš visada pristatau idėjas taip, tarsi jos jau egzistuotų. Kitaip tariant – aš neprašau vartotojų, kad jie man padėtų sukurti prekės ženklą, aš jį sukuriu ir atiduodu jiems. Kalbant apie vartotojus (daugelis mano artimų draugų yra vartotojai, aš netgi vieną vedęs), jie yra niekuo nesidomintys ir nieko neišmanantys“, – juokėsi „Baileys“ kūrėjas.

Baigdamas paskaitą D. Gluckmanas pacitavo R. Farsoną ir R. Keyesą: geriausios idėjos nesislepia šešėliuose. Jos tiesiai mums prieš nosį. Inovacijos retai kada priklauso nuo subtilių ir neryškių detalių, jos atsiranda tada, kai akivaizdų dalyką pamatai naujomis akimis.

„Ir kad ir kokiu nuostabiu save laikote, kai išsprendžiate kokią nors problemą, nepamirškite, kad tie, kurie sugalvoja naujas ir įdomias idėjas, nėra didvyriai. Tikrieji didvyriai yra tie, kurie jas nuperka ir rizikuodami savo reputacija ir pinigais pristato rinkai“, – užbaigė D. Gluckmanas.

Vilniaus universitetas
VILNIAUS UNIVERSITETAS VERSLO MOKYKLA DAVIDAS GLUCKMANAS BAILEYS IRISH CREAM
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Pilaitės prospekte nusidriekė naujas daugiau kaip 1,5 km ilgio dviračių ir pėsčiųjų takas nuo esamo Senosios Pilaitės kelio iki Sietyno ir Spaudos gatvių, o šalia jo paklotas ir naujas šaligatvis. Tiesiant naują taką, įrengtas ir dviračių eismui pritaikytas šviesoforas ties sankryžomis su V. Pociūno ir Sietyno gatvėmis. Naujas takas susijungs su jau nutiestais takais palei Laisvės prospektą bei šiemet baigta atkarpa Justiniškių gatvėje. Dviračių ir pėsčiųj...
Įvykiai
Šiandien 06.48 val. Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Savanorių pr. 211 susidūrė krovininis ir lengvasis automobiliai, prispastas lengvojo automobilio vairuotojas. Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai, Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariat...
Įvykiai
Rugsėjo 16-osios vakarą Vilniaus oro uoste pradedami keleivių išleidimo panduso išvykimo terminalo link tvarkymo darbai. Pirmieji ir aktyviausi tvarkymo darbai šią savaitę vyks naktimis, todėl nuo 8 val. vakaro iki 3 val. ryto pandusu eismas bus draudžiamas, vėlesniuose darbų etapuose eismas naktimis bus tik apribotas. Tai paruošiamieji darbai „Kiss and Fly“ zonos įrengimui. Planuojama, kad visi panduso paruošiamieji darbai naujos sistemos startui bus baig...
Įvairios
Devyniuose sostinės paplūdimiuose, kuriuos tvarko ir prižiūri UAB „Grinda“, oficialiai baigėsi maudynių sezonas. Gelbėtojų profesionalumo dėka Vilniaus miesto Valakampių I ir II, Žirmūnų, Salotės ir Balsio (Žaliųjų ežerų), Balžio I ir II bei Tapelių I ir II paplūdimiuose šią vasarą tragiškų įvykių pavyko išvengti – maudynės nepasiglemžė nė vienos gyvybės. Poilsiautojų saugumą paplūdimiuose užtikrinantys UAB „Grinda“ gelbėtojai skaičiuoja, kad nuo birželio...
Įvairios
Siekiant pagerinti eismo saugą, magistralėje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda planuojama įrengti 49 naujas greičio valdymo ir įspėjimo sistemas. Svarbi jų dalis – elektroniniai kintamos informacijos kelio ženklai, galintys riboti leistiną greitį pagal susidariusią situaciją. „Pažangus eismo valdymo būdas ypatingai svarbus tokioje intensyvaus eismo magistralėje kaip Vilnius–Kaunas. Kintamos informacijos kelio ženklai papildomai ribos leistiną greitį esant rizikin...
Įvykiai
Šią vasarą oro linijų bendrovė „airBaltic“ pristatė lietuviška trispalve nudažytą orlaivį „Airbus A220-300“. Rugsėjo 16 dieną šis „Vilniaus“ vardu pavadintas lėktuvas pirmą kartą nusileido Lietuvos sostinės oro uoste. „airBaltic“ generalinio direktoriaus Martino Gauso teigimu, toks orlaivio dizainas buvo sukurtas siekiant pažymėti „airBaltic“ paslaugų paklausos augimą Lietuvos rinkoje. „Lietuvos rinka mums yra labai svarbi. Šiandien siūlome daugiau kaip 80...
Švietimas
Mykolo Romerio universitetas ir toliau palaiko ir skirs ypatingą dėmesį universitetų tinklo optimizavimo procesui. Rugsėjo 13 dieną Mykolo Romerio universiteto Taryba susirinkusi į posėdį priėmė nutarimą, kuriuo siūloma sudaryti Mykolo Romerio universiteto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto trejų metų strateginės partnerystės (jungtinės veiklos) sutartį, kurią įgyvendinant universitetai suartintų bendruomenes, vykdydami jungtines mokslinių tyrimų...
Įvykiai
Sekmadienį sostinės gatvėse pirmą kartą pasklido pėsčiųjų, dviračių, paspirtukų, riedlenčių, vaikų vežimėlių ir viešojo transporto žygis. Iš skirtingų miesto lokacijų pajudėję, automobilio atsisakę vilniečiai ir miesto svečiai susibūrė aikštėje prie Seimo, o nuo ten pajudėjo link Lukiškių aikštės, skatindami judėti ne tik darniai, bet ir draugiškai, kelyje pastebint vieni kitus. Šiuo žygiu Vilniuje atidaryta Europos judumo savaitė. „Nuo pavasario kiekvieną...
Įdomu!
Ant bendrovės „Krašto projektai“ pastato sienos esanti skulptoriaus Algio Griškevičiaus sukurta skulptūra „Žiogas – autoportretas“ atidengta 2008 m. 09 mėn.. Įspūdingas, šešių metrų ilgio ir pustrečio metro aukščio kūrinys sostinės Konstitucijos prospekte pastatytas privačia iniciatyva bei lėšomis. Kaip teigia skulptūros autorius, Vilniui trūksta įvairesnių skulptūrų, žaismingesnių akcentų. A. Griškevičiaus skulptūra „Žiogas – autoportretas“ vaizduoja milž...