Vilniuje lankosi „Baileys Irish Cream“ kūrėjas

Lietuvoje šiuo metu lankosi pasaulinio garso marketingo ekspertas iš Airijos Davidas Gluckmanas. Dvi savo vizito dienas D. Gluckmanas paskyrė studentams – jis aplankys net keturis Lietuvos universitetus.

Pirmąją savo paskaitą „Prekės ženklo kūrimas nuo 1969-ųjų. Kas veikia, kas ne ir kodėl“ jis skyrė Vilniaus universiteto (VU) Verslo mokykloje susirinkusiems klausytojams. Žymusis rinkodarininkas papasakojo, kaip su partneriu 1973 m. balandį savo biure sukūrė žymųjį likerį „Baileys Irish Cream“.

„Tikiuosi, kad mano istorijos jus padrąsins, nes per visą produktų vystymo konsultanto karjerą mano įmonę sudarė daugiausia du žmonės, o nuo 1984-ųjų iki dabar aš dirbu visiškai vienas. Jums nereikia tapti milžiniška organizacija, kad galėtumėte kurti geras idėjas. Gerai idėjai išvis reikia tik dviejų žmonių – vieno ją sugalvoti ir kito ją nupirkti“, – VU Verslo mokykloje kalbėjo D. Gluckmanas.

Pirmoji jo ir partnerio kūrybinė užduotis buvo itin glausta ir nekonkreti: Airijos įmonė „International Distillers & Vintners“ pranešė: „Mums reikia naujo alkoholinio gėrimo, tinkamo eksportui.“ Ir tai buvo viskas – jokios papildomos informacijos, rinkos duomenų, lentelių su skaičiais, jokių reikalavimų ar vizijos. Tuo metu jie dirbo dar tik dvi savaites.

„Septintajame dešimtmetyje padėjau sukurti „Kerrygold“ sviesto prekės ženklą, todėl pagalvojau – ar negalėtume iš to pasisemti įkvėpimo ir kurdami alkoholinį gėrimą pasinaudoti airiškos pieno industrijos reputacija? Ir mano partneris iškart paklausė: „Kas bus, jeigu sumaišysime grietinėlę su airišku viskiu?“ Tuoj pat nuėjome į parduotuvę“, – apie kūrybinio proceso pradžią pasakojo ekspertas.

Nusipirkę airiško „Jamesons“ viskio ir indelį grietinėlės, kolegos grįžo į biurą, juos sumaišė ir paragavo. „Rezultatas buvo absoliučiai siaubingas“, – juokėsi D. Gluckmanas. Tačiau jie nenuleido rankų, iškart grįžo į parduotuvę ir eidami tarp lentynų ieškojo ko nors, kas galėtų pagerinti viskio ir grietinėlės mišinį.

„Ir radome „Cadbury‘s“ geriamojo šokolado. Parsinešėme jį, pridėjome dar cukraus, paragavome ir aš pagalvojau – tai tikrai labai labai skanu. Juk nėra jokios priežasties, kodėl visi alkoholiniai gėrimai turi būti neskanūs? Iškart paskambinau klientui, supyliau mūsų naująjį mišinį į „Schweppes” buteliuką ir nuvežęs įpyliau jam. Pasakiau, kad, mano nuomone, tai turi daug potencialo. Jis paragavo ir atsakė: „Taip, manau, kad turi“, – prisiminė D. Gluckmanas. Visas žymiojo likerio kūrybos procesas užtruko 45 minutes.

Pasak marketingo specialisto, tai yra neįtikėtinas procesas bet kam, kas užsiima idėjų kūrimu ir jų pardavimu verslui. Jau už savaitės pradėta galvoti apie naujojo gėrimo pavadinimą. Jį D. Gluckmanas surado netikėtoje vietoje – po jo biuru buvusio restorano iškaboje „Baileys Bistro“. „Pamaniau, kad tai labai geras pavadinimas, todėl pasiūliau „Baileys Irish Cream“ savo klientui, Tomui Jago. Jis iškart sutiko – nebuvo jokių svarstymų. Nuo pirminės idėjos sukūrimo iki galutinio vartotojams skirto produkto išleidimo praėjo šeši mėnesiai“, – pasakojo „Baileys“ kūrėjas.

Naujojo likerio kūrėjai subūrė kelias fokusuotas grupes, tačiau, pasak D. Gluckmano, kadangi iš jų gavo vien neigiamus atsiliepimus, į rezultatus tiesiog nekreipė dėmesio. Alų ir stipriuosius gėrimus mėgstantiems vyrams likeris labai nepatiko, nes atrodė „mergaitiškas“, o moterų grupėje likeris apibūdintas kaip labai panašus į „Kaolin & Morphine“ – populiarius laisvinamuosius vaistus.

„Baileys“ tapo pasaulyje geriausiai parduodamu likeriu – viena stiklinė išgeriama kas 30 sekundžių. Kodėl ši idėja sulaukė tokios didelės sėkmės taip greitai?

„Visų pirma, vieninteliai žmonės, su kuriais mes dirbome, buvo kompanijos vadovai. Jeigu būtume dirbę su vidurinės grandies vadybininkais, būtų buvę neįtikėtinai sunku patvirtinti tiek daug tokio lygio sprendimų, kurių mums reikėjo kuriant „Baileys“. Vidurinė grandis neturi jokios galios, ji negali priimti sprendimų. Kitas dalykas – labai lengva sukurti šešias idėjas ir jas pristatyti. Bet tikroji sėkmės paslaptis yra sukurti vieną idėją – tokią, kuria visiškai tiki. Po „Baileys“ aš visada pateikiu tik vieną sprendimą – bet tai ne visiems. Kad galėtum taip dirbti, su klientu turi palaikyti labai glaudžius santykius“, – sėkmės priežastis vardijo D. Gluckmanas.

Kitas svarbus veiksnys – sveikas protas nugalėjo tyrimus. Pasak žymiojo rinkodarininko, mes pernelyg daug dėmesio skiriame vartotojų nuomonei. Jo teigimu, vartotojams patinka tai, ką jie supranta, ir jie nesupranta, kas jiems patinka.

„Aš visada pristatau idėjas taip, tarsi jos jau egzistuotų. Kitaip tariant – aš neprašau vartotojų, kad jie man padėtų sukurti prekės ženklą, aš jį sukuriu ir atiduodu jiems. Kalbant apie vartotojus (daugelis mano artimų draugų yra vartotojai, aš netgi vieną vedęs), jie yra niekuo nesidomintys ir nieko neišmanantys“, – juokėsi „Baileys“ kūrėjas.

Baigdamas paskaitą D. Gluckmanas pacitavo R. Farsoną ir R. Keyesą: geriausios idėjos nesislepia šešėliuose. Jos tiesiai mums prieš nosį. Inovacijos retai kada priklauso nuo subtilių ir neryškių detalių, jos atsiranda tada, kai akivaizdų dalyką pamatai naujomis akimis.

„Ir kad ir kokiu nuostabiu save laikote, kai išsprendžiate kokią nors problemą, nepamirškite, kad tie, kurie sugalvoja naujas ir įdomias idėjas, nėra didvyriai. Tikrieji didvyriai yra tie, kurie jas nuperka ir rizikuodami savo reputacija ir pinigais pristato rinkai“, – užbaigė D. Gluckmanas.

Vilniaus universitetas
VILNIAUS UNIVERSITETAS VERSLO MOKYKLA DAVIDAS GLUCKMANAS BAILEYS IRISH CREAM
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Rekomendacijų nėra
Autorizuokitės ,
kad įvertinti ir rekomenduoti

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Lietuvoje
Transporto kompetencijų agentūrai (TKA) nustačius kriterijus, padėsiančius objektyviai įvertinti lentelių su žalia rodykle prie raudono šviesoforo signalo poveikį eismo saugos ir transporto pralaidumo požiūriu, savivaldybės jau gali kreiptis į Transporto kompetencijų agentūrą (TKA) dėl sankryžų, kuriose norima grąžinti lenteles, vertinimo. Sankryžų įvertinimas bus atliekamas skubos tvarka. „Savivaldybės, įvertinusios atitinkamos sankryžos eismo saugos situ...
Sportas
Vilniaus „Rytas“ (13/7) Kaune patyrė pralaimėjimą Kauno „Žalgiriui“ 61:71 (14:10, 10:26, 20:16, 17:19). Į Kauną atvykę vilniečiai pirmąjį kėlinį pradėjo greitomis atakomis ir praėjus 7 žaidimo minutėms abiejų ekipų rezultatas buvo lygus (9:9). E. Bendžius išprovokavo pražangą ties tritaškio linija, sumetė du baudų metimus ir „Rytas“ po to taškų nepelnė ir pirmasis kėlinys baigėsi 14:10. Antrasis ketvirtis buvo kiek mažiau rezultatyvesnis sostinės komandai...
Įvykiai
Sausio 25-ąją savo 697-ąjį gimtadienį mininti sostinė tradiciškai sulaukė Kauno staigmenos. Pastaruosius trejus metus kvietęs vilniečius atvykti į svečius, šiemet Kaunas šia proga sukūrė specialiai dekoruotas kojines „Neišskiriama pora“. Jos įamžintos ir šventiniame atviruke su užuomina į garsiąją Vilniaus turizmo skatinimo kampaniją „Europos G taškas“. Kairioji dedikuota Vilniui, o dešinė – Kaunui, bet gali būti ir atvirkščiai. Nuotaikingose kojinių ilius...
Įvykiai
Pasaulyje netylant kalboms apie koronaviruso grėsmę Kinijoje Lietuva imasi laikinųjų papildomų atsargos priemonių. Nuo šeštadienio visuose trijuose Lietuvos oro uostuose budi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai. Jie konsultuoja Kinijoje keliavusius asmenis. Anot specialistų, Lietuva yra pasiruošusi suvaldyti tokio masto riziką. „Lietuvoje neturime jokių fiksuotų atvejų ar šio užkrato įtarimų, tačiau artėjant Kinų naujųjų metų švent...
Sportas
Vilniaus „Žalgiris“ šeštadienį sužaidė antras kontrolines rungtynes pasiruošimo cikle ir iškovojo antrąją pergalę. Žalgiriečiai 2:0 (0:0) pranoko Lenkijos „Stomil“. Tai buvo pirmosios rungtynės, kurioms vadovavo naujasis „Žalgirio“ treneris iš Baltarusijos Aliaksejus Baga. Lyginant su prieš savaitę vykusiu maču, šį kartą startinėje sudėtyje pasirodė Domantas Šimkus ir Richlordas Enninas. Tarp atsarginių buvo ir po pertraukos debiutavo tik penktadienį į Lie...
Įvykiai
Jau trečius metus prestižiniai Šv. Kristoforo apdovanojimai sostinėje teikiami miestui švenčiant gimtadienį. Garbingiausių Vilniaus apdovanojimų nusipelno tie, kurie savo idėjas, darbus, projektus skiria Vilniui, garsina miesto vardą Lietuvoje ir visame pasaulyje. Vakar miesto Rotušėje Vilniaus meras Remigijus Šimašius įteikė 10 Šv. Kristoforo statulėlių vilniečiams, kurie per praėjusius metus labiausiai pasižymėjo savo darbais. Kandidatūras gauti šį apdov...
Įvykiai
Šiandien, turizmo parodos „Adventur“ metu, išdalinti 2019-ųjų turizmo sėkmingiausiųjų apdovanojimai. Sėkmingiausio metų turizmo projekto Lietuvoje titulas atiteko miesto savivaldybės inicijuotai alternatyvaus Vilniaus pažinimo platformai „Neakivaizdinis Vilnius“. 2019-ųjų balandžio viduryje startavusi iniciatyva subūrė nemažą Vilniaus entuziastų bendruomenę, žmones iš kitų Lietuvos miestų paskatino sostinę atrasti naujai, pasidomėti ne tik žinomais objekta...
Įvykiai
Vilniaus šviesų festivalio startas – jau šįvakar! Nuo 18 val. Vilniuje įsižiebs 27 šviesų instaliacijos (www.lightfestival.lt/zemelapis) ir prasidės tris vakarus truksiantis 697-asis Vilniaus gimtadienis. Kaip nieko nepraleisti, pasimėgauti ir tuo pasidalinti – štai keletas festivalio organizatorių patarimų. Informaciją apie šviesų instaliacijas, jų autorius, lokacijas, žemėlapį su festivalio maršrutu patogiai ir greit padės susirasti specialiai šiam festi...
Kultūra
Vilniaus mažajame prasideda režisierių Rimo Tumino ir Gabrielės Tuminaitės spektaklio „Čia nebus mirties“ repeticijos. Naujas „Čia nebus mirties“ pastatymas bus svarbiausias šio sezono Vilniaus mažojo teatro įvykis, skiriamas 30 metų teatro jubiliejui. Jo premjera numatyta 2020 metų kovo 27, 28, 29 dienomis. Į repeticijas maestro Rimas Tuminas pakvietė visas tris savo teatro aktorių kartas: ir tuos, kurie vaidino pirmajame spektaklio „Čia nebus mirties“ pa...