#LV100: Trys Kryžiai Vilniuje nušvito Latvijos vėliavos spalvomis

#LV100: Trys Kryžiai Vilniuje nušvito Latvijos vėliavos spalvomis, vilniuje.info

Dar viena Baltijos šalis šiais metais minėjo savo nepriklausomybės šimtmetį – lapkričio 18-oji yra Latvijos nepriklausomybės diena. Šventės išvakarėse Trijų Kryžių paminklas Vilniuje nušvito Latvijos vėliavos spalvomis! Šventiniu apšvietimu galejome grožėtis iki pat pirmadienio.

„Latvija – viena iš Baltijos šalių sese su kuria mus vienija ne tik labai artima kaimynystė, istorija ir bendra kova už laisvę su tais pačiais priešais. Mus vienija gili ir nuoširdi draugystė. Džiaugiamės ir švenčiame su Jumis Latvijos Nepriklausomybės 100-metį!“ – sveikina Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Sekmadienį, Lukiškių aikštėje vyko iškilminga vėliavų pakėlimo ceremonija, skirta Latvijos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo 100-osioms metinėms pažymėti.

Lietuvos ir Latvijos 1918–1920 m. kovos už laisvę dar vadinamos Nepriklausomybės kovomis. Baltijos sesėmis vadinamų valstybių susikūrimą nulėmė labai panašios priežastys. Iki nepriklausomybės paskelbimo Lietuvoje ir Latvijoje vyko nacionaliniai judėjimai. Valstybėms teko kovoti su bendrais priešais – bolševikais ir bermontininkais.

Vilniaus miesto savivaldybė
LATVIJA LATVIJOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ŠIMTMETIS TRIJŲ KRYŽIŲ KALNAS
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.