Vienos stambiausių sostinės taksi bendrovės vadovo byla perduota teismui

Vienos stambiausių sostinės taksi bendrovės vadovo byla perduota teismui, vilniuje.info

Teismui perduota vienos stambiausių sostinės taksi ir pavėžėjimo paslaugų bendrovės ir  jos vadovo baudžiamoji byla. Šį ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apygardos valdyba ir Vilniaus apygardos prokuratūra. Kaltinimai apgaulingu apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų pateikimu pareikšti ir juridiniam asmeniui - taksi ir pavėžėjimo paslaugas visoje Lietuvoje teikusiai bendrovei, ir jos savininkui, kartu ėjusiam direktoriaus pareigas.

Ikiteisminio tyrimo metu atskleista, kad taksi bendrovės savininkas sukūrė išmaniąją  programėlę, kurios pagalba buvo galima paslėpti nuo mokesčių inspekcijos didžiąją dalį iš taksi veiklos gaunamų pajamų. Tyrimo metu nustatyta, kad per kelerius metus bendrovė gavo ir neapskaitė daugiau kaip 1,7 mln. eurų pajamų, dėl ko neteisėtai išvengė sumokėti 435 tūkst. eurų pelno ir pridėtinės vertės mokesčių. Tyrimo metu taksi bendrovės vadovas savanoriškai atlygino valstybei padaryta žalą ir į valstybės biudžetą pervedė daugiau nei trečdalį milijono eurų.    

Tai pirmoji į teismą perduota šešėlinio Vilniaus taksi verslo atstovų byla. FNTT Vilniaus apygardos valdyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra didelės apimties, sudėtingą tyrimą dėl gautų nelegalių pajamų dar tęsia. Įtarimai pareikšti 26 asmenims. Surinkti duomenys rodo, kad per porą metų išmaniąją taksi iškvietimo programėlę naudoję daugiau nei 500 vairuotojų pervežė visoje Lietuvoje apie 3 mln. klientų. Skaičiuojama, kad už suteiktas paslaugas keleiviai sumokėjo 12,5 mln. eurų. Tiksli nesumokėtų pelno ir pridėtinės vertės mokesčio suma bus nustatyta atlikus kiekvieno taksi automobilio ir pavėžėjimo paslaugas teikusio juridinio asmens ūkinės finansinės veiklos tyrimus.

TAKSI PAVEŽĖJIMO PASLAUGOS ŠEŠĖLINIS VERSLAS
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.