Vilniuje atidengta originali skulptūra raketų išradėjui K. Simonavičiui

Vilniuje atidengta originali skulptūra raketų išradėjui K. Simonavičiui, vilniuje.info

Vakar Vilniuje atidengta skulptūra didžiajam raketų išradėjui Kazimierui Simonavičiui. Skulptūra žymiam Lietuvos inžinieriui ir raketų išradėjui – savivaldybės remiamas programos „Kuriu Vilnių“ projektas. Skulptūrą sukūrė Nacionalinės premijos laureatas, skulptorius Vladas Urbanavičius.

„K. Simonavičius buvo novatorius, progreso nešėjas, kuris davė toną ir įkvėpė kitus žmones, kuris ir taip tobulą meną dar labiau ištobulino. Manau, kad  šis paminklas ne tik Kazimierui Simonavičiui, bet ir visiems mokslininkams, kurie tarnauja šalies gerovei. Paminklas raketa simbolizuoja Lietuvą, kaip raketa šaunančią į aukštumas.  Džiaugiuosi, kad paminklas šiai asmenybei atsirado prisidedant mūsų rėmimo programai „Kuriu Vinių“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Vilniuje atidengta originali skulptūra raketų išradėjui K. Simonavičiui, nuotrauka-1

Skulptūra pastatyta labai simbolinėje vietoje – pakeliui į oro uostą, atgimstančiame Naujininkų rajone, šalia Kazimiero Simonavičiaus vardo universiteto.

„Man tai buvo nuostabus nuotykis. Jau seniai galvoje sukosi mintis apie Kazimierą Simonavičių. Įgyvendinau 368 metų projektą – kurdamas skulptūrą, pasinaudojau Kazimiero Simonavičiaus brėžiniais ir jo sumanymu“, – pasakojo skulptūros autorius Vladas Urbonavičius.

Ceremonijoje dalyvavo skulptūros autorius, Kazimiero Simonavičiaus universiteto vadovas, KAM orkestras, Generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai.

Vilniuje atidengta originali skulptūra raketų išradėjui K. Simonavičiui, nuotrauka-2

Iš savivaldybės biudžeto šiai skulptūrai buvo skirta apie 18 tūkst. eurų iš programos „Kuriu Vilnių“ lėšų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]

Vilniaus miesto savivaldybė
KAZIMIERAS SIMONAVIČIUS SKULPTŪRA RAKETA PAMINKLO ATIDENGIMAS SKULPTORIUS VLADAS URBANAVIČIUS
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.