Vilniuje prasideda nacionalinė švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2018“

Vilniuje prasideda nacionalinė švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2018“, vilniuje.info

Jau šį penktadienį ir šeštadienį, lapkričio 23–24 dienomis, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks bene svarbiausias Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginys – 8-oji nacionalinė švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2018“. Joje vyks net 150 įvairių edukacinių renginių visai švietimo bendruomenei.

 Pirmą kartą parodoje mokiniai galės susipažinti su bendraamžių atliekamais tyrimais ir kuriamais išradimais, dalytis patirtimi, diskutuoti Mokinių mokslinių tyrimų idėjų mugėje, stebėti, ką mokslininkai pataria jauniesiems tyrinėtojams. Atradimų laboratorijų̨ erdvėje – 8 laboratorijose – vyks kūrybinės tiriamosios veiklos mokiniams bei mokytojams.

Vilniuje prasideda nacionalinė švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2018“, nuotrauka-1

 Pirmą kartą parodoje veiks Profesijų galerijos erdvė, kurioje vyks susitikimai su mokytojais, verslininkais, mokslininkais, bus kalbama apie profesinį pašaukimą.

 Švietimo politikos erdvėje bus laukiami besidomintieji švietimo kokybinių pokyčių tendencijomis: visos dienos mokyklos idėjų įgyvendinimu, mokinių ugdymosi poreikių atpažinimu, pedagogų etikos kodekso taikymu, informatikos pradinėse klasėse ugdymo idėjų sklaida.

Vilniuje prasideda nacionalinė švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2018“, nuotrauka-2

 Ateities mokyklos erdvėje savivaldybės ir mokyklos dalysis gerąja patirtimi stenduose, pristatymuose ir kolegų diskusijose. Bus kalbama apie atvirumą pokyčiams, asmeninę vaiko pažangą, dermę tarp bendrųjų ir dalyko kompetencijų.

 Diskutuoti apie ateities mokyklą kviečia ir Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuojama diskusija „Kokią ateities mokyklą kuriame?“, kurioje kartu su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene, mokytojais, mokiniais, mokyklų vadovais bus diskutuojama, kokių įgūdžių mums reikės ateityje ir kaip juos įgyti mokykloje, ką jau šiandien galima patiems mokytojams keisti ugdymo formose ir kaip jas taiko savo darbe. Konferencija vyks lapkričio 23 d. 11-11.45 val. 5.1 salėje.

Vilniuje prasideda nacionalinė švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2018“, nuotrauka-3

 Šeštadienį, lapkričio 24 d., 13 val. Mokytojų kambaryje (4 salė) vyks pokalbis ant sėdmaišių  su vaikais ir mokytojais, kurie jau pasinaudojo Kultūros paso priemone. Pokalbyje taip pat dalyvaus kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė ir švietimo ir mokslo ministro patarėjas Arminas Varanauskas. Apie Kultūros pasą daugiau sužinoti ir konsultuotis bus galima abi renginio dienas Kultūros paso saloje (penktadienį 11.00-16.00 ir šeštadienį 10.00-15.00 val.) Mokytojų kambaryje (4 salė). 

Vilniuje prasideda nacionalinė švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2018“, nuotrauka-4

 Mokytojų kambaryje (4 salė) taip pat netils pokalbiai ir apie etatinį modelį: diskusijose dalyvaus mokyklų direktoriai, bus kalbama apie finansavimo pokyčius, dalijamasi patirtimi. Penktadienį Mokytojų kambaryje 13 val. prasidės diskusija „Kas yra gera darbo apmokėjimo sistema?“, o šeštadienį 12 val. – konsultacinis seminaras „Kas pasikeitė įvedus etatinį?“.

Vilniuje prasideda nacionalinė švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2018“, nuotrauka-5

Parodos atidarymas vyks lapkričio 23 d., penktadienį, 10.30 val. Renginių scenoje

Parodos „Mokykla 2018“ programa https://www.parodamokykla.lt/paroda/dienos/2018-11-23/.

2017 m. parodose „Mokykla“ ir „Vaikų šalis“ apsilankė 17 800 lankytojų.

LITEXPO PARODA MOKYKLA
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.