„Aprangos“ grupė įsikėlė į naują biurą Vilniuje

Naujas „Aprangos“ grupės biuras: modernus logistikos centras ir dėmesys darbuotojams

Baltijos šalių mažmeninės prekybos drabužiais lyderė „Aprangos“ grupė įsikūrė šiuolaikiškose, pagal specifinius įmonės poreikius pastatytose patalpose Vilniaus Ukmergės gatvėje įsikūrusiame „Vilniaus verslo parke“. Administracinio pastato ir logistikos komplekse įsikūrė beveik 200 darbuotojų.

„Pastaruosius kelis dešimtmečius sparčiai plėtėme prekybos tinklą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, keitėsi įmonės darbuotojų poreikiai ir verslo aplinka, o ypač daug pokyčių įvyko technologijų srityje, kuri apima kasdienę mūsų veiklą. Augančiam darbuotojų ratui norėjome pasiūlyti geriausias darbo sąlygas, taip pat sukurti efektyvesnę logistikos sistemą, tad subrendome naujam, moderniam ir aukščiausius standartus atitinkančiam biurui bei logistikos centrui“, – teigia „Aprangos“ grupės generalinis direktorius Rimantas Perveneckas.

Patalpos – pagal konkrečius reikalavimus

Administracinio pastato ir logistikos sandėlių kompleksą vystė viena didžiausių nekilnojamo turto valdymo ir plėtros bendrovių Lietuvoje „Darnu Group“. Anot jos vadovės Sigitos Survilaitės-Mekionienės, ilgametė įmonės patirtis leido pasiūlyti konkretaus verslo poreikius atitinkančias patalpas.

„Visas parkas vystomas pagal užsienyje gana populiarų užsakomosios partnerystės („build to suit“) modelį, kai mes pagal užsakovo poreikius suprojektuojame, finansuojame ir pastatome konkretaus verslo reikalavimus atitinkančias patalpas. Toks verslo modelis leidžia mūsų užsakovams turėti specialiai jiems pritaikytas ir įrengtas patalpas, neinvestuojant į jų statybą nei savo kapitalo, nei laiko. Verslo parkas skirtas tiems, kam neužtenka erdvės standartiniame biure miesto centre ar reikalingos specifinių techninių savybių patalpos, o tai pat, kai dirbti norisi atskirame pastate su stilingai ir moderniai apželdintu nuosavu kiemu“, – pažymi  S. Survilaitė-Mekionienė.

Pagrindinis kriterijus – darbuotojai

Į naująjį kompleksą „Aprangos“ grupė įsikėlė pardavusi administracinius ir sandėliavimo pastatus Kirtimuose, kuriuose veikė nuo 1970 metų. Naujoji bendrovės būstinė išsiskiria tiek architektūra, tiek aukščiausiais techniniais reikalavimais ir energiniu efektyvumu.

„Projektuodami naująjį kompleksą, itin daug dėmesio skyrėme tarptautinių patirčių analizavimui, domėjomės inovacijomis ir naujausiais technologiniais sprendimais, kurie ne tik palengvins kasdienius darbo procesus mūsų darbuotojams ir prisidės prie jų gerovės dirbant, bet ir užtikrins optimaliausią greitį bei prekių judėjimą visose trijose Baltijos šalyse“, – įsitikinęs R. Perveneckas.

3200 kv. m. administracinis pastatas įrengtas kruopščiai galvojant apie darbuotojų gerovę: įdiegtos ergonomiškos darbo vietos su reguliuojamo aukščio stalais administraciniame pastate, jį projektuojant  buvo siekiama sukurti komfortiškas erdves ir neformalias bendravimo zonas, individualias telefoninių pokalbių erdves, itin dideli reikalavimai kelti natūraliam apšvietimui.

Darbuotojų patogumui įrengta šiuolaikiška treniruoklių salė ir kavinė, numatyta savitarnos maitinimo zona. Administracinio pastato erdvė orientuota į jaukų kiemą, kuris skirtas darbuotojų poilsiui, o pirmasis pastato aukštas – maksimaliai perregimas, besijungiantis su aplinkoje esančiais želdynais.

5 km ilgio drabužių linija

Kad pastatas atitiktų dirbančiųjų poreikius, pagrindinių sistemų – šildymo, vėdinimo, kondicionavimo, apšvietimo ir laistymo – valdymas yra visiškai kompiuterizuotas. Komplekso šildymui numatyta aukščiausius ekologijos reikalavimus atitinkanti geoterminė jėgainė, kuri vasarą veikia ir vėsinimo režimu. Dar vienas efektyvus technologinis sprendimas – pastato langus juosiančios žaliuzės, reguliuojamos pagal grafiką ir reaguojančios į vėjo stiprumą.

Didžiausią pastatų komplekso dalį – beveik 17 000 kv. m. – užima tarptautine patirtimi remiantis statytas logistikos centro ir ūkinio sandėlio kompleksas. Logistikos centre sumontuota moderni, daugiau nei 5 km ilgio pakabinamų drabužių sistema, kuri automatizuotai veikia tarp dviejų aukštų. Šiuo metu įmonė dirba prie sandėlio valdymo sistemos projekto, kurio pagalba automatizuota įranga bus galima išrūšiuoti iki 5000 vienetų drabužių per valandą bei vienu metu rūšiuoti į daugiau nei 90 parduotuvių. Logistikos centre taip pat yra beveik 20 000 saugojimo vietų lentynose. Siekiant užtikrinti maksimalų komfortą darbuotojams, logistikos centras suprojektuotas taip, kad į jį patektų natūrali dienos šviesa. Atsižvelgus į besikeičiančius verslo poreikius „Aprangos“ grupė  numatė įrengti ir  fotostudiją, kurioje sykiu galės dirbti net kelios komandos.

Koncepciją padiktavo veikla

Statinius projektavusios studijos „JP Architektūra“ architektas Algirdas Kaušpėdas atkreipia dėmesį, kad komplekso koncepciją padiktavo kompanijos veikla – prekyba madingais drabužiais.

„Mada pirmiausia asocijuojasi su dinamika ir sezoniškumu. Madoje, kaip ir gamtoje, nėra vienos dominuojančios spalvos, tai – spalvų gama nuo juodos iki baltos, kurios vienija visą mados turinio įvairovę. Ši mintis inspiravo pastatų architektūrą – dviejų kontrastuojančių tūrių kompoziciją: juodą, monumentalų, ant žemės „pasodintą“ vieno aukšto logistikos tūrį, ir baltą, „sklendžiantį“ trijų aukštų administracijos korpusą“, – pasakoja A. Kaušpėdas.

Vieno projekto autorių teigimu, šis korpusas sąmoningai sklype įkomponuotas taip, tarsi pasitiktų į Vilnių atvykstančius svečius. Taip jis tampa visą kompleksą reprezentuojančiu akcentu ir pagrindine architektūros kompozicijos ašimi.

Anot A. Kaušpėdo, didelis dėmesys skirtas ne tik pastatams, bet ir kraštovaizdžiui, kuris darniai susilieja su komplekso išore ir vidumi. Kadangi pastatas yra apsuptas gamtos, atsižvelgus į apželdinimo specialistų rekomendacijas, jis apsodintas natūraliam peizažui artimais augalais, kurių yra daugiau nei 2200. Laistymui naudojamas nuo pastato stogo surenkamas lietaus vanduo.

Viso „Vilniaus verslo parko“ užimamas plotas siekia 8,5 hektarų. Iš jų 3,6 ha plote išsidėstęs naujasis „Aprangos“ grupės administracinis ir logistikos centras.

Darnu Group
APRANGA VERSLO CENTRAS MIESTO PLĖTRA BIURAS
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Nuo birželio 22 d., šeštadienio, pradės galioti vasaros viešojo transporto eismo tvarkaraščiai – keisis daugelio sostinės autobusų ir troleibusų maršrutų išvykimo ir atvykimo laikai. Jie keičiami atsižvelgiant į prasidėjusį vasaros atostogų sezoną, kurio metu, kaip ir kasmet, natūraliai kinta keleivių srautai. Taip pat atsižvelgta ir į pačių vilniečių nuomonę, kurie gegužės mėnesį galėjo teikti pasiūlymus autobusų ir troleibusų tvarkaraščių korekcijoms. „P...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) įdiegė klientų informavimo sistemą, kuri leidžia klientus informuoti individualiai elektroniniu paštu ir mobiliuoju telefonu. VŠT – viena pirmųjų iš centralizuoto šilumos tiekimo įmonių, pradėjusi individualiai informuoti klientus jiems aktualiais klausimais. Prieš porą metų sukūrusi naują savitarnos svetainę, VŠT klientams pradėjo siųsti el. pašto pranešimus apie joje pateiktą informaciją,...
Įvykiai
Istorijos fakultetas – vienas mažiausių Vilniaus universitete (VU), todėl čia veikianti studentų ir dėstytojų bendruomenė yra ypač glaudi. Kaip teigia patys studentai, tai ne tik kuria gerą studijų atmosferą, bet ir leidžia sėkmingiau rasti savo kelią ir gilinti studijuojamo dalyko žinias. VU Istorijos fakultete kiekvienas gali rasti savo nišą – čia užauga ne tik archeologai ir mokslininkai, bet ir istorinių filmų ar kostiumų kūrėjų konsultantai. Stoti įkv...
Įvykiai
Pilaitėje, viename sparčiausiai augančių sostinės rajonų, vos per porą mėnesių iškart atnaujintos dvi svarbios gatvės, kuriomis kasdien keliauja apie 11 tūkst. vilniečių: Taurupės gatvės dalis (iki Sietyno gatvės) ir Senasis Pilaitės kelias. Sutvarkius šias jungtis šiuo metu kur kas patogiau ir saugiau pasiekti Karoliniškių rajoną ar Pilaitės prospektą. „Pilaitė sparčiai plečiasi, todėl pastaruoju metu savivaldybė itin daug dėmesio skiria jos susisiekimo i...
Verslas
Šiuo metu Kalnėnų mikrorajone plėtojami didžiuliai visuomeninės ir komercinės paskirties projektai neatpažįstamai pakeis Liepkalnio gatvės sankryžą ir jos prieigas. Per artimiausius kelerius metus bus investuota apie 50 mln. eurų. Individualių namų sklypų kvartalą „Sklypai Kalnėnuose” plėtojantys verslininkai nuo šių metų pradžios pajuto ryškiai padidėjusį susidomėjimą galimybe apsigyventi šioje miesto dalyje. „Pirkimo bumas kilo vasarį. Per mėnesį trečdal...
Kriminalai
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai sulaikė čigonų tautybės vyrą (gimusį 1981 m.), įtariamą plėšimu. Netrukus sulaikytas ir nepilnametis romas, ketinęs priduoti į lombardą plėšimu užvaldytą planšetinį kompiuterį. Abu įtariamieji atsidūrė už grotų. Birželio 13-osios vakarą trisdešimt septynerių metų vyras, grasindamas peiliu sužaloti taksi vairuotoją, atvežusį jį į taborą, pavogė planšet...
Įvykiai
Birželio 21 d., penktadienį, nuo 19. 00 val. vakaro iki saulės patekėjimo Verkių rūmų parke šurmuliuos 20-oji tradicinė Rasos šventė. Jau dvidešimtą vidurvasarį, kai gamta ir žolynai klesti, kupėja, rasoja, visi drauge švęsime pačią seniausią trumpiausios nakties – Saulės grąžos šventę. Pasipuoškite vainikais, susiskinkite devynių žolynų Kupolę, pasiimkite lauknešėlį ir su šeimomis, draugais atvykite į liepomis kvepiantį Verkių parką. Nuo 19 val. vakaro ku...
Sportas
Išsiskyrė Vilniaus „Žalgirio“ ir saugo Timuro Pukhovo keliai. Sutartis su futbolininku iš Rusijos nutraukta abipusiu susitarimu. 20-metis saugas T. Pukhovas sostinės klubą papildė vasario mėnesį, tačiau per pirmąją sezono dalį į aikštę A lygoje žengė vos du kartus ir iš viso žaidė 15 minučių. Kur kas daugiau jis rungtyniavo „Žalgirio B“ gretose, kur per šešerias rungtynes pelnė vieną įvartį. Klubas dėkoja T. Pukhovui už profesionalumą ir atsidavimą bei lin...
Laisvalaikis
Iš viso Lietuvoje telkšo apie 2830 ežerų, kurių plotas didesnis nei 5 ha. Dar apie 3100 – mažesnių. Vilniaus mieste yra net 18, keturi iš jų yra – bevardžiai. Įdomu, kodėl jie neturi pavadinimo, čia gal kaip ir su eilėraščiais: vieni turi, o kiti – tiesiog be pavadinimo. Dalį Vilniaus ežerų galima pasiekti visuomeniniu transportu. Salotė – Vilniaus rajono savivaldybėje, 0,5 km į pietus nuo Pilaitės telkšantis ežeras. Ežeras netaisyklingo pavidalo, ilgis iš...