„Aprangos“ grupė įsikėlė į naują biurą Vilniuje

Naujas „Aprangos“ grupės biuras: modernus logistikos centras ir dėmesys darbuotojams

Baltijos šalių mažmeninės prekybos drabužiais lyderė „Aprangos“ grupė įsikūrė šiuolaikiškose, pagal specifinius įmonės poreikius pastatytose patalpose Vilniaus Ukmergės gatvėje įsikūrusiame „Vilniaus verslo parke“. Administracinio pastato ir logistikos komplekse įsikūrė beveik 200 darbuotojų.

„Pastaruosius kelis dešimtmečius sparčiai plėtėme prekybos tinklą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, keitėsi įmonės darbuotojų poreikiai ir verslo aplinka, o ypač daug pokyčių įvyko technologijų srityje, kuri apima kasdienę mūsų veiklą. Augančiam darbuotojų ratui norėjome pasiūlyti geriausias darbo sąlygas, taip pat sukurti efektyvesnę logistikos sistemą, tad subrendome naujam, moderniam ir aukščiausius standartus atitinkančiam biurui bei logistikos centrui“, – teigia „Aprangos“ grupės generalinis direktorius Rimantas Perveneckas.

Patalpos – pagal konkrečius reikalavimus

Administracinio pastato ir logistikos sandėlių kompleksą vystė viena didžiausių nekilnojamo turto valdymo ir plėtros bendrovių Lietuvoje „Darnu Group“. Anot jos vadovės Sigitos Survilaitės-Mekionienės, ilgametė įmonės patirtis leido pasiūlyti konkretaus verslo poreikius atitinkančias patalpas.

„Visas parkas vystomas pagal užsienyje gana populiarų užsakomosios partnerystės („build to suit“) modelį, kai mes pagal užsakovo poreikius suprojektuojame, finansuojame ir pastatome konkretaus verslo reikalavimus atitinkančias patalpas. Toks verslo modelis leidžia mūsų užsakovams turėti specialiai jiems pritaikytas ir įrengtas patalpas, neinvestuojant į jų statybą nei savo kapitalo, nei laiko. Verslo parkas skirtas tiems, kam neužtenka erdvės standartiniame biure miesto centre ar reikalingos specifinių techninių savybių patalpos, o tai pat, kai dirbti norisi atskirame pastate su stilingai ir moderniai apželdintu nuosavu kiemu“, – pažymi  S. Survilaitė-Mekionienė.

Pagrindinis kriterijus – darbuotojai

Į naująjį kompleksą „Aprangos“ grupė įsikėlė pardavusi administracinius ir sandėliavimo pastatus Kirtimuose, kuriuose veikė nuo 1970 metų. Naujoji bendrovės būstinė išsiskiria tiek architektūra, tiek aukščiausiais techniniais reikalavimais ir energiniu efektyvumu.

„Projektuodami naująjį kompleksą, itin daug dėmesio skyrėme tarptautinių patirčių analizavimui, domėjomės inovacijomis ir naujausiais technologiniais sprendimais, kurie ne tik palengvins kasdienius darbo procesus mūsų darbuotojams ir prisidės prie jų gerovės dirbant, bet ir užtikrins optimaliausią greitį bei prekių judėjimą visose trijose Baltijos šalyse“, – įsitikinęs R. Perveneckas.

3200 kv. m. administracinis pastatas įrengtas kruopščiai galvojant apie darbuotojų gerovę: įdiegtos ergonomiškos darbo vietos su reguliuojamo aukščio stalais administraciniame pastate, jį projektuojant  buvo siekiama sukurti komfortiškas erdves ir neformalias bendravimo zonas, individualias telefoninių pokalbių erdves, itin dideli reikalavimai kelti natūraliam apšvietimui.

Darbuotojų patogumui įrengta šiuolaikiška treniruoklių salė ir kavinė, numatyta savitarnos maitinimo zona. Administracinio pastato erdvė orientuota į jaukų kiemą, kuris skirtas darbuotojų poilsiui, o pirmasis pastato aukštas – maksimaliai perregimas, besijungiantis su aplinkoje esančiais želdynais.

5 km ilgio drabužių linija

Kad pastatas atitiktų dirbančiųjų poreikius, pagrindinių sistemų – šildymo, vėdinimo, kondicionavimo, apšvietimo ir laistymo – valdymas yra visiškai kompiuterizuotas. Komplekso šildymui numatyta aukščiausius ekologijos reikalavimus atitinkanti geoterminė jėgainė, kuri vasarą veikia ir vėsinimo režimu. Dar vienas efektyvus technologinis sprendimas – pastato langus juosiančios žaliuzės, reguliuojamos pagal grafiką ir reaguojančios į vėjo stiprumą.

Didžiausią pastatų komplekso dalį – beveik 17 000 kv. m. – užima tarptautine patirtimi remiantis statytas logistikos centro ir ūkinio sandėlio kompleksas. Logistikos centre sumontuota moderni, daugiau nei 5 km ilgio pakabinamų drabužių sistema, kuri automatizuotai veikia tarp dviejų aukštų. Šiuo metu įmonė dirba prie sandėlio valdymo sistemos projekto, kurio pagalba automatizuota įranga bus galima išrūšiuoti iki 5000 vienetų drabužių per valandą bei vienu metu rūšiuoti į daugiau nei 90 parduotuvių. Logistikos centre taip pat yra beveik 20 000 saugojimo vietų lentynose. Siekiant užtikrinti maksimalų komfortą darbuotojams, logistikos centras suprojektuotas taip, kad į jį patektų natūrali dienos šviesa. Atsižvelgus į besikeičiančius verslo poreikius „Aprangos“ grupė  numatė įrengti ir  fotostudiją, kurioje sykiu galės dirbti net kelios komandos.

Koncepciją padiktavo veikla

Statinius projektavusios studijos „JP Architektūra“ architektas Algirdas Kaušpėdas atkreipia dėmesį, kad komplekso koncepciją padiktavo kompanijos veikla – prekyba madingais drabužiais.

„Mada pirmiausia asocijuojasi su dinamika ir sezoniškumu. Madoje, kaip ir gamtoje, nėra vienos dominuojančios spalvos, tai – spalvų gama nuo juodos iki baltos, kurios vienija visą mados turinio įvairovę. Ši mintis inspiravo pastatų architektūrą – dviejų kontrastuojančių tūrių kompoziciją: juodą, monumentalų, ant žemės „pasodintą“ vieno aukšto logistikos tūrį, ir baltą, „sklendžiantį“ trijų aukštų administracijos korpusą“, – pasakoja A. Kaušpėdas.

Vieno projekto autorių teigimu, šis korpusas sąmoningai sklype įkomponuotas taip, tarsi pasitiktų į Vilnių atvykstančius svečius. Taip jis tampa visą kompleksą reprezentuojančiu akcentu ir pagrindine architektūros kompozicijos ašimi.

Anot A. Kaušpėdo, didelis dėmesys skirtas ne tik pastatams, bet ir kraštovaizdžiui, kuris darniai susilieja su komplekso išore ir vidumi. Kadangi pastatas yra apsuptas gamtos, atsižvelgus į apželdinimo specialistų rekomendacijas, jis apsodintas natūraliam peizažui artimais augalais, kurių yra daugiau nei 2200. Laistymui naudojamas nuo pastato stogo surenkamas lietaus vanduo.

Viso „Vilniaus verslo parko“ užimamas plotas siekia 8,5 hektarų. Iš jų 3,6 ha plote išsidėstęs naujasis „Aprangos“ grupės administracinis ir logistikos centras.

Darnu Group
APRANGA VERSLO CENTRAS MIESTO PLĖTRA BIURAS
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Rugsėjo 16-osios vakarą Vilniaus oro uoste pradedami keleivių išleidimo panduso išvykimo terminalo link tvarkymo darbai. Pirmieji ir aktyviausi tvarkymo darbai šią savaitę vyks naktimis, todėl nuo 8 val. vakaro iki 3 val. ryto pandusu eismas bus draudžiamas, vėlesniuose darbų etapuose eismas naktimis bus tik apribotas. Tai paruošiamieji darbai „Kiss and Fly“ zonos įrengimui. Planuojama, kad visi panduso paruošiamieji darbai naujos sistemos startui bus baig...
Įvairios
Devyniuose sostinės paplūdimiuose, kuriuos tvarko ir prižiūri UAB „Grinda“, oficialiai baigėsi maudynių sezonas. Gelbėtojų profesionalumo dėka Vilniaus miesto Valakampių I ir II, Žirmūnų, Salotės ir Balsio (Žaliųjų ežerų), Balžio I ir II bei Tapelių I ir II paplūdimiuose šią vasarą tragiškų įvykių pavyko išvengti – maudynės nepasiglemžė nė vienos gyvybės. Poilsiautojų saugumą paplūdimiuose užtikrinantys UAB „Grinda“ gelbėtojai skaičiuoja, kad nuo birželio...
Įvairios
Siekiant pagerinti eismo saugą, magistralėje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda planuojama įrengti 49 naujas greičio valdymo ir įspėjimo sistemas. Svarbi jų dalis – elektroniniai kintamos informacijos kelio ženklai, galintys riboti leistiną greitį pagal susidariusią situaciją. „Pažangus eismo valdymo būdas ypatingai svarbus tokioje intensyvaus eismo magistralėje kaip Vilnius–Kaunas. Kintamos informacijos kelio ženklai papildomai ribos leistiną greitį esant rizikin...
Įvykiai
Šią vasarą oro linijų bendrovė „airBaltic“ pristatė lietuviška trispalve nudažytą orlaivį „Airbus A220-300“. Rugsėjo 16 dieną šis „Vilniaus“ vardu pavadintas lėktuvas pirmą kartą nusileido Lietuvos sostinės oro uoste. „airBaltic“ generalinio direktoriaus Martino Gauso teigimu, toks orlaivio dizainas buvo sukurtas siekiant pažymėti „airBaltic“ paslaugų paklausos augimą Lietuvos rinkoje. „Lietuvos rinka mums yra labai svarbi. Šiandien siūlome daugiau kaip 80...
Švietimas
Mykolo Romerio universitetas ir toliau palaiko ir skirs ypatingą dėmesį universitetų tinklo optimizavimo procesui. Rugsėjo 13 dieną Mykolo Romerio universiteto Taryba susirinkusi į posėdį priėmė nutarimą, kuriuo siūloma sudaryti Mykolo Romerio universiteto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto trejų metų strateginės partnerystės (jungtinės veiklos) sutartį, kurią įgyvendinant universitetai suartintų bendruomenes, vykdydami jungtines mokslinių tyrimų...
Įvykiai
Sekmadienį sostinės gatvėse pirmą kartą pasklido pėsčiųjų, dviračių, paspirtukų, riedlenčių, vaikų vežimėlių ir viešojo transporto žygis. Iš skirtingų miesto lokacijų pajudėję, automobilio atsisakę vilniečiai ir miesto svečiai susibūrė aikštėje prie Seimo, o nuo ten pajudėjo link Lukiškių aikštės, skatindami judėti ne tik darniai, bet ir draugiškai, kelyje pastebint vieni kitus. Šiuo žygiu Vilniuje atidaryta Europos judumo savaitė. „Nuo pavasario kiekvieną...
Įdomu!
Ant bendrovės „Krašto projektai“ pastato sienos esanti skulptoriaus Algio Griškevičiaus sukurta skulptūra „Žiogas – autoportretas“ atidengta 2008 m. 09 mėn.. Įspūdingas, šešių metrų ilgio ir pustrečio metro aukščio kūrinys sostinės Konstitucijos prospekte pastatytas privačia iniciatyva bei lėšomis. Kaip teigia skulptūros autorius, Vilniui trūksta įvairesnių skulptūrų, žaismingesnių akcentų. A. Griškevičiaus skulptūra „Žiogas – autoportretas“ vaizduoja milž...
Įvykiai
Kodėl mes tikime televizijos reklamų aktorių, persirengusių medikais ir reklamuojančių vitaminus, lūpomis sakoma informacija? Kaip iliuzionistai apgauna svarbiausią mūsų pojūtį – regėjimą? Kodėl raukomės ir burnoje kaupiasi daugiau seilių, kai matome kitus žmones, geriančius citrinos sultis? Kodėl parduotuvėje renkamės dažniau ne produkto turinį, o pakuotę, kuri padėta mūsų akių lygyje? Kaip sinchroniškai mušant plastiko vamzdžius galima atkurti žinomas me...
Sportas
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai pergalių seriją A lygoje pratęsė iki dešimties. Lietingą penktadienio vakarą žalgiriečiai namuose 5:0 (1:0) nepasigailėjo „Panevėžio“. Dvikovos pradžioje Vilniaus klubas dominavo – žaidimas vyko „Panevėžio“ aikštės pusėje. Rafaelis Broetto atrėmė pavojingus Tomislavo Kišo bei pirmą sykį A lygoje pasirodžiusio Hugo Videmonto smūgius, o panevėžiečiams, atlaikiusiems išpuolių laviną, pavyko ilgiau kontroliuoti kamuolį. Darbo...