Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija

Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, vilniuje.info

Sostinėje prasidėjo analogų Lietuvoje neturinčio modernaus ir interaktyvaus muziejaus rekonstrukcija ir plėtra. Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius drauge su muziejaus direktoriumi Mykolu Bistricku ir statybų rangovais įkasė simbolinę kapsulę. Laiške ateities kartoms rašoma, kad ši erdvė taps naujais vartais į sparčiai modernėjančią  Rinktinės gatvę.

„Muziejai dažniausiai būna apie praeitį. Šis muziejus įsikūręs labai įdomiame Vilniaus pastate – čia buvo pirmoji Vilniaus elektrinė. Tačiau po atnaujinimo, jis ne tik kalbės apie praeitį, bet bus vienas moderniausių muziejų Lietuvoje ir čia bus galima nusikelti ir į ateitį. O dar šiek tiek vėliau jis puikiai įsilies į trijų muziejų kelią palei Neries krantinę“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Po kelerių metų ši vieta taps nauja įspūdinga traukos vieta sostinėje:  atsinaujinęs Energetikos ir technikos muziejus planuoja dar daugiau interaktyvumo, patrauklių veiklų visai šeimai. Po vienu stogu tilps energetikos ir technikos istorija bei naujos edukacinės erdvės  kūrybai, šiuolaikiniam mokslui. ETM lygiuosis į gerai žinomus tarptautinius grandus ir net juos lenks dėl išskirtinių patalpų. Muziejaus direktorius Mykolas Bistrickas pastebėjo labai simbolinį sėkmingą sutapimą  –  lygiai prieš 132 metus šią dieną buvo pradėtas statyti monumentas, kuris ne tik garsina savo miestą, bet ir visą Prancūziją – Eifelio bokštas:  „tikiuosi, kad ir šis muziejus taps tokia pat meka, kuri žadins žmonių smalsumą. Menas labai susijęs su technika, tad muziejus padovanos miestui pačių įvairiausių  instaliacijų“, – pasakojo M. Bistrickas.

Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-1

„Labai džiaugiuosi, kad sulaukėme šios dienos ir realiai pradedame muziejaus statybas. Prie sudėtingo projekto dirbome trejus metus. Dabar jau galiu pasakyti, kad miesto laukia labai gražus bendras viešojo ir privataus kapitalo projektas, kai kartu surėmę pečius statome miestą, atnaujiname jį, gražiname, geriname jo kokybę“, –sakė projekto autorius – architektas Algirdas Kaušpėdas. 

Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-2

Planuojama, kad pagrindiniu traukos tašku Energetikos ir technikos muziejuje taps nauja požeminė ekspozicijos erdvė, kurios plotas sieks beveik 1000 kv. m. Čia planuojama interaktyvi ekspozicija, leisianti pažvelgti į praeities ir ateities energetiką, transportą, taip pat ir į energetikos tėvu vadinamo Nikola Teslos pasiekimus. Po rekonstrukcijos muziejus lankytojus kvies pasigrožėti Vilniaus senamiesčio vaizdais nuo apžvalgos aikštelės ant stogo. Muziejuje bus įrengtas liftas, kurio ligi šiol čia nebuvo, todėl muziejus taps prieinamesnis dar didesniam lankytojų srautui: senjorams, judėjimo negalią turintiems, šeimoms su kūdikiais. Pasikeis ir įėjimo į muziejų vaizdas: atsiras nauja 100 kv. m. stiklinė erdvė, kurioje įsikurs muziejaus informacijos taškas, suvenyrų parduotuvė, jauki kavinukė bei nedidelė skaitykla, kur laisvalaikį praleisti galės ne tik muziejaus lankytojai, bet ir visi miestiečiai. Tarp muziejaus ir greta statomo viešbučio bus įrengta visiems atvira lauko terasa. Cokoliniame aukšte įsikurs atviros prieigos kūrybinės erdvės, laboratorijos ir dirbtuvės, kuriose bus rengiami edukaciniai užsiėmimai,  dirbtuvės visų amžių grupių lankytojams. Čia bus galima kurti ir mokytis, pasitelkiant naujausias 3D technologijas, fotogrametriją, CAD, CAM sistemas, mechanikos ir elektronikos įrenginius.

Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-3 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-4 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-5 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-6 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-7 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-8 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-9 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-10 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-11 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-12 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-13 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-14 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-15 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-16 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-17 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-18 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-19 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-20 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-21 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-22 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-23 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-24 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-25 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-26 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-27 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-28 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-29 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-30

Viena svarbiausių Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicijų – senosios Vilniaus elektrinės įrengimai, kurie bus pristatomi pasitelkiant naujausias muziejų kūrimo technologijas, kad informacija lankytojams būtų pateikiama dar patrauklesne forma. Visi  muziejaus atnaujinimo darbai vyks keliais etapais, nuo vasario iki balandžio vidurio muziejus laikinai neveiks.

Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-31 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-32 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-33 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-34 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-35 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-36 Vilniuje prasidėjo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija, nuotrauka-37
Vilniaus miesto savivaldybė
ENERGETIKOS IR TECHNIKOS MUZIEJUS REKONSTRUKCIJA REMIGIJUS ŠIMAŠIUS ALGIRDAS KAUŠPĖDAS MYKOLAS BISTRICKAS
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.