Vilniuje auga keleivių pasitikėjimas sostinės viešuoju transportu

Sostinėje rekordiškai atnaujinus autobusų bei troleibusų parką, auga ir keleivių pasitenkinimas viešuoju transportu. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ atlikus naujausią keleivių apklausą paaiškėjo, kad sostinės autobusus ir troleibusus jie įvertino 8 balais iš 10. Tai yra aukščiausias pasitenkinimo viešuoju transportu įvertinimas per visą apklausų vykdymo istoriją.

„Viešojo transporto atnaujinimas yra viena tų sričių, kurią miestiečiai tikrai pastebi ir vertina – Vilniuje kelionių autobusais ir troleibusais kokybė ryškiai pasikeitusi. Artimiausias žingsnis yra ne tik naujas, patogus, tačiau ir pažangus viešasis transportas – šiuo metu vyksta pirmųjų elektrinių autobusų pirkimas. Iki 2020 m. užbaigus dar vieną ambicingą viešojo transporto atnaujinimo etapą Vilnius taps kone naujausią autobusų parką Europoje turinčia sostine – jame neliks senesnių nei 7 metų autobusų“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

 Aukšti balai – komfortui, tvarkaraščiams, vairuotojams

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ keleivių pasitenkinimo viešuoju transportu tyrimą atlieka kasmet, o jo metu apklausiami reguliariai (ne rečiau nei 4 kartus per savaitę) viešuoju transportu keliaujantys vilniečiai. Tyrimu siekiama išsiaiškinti keleivių įpročius, jų nuomonę apie viešojo transporto eismo organizavimo pakeitimus, taip pat – nustatyti problemines sritis. Remiantis rezultatais įgyvendinami tolimesni eismo organizavimo sprendimai.

Bendras sostinės viešajam transportui keleivių skirtas įvertinimas 2018 m. siekia 8 balus – 2016 m. šis balas sudarė 7,4, o 2017 m. – 7,6. Paklausti, ar per pastaruosius metus pastebėjo pagerėjusią viešojo transporto paslaugų kokybę, net 80 proc. respondentų teigė, kad taip.

Be to, net 7 iš 11 viešojo transporto kokybės rodiklių buvo įvertinti aukščiausiais balais per visą stebėjimo laikotarpį. 8,84 balų keleiviai įvertino viešojo transporto tvarkaraščių pateikimą – šią paslaugų sritį aukščiausiu balu įvertino net 42 proc. respondentų. Daugiau nei 8 balais įvertintas ir bilietų įsigijimas, vairuotojų elgesys, o beveik 8 balais – kelionės komfortas, saugumas, persėdimų koordinavimas, viešojo transporto greitis, punktualumas, darbo laikas ir dažnumas. Žemesniu – 7,4 balu – keleiviai įvertino temperatūrą transporto priemonėse, tačiau lyginant su 2017 m. vertinimas pakilo 19 proc.

„Augančiam pasitenkinimo viešuoju transportu rodikliui įtakos turi ir parko atnaujinimas, ir eismo organizavimo pakeitimai. Svarstydami naujus sprendimus, visuomet remiamės keleivių srautų duomenimis, apklausų rezultatais – pavyzdžiui, 2017 m. tyrimo rezultatai parodė, kad Pašilaičių, Viršuliškių bei Pilaitės gyventojai tam tikras viešojo transporto kokybės sritis įvertino prasčiau, todėl suplanavome čia naujų maršrutų, taip pat pratęsėme esamus, padažninome tam tikrų maršrutų važiavimą. Pilaitėje įrengta A juosta, kuri viešojo transporto greitį piko metu padidino bent trečdaliu. Keleiviai pastebi šiuos pokyčius – 2018 m. viešojo transporto įvertinimas šiuose rajonuose akivaizdžiai geresnis“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

M.Gusarovienė pasakoja, jog 2018 m. 27-iuose maršrutuose viešasis transportas ėmė kursuoti dažniau, 8-iuose maršrutuose pratęstos autobusų trasos, sukurtas naujas 89-asis autobusų maršrutas, stotelėse įrengti 59 nauji paviljonai, dar 21 paviljonas suremontuotas. Taip pat 61-oje stotelėje įrengti įspėjamieji ženklai „Neblokuokite stotelės“, o važiuojamoji kelio danga paženklinta geltonos spalvos zigzagu, kuris draudžia automobiliams stovėti viešojo transporto stotelėse.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė priduria, jog gerėjantis pasitenkinimas viešuoju transportu yra ne tik eismo organizatorių bei vežėjų, tačiau ir pačių keleivių pastangų rezultatas. Ryškiai keičiantis viešojo transporto veidui sostinėje, kartu kinta ir atmosfera jame. Tai lemia ir keleivių auditorijos pokyčius – sostinės autobusuose ir troleibusuose galite sutikti tiek studentų, garbaus amžiaus keleivių, tiek į darbą ar susitikimus vykstančių biurų darbuotojų, būsimų mamų ir kitų keleivių.

Atnaujinimas nesustos

Didelę įtaką augančiam pasitenkinimo viešuoju transportu įvertinimui turėjo rekordinis parko atnaujinimas – sostinėje jau važiuoja 250 naujų autobusų, 25 nauji troleibusai, o iki vasario pabaigos laukiama atvykstant dar 16 troleibusų.

Naujose viešojo transporto priemonėse keleiviai turi galimybę kelionės metu įkrauti savo išmaniuosius įrenginius, pasinaudodami specialiomis USB jungtimis. Keleiviams skirtame salone ir vairuotojo darbo vietoje veikia kondicionieriai. Taip pat autobusuose įdiegta keleivių informavimą palengvinančių technologinių sprendimų: LCD ekranai bei LED švieslentės-maršrutų rodyklės. Be to, tiek autobusų viduje, tiek išorėje įrengtos vaizdo kameros, kurios padės užtikrinti didesnį keleivių saugumą ir lengviau surasti paliktus daiktus.

Apklausos metu vilniečiai taip pat galėjo pateikti savo nuomonę, ką dar būtų galima padaryti, kad kelionės viešuoju transportu taptų patrauklesnės. Didžioji dalis – 43 proc. – respondentų nurodė, jog autobusai ir troleibusai ir toliau turėtų būti atnaujinami, 16 proc. mano, kad jie turėtų kursuoti dažniau ir būti talpesni.

Iki 2020 m. sostinės autobusų parkas pasipildys dar 135 naujomis transporto priemonėmis – 5 elektra varomais, 70 hibridinių (20 vnt. triašių ir 50 vnt. dviašių), 50 triašių suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų ir 10 mažos talpos autobusų. Planuojama autobusų įsigijimo sandorio vertė yra 38,5 mln. eurų, o pats pirkimas bus finansuojamas lizingo būdu įmonės UAB „Vilniaus viešasis transportas“ lėšomis.

Vilniaus miesto savivaldybė
VIEŠASIS TRANSPORTAS VVT AUTOBUSŲ PARKAS TROLEIBUSŲ PARKAS SUSISIEKIMO PASLAUGOS
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad dėl vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų statybos darbų Kernavės ir Dubingių gatvėse nuo 2019 m. balandžio 24 d. iki 2019 m. gegužės 24 d. laikinai bus ribojamas eismas. Darbai bus vykdomi etapais, darbų rangovas UAB „Gensera“ (išsamesnė informacija tel. 8-46 416188). Eismo dalyviai prašomi būti atidūs, laikytis kelių eismo taisyklių ir eismo reguliuotojų nurodymų. Vilniaus savivaldybė atsiprašo už laikinus nepat...
Miesto plėtra
Dešiniojoje Neries krantinėje, kitapus Vilniaus Senamiesčio, darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pradeda modernaus gyvenamųjų namų kvartalo „Naujoji Rivjera“ statybų antrąjį etapą. Sporto gatvėje iškilsiančių „Naujoji Rivjera II“ namų gyventojai turės retą galimybę gyventi miesto centre ir gamtos apsuptyje. Tai vienas paskutinių gyvenamųjų namų projektų, kuriamų Neries pakrantėje centrinėje miesto dalyje. Šalia Neries bus pastatyti du 4 ir 6 aukš...
Laisvalaikis
2019 m. balandžio 25 d. 20 val. gyvos muzikos klube TAMSTA susitikti kviečia grupė „Baltos varnos“. Gražia tradicija tampa susitikimas toje pačioje vietoje kiekvieną balandį. Besiruošdami koncertinei programai grupės nariai žada paruošti geriausias savo dainas . Grupė „Baltos varnos“ – tai keturios jaunos ir be galo talentingos asmenybės, kurias jungia muzika. Pagrindinės vokalistės ir dainų kūrėjos Milda ir Teresė Andrijauskaitės spindi  Laumių vaidmenyse...
Interviu
Artėjant Lietuvos nacionalinio dramos teatro premjerai – Dovilės Zavedskaitės „Orfeo. Miesto šviesos“, Daiva Šabasevičienė kalbasi su spektaklio režisieriumi Naubertu Jasinsku. Tai yra Jūsų debiutas, tad įdomu būtų sužinoti, kur prasideda Jūsų režisūros šaknys. Į režisūros mokslus stojau iš karto po mokyklos. Reiktų prisipažinti, kad sąmoningai teatrą atradau labai vėlai, praktiškai likus porai metų iki stojamųjų. Esu šiaulietis, tad spektaklius žiūrėjau Š...
Testas!
Mes paruošėme jums keletą išbandymų, keleta klasikinių užduočių. Kai kurioms iš jų reikės tik dėmesio, kitoms - dėmesingumo ir ar loginio mąstymo.   Mūsų dėmesio testai pateikiami nuotraukose ir susideda iš skirtingų tipų užduočių: rasti klaidą, rasti skirtumus ir padaryti logiškas išvadas. Imsitės iššūkio? Testo atsakymas: klaida ne skaičiuose, kurie krenta į akis, o sakinyje. Žodis RASTI kartojasi du kartus.
Įvykiai
Vilniaus miesto apylinkės teismas tenkino Lietuvos architektų rūmų (toliau – Rūmai) ieškinį dėl didelį rezonansą visuomenėje sukėlusio kultūros paveldo statinio Gedimino pr. 27, Vilniuje, vertingųjų savybių naikinimo. Teismo sprendimu, statytojas UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ savo lėšomis per 3 mėnesius po sprendimo įsiteisėjimo dienos privalo pašalinti statybos, pažeidžiančios teisės aktų reikalavimus, padarinius, atstatant statinį į i...
Kriminalai
Grafičių užrašais Vilniuje esančio Pranciškonų ordino vienuolyno ansamblio statinius darkę jaunuoliai laukia teismo. Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Rolandas Jurkevičius surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje penki asmenys kaltinami turto sunaikinimu ar sugadinimu bei viešosios tvarkos pažeidimu. Vienas jų kaltinamas ir neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Ikitei...
Įdomu!
Šv. Jono g, atsišakoja nuo Pilies g. ties Šv. Jono bažnyčia. Tai viena seniausių Vilniaus gatvių. Minima XVI a. vid. Kadaise čia būta seniausios turgavietės, kurioje stovėjo pirmoji rotušė. Čia gyveno įtakingiausi Lietuvos didikai Radvilos, Pacai, Sapiegos, universiteto profesoriai, amatininkai ir pirkliai. Jau XVI a. beveik visi šios gatvės namai buvo mūriniai, pati gatvė ir nemaža jos kiemų grįsti akmenimis, o kai kurie namai vandenį gaudavo iš Vingrių š...
Įvykiai
Kuo panašūs žmonės, gimę pirmosios Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu ir po 1990-ųjų? Kuo abi šios kartos skiriasi nuo savo tėvų? Sociologai, istorikai ir filosofai sutinka, kad, nepaisant amžiaus skirtumo, šalies nepriklausomybės metais gimę žmonės turi nemažai bendro. Pavyzdžiui, jaučia didesnį pasitikėjimą savimi ar turi labiau išreikštą liberalumą, palyginus su žmonėmis, augusiais priespaudos metais.   Svarbi aplinkos įtaka Klaipėdos universiteto So...