Vilnius mažins lėktuvų keliamą triukšmą

Viena pagrindinių užduočių, kurią vienaip ar kitaip sprendžia daugybė oro uostų visame pasaulyje – triukšmo valdymas. Vilniaus oro uostas jau ne vienerius metus bendradarbiauja su VĮ „Oro navigacija“ prie pavienių triukšmo mažinimo iniciatyvų. Šiemet jos išaugo į ilgalaikį įsipareigojimą – Vilniaus oro uostas bei „Oro navigacija“ pasirašė sutartį dėl kompleksinių triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo. Detaliame ilgalaikiame plane numatyti keliai, padėsiantys valdyti orlaivių triukšmo zonas.

„Vilniaus oro uostas yra netoli miesto centro, o susisiekimas su juo labai paprastas ir greitas. Bet šis patogumas sukuria ir tam tikrą iššūkį – neišvengiamą orlaivių keliamą triukšmą, kurį siekiama kiek įmanoma sumažinti. Jau šiandien drauge su „Oro navigacija“ esame žengę ne vieną sėkmingą žingsnį mažinant triukšmo lygį, o per artimiausius dvejus metus sieksime dar labiau pagerinti esamą situaciją“, – teigia Vilniaus oro uosto vadovas Dainius Čiuplys.

Bendradarbiavimo su „Oro navigacija“ sutartimi įteisintas triukšmo valdymo planas nuo lig šiol taikytų priemonių skiriasi kompleksiškumu – triukšmo valdymas bus vykdomas įvairiomis tarpusavyje susijusiomis ir viena kitą papildančiomis kryptimis.

Pirmoji plano dalis numato oro uosto operacijų triukšmo mažinimą. Jau šiandien naudojamos „Oro navigacijos informacijos rinkinyje“ nustatytos priemonės kovai su triukšmu. Tačiau nuo 2019-ųjų planuojama išanalizuoti galimybes pritaikyti papildomas priemones, tokias kaip uždelsto lėtėjimo operacijos, antžeminis orlaivio manevringumas vienu varikliu ir pan. Taip pat bus nustatyti naktiniai apribojimai mokomiesiems skrydžiams.

Kartu su operacijų triukšmo mažinimu 2019 m. numatoma ir antroji veiklos kryptis – maršrutų korekcijos ir jų laikymosi kontrolė. „Oro navigacijos“ specialistai planuoja pakoreguoti vieną iš artėjimo tūpti maršrutų bei sumažinti zoną, kurioje virš Vilniaus leidžiamas lėktuvų manevringumas, taip užtikrinant, kad orlaivių triukšmas paveiktų kuo mažesnį gyventojų skaičių.

„Džiaugiamės, kad suteikdami duomenis Vilniaus oro uostui apie orlaivių skridimo trajektoriją, peržiūrėdami orlaivių skridimo maršrutus prisidėsime prie triukšmo mažinimo šalia Vilniaus oro uosto gyvenantiems žmonėms“, – sako VĮ „Oro navigacija“ generalinis direktorius Mindaugas Gustys.

„2019-aisiais atliksime variantinį triukšmo modeliavimą, kuriuo įvertinsime kiekvieną maršrutą ir jo poveikio zoną. Tuomet galėsime tikslingai keisti maršrutus ar jų naudojimo dažnį ir sumažinti triukšmo lygį mieste nepadarydami jokios negatyvios įtakos oro uosto funkcionavimui. 2018 m. pabaigoje jau įsigaliojo įpareigojimas nakties metu kilti ir leistis numatytu maršrutu, 2019 m. griežčiau reguliuoti išskridimo maršrutus norime visą parą“, – aiškina D. Čiuplys.

Trečioji triukšmo mažinimo priemonė – nuolatinė triukšmo stebėsena ir matavimas. Metų pradžioje pilnai veikti pradėjo Vilniaus oro uosto triukšmo monitoringo sistema, kuri pasitelkdama „Oro navigacijos“ turimas technines priemones leis sekti, kaip orlaiviai laikosi nurodytų reikalavimų. Su šia monitoringo sistema triukšmo valdymo kontrolę pilnai perėmė Vilniaus oro uosto specialistai. Tai reiškia, jog pats oro uostas galės atlikti triukšmo vertinimą, skundų analizę bei sudaryti triukšmo žemėlapius.

Ne viena kovos su triukšmu priemonė Vilniaus oro uoste veikti pradėjo dar 2018 m. – nakties metu buvo uždrausta orlaivius stabdyti padidinus pasipriešinimą orui ar vykdyti triukšmingų orlaivių variklių bandymus. Įsigaliojo ir reikalavimas taikyti triukšmą mažinančias procedūras kylant (angl. Noise Abatement Departure Procedures).

Dar 2017 m. penktadaliui išskridimo maršrutų buvo nustatytos nuoseklaus aukštėjimo (angl. Continuous Climb Operations) procedūros. Jas taikant orlaivio aukštėjimas vyksta nuolat, tad taip galima sumažinti triukšmo poveikio laiką ir intensyvumą.

ORO NAVIGACIJA SKRYDŽIAI TRIUKŠMAS LĖKTUVAI KELIONĖS
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
Kepame Velykų pynę: populiari ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje Jei vis dar ieškote idėjų, kuo papildyti Velykų meniu, šis kepinys neabejotinai papuoš stalą ir sukurs šventinę atmosferą. Ne veltui nostalgiškai skani Velykų pynė nuo neatmenamų laikų puikuodavosi ne tik ant mūsų protėvių stalo, bet buvo ir tebėra tikra pažiba įvairiose tautose. Tiesa, pasaulio virtuvėje šios mielinės pynutės receptūros ir pavadinimai skiriasi, tačiau visų jų skonis ir sukel...
Įvykiai
Šiandien 20.53 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Vasario 16-osios g. 4 atvira liepsna dega butas pirmame aukšte. Gaisro metu nukentėjo moteris.  Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai.
Įvykiai
"Oro navigacija” informuoja, kad pasikeitus Europos Sąjungos teisės aktų reglamentavimui ir atsižvelgiant į ženkliai išaugusį besileidžiančių ir kylančių lėktuvų skaičių Vilniuje, nuo gegužės mėnesio keisis skrydžių karšto oro balionais tvarka virš Lietuvos sostinės.  Pakeitimai daromi bendradarbiaujant su už skrydžių saugą atsakingomis Lietuvos institucijomis bei Lietuvos oreivių draugija.  Siekiant užtikrint skrydžių saugą, naujoji tvarka numato šiuos pa...
Įvykiai
Akcinė bendrovė Lietuvos paštas tęsia savo veiklos efektyvinimą bei modernizavimą: penktadienį Vilniaus Akropolyje duris atvėrė erdvus naujos koncepcijos pašto skyrius, kuriame galima atlikti įvairias finansines operacijas ir siųsti bei atsiimti pašto siuntas.  „Vilniaus Akropolyje iki šiol veikė du pašto skyriai: 36 kv. m prieš MAXIMA parduotuvę ir 30 kv. m prieš „Deichmann“ parduotuvę, tačiau nenutrūkstantis lankytojų srautas ir įvairesnių pašto paslaugų...
Sportas
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis. – Bent jau man dėmesys visada trukdydavo. Lietuvoje pastebėjau, kad mane irgi žmonės atpažįsta. Pažiūri, pabaksnoja pirštais ir nueina. Lietuviai kuklūs“. Paskutinį kartą M. Žaromskis gimtinėje kovojo 2008-aisiais, kai „BUSHIDO Hero‘s“ turnyre pirmajame raunde nokautavo lenką Jedrzejų Kubskį. „Tai vyko senokai, tačiau viską prisimenu tarsi tai būtų vykę vakar“, – n...
Įvykiai
Šiandien 13.57 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Kavarijų ir Žalgirio g. sankirtoje, po sudarytos avarinės situacijos,   staigiai stabdant keleiviniam autobusui salone nukrito ir  susižalojo vyras ir moteris.  Informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai, Vilniaus apskrities vyriausijam policijos komisariatui.
Verslas
Didžiausiame Baltijos šalyse prekybos ir pramogų centre Vilniaus „Akropolyje“ vykdomo atnaujinimo projekto „Akropolis persirengia“ metu jau įvykdyta 70% suplanuotų komercinio ploto atnaujinimo darbų, viena po kitos atidaromos atsinaujinusios parduotuvės. Šią savaitę prekybos ir pramogų centre naujose patalpose atsidaro didžiausia Lietuvoje, naujos koncepcijos „Lindex“, nauja „Denim Dream“, atsinaujinusi „Sterntaler“ parduotuvė ir modernus „Lietuvos pašto“...
Įvykiai
Vilniaus universiteto (VU) Informatikos instituto Kibernetinio saugumo laboratorija balandžio 8 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos III kurso kariūnams surengė simuliacinius kibernetinio saugumo mokymus. Kariūnai išbandė VU Informatikos instituto Kibernetinio saugumo laboratorijos sukurtą simuliacinį žaidimą „#ksl.d“ – vyko simuliacinės pratybos (angl. TableTop eXercises TTX) kibernetinio saugumo tema. Pasak šių pratybų organizatoriaus VU In...
Gamta
Š. m. balandžio 27 d. gyventojai kviečiami sodinti mišką – šią dieną visoje Lietuvoje vyks „Nacionalinis miškasodis 2019“. Tai jau kelerius metus iš eilės LR Aplinkos ministerijos ir VĮ Valstybinių miškų urėdijos organizuojama miško sodinimo šventė, įprasminanti bendrą visuomenės ir miškininkų rūpestį mišku ir palikimu ateities kartoms.  „Kviečiu visus gamtos ir miško mylėtojus surasti laiko ir pasodinti medelį. Mūsų šalyje auga gražūs miškai, kuriais didž...