Keičiasi daugelio Vilniaus autobusų maršrutų tvarkaraščiai

Nuo kovo 1 d. keleivių patogumui darbo ir poilsio dienomis keisis greitojo 2G,1-ojo, 5-ojo, 7-ojo, 10-ojo, 20-ojo, 21-ojo, 22-ojo, 23-iojo, 24-ojo, 28-ojo, 29-ojo, 30-ojo, 32-ojo, 40-ojo, 43-iojo, 49-ojo, 54-ojo, 55-ojo, 56-ojo, 57-ojo, 59-ojo, 62-ojo,63-iojo, 73-iojo, 75-ojo, 87-ojo,89-ojo, 114-ojo ir 116-ojo autobusų maršrutų eismo tvarkaraščiai. Tik poilsio dienomis keisis greitųjų 3G ir 6G autobusų tvarkaraščiai, o tik darbo dienomis kitokiu tvarkaraščiu kursuos 69-ojo maršruto autobusai bei 3-iojo maršruto troleibusai. Nauji tvarkaraščiai interneto tinklalapyje www.vilniustransport.lt skelbiami nuo vasario 25 d.

„Viešojo transporto tvarkaraščiai yra nuolat peržiūrimi ir koreguojami taip, kad keleiviams važiuoti autobusais bei troleibusais būtų patogiau ir greičiau. Nuo kovo 1 d. pradedantys galioti daugelio autobusų ir 3-iojo maršruto troleibusų tvarkaraščių pokyčiai įgyvendinami įvertinus gyventojų pateiktus prašymus, viešojo transporto reisų įveikimo laikus bei siekiant užtikrinti punktualumą. Iš esmės pakeitimus įgyvendiname įvertinę daugelį veiksnių – keleivių srautus, sezoniškumą,  miesto plėtrą, pačių keleivių ir įmonių pasiūlymus, vykstančius renginius ir kitus viešojo transporto judėjimui įtaką turinčius faktorius“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Taip pat keleivių patogumui nuo kovo 1 d. Viršilų gatvėje, naujai įrengtoje Viršilų stotelėje, stos 1-ojo, 3-iojo, 7-ojo, 9-ojo, 13-ojo, 16-ojo, 18-ojo ir 19-ojo maršrutų troleibusai bei 22-ojo (tik poilsio dienomis), 23-iojo, 30-ojo, 32-ojo, 52-ojo (tik poilsio dienomis), 54-ojo, 59-ojo, 68-ojo, 73-iojo ir 75-ojo maršrutų autobusai.

Dar viena naujiena, jog nuo kovo 1 d. 38-ojo ir 114-ojo maršrutų autobusai esant poreikiui stos naujai įrengtoje stotelėje „Pagal pareikalavimą“ Kairėnų kryptimi. Stotelę keleiviai ras Kairėnų gatvėje apie 190 m nuo Gvazdikų stotelės (link Kairėnų). Ji įrengta patogesniam Gvazdikų ir Baniškių gyvenviečių gyventojų susisiekimui viešuoju transportu. Keleiviams primenama, kad norint išlipti stotelėje „Pagal pareikalavimą“ reikia informuoti vairuotoją viešajam transportui dar stovint stotelėje prieš stotelę „Pagal pareikalavimą“ ir iš anksto prieiti prie viešojo transporto durų.

Dėl kokių priežasčių keičiami viešojo transporto tvarkaraščiai?

Viešojo transporto maršrutų tvarkaraščiai keičiami įvertinus skirtingus faktorius:

  • Sezoninis keitimas: vasaros ir rudens tvarkaraščiai keičiami atsižvelgiant į sezoninius keleivių srautų pokyčius. Prasidėjusį vasaros atostogų sezonui pastebimas keleivių srauto sumažėjimas, o rudenį atvirkščiai – keleivių srautas ženkliai išauga. Atsižvelgiant į keleivių srautus didinamas arba mažinamas viešojo transporto išleidimas, norint užtikrinti efektyvų viešojo transporto darbą.
  • Punktualumo užtikrinimas: viešojo transporto organizavimo skyriaus specialistai nuolat analizuoja viešojo transporto punktualumą, stebi atkarpas, kuriose susidaro vėlavimai ar skubėjimai. Pastebėjus tam tikras pasikartojančias vėlavimų ar skubėjimų tendencijas, tvarkaraščiai yra koreguojami.
  • Pakeitimai dėl trasų koregavimo: vertinant viešojo transporto efektyvumą, keičiamos ir maršrutų trasos – jos pratęsiamos arba trumpinamos. Įgyvendinus trasų pakeitimus koreguojami ir tvarkaraščiai.
  • Pakeitimai dėl infrastruktūros ir miesto plėtros: Vilniuje kuriasi naujos ir plečiasi esamos gyvenvietės, todėl vykdoma stotelių tinklo plėtra – atsiranda naujos stotelės, viešasis transportas stabdomas papildomose stotelėse, o dėl to koreguojami ir tvarkaraščiai. Įgyvendinus gatvių infrastruktūrinius pokyčius – pavyzdžiui, įrengus sankryžas, šviesoforus, viešojo transporto juostas – tvarkaraščiai esant poreikiui taip pat koreguojami.
  • Gyventojų ir įmonių pasiūlymai: SĮ „Susisiekimo paslaugos“ nuolat sulaukia gyventojų ir įvairių įmonių ar įstaigų pasiūlymų bei prašymų dėl viešojo transporto tvarkaraščių, taip pat ir maršrutų trasų. Visi prašymai yra peržiūrimi, analizuojami, o esant poreikiui bei galimybėms įgyvendinami. Tvarkaraščiai dažniausiai keičiami centralizuotai – jei numatomi pakeitimai, stengiamasi juos įgyvendinti tuo pačiu metu, jog keleiviai patirtų kuo mažiau nesklandumų.
  • Laikini tvarkaraščių pakeitimai: šventinėms dienomis (pavyzdžiui, Naujųjų metų naktis, Vėlinės, Mamos, Tėvo dienos ir kt.). sudaromi specialūs, keleivių patogumui pritaikyti tvarkaraščiai. Taip pat sostinės centre vyksta daugybė renginių (pavyzdžiui, Kaziuko mugė, bėgimo, dviračių renginiai ir kt.). Renginių, o taip pat ir gatvių remontų metu neretai būna uždaromos gatvės, ribojamas eismas – tokiu atveju laikinai keičiamos viešojo transporto maršrutų trasos ir tvarkaraščiai. Laikini pakeitimai įgyvendinami ir mieste nutikus nenumatytiems incidentams, tokiems kaip avarijos, gedimai ir kt.

Informacija apie viešojo transporto darbą ir pakeitimus pateikiama interneto tinklalapyje www.vilniustransport.lt, socialiniame tinklalapyje www.facebook.com/susisiekimo.paslaugos,   mobiliaisiais telefonais (m.stops.lt) bei darbo valandomis teikiama telefonu (8 5) 210 7050. Viešojo transporto eismą realiu laiku keleiviai bet kada gali stebėti apsilankę interneto tinklalapyje www.stops.lt, mobiliuoju telefonu (m.stops.lt) arba mobiliosiose programėlėse m.Ticket ir Trafi.

Vilniaus miesto savivaldybė
VISUOMENINIS TRANSPORTAS MARŠRUTAI AUTOBUSŲ TVARKARAŠČIAI
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė po pertraukos atnaujina Sapiegų parko atkūrimo darbus. Darbai vėl tęsiami po 6 savaičių pertraukos, per kurią projektas buvo patobulintas atsižvelgiant į visuomenės ir ekspertų išsakytas pastabas. Planuojama, kad atnaujintas Sapiegų parkas lankytojus pasitiks jau kitų metų pavasarį. Atnaujintame parko plane numatyta išsaugoti daugiau medžių, atverti daugiau erdvių lankytojams, sukurti galimybę tiek mėgautis saule ant žolės, tiek...
Įvykiai
Šeštadienį beveik 500 bėgimo entuziastų išbandė savo jėgas bėgdami į aukščiausią verslo centrą Baltijos šalyse „Europa". Greičiausiai į 115 metrų aukščio pastatą užbėgusio dalyvio laikas - 3 min 12,5 sek. Toks renginys buvo jau šeštasis ir vyko po 11 metų pertraukos - paskutinį kartą bėgimo entuziastus jis sukvietė dar 2008 metais. „Šis renginys skirtas mėgstantiems sportą, ieškantiems iššūkių ir ekstremalių pojūčių. Užbėgti į dangoraižį - puiki proga ne t...
Sportas
Vilniaus „Ryto“ krepšininkai sėkmingai užbaigė ketvirtfinalio seriją prieš Utenos „Juventus“ bei pateko į „Betsafe-LKL“ pirmenybių pusfinalį. Savo sirgalių akivaizdoje susitikimą rezultatu 84:63 (23:11, 19:19, 24:15, 18:18) laimėję vilniečiai jau trečiadienį stos į kovą Klaipėdoje. Ten prasidės pusfinalio serija prieš „Neptūną“. Rungtynės prasidėjo sėkmingu E. Bendžiaus prasiveržimu, į kurį G. Radvevičius atsakė vidutinio nuotolio metimu (2:2). Butkevičiau...
Įvykiai
Šeštadienį sostinėje vykstant tradicinei „Gatvės muzikos dienai“, vilniečius ir miesto svečius muzika pasitiko jau kelionėje į miesto centre šurmuliuojantį renginį. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ keleivius nustebino naujuose autobusuose skambančiais gyvais jaunųjų atlikėjų pasirodymais, taip skatindama įsijausti jau pakeliui į muzikuojantį miestą, o drauge darkart primindama, jog naujas viešasis transportas ne tik greitas, patogus, modernus, tačiau ir draugišk...
Įvykiai
Kone visą Europą irklente apiplaukęs italas Andrea Ricci nusprendė į nuotykį leistis ir Lietuvoje. Su sparčiai Lietuvoje populiarėjančia vandens priemone – irklente – italas nusprendė per keturias dienas nuplaukti iš Lietuvos sostinės Vilniaus į Kauną. Lydimas Vilniaus "Regatos" klubo baidarininkų, A. Ricci per keturias dienas pakeliui link Kauno aplankys Grigiškes, Kernavę ir Jonavą. Iš viso jis turėtų įveikti apie 170 km distanciją, o Kaune turėtų finišu...
Kriminalai
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 2-ajame skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 3 d.). Š. m. gegužės 16 d. apie 14 val. 15 min. Vilniuje, Konstitucijos pr., prekybos centro trečiojo aukšto picerijoje „Čili pizza“, du nenustatytos tapatybės asmenys iš vyro (gimusio 1975 m.) ant kėdės atlošo pakabintos striukės kiše...
Sportas
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai sugrįžo į pergalių kelią. A lygos 11-ojo turo rungtynėse žalgiriečiai per trumpą atkarpą kėlinio pabaigoje įmušė tris įvarčius į „Atlanto“ vartus, o tai garantavo įtikinamą pergalę 3:0. Startinėje komandos sudėtyje treneris Marekas Zubas atliko du pasikeitimus. Vietoje Rolando Baravyko dešiniojo gynėjo poziciją užėmė Saulius Mikoliūnas, o gynybos viduryje Sigitą Olberkį pakeitė Mevlanas Adili.  Jau nuo pirmųjų minučių visa...
Sportas
Vilniaus „Ryto“ krepšininkai antrose „Betsafe–LKL“ ketvirtfinalio rungtynėse išvykoje neprilygo Utenos „Juventus“. Rungtynių rezultatas – 92:83 (22:17, 26:24, 23:25, 21:17). Trečiasis ir lemiamas serijos mačas bus žaidžiamas jau sekmadienį, Vilniaus „Ryto“ arenoje. „Juventus“ pirmą kėlinį pradėjo 5:0, tačiau septyni A. Butkevičiaus taškai padėjo išlyginti rezultatą (9:9). Kelios greitos „Juventus“ atakos ir staigus T. Dimšos prasiveržimas leido „Juventus“...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė praneša apie važiuojamosios dalies susiaurinimą ir aptvėrimą. Nuo 2019 m. gegužės 20 d. iki 2019 m. rugpjūčio 25 d. dėl šilumos tinklų rekonstrukcijos darbų laikinai bus susiaurinta Savanorių prospekto 1-a eismo juosta.Eismo dalyviai prašomi būti atidūs, laikytis kelių eismo taisyklių ir eismo reguliuotojų nurodymų. Vilniaus savivaldybė atsiprašo už laikinus nepatogumus.