Artėjantis ilgasis savaitgalis – puiki proga pakeliauti ir geriau pažinti Nepriklausomybės atkūrimo dieną švenčiančią Lietuvą. Apsipręsti, kuriuos istorinius, gamtos ir kultūrinius objektus lankyti, bei suplanuoti kelionę technologijų ekspertai pataria išmaniai – naudojantis mobiliosiomis programėlėmis ir žemėlapiais.
Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi 4 patarimais, kaip paprasčiau pažinti ir atrasti Lietuvą.
1. 100 įdomių kelionių maršrutų
Jei norite ne tik pakeliauti, bet ir daugiau sužinoti apie savo šalies istoriją, į išmanųjį atsisiųskite specialiai Lietuvos šimtmečiui sukurtą programėlę „LT100 maršrutai”. Čia rasite net 100 lankytinų istorinių, kultūrinių ir gamtos objektų, susijusių su 1918–1923 m. laikotarpiu nuo Nepriklausomybės Akto pasirašymo iki nusistovėjusių tuometės Lietuvos geografinių ribų.
Šioje aplikacijoje patogu ir kruopščiai suplanuoti maršrutą: pasitikrinti tikslią objektų vietą, atstumą tarp jų ir pasirinkti tinkamiausią kelią. Be to, daugiau apie nepriklausomos valstybės atkūrimo istoriją sužinoti galima nė nepradėjus kelionės – aplikacijoje yra patalpinti išsamūs objektų ir vietų aprašymai, nuotraukos, istorijos apie svarbiausias to meto asmenybes, kovas, pergales bei valdžią.
„iOS“: https://itunes.apple.com/gm/app/lt100-mar%C5%A1rutai/id1317258059?mt=8
„Android“: https://play.google.com/store/apps/details?id=lt.vtd.lt100marsrutai&hl=en
2. Lankytinų vietų žemėlapiai
Norintiems praplėsti kelionių geografiją ir pažinti įvairesnę Lietuvą – verta apsilankyti Karolio Žukausko sukurtame interaktyviame kelionių po Lietuvą žemėlapyje www.lietuvon.lt. Šiuo metu jame yra pažymėta daugiau nei 1100 lankytinų objektų, o jų sąrašas – nuolat pildomas. Visas žemėlapis suskirstytas į 9 kategorijas: nuo dvarų ir muziejų iki kulinarinio paveldo bei pramoginių objektų.
Jei patys planuoti kelionę neturite laiko, apsilankykite internetiniame žemėlapyje www.pamatyklietuvoje.lt. Lankytojų patogumui šiame tinklapyje jau yra paruoštos ne tik kelionių idėjos, bet sudėlioti jų maršrutai, pavyzdžiui: „Dubingių miško takais“, „Lietuvos piliakalniai“, „Įdomiausi Lietuvos muziejai“, „Aplink Kupiškio marias“, „Kėdainių senamiestis“ ir kiti.
Lietuvon.lt: https://www.lietuvon.lt/
Pamatyklietuvoje.lt: https://www.pamatyklietuvoje.lt/