Senoji muzika skambės ir Vilniaus geležinkelio stotyje, ir Valdovų rūmuose

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, tradiciškai jungdamasis prie Europos senosios muzikos dienos minėjimo ir tęsdamas Penktojo tarptautinio MARCO SCACCHI senosios muzikos festivalio koncertus, 2019 m. kovo 21 d., ketvirtadienį, kviečia visus į gyvos muzikos oaze tapsiančią Vilniaus geležinkelio stotį, o 2019 m. kovo 23 d., šeštadienį, - į Valdovų rūmų erdves, kuriose lankytojų lauks interaktyvios instaliacijos, susitikimai ir koncertai.

„Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją atskleisti visuomenei dar nepažintus senosios muzikos horizontus, kartu siekia paskatinti ja domėtis, parodyti, kaip šiuolaikiškai ji gali suskambėti šiandienos aktualijų apsuptyje - tiek traukinyje ar geležinkelio stotyje, tiek erdvėje, kurioje ji skambėjo kelis šimtus metų - Valdovų rūmuose", - teigia Valdovų rūmų muziejaus renginių koordinatorius Vytautas Gailevičius.

Pasak jo, šis, penktasis, tarptautinis MARCO SCACCHI senosios muzikos festivalis Valdovų rūmuose, prasidėjęs kovo mėnesio pradžioje, baigsis ypatingu laiku - tuomet, kai visoje Europoje jau septintą kartą minima Europos senosios muzikos diena. Minėti šią dieną Europos Tarybai pasiūlė senosios muzikos festivalių organizacija REMA, jungianti kelias dešimtis žinomų renginių įvairiose Europos šalyse. Šią dieną organizuojama ir pasaulinė iniciatyva „Bachas metro" - kompozitoriaus Johano Sebastiano Bacho (Johann Sebastian Bach) kūriniai skamba įvairių pasaulio miestų metro ir geležinkelio stotyse. Šiemet prie jos ir vėl jungiasi Valdovų rūmų muziejus kartu su AB „Lietuvos geležinkeliais".

Tad 2019 m. kovo 21 d. nuo 15.45 iki 18.30 val. visi, įsigiję keleivio bilietą ir vykstantys traukinių maršrutais Vilnius-Kaunas-Vilnius, bei 19.00 val. atvykusieji į Vilniaus geležinkelio stoties Laukiamąją salę turės galimybę pasiklausyti gyvai atliekamos senosios muzikos. Ją atliks specialiai šiai progai suburtas trio „Barokomotyvas" - Aistė Mikutytė (smuikas), Robertas Bliškevičius (altas) ir Vitalijus Neugasimovas (spinetas).

Senosios muzikos mėgėjai, pasiklausę senosios muzikos skambesio netradicinėje erdvėje, 2019 m. kovo 23 d., šeštadienį, turės galimybę išgirsti, kaip ji skambėjo ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose - tądien Valdovų rūmų muziejus lankytojams žada įvairių pramogų.

Šią dieną Valdovų rūmų muziejaus Lankytojų vestibiulio auditorija virs „Senosios muzikos kambariu", kuriame lankytojai galės nemokamai pasiklausyti tiesioginės Europos senosios muzikos tinklo (REMA) radijo transliacijos. Nuo 11.00 iki 17.00 val. visi, įsigiję lankytojo bilietą, bus kviečiami į muziejaus ekspozicijas, kuriose veiks interaktyvi muzikinė instaliacija „Muzikinis stalas". Čia kiekvienas galės pasijusti kompozitoriumi ir komponuoti skirtingas žinomo kūrinio versijas.

Iš anksto užsiregistravę ir edukacijos bilietą įsigiję lankytojai šią dieną galės apsilankyti 14.00 val. rengiamame edukaciniame koncerte „Dainuojantis riteris". Jame mokytojos Ievos Baublytės vadovaujami Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos išilginės fleitos klasės mokiniai kartu su Valdovų rūmų muziejaus edukatore Beatriče Urmilevičiene nukels į tolimus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto laikus ir parodys šmaikštų muzikinį pasakojimą apie paprastą kaimo jaunuolį Kernių, kuris vieną dieną nutaria tapti tikru riteriu.

16.00 val. Valdovų rūmų muziejaus Renginių salėje iš anksto užsiregistravę lankytojai galės nemokamai dalyvauti pašnekesyje apie Senosios Lietuvos kultūros tyrimus. Pašnekesį kurstys žinomos mokslininkės - habil. dr. Jūratė Trilupaitienė, prof. dr. Aleksandra Aleksandravičiūtė, doc. habil. dr. Ingė Lukšaitė, dr. Gražina Martinaitienė, prof. habil. dr. Eugenija Ulčinaitė, doc. dr. Laima Budzinauskienė, o jį paįvairins muzikos intarpai.

Visos dienos renginius, taip pat ir Penktąjį tarptautinį MARCO SCACCHI senosios muzikos festivalį vainikuos 18.00 val. Didžiojoje renesansinėje menėje vyksiantis baigiamasis koncertas „Parthenia Inviolata or Mayden-Musicke". Jo metu klavesinininkė Alina Rotaru, viola da gamba atlikėjas Darius Stabinskas, sopranas Nora Petročenko ir bosas Nerijus Masevičius atliks XVII a. Londono namų muziką. Šis koncertas - nemokamas, tačiau į jį patekti galės tik iš anksto užsiregistravę lankytojai.

Festivalis Valdovų rūmai Geležinkelio stotis Koncertas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
Pagal bendrą kraštovaizdžio pobūdį Verkių regioninis parkas priskiriamas miškingų ežerynų ir kalvynų regioniniam parkui, tiksliau ežeruotų kalvynų. Verkių regioninis parkas įsteigtas 1992 m. siekiant išsaugoti Žaliųjų ežerų kraštovaizdį, vertingus Verkių, Kalvarijų, Trinapolio apylinkių kultūrinius istorinius kompleksus bei kitas gamtos ir kultūros paveldo vertybes, tokias kaip: Žaliųjų ežerų gilius dubaklonius, Neries šlaitus, Turniškes, Riešės ir Baltupi...
Sportas
Lietuvos futbolo A lygos septintajame ture akis į akį stojo du pirmame ketverte įsitaisę klubai – Vilniaus „Žalgiris“ bei „Kauno Žalgiris“. Vilniečiai įrodė savo pranašumą ir užtikrintai įveikė varžovus rezultatu 3:1 (2:1). Dvikova svečiams prasidėjo šaltu dušu: jau 2-ąją minutę kauniečiai grubiai suklydo savo aikštės pusėje, kamuolį perėmė Matas Vareika ir vienu lietimu šį pasiuntė Pau Moreriui, kuris tiksliu smūgiu į tolimąjį vartų kampą išvedė „Žalgirį“...
Laisvalaikis
Kepame Velykų pynę: populiari ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje Jei vis dar ieškote idėjų, kuo papildyti Velykų meniu, šis kepinys neabejotinai papuoš stalą ir sukurs šventinę atmosferą. Ne veltui nostalgiškai skani Velykų pynė nuo neatmenamų laikų puikuodavosi ne tik ant mūsų protėvių stalo, bet buvo ir tebėra tikra pažiba įvairiose tautose. Tiesa, pasaulio virtuvėje šios mielinės pynutės receptūros ir pavadinimai skiriasi, tačiau visų jų skonis ir sukel...
Įvykiai
Šiandien 20.53 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Vasario 16-osios g. 4 atvira liepsna dega butas pirmame aukšte. Gaisro metu nukentėjo moteris.  Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai.
Įvykiai
"Oro navigacija” informuoja, kad pasikeitus Europos Sąjungos teisės aktų reglamentavimui ir atsižvelgiant į ženkliai išaugusį besileidžiančių ir kylančių lėktuvų skaičių Vilniuje, nuo gegužės mėnesio keisis skrydžių karšto oro balionais tvarka virš Lietuvos sostinės.  Pakeitimai daromi bendradarbiaujant su už skrydžių saugą atsakingomis Lietuvos institucijomis bei Lietuvos oreivių draugija.  Siekiant užtikrint skrydžių saugą, naujoji tvarka numato šiuos pa...
Įvykiai
Akcinė bendrovė Lietuvos paštas tęsia savo veiklos efektyvinimą bei modernizavimą: penktadienį Vilniaus Akropolyje duris atvėrė erdvus naujos koncepcijos pašto skyrius, kuriame galima atlikti įvairias finansines operacijas ir siųsti bei atsiimti pašto siuntas.  „Vilniaus Akropolyje iki šiol veikė du pašto skyriai: 36 kv. m prieš MAXIMA parduotuvę ir 30 kv. m prieš „Deichmann“ parduotuvę, tačiau nenutrūkstantis lankytojų srautas ir įvairesnių pašto paslaugų...
Sportas
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis. – Bent jau man dėmesys visada trukdydavo. Lietuvoje pastebėjau, kad mane irgi žmonės atpažįsta. Pažiūri, pabaksnoja pirštais ir nueina. Lietuviai kuklūs“. Paskutinį kartą M. Žaromskis gimtinėje kovojo 2008-aisiais, kai „BUSHIDO Hero‘s“ turnyre pirmajame raunde nokautavo lenką Jedrzejų Kubskį. „Tai vyko senokai, tačiau viską prisimenu tarsi tai būtų vykę vakar“, – n...
Įvykiai
Šiandien 13.57 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Kavarijų ir Žalgirio g. sankirtoje, po sudarytos avarinės situacijos,   staigiai stabdant keleiviniam autobusui salone nukrito ir  susižalojo vyras ir moteris.  Informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai, Vilniaus apskrities vyriausijam policijos komisariatui.
Verslas
Didžiausiame Baltijos šalyse prekybos ir pramogų centre Vilniaus „Akropolyje“ vykdomo atnaujinimo projekto „Akropolis persirengia“ metu jau įvykdyta 70% suplanuotų komercinio ploto atnaujinimo darbų, viena po kitos atidaromos atsinaujinusios parduotuvės. Šią savaitę prekybos ir pramogų centre naujose patalpose atsidaro didžiausia Lietuvoje, naujos koncepcijos „Lindex“, nauja „Denim Dream“, atsinaujinusi „Sterntaler“ parduotuvė ir modernus „Lietuvos pašto“...