Ne sugrįžtantys paukščiai ir ne ilgėjančios dienos geriausiai praneša apie ateinantį pavasarį. Bet jei jaučiate, kad lauke temperatūra didėja, o ore tvyro keptos mėsos kvapas, galite neabejoti, kad lauko sezonas jau prasidėjo.

Lietuvoje maisto ruošimui lauke dažniausiai naudojamos kepsninės ar šašlykinės, kurios, kaip jų pavadinimas teigia, yra skirtos vienam, konkrečiam paruošimo būdui. Taip pat gana populiaru mėsą ar žuvį rūkyti specialiai tam pritaikytose rūkyklose. Daugiau apie rūkinimą galima pasiskaityti čia. Bet jei pasakyčiau, kad galima turėti vieną, be galo universalų įrankį maisto ruošimui lauke, kuriuo galima ir iškepti lyg ant griliaus ar orkaitėje, galima rūkyti įvairiais būdais ? Būtent tai ir dar daugiau galima atlikti naudojant kamado stiliaus kepsninę. Žodį kepsninė naudoju vien dėl to, nes lietuvių kalboje nėra tikslesnio žodžio apibūdinti tiek daug funkcijų turinčiam įrenginiui.

Manau, esate matę kiaušinio formos žalias kepsnines naudojamas maistui gaminti, nes jų dizainas tikrai išskirtinis ir įsimenamas. Tikriausiai vien pamačius tokį įrenginį atsiranda daugiau klausimų nei atsakymų (jei dar nesupratote apie kokį įrenginį šneku, aplankykite kepsnines.lt). Taigi, pati kepsninė yra pagaminta iš specialios keramikos, taip kad niekada neteks susidurti su rūdimis, kepsninė nepakeis formos ir nepraras funkcionalumo esant bet kokiam orui. Kūrenimui naudojamos anglys, kurias galima užgesinti ir vėl užkurti pagal poreikius. Taip pat uždara konstrukcija garantuoja naudingai panaudotą šilumą maisto gaminimui. Ilgaamžiškumą garantuoja ir suteikiama garantija visam eksploatacijos laikotarpiui. Paprastos instrukcijos pagalba išmoksite kaip paruošti kepsninę skirtingam maisto paruošimo būdui. Beliks tik sudėti maistą ir mėgautis procesu. Nors iš pirmo žvilgsnio maisto ruošimas tokiu būdu gali atrodyti labai sudėtingas – galiu patvirtinti, kad reikia laikytis tik kelių nesudėtingų principų.

Renkantis tokią kepsninę labiausiai reikėtų atsižvelgti į vienu kartu norimo pagaminti maisto kiekį, vietą, kur bus naudojama, bei finansus. Patys mažiausi modeliai yra mobilūs, juos galima naudoti daugiabučio balkone ar pasiimti kartu su savimi į gamtą. Jei vienu metu norite iškepti 6 viščiukus, teks rinktis didesnį modelį, kuris papuoš sodą ar kitą lauko erdvę. Didžiausios kepsninės grotelių skersmuo siekia 74 centimetrus, todėl renkantis svarbiausia nustatyti savo poreikius.

Manau, kad didžiausia problema priimti sprendimą įsigyti minėtą kepsninę yra kaina. Bet reikia suprasti, kad tai yra ko ne amžinas produktas, kuriam ne veltui suteikiama garantija visam eksploatacijos laikotarpiui. Tinkamai naudojama kepsninė gali būti perduodama iš kartos į kartą.