Šiais laikais erekcijos sutrikimai jauniems vyrams jau nebėra kažkas neįprasto. Gydytojai teigia, kad į juos kreipiasi vis jaunesni vyrai, kuri tikina, kad net ir labai norėdami sekso metu niekaip negali susijaudinti, to įtakoje dažnai kyla įvairios psichologinės problemos, vaikinai jaučiasi labai prastai.

Erekcijos sutrikimai jauniems vyrams gali kilti dėl labai įvairų priežasčių. Svarbiausia kuo skubiau kreiptis į gydytoją, kad jis suradęs priežastį paskirtų ir patį tinkamiausią gydymo būdą.

Erekcijos sutrikimų priežąstys

Paskutiniai tyrimai rodo,  kad labai dažna erekcijos sutrikimų priežastis yra dažnas pornografinių filmų žiūrėjimas ir masturbacija. To rezultatas – negebėjimas susijaudinti su tikru žmogumi. Taip pat verta akcentuoti ir prastus gyvenimo įpročius. Labai mažas fizinis aktyvumas, didelis svoris bei rūkymas arba alkoholis – vieni dažniausia erekcijos sutrikimų sukėlėjų. Svarbiausia gyventi sveikai, mankštintis, sveikai maitintis ir tokiu atveju erekcijos sutrikimai Jūsų nekankins. Papildomai verta paminėti ir psichologinę vyro savijautą, stresas, depresija ir nemiga taip pat dažna sutrikimų priežastis.

Erekcijos sutrikimų gydymas

Kaip jau minėjome, geriausiai erekcijos sutrikimus gydo puiki mityba, fizinis aktyvumas ir paprasčiausiai pozityvus gyvenimams. Tačiau kartas tik to nepakanka, kad pavyktų išvengti erekcijos sutrikimų. Juos gali sukelti ir įvairios ligos, pavyzdžiui, diabetas arba širdies ligos. Tokiu atveju reikia kreiptis į gydytoją, kuris įvertinęs paciento būklę gali pateikti ir patį tinkamiausią gydymo būdą, kuris ne tik išgydys ligą, tačiau ir užkirs kelią jos pasikartojimui. Svarbiausia yra laiku kreiptis į specialistą, kol susitvarkyti su liga yra vis dar įmanoma.

Būtina laiku kreiptis į gydytoją, kadangi jis suradęs priežastį gali paskirtį ir patį tinkamiausią gydymą. Kuo ilgiau yra laukiama – tuo problema darosi vis didesnė ir vėliau jos panaikinimas reikalauja ir daugiau finansų, ir daugiau pastangų.

Parengta pagal Homo Sanus klinikos gydytoją, dermatovenerologą, seksologą Mindaugą Buragą.