Vilnius remia daugiau kaip 160 vaikų vasaros stovyklų

Vilniuje vasaros stovykloms remti finansavimas padidintas 7 kartus – tai leis beveik 10  tūkstančių  vilniečių  vaikų smagiai  leisti vasarą 161 stovykloje. 13 metus  iš  eilės  miestas finansiškai paremia stovyklas, taip prisidėdamas  prie vaikų vasaros poilsio  įvairovės ir naujų prasmingų užsiėmimo atsiradimo mieste. Per 13 programos rėmimo metų stovyklavo jau daugiau kaip 65 tūkst. įvairaus amžiaus vaikų.

Sostinės savivaldybė finansuos net 161 vaikų vasaros stovyklą – skyrė 70 tūkst. daugiau nei pernai – 200 tūkst. eurų.

„Savarankiškų laisvų ir atsakingų asmenybių ugdymas – vienas svarbiausių šios kadencijos prioritetų. Po intensyvaus mokymosi, augančioms asmenybėms reikia kokybiško ir aktyvaus vasaros poilsio, neformalių užsiėmimų. Kasmet skiriame vis daugiau lėšų vaikų užimtumui vasaros metu – prisidedam prie Vilniaus ateities ir pokyčių, kuriuos įkvepia vaikų smalsumas, kūrybiškumas. Stovyklų skaičius ir įvairovė auga, taip pat džiugina ir tai, kad sudaromos kuo palankesnes sąlygos stovyklose dalyvauti gausiose, mažas pajamas gaunančiose šeimose augantiems vaikams“,–sakė Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė. 

Dauguma stovyklų yra dieninės, bendro profilio ir organizuojamos Vilniaus mieste, tačiau vyks ir 20 turistinių stovyklų, kurios organizuojamos visoje Lietuvoje: vaikai galės stovyklauti Alytaus raj., Švenčionių raj., Lazdijų raj. Zarasų raj., Varėnos raj., Trakų raj. Prienų raj. Ignalinos raj., Širvintų raj., Utenos raj., Druskininkuose, Šventojoje, Palangoje ir kituose miestuose.

Viena stovyklų, šiemet gavusi finansinę paramą – sportinės akrobatikos stovykla. Ji skirta berniukams, mergaitėms nuo 6 iki 16 m.

„Pagrindinis, jau ketvirtus metus organizuojamos mūsų stovyklos tikslas – sveikas, aktyvus, kūrybingas ir edukacinis laisvalaikis, kurio metu jaunieji sportininkai nesudėtingai įvaldo tarptautinį lygį atitinkančių aukštesniojo meistriškumo lygio akrobatinius elementus. Į šių metų stovyklos programą įtraukėme visas sportinės akrobatikos rūšis: sportinę akrobatiką ant kilimo (porų-grupiniai pratimai), šuolius ant akrobatinio takelio, šuolius ant batuto ir kitus elementus, kuriuos paprastai yra įvaldę ir naudoja ne tik įvairių sporto šakų atstovai, bet ir jaunimo pamėgtų veiksmo filmų aktorių dubleriai-kaskadininkai, parkuro meistrai“, – pasakojo stovyklos organizatorė Marina Ososova.

Šią vasarą organizuojamų stovyklų Vilniuje trukmė įvairi, tad tikrai galima išsirinkti tinkamiausią: yra dienos stovyklų, trunkančių vos pora valandų per dieną, ir ilgesnių. Stovyklas galima rinktis ir pagal amžių – nuo 7 iki 18 metų.

Antakalnio atviro jaunimo centro direktorė Aušra Lasauskaitė džiaugiasi išskirtiniu stovykloje taikomu „šeimų“ principu: „stovyklos metu vaikai veikia keliose grupėse, kurios vadinamos šeimomis: dalyviai vienas kitam tampa „broliais ir sesėmis“, o vadovai-savanoriai –  jų „mamomis ir tėčiais“. Tokiu būdu stovykloje sukuriama ypač saugi ir nekonkuruojanti aplinka, kuriamas stiprus, šiltas, žmogiškas tarpusavio ryšys. Čia dirba motyvuoti, patys anksčiau stovyklaudavę vadovai-savanoriai, mezgantys nuoširdžius ryšius su vaikais ir įgyvendinantys įvairiausias kūrybines idėjas. „Linksmadieniai“ taip pat pasižymi ryškia kūrybine kryptimi: tikime, kad kiekvienas gali atrasti kūrybos džiaugsmą, ir ieškome būdų pažadinti stovyklos dalyvių kūrybiškumą“, – kalbėjo direktorė.

Vilniuje suplanuotos net 27-ios sporto, 7-ios kraštotyros stovyklos. Savo kūrybiškumą bei artistinius sugebėjimus vaikai galės atskleisti 15-oje meninių stovyklų.

VšĮ „Vilniaus regbio akademija“, šiemet gavusi savivaldybės finansavimą, nekantriai laukia stovyklautojų ir kviečia – „Stovyklauk su regbiu“.

„Stovyklas kasmet planuojame toliau nuo miesto triukšmo, gamtos apsuptyje. Kiekviena stovyklos diena turi savo tematiką: puoselėjama draugystė, skatinama savanorystė, organizuojamos talkos, vykdomi turistiniai žygiai, vaikai mokomi pažinti gamtą (grybavimas, uogavimas, žvejyba). Organizuojami susitikimai su žymiais miestelio žmonėmis (priklausomai nuo vietovės, kurioje organizuojama stovykla). Didžiausias dėmesys – kasdienėms regbio treniruotėms, komandos formavimui ir žinoma finalinėms varžyboms, kurių metu kiekviena komanda sieks pergalės. Skatinamas vaiko asmeninis tobulėjimas sportinėje bei socialinėje veikloje“, – apie stovyklą pasakojo VšĮ „Vilniaus regbio akademija“ vykdančioji direktorė Giedrė Ramanauskaitė-Kedikienė.

Dienines vaikų vasaros poilsio stovyklas organizuoja 68 Vilniaus miesto mokyklos, 4 kultūros įstaigos, 4 sporto mokyklos, 10 jaunimo centrų – klubų bei 75 nevyriausybinės organizacijos, asociacijos, viešosios įstaigos.

Stovyklos Vilniuje prasidės jau nuo birželio 1 d. Pilnas stovyklų sąrašas su kontaktais:https://vilnius.lt/lt/kultura-ir-sportas-svietimas/vaiku-vasaros-stovyklos-2019-m/

Vilniaus miesto savivaldybė
Vasaros stovyklos. Savivaldybė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kultūra
Liepos 25 d. 20 val. muzikinio klubo „Artistai“ vasaros terasoje skambės dainuojamoji ir skaitomoji poezija. Geros muzikos ekspertai ,,Bardai LT“ kvies pasitikti savo vienuoliktąjį gimtadienį pakiliai ir turiningai. Dainomis bei eilėmis Bardai LT komandą sveikins žinomi teatro aktoriai, muzikos kūrėjai ir jauni atlikėjai. Scenoje po ilgos pertraukos pasirodys, kiek pristabdęs aktyvią koncertinę veiklą, kompozitorius Andrius Kulikauskas. Taip pat savo autor...
Kriminalai
Šiandien 15.32 val. Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Prūsų g. 14 iš buto 5-ame aukšte virsta dūmai. Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai).
Sportas
Sekmadienį Vilniuje vyko ilgų nuotolių bėgimo šventė. Vingio parke keli šimtai sportininkų varžėsi Tarptautinio Vilniaus 100 km bėgimo renginyje, o Lietuvos čempionais tapę bėgikai užfiksavo įspūdingus rezultatus. 100 km bėgime sportininkai varžėsi ne tik dėl varžybų trofėjaus, bet ir Lietuvos čempionato apdovanojimų. Čempionu užtikrintai tapo vos antrą kartą tokią distanciją įveikęs Evaldas Nausėda. Jis finišavo per 6 val. 54 min. 59 sek. Tai yra antras n...
Įvykiai
To dar nebuvo: Vilniaus Vakarinio aplinkkelio ir Neries krantinės šlaituose šeimininkauja žolę šienaujantis robotas. Pusė tonos sveriantis naujas robotas žoliapjovė vidutiniškai per valandą nušienauja daugiau kaip 5 tūkst. kv. m teritorijos, per visą dieną įveikia apie 40 tūkst. kv. metrų – tai prilygsta 6 futbolo aikštėms. Robotizuotos vejapjovės privalumas – juda visomis kryptimis ir gali nušienauti didesnius nei 60 laipsnių statumo šlaitus, kuriuose žmo...
Savivalda
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia socialiai remtinus studentus kreiptis dėl galimybės gauti socialinį ar išsinuomoti Savivaldybei priklausantį būstą. Studentai, teikiantys prašymą dėl įrašymo į Asmenų ir šeimų, laukiančių socialinio būsto Vilniaus mieste, sąrašą gauti kompensaciją, turi tenkinti šias sąlygas: – kurių gaunamų pajamų per metus ar turimo turto dydžiai neviršija teisės aktų nustatytų ribinių dydžių (asmens be šeimos grynosios metinės pajamos...
Įvykiai
Šiandien 22.33 val. Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, prie Kalvarijų g. nuo Žaliojo tilto nori nušokti vyras. Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai, Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui).
Įvykiai
Lietuvoje augant dviratininkų skaičiui vis aktualesni tampa ir jų saugumo kelyje klausimai. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad viena didžiausių problemų išlieka dviratininkų matomumas kelyje – ypač tamsiuoju paros metu. Net 82 proc. atliktos apklausos respondentų pavojingiausia su dviratininkais susijusia situacija kelyje įvardijo važiavimą dviračiu tamsiu paros metu be žibintų ar šviesą atspindinčių elementų. Policijos...
Įvykiai
Aktyvaus gyvenimo būdo entuziastė Inga Žuolytė subūrė bendramintes mamas kartu su atžalomis prisijungti prie ekskursijos pėsčiomis Vilniaus senamiestyje. 3000 žingsnių ėjime su vaikiškais vėžimėliais dalyvavo būrys mamų su vaikais, tarp kurių – „Mamų radijo“ įkūrėja Laura Mazalienė su naujagimiu Matijumi, mitybos specialistė Anastasija Zizas su sūneliu Ričardu, tinklaraštininkė Erika Valiukaitė su sūnumi Manueliu. Būti aktyvesnėms trukdo stereotipai Daugia...
Įvykiai
Praėjusį savaitgalį Vilniuje lankėsi socialinio tinklo „Instagram“ žvaigždės iš užsienio. „Go Vilnius“ pakviesti nuomonės formuotojai pirmą kartą viešėjo Lietuvos sostinėje, todėl įspūdžių netrūko – nuotraukos ir momentinės istorijos užplūdo „Instagram“ tinklą, jas pamatė milijoninė auditorija. 11 populiarių autorių iš Didžiosios Britanijos, Izraelio, Italijos, Lenkijos ir Vokietijos atstovauja kelionių, muzikos, mados, fotografijos temas, tačiau juos vien...