Tūkstančiai žmonių ėjo ir keitė savo žingsnius Vilniuje

„Patekau į pėsčiųjų spūstį“, – juokavo vienas masinių Walmark „Ėjimo varžybų“ Vilniuje dalyvis, savaitgalį ėjęs kartu su tūkstantine minia. Ketvirtą kartą vykstančiame renginyje vaikščiojimo ir sveiko miesto ambasadoriais tapo ne tik žmonės, bet ir specialius registracijos numerius gavę šunys bei katės. Visi renginio dalyviai kartu su savo augintiniais pasipuošė unikaliais medaliais.

Ėjimas – išskirtinis V. Musvydaitei

Šeimos su vežimėliais, mokyklų ir darželių komandos, žmonės su augintiniais, riedučių, dviračių ir paspirtukų gerbėjai, mokytojai, įmonių vadovai, ministerijų darbuotojai – tūkstančiai žmonių priėmė ėjimo iššūkį. Renginio organizatorei, sveikatingumo motyvatorei Vladai Musvydaitei paskelbus startą, Neries pakrante nuvingiavo ilgiausia varžybų dalyvių eilė.

Savomis kojomis įveikti nuo 5 iki 15 tūkst. žingsnių nuo Baltojo tilto palei upę, Vingio parką, užlipti ant Tauro kalno, o einant prisijungti prie „Darom“ akcijos bei užsukti į Atliekų kultūros zoną – tokią užduotį mielai įveikė dalyviai.

Šis ėjimas tapo išskirtinis ir masinius ėjimo renginius organizuojančiai V. Musvydaitei: pirmą kartą varžybose  žingsniavo jos vaikai, sužadėtinis ir mama su tėčiu bei kiti jos artimieji.

Keitė žingsnius į vandenį, šokoladą, maisto papildus

15 tūkst. žingsnių (10,5km) maršrutas buvo patalpintas mobilioje programėlėje #walk15, kurioje taip pat galima savo sukauptus žingsnius keisti į prizus arba nuolaidas. Daugeliui atėjusių buvo pirmas kartas, kuomet jie galėjo tiesiog už savo sukauptus žingsnius gauti ,,Bakuriani“  vandens.

,,Galiu vandens pirkti į valias, nes mano žingsnių piniginėje jau sukaupta apie milijonas žingsnių“, - gyrėsi masinio ėjimo renginio dalyvis.

,,Net 5000 šokolado plytelių tiesiog ištirpo. Pirmą kartą mačiau tokią eilę prie šokolado. Visi norėjo savo žingsnius iškeisti. Smagu, kad tai galėjau padaryti ir aš! “, - džiaugėsi šeimos zonoje buvusi moteris.

Kai kuriems pirmiesiems pasisekė įsigyti už žingsnius Walmark maisto papildus.

Iššūkį priėmė ir sėdusi į neįgaliojo vežimėlį

Keliones į gamtą mėgstanti Loreta Budrevičienė į renginį atriedėjo vežimėliu.  Moteris visą trasą įveikė kartu su savo šeima.

„Nėra neįveikiamų kliūčių, viskas įmanoma, – sakė ėjimo varžybų dalyvė. – O čia dar ir puiki proga pamatyti tas Vilniaus vietas, į kurias skubant į darbą nepasidairai“.

Vienas iš jos žingsniavimo tikslų – kova su savimi, jis sutampa su varžybų organizatorių šūkiu.

Žingsniavo ir su vaikais vežimėliuose

Išmėginti ėjimo iššūkį ryžosi ir šeimos, kurios savo mažuosius atsivežė vežimėliais. Buvo renkamos ne tik masiškiausiai einančios šeimos, bet ir jauniausias bei vyriausias ėjikai.

„Nebuvo sunku – aš galvojau, kad 5 tūkst. žingsnių bus didesnis atstumas. Kai nuėjome pirmą tūkstantį, pamaniau: „O, ne!“, bet likusį kelią įveikėme lengviau“, – prisipažino su dviem mažais vaikais nuo Baltojo iki Žvėryno tilto keliavusi ir atgal grįžusi Irina Mickevič.

Renginio dalyviai nustebo Ogmios miesto įkurtoje 10000 zonoje išvydę Olimpinę vicečempionę Austrą Skujutę. Ji kartu su Lietuvos sporto universitetu kvietė ėjikus sudalyvauti estafetėse ir kitose aktyvacijose.

Vaikščiojimą nori paversti ir mokyklų įpročiu

Varžybų dalyviams teko užduotis į starto vietą atvykti pėstute arba viešuoju transportu, riedučiais, paspirtukais, riedžiais, dviračiais ar kitomis aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis. Riedučiais netgi per žolę užtikrintai riedėjęs ir su jais ant scenos lipęs Algimantas Šiukšta prisipažino, kad pirmą kartą ant ratų jis atsistojo prieš 30 metų – ir nenulipa iki šiol.

„Nupirkau vaikams riedučius, bet bepirkdamas išsirinkau pačius brangiausius, kad tiktų visai šeimynai – išmokom visi. Rimtesnių apsaugos priemonių tada nebuvo, bet per žaizdas įgyta patirtis yra žymiai vertingesnė“, – juokėsi aktyvų poilsį mėgstantis vyras.

Vienai dienai duoti išeiginę automobiliams raginusi SĮ „Susisiekimo paslaugos“ įrengė specialią riedėjimo priemonių zoną, kurioje prieš žingsniuodami varžybose žmonės galėjo saugiai palikti savo ratus. Norinčiųjų dviračius ar vienratį transportą žymėjo renginyje dalyvavę policininkai.

Žengti pirmąjį žingsnį ir judėti darniau miestiečiams kartais trukdo stereotipai. „Jeigu per pietų pertrauką pasivaikščiotumėte palei Baltąjį tiltą, kamščių tikriausiai sumažėtų“, – keisti įsitikinimus skatino V. Musvydaitė.

Ji prisipažino norinti, kad vilniečiai atrastų Vingio parko stadioną – vietą, kurioje galima patogiai mankštintis su visa šeima. Ėjimas, pasak jos, glaudžiai susijęs su socialinėmis vertybėmis, o judrumo varikliais dažnai tampa mokytojai. Vertybes mokytis ir sportuoti, rūpintis darnia aplinka jai įskiepijo tėvai pedagogai.

„Ėjimas susijęs su švietimu, todėl tokie renginiai labai svarbūs, – pastebėjo V. Musvydaitės iniciatyvą palaikantis Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. – Viskas prasideda nuo sveikatos, o greta viso to yra ir švara, ir bendrystė. Švarindami aplinką mes judam, vaikštom, sujungti šiuos judėjimus – labai geras žingsnis“.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsteigtais medaliais renginio metu apdovanota masiškiausiai ėjusi mokykla – Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjus. Po azartiškos kovos įmonės „Bonduelle“ surengtą „Mokyklų iššūkį“ laimėjo Vilniaus Simono Daukanto gimnazija.  „Aukštųjų mokyklų iššūkio“ lyderiais tapo Kauno technologijos universiteto komanda.

Dalyvavo net 450 labiausiai einančios vardo siekusių įmonių

Žingsniavimo iššūkis subūrė įmones, norinčias daugiau judėti. V. Musvydaitė sakė nesitikėjusi, kad „Įmonių iššūkis“ įtrauks net 450 ėjimu užsikrėtusių organizacijų. Aktyviausi šioje srityje tapo „Eglės sanatorijos“ darbuotojai. Kai kurioms įmonėms šis iššūkis tapo suartinančiu socialiniu įvykiu.

,,Walmark“ Ėjimo varžybų organizatoriai vos spėjo dalinti specialius registracijos numerius norintiems trasą įveikti su savo augintiniais. Dalyviai žingsniavo ir su šunimis, ir su katėmis.

„Mano katė mėgsta kartu pasivaikščioti gamtoje“, – šyptelėjo renginį filmavęs operatorius Arvydas Dimša, kurio sfinksų veislės keturkojė iškart sutirpdė daugelio dalyvių širdis.

Specialiems pasivaikščiojimams su augintine jis įsigijo kuprinę, kurioje – netgi katei skirtas langelis.

Kitos Walmark ,,Ėjimo varžybų“ renginys birželio 1 d. Molėtuose. Nemokama registracija: www.ejimovarzybos.lt

Walkmark Ėjimas Vingio parkas Vlada Musvydaitė Įvykiai Renginiai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kriminalai
Savaitgalį, gegužės 17-19 d., Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės pareigūnai vykdė prevencines priemones – jų metu patruliams įkliuvo 12 neblaivių vairuotojų.     Per savaitę, gegužės 13-19 d., sostinės Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės pareigūnai nustatė 27 atvejus, kai transporto priemones vairavo neblaivūs vairuotojai, taip pat 13 vairuotojų, neturinčių teisės vairuoti trans...
Įvykiai
„Wizz Air“, didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje bei viena iš sparčiausiai augančių aviakompanijų Europoje, skelbia akciją, kurios metu 15 proc.* nuo kelionės užsakymo galutinės vertės sugrįžta į keleivio „Wizz Air“ sąskaitą.  Artėjant vasaros sezonui bendrovė siūlo suplanuoti savo atostogas taip, kad jos būtų neužmirštamos. Ar tai būtų ypatinga šeimos kelionė į šiltuosius kraštus, ar savaitgalio išvyka su mylimuoju – pla...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė po pertraukos atnaujina Sapiegų parko atkūrimo darbus. Darbai vėl tęsiami po 6 savaičių pertraukos, per kurią projektas buvo patobulintas atsižvelgiant į visuomenės ir ekspertų išsakytas pastabas. Planuojama, kad atnaujintas Sapiegų parkas lankytojus pasitiks jau kitų metų pavasarį. Atnaujintame parko plane numatyta išsaugoti daugiau medžių, atverti daugiau erdvių lankytojams, sukurti galimybę tiek mėgautis saule ant žolės, tiek...
Verslas
Devintuosius metus Lietuvoje skaičiuojantys bendradarbystės centrai (angl. hub) lig šiol savo tarpe dar neturėjo tokio, kuriame susiburtų vien tik architektai ir interjero dizaineriai. Namų apdailos centras „Unideco“ žengia į nepažintą teritoriją – patalpose jau netrukus įkurs naująją erdvę. Prekybos centre lankytojai ras visas namų įrengimo priemones ir sulauks profesionalių konsultacijų, o specialistai darbus galės atlikti patogiai ir vienoje vietoje. Kl...
Įvykiai
Šeštadienį beveik 500 bėgimo entuziastų išbandė savo jėgas bėgdami į aukščiausią verslo centrą Baltijos šalyse „Europa". Greičiausiai į 115 metrų aukščio pastatą užbėgusio dalyvio laikas - 3 min 12,5 sek. Toks renginys buvo jau šeštasis ir vyko po 11 metų pertraukos - paskutinį kartą bėgimo entuziastus jis sukvietė dar 2008 metais. „Šis renginys skirtas mėgstantiems sportą, ieškantiems iššūkių ir ekstremalių pojūčių. Užbėgti į dangoraižį - puiki proga ne t...
Sportas
Vilniaus „Ryto“ krepšininkai sėkmingai užbaigė ketvirtfinalio seriją prieš Utenos „Juventus“ bei pateko į „Betsafe-LKL“ pirmenybių pusfinalį. Savo sirgalių akivaizdoje susitikimą rezultatu 84:63 (23:11, 19:19, 24:15, 18:18) laimėję vilniečiai jau trečiadienį stos į kovą Klaipėdoje. Ten prasidės pusfinalio serija prieš „Neptūną“. Rungtynės prasidėjo sėkmingu E. Bendžiaus prasiveržimu, į kurį G. Radvevičius atsakė vidutinio nuotolio metimu (2:2). Butkevičiau...
Įvykiai
Šeštadienį sostinėje vykstant tradicinei „Gatvės muzikos dienai“, vilniečius ir miesto svečius muzika pasitiko jau kelionėje į miesto centre šurmuliuojantį renginį. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ keleivius nustebino naujuose autobusuose skambančiais gyvais jaunųjų atlikėjų pasirodymais, taip skatindama įsijausti jau pakeliui į muzikuojantį miestą, o drauge darkart primindama, jog naujas viešasis transportas ne tik greitas, patogus, modernus, tačiau ir draugišk...
Įvykiai
Kone visą Europą irklente apiplaukęs italas Andrea Ricci nusprendė į nuotykį leistis ir Lietuvoje. Su sparčiai Lietuvoje populiarėjančia vandens priemone – irklente – italas nusprendė per keturias dienas nuplaukti iš Lietuvos sostinės Vilniaus į Kauną. Lydimas Vilniaus "Regatos" klubo baidarininkų, A. Ricci per keturias dienas pakeliui link Kauno aplankys Grigiškes, Kernavę ir Jonavą. Iš viso jis turėtų įveikti apie 170 km distanciją, o Kaune turėtų finišu...
Kriminalai
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 2-ajame skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 3 d.). Š. m. gegužės 16 d. apie 14 val. 15 min. Vilniuje, Konstitucijos pr., prekybos centro trečiojo aukšto picerijoje „Čili pizza“, du nenustatytos tapatybės asmenys iš vyro (gimusio 1975 m.) ant kėdės atlošo pakabintos striukės kiše...