Tūkstančiai žmonių ėjo ir keitė savo žingsnius Vilniuje

„Patekau į pėsčiųjų spūstį“, – juokavo vienas masinių Walmark „Ėjimo varžybų“ Vilniuje dalyvis, savaitgalį ėjęs kartu su tūkstantine minia. Ketvirtą kartą vykstančiame renginyje vaikščiojimo ir sveiko miesto ambasadoriais tapo ne tik žmonės, bet ir specialius registracijos numerius gavę šunys bei katės. Visi renginio dalyviai kartu su savo augintiniais pasipuošė unikaliais medaliais.

Ėjimas – išskirtinis V. Musvydaitei

Šeimos su vežimėliais, mokyklų ir darželių komandos, žmonės su augintiniais, riedučių, dviračių ir paspirtukų gerbėjai, mokytojai, įmonių vadovai, ministerijų darbuotojai – tūkstančiai žmonių priėmė ėjimo iššūkį. Renginio organizatorei, sveikatingumo motyvatorei Vladai Musvydaitei paskelbus startą, Neries pakrante nuvingiavo ilgiausia varžybų dalyvių eilė.

Savomis kojomis įveikti nuo 5 iki 15 tūkst. žingsnių nuo Baltojo tilto palei upę, Vingio parką, užlipti ant Tauro kalno, o einant prisijungti prie „Darom“ akcijos bei užsukti į Atliekų kultūros zoną – tokią užduotį mielai įveikė dalyviai.

Šis ėjimas tapo išskirtinis ir masinius ėjimo renginius organizuojančiai V. Musvydaitei: pirmą kartą varžybose  žingsniavo jos vaikai, sužadėtinis ir mama su tėčiu bei kiti jos artimieji.

Keitė žingsnius į vandenį, šokoladą, maisto papildus

15 tūkst. žingsnių (10,5km) maršrutas buvo patalpintas mobilioje programėlėje #walk15, kurioje taip pat galima savo sukauptus žingsnius keisti į prizus arba nuolaidas. Daugeliui atėjusių buvo pirmas kartas, kuomet jie galėjo tiesiog už savo sukauptus žingsnius gauti ,,Bakuriani“  vandens.

,,Galiu vandens pirkti į valias, nes mano žingsnių piniginėje jau sukaupta apie milijonas žingsnių“, - gyrėsi masinio ėjimo renginio dalyvis.

,,Net 5000 šokolado plytelių tiesiog ištirpo. Pirmą kartą mačiau tokią eilę prie šokolado. Visi norėjo savo žingsnius iškeisti. Smagu, kad tai galėjau padaryti ir aš! “, - džiaugėsi šeimos zonoje buvusi moteris.

Kai kuriems pirmiesiems pasisekė įsigyti už žingsnius Walmark maisto papildus.

Iššūkį priėmė ir sėdusi į neįgaliojo vežimėlį

Keliones į gamtą mėgstanti Loreta Budrevičienė į renginį atriedėjo vežimėliu.  Moteris visą trasą įveikė kartu su savo šeima.

„Nėra neįveikiamų kliūčių, viskas įmanoma, – sakė ėjimo varžybų dalyvė. – O čia dar ir puiki proga pamatyti tas Vilniaus vietas, į kurias skubant į darbą nepasidairai“.

Vienas iš jos žingsniavimo tikslų – kova su savimi, jis sutampa su varžybų organizatorių šūkiu.

Žingsniavo ir su vaikais vežimėliuose

Išmėginti ėjimo iššūkį ryžosi ir šeimos, kurios savo mažuosius atsivežė vežimėliais. Buvo renkamos ne tik masiškiausiai einančios šeimos, bet ir jauniausias bei vyriausias ėjikai.

„Nebuvo sunku – aš galvojau, kad 5 tūkst. žingsnių bus didesnis atstumas. Kai nuėjome pirmą tūkstantį, pamaniau: „O, ne!“, bet likusį kelią įveikėme lengviau“, – prisipažino su dviem mažais vaikais nuo Baltojo iki Žvėryno tilto keliavusi ir atgal grįžusi Irina Mickevič.

Renginio dalyviai nustebo Ogmios miesto įkurtoje 10000 zonoje išvydę Olimpinę vicečempionę Austrą Skujutę. Ji kartu su Lietuvos sporto universitetu kvietė ėjikus sudalyvauti estafetėse ir kitose aktyvacijose.

Vaikščiojimą nori paversti ir mokyklų įpročiu

Varžybų dalyviams teko užduotis į starto vietą atvykti pėstute arba viešuoju transportu, riedučiais, paspirtukais, riedžiais, dviračiais ar kitomis aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis. Riedučiais netgi per žolę užtikrintai riedėjęs ir su jais ant scenos lipęs Algimantas Šiukšta prisipažino, kad pirmą kartą ant ratų jis atsistojo prieš 30 metų – ir nenulipa iki šiol.

„Nupirkau vaikams riedučius, bet bepirkdamas išsirinkau pačius brangiausius, kad tiktų visai šeimynai – išmokom visi. Rimtesnių apsaugos priemonių tada nebuvo, bet per žaizdas įgyta patirtis yra žymiai vertingesnė“, – juokėsi aktyvų poilsį mėgstantis vyras.

Vienai dienai duoti išeiginę automobiliams raginusi SĮ „Susisiekimo paslaugos“ įrengė specialią riedėjimo priemonių zoną, kurioje prieš žingsniuodami varžybose žmonės galėjo saugiai palikti savo ratus. Norinčiųjų dviračius ar vienratį transportą žymėjo renginyje dalyvavę policininkai.

Žengti pirmąjį žingsnį ir judėti darniau miestiečiams kartais trukdo stereotipai. „Jeigu per pietų pertrauką pasivaikščiotumėte palei Baltąjį tiltą, kamščių tikriausiai sumažėtų“, – keisti įsitikinimus skatino V. Musvydaitė.

Ji prisipažino norinti, kad vilniečiai atrastų Vingio parko stadioną – vietą, kurioje galima patogiai mankštintis su visa šeima. Ėjimas, pasak jos, glaudžiai susijęs su socialinėmis vertybėmis, o judrumo varikliais dažnai tampa mokytojai. Vertybes mokytis ir sportuoti, rūpintis darnia aplinka jai įskiepijo tėvai pedagogai.

„Ėjimas susijęs su švietimu, todėl tokie renginiai labai svarbūs, – pastebėjo V. Musvydaitės iniciatyvą palaikantis Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. – Viskas prasideda nuo sveikatos, o greta viso to yra ir švara, ir bendrystė. Švarindami aplinką mes judam, vaikštom, sujungti šiuos judėjimus – labai geras žingsnis“.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsteigtais medaliais renginio metu apdovanota masiškiausiai ėjusi mokykla – Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjus. Po azartiškos kovos įmonės „Bonduelle“ surengtą „Mokyklų iššūkį“ laimėjo Vilniaus Simono Daukanto gimnazija.  „Aukštųjų mokyklų iššūkio“ lyderiais tapo Kauno technologijos universiteto komanda.

Dalyvavo net 450 labiausiai einančios vardo siekusių įmonių

Žingsniavimo iššūkis subūrė įmones, norinčias daugiau judėti. V. Musvydaitė sakė nesitikėjusi, kad „Įmonių iššūkis“ įtrauks net 450 ėjimu užsikrėtusių organizacijų. Aktyviausi šioje srityje tapo „Eglės sanatorijos“ darbuotojai. Kai kurioms įmonėms šis iššūkis tapo suartinančiu socialiniu įvykiu.

,,Walmark“ Ėjimo varžybų organizatoriai vos spėjo dalinti specialius registracijos numerius norintiems trasą įveikti su savo augintiniais. Dalyviai žingsniavo ir su šunimis, ir su katėmis.

„Mano katė mėgsta kartu pasivaikščioti gamtoje“, – šyptelėjo renginį filmavęs operatorius Arvydas Dimša, kurio sfinksų veislės keturkojė iškart sutirpdė daugelio dalyvių širdis.

Specialiems pasivaikščiojimams su augintine jis įsigijo kuprinę, kurioje – netgi katei skirtas langelis.

Kitos Walmark ,,Ėjimo varžybų“ renginys birželio 1 d. Molėtuose. Nemokama registracija: www.ejimovarzybos.lt

Walkmark Ėjimas Vingio parkas Vlada Musvydaitė Įvykiai Renginiai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kultūra
Liepos 25 d. 20 val. muzikinio klubo „Artistai“ vasaros terasoje skambės dainuojamoji ir skaitomoji poezija. Geros muzikos ekspertai ,,Bardai LT“ kvies pasitikti savo vienuoliktąjį gimtadienį pakiliai ir turiningai. Dainomis bei eilėmis Bardai LT komandą sveikins žinomi teatro aktoriai, muzikos kūrėjai ir jauni atlikėjai. Scenoje po ilgos pertraukos pasirodys, kiek pristabdęs aktyvią koncertinę veiklą, kompozitorius Andrius Kulikauskas. Taip pat savo autor...
Kriminalai
Šiandien 15.32 val. Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Prūsų g. 14 iš buto 5-ame aukšte virsta dūmai. Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai).
Sportas
Sekmadienį Vilniuje vyko ilgų nuotolių bėgimo šventė. Vingio parke keli šimtai sportininkų varžėsi Tarptautinio Vilniaus 100 km bėgimo renginyje, o Lietuvos čempionais tapę bėgikai užfiksavo įspūdingus rezultatus. 100 km bėgime sportininkai varžėsi ne tik dėl varžybų trofėjaus, bet ir Lietuvos čempionato apdovanojimų. Čempionu užtikrintai tapo vos antrą kartą tokią distanciją įveikęs Evaldas Nausėda. Jis finišavo per 6 val. 54 min. 59 sek. Tai yra antras n...
Įvykiai
To dar nebuvo: Vilniaus Vakarinio aplinkkelio ir Neries krantinės šlaituose šeimininkauja žolę šienaujantis robotas. Pusė tonos sveriantis naujas robotas žoliapjovė vidutiniškai per valandą nušienauja daugiau kaip 5 tūkst. kv. m teritorijos, per visą dieną įveikia apie 40 tūkst. kv. metrų – tai prilygsta 6 futbolo aikštėms. Robotizuotos vejapjovės privalumas – juda visomis kryptimis ir gali nušienauti didesnius nei 60 laipsnių statumo šlaitus, kuriuose žmo...
Savivalda
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia socialiai remtinus studentus kreiptis dėl galimybės gauti socialinį ar išsinuomoti Savivaldybei priklausantį būstą. Studentai, teikiantys prašymą dėl įrašymo į Asmenų ir šeimų, laukiančių socialinio būsto Vilniaus mieste, sąrašą gauti kompensaciją, turi tenkinti šias sąlygas: – kurių gaunamų pajamų per metus ar turimo turto dydžiai neviršija teisės aktų nustatytų ribinių dydžių (asmens be šeimos grynosios metinės pajamos...
Įvykiai
Šiandien 22.33 val. Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, prie Kalvarijų g. nuo Žaliojo tilto nori nušokti vyras. Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai, Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui).
Įvykiai
Lietuvoje augant dviratininkų skaičiui vis aktualesni tampa ir jų saugumo kelyje klausimai. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad viena didžiausių problemų išlieka dviratininkų matomumas kelyje – ypač tamsiuoju paros metu. Net 82 proc. atliktos apklausos respondentų pavojingiausia su dviratininkais susijusia situacija kelyje įvardijo važiavimą dviračiu tamsiu paros metu be žibintų ar šviesą atspindinčių elementų. Policijos...
Įvykiai
Aktyvaus gyvenimo būdo entuziastė Inga Žuolytė subūrė bendramintes mamas kartu su atžalomis prisijungti prie ekskursijos pėsčiomis Vilniaus senamiestyje. 3000 žingsnių ėjime su vaikiškais vėžimėliais dalyvavo būrys mamų su vaikais, tarp kurių – „Mamų radijo“ įkūrėja Laura Mazalienė su naujagimiu Matijumi, mitybos specialistė Anastasija Zizas su sūneliu Ričardu, tinklaraštininkė Erika Valiukaitė su sūnumi Manueliu. Būti aktyvesnėms trukdo stereotipai Daugia...
Įvykiai
Praėjusį savaitgalį Vilniuje lankėsi socialinio tinklo „Instagram“ žvaigždės iš užsienio. „Go Vilnius“ pakviesti nuomonės formuotojai pirmą kartą viešėjo Lietuvos sostinėje, todėl įspūdžių netrūko – nuotraukos ir momentinės istorijos užplūdo „Instagram“ tinklą, jas pamatė milijoninė auditorija. 11 populiarių autorių iš Didžiosios Britanijos, Izraelio, Italijos, Lenkijos ir Vokietijos atstovauja kelionių, muzikos, mados, fotografijos temas, tačiau juos vien...